• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
SVOJI no hlavně jez! když budeš míň jíst, tak se ti pravděpodobně bude i míň tvořit mlíčko...

vyčetla jsem, že sladký bys měla omezit úplně...

čoveče když to tak čtu, tak si asi koupím tu kuchařku pro kojící bo co...

a co ty POPOLINKY? jsou moc velký ještě?
20. pro 2009 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
20. pro 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak píšou tam, že se nesmí kakao - tudíž čokoláda... někdo píše, že nemůže jíst kvůli dítěti ani starý pečivo, takže mamky jí takový ty křupavý chleby!

hodně zakysaných mléčných výrobků, čerstvých sýrů, jogurtový nápoje...

no holky - slušná dietka... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
20. pro 2009 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI:::

silné alergeny::: např. čokoláda, opříšky, pažitka, celer, kečup, hořčice…

někdo nemůže jíst ani čerstvou zeleninu... z citrusů může mít malá vyrážku...

pij neperlivý vody, čaje, kojící čaje... no je to masakr teda...
20. pro 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe dik...no tak to nevim co mam jist teda....ale je zajimavy, jak kazdy rika neco jinyho...nam v porodce mliko primo davali...napriklad

popolinky veliky...a jen co jsem ji je slavnostne oblekla, brutalne je procurala(uple skrz to teklo)....a dirkou pro nozicku vytekl zbytek na podlozku :unamused:
20. pro 2009 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI mamky tam píšou, že musíš asi zkoušet... že jsou děti, při kterých můžeš jíst všechno... a pak děti, u kterých nemůžeš nic, bo by se trápily....

každopádně nakup jogurty, sýry, šunku, křupavej chleba
co se týče vaření - určitě můžeš myslím brambory - když přidáš kmín a fenykl tak jedině dobře... kuřecí maso - moc nekořenit... určitě rýži, ta je vyloženě dietní...

do každýho jídla fakt doporučuju přidat ten kmín a fenykl... stačí dva kousky toho fenyklu...
mě třeba kmín strašně chutná...

držím palce!

mno to koukám s těma popolinkama budete muset nějakej ten týden vydržet :sweat_smile:
20. pro 2009 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI a říhá si Barunka?

http://www.peceodite.cz/kojeni.html
tady dole na týhle stránce je poloha pro odříhnutí malýho miminka... ale to ti asi ukazovaly v porodce...
20. pro 2009 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
v porodnici jsme meli k veskerym snidanim, svacinam, vetsinou vecerim, druhym vecerim pecivo s necim....casto cerstve rohliky :unamused: ...vubec jsme dostavaly takovy jidla dobry...tak doktori docela bojovali s tim...
20. pro 2009 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no moc neriha teda :unamused:

dik hehe :wink:
20. pro 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ještě jsem tady našla otázky a odpovědi ohledně kojení a stravy:::

http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=97
20. pro 2009 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo, to je vybornej odkaz!!!
20. pro 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
na tu stravu v porodnici už jsem mrkala teda... když čtu co maminky dostávají, tak se fakt docela divím... chudák dítě zvlášť ty první dny to musí bejt pro něj záhul... :angry:

SVOJI a zkusilas pít ten fenyklovej čajík? pokud nemáš, tak zkus třeba ke kojícímu čaji, nebo ovocnýmu čaji přidat trošku kmínu (a pokud máš tak i fenykl - tady se prodává sušenej...)... i ten kmín dost pomůže... trocha se dostane do mlíčka a třeba se jí uleví...
20. pro 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
cajiky piju- fenykl i kojo...tyjo a o tom kminu to jsem ani nevedela...

prave me proteklo mliko skrz vlozku a tricko :unamused:
20. pro 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svoji je fakt, že Popolinky jsou veliký, a když to proteklo nožičkou tak jsou fakt veliký..
já mám ohledně jídla u kojení takový soubor, celé to vypisovat je na dlouho, zkusím to sem zkopírovat, ale kmín a fenykl je dobrá volba :wink:
20. pro 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
nesnasim kmin :unamused: co pecivo, amg? jis?

dik :wink:
20. pro 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omezení ve stravě kojících matek

Doporučuje se vyloučit veškeré nadýmavé potraviny i když nedělají matce očividně potíže

Nepřipravujeme jídla smažená, nakládaná (svíčková, čínské řízky, ani žádné konzervy
Kuchyňská úprava má být jednoduchá - vaření, pečení, grilování - bez potírání kořeněným olejem.
Sekané a karbanátky připravujeme bez cibule a česneku, omáčky zjemňujeme raději kondenzovaným mlékem, než šlehačkou.
Chléb volíme raději z minulého dne a vhodnější je pšeničný, než žitný.
Pozor i na kynutá jídla a pečivo.
Nedoporučuje se jíst pokrmy starší než 24h.

Nevhodné potraviny:
- cibule, česnek, luštěniny - fazole, boby, hrách, květák, kapusta, pórek, brokolice, zelí, ředkvičky, houby, ořčchy, mák, kroupy
citrusové plody -pomerane, citrony, grepy
-broskve, hrušky, fíky, maliny a jahody ve větším množství,broskve raději loupeme
Omezíme používání droždí, uzených ryb a uzenin - vhodné jsou drůbeží šunky.
Z mléčných výrobků vyloučíme zrající sýry - hermelín, niva, oštěpek, olomoucké syrečky
-sycené nápoje - bublinkové, mléka kyselá a zakysaná-kefíry, jogurty s živou kulturou-reaguje každý individuálně, nutno vypozorovat, silná káva a samozřejmě alkohol
-veškerá smažená a silně kořeněná jídla

Masa používáme neomezeně - pečené, závitky, rolády, nákypy, grilované-až na větší množství kachny a bůčku a mas uzených
veškeré sýry - žervé, lučina, tavené, plátkové, tvaroh - lepší jsou sýry tvrdé než tavené-lepší využitelnost vápníku
zeleninu - mrkev, celer, petržel, špenát, hlávk.salát, vyzrálá rajčata,ale i ty raději oloupeme, v menším množství papriky a okurky a ledový salát
ovoce - jablka, banány, meruňky, střídmě švestky, třešně, hroznové víno bez jadérek a bez slupek
citrusové plody - raději vyzkoušíme, jejich snášenlivost je u miminek velmi individuální
z koření - kmín, sladká paprika a veškeré zelené natě (majoránka....)
nápoje - bylinkové čaje, neperlivé vody a melta
20. pro 2009 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pečivo jím, pokud nemáme doma starší, tak si klidně dám dnešní housku ale celozrnnou, zrající sýry jím, stejně tak smetanové omáčky, ale občas...občas i jídlo s česnekem i cibulí..No a nedávno kombinace langoše, halušky, pizza způsobily, že se Vendulka v noci probouzela ale neřvala..takže tak.
Opatrně i s mákem a houbama.
20. pro 2009 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ANGE houby proč? mě jich zrovna tunu sušených dovezla mamka... miluju je ve všem...
20. pro 2009 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No asi že v nich můžou být škodlivé látky, ale já jsem to nevěděla a jedla jsem je taky :wink:
20. pro 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ach ach.... no to se mi do nich pustí moly :(((
20. pro 2009 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
:frowning2:((jééé, to je ale mega seznam co se v kojení nesmí...co budu jíst??miluju jogurty:frowning2:((a mlíko...musím si to vypsat
Ale teda dost čučim, že v porodce dostane maminka ke svačině čerstvé pečivo a mlíko a doma se pak diví...co je to za blbost????????????????????????????????

Jdu si uložitten odkaz od Hehe, no zase alespoň půjdou kila dolů sama, no..ale teda nevim co budu jíst..navíc teď v zimě..musím si ještě užít cukroví, kapra a salát:slight_smile:)

Jinak procházka úžasná, červený tvářičky..jo a dopnu svou péřovku, takovej ten spacák-jupíííííííííííííííííí
20. pro 2009 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ang diky, to jsem potrebovala...

holky, mala tlaci jak ja pri porodu pomalu....a nic...chudinka, ja jsem z toho uplne nestastna :frowning2:
20. pro 2009 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: ,

svoji a mažeš bříško apod.??
20. pro 2009 v 16:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no parkrat jsem to mazala tim pupikem...me prijde, ze to moc nepomohlo...jak casto to mam mazat?
20. pro 2009 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svoji tak zkus tu rektální trubičku, ať si malá uleví a od zítřka dodržuj to jídlo a uvidíš:slight_smile:)

...se i to radí, co, já budu pak vyřízená až se malej bude kroutit a to já teda na prdy trpím celej život i náš tatínek..snad bude malej po manžovi neprdík:slight_smile:))
20. pro 2009 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muze byt to tlaceni a krouceni i necim jinym? Asi ne, co....ted se kroutila...prdla si silene )nebo se mozna i pokadila) a spinka jako andilek...se ji ulevilo asi...chudinka...a pritom v porodce nic a ted....a to jsem v porodce jedla daleko vetsi prasarny teda...
20. pro 2009 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak se hlasim v nedeli.. dneska sem mela docela dobry den.. ted se laduju cesnekovou bagetou cerstve upecenou v troube.. mnam... cajicek s medickem a je mi krasne.. trosku me pobolival pupik ale dalo se to..

tak si prectavte.. volam s mamkou ktera byla dneska u babicky a prisla ji vanocni karticka odemne kde sem podepsala me pritele a nase stenatko Terri... a babicka hlasi.. jeee oni uz vi co to bude a uz maji jmeno? tim prohlasuji ze to ze sem tehu je stale tajemstvi a ona to takhle prohlasi pred rodinou.. mamka na ni kouka jakoze jestli se nezblaznila.. no je fakt ze babi je dost stara a asi si uz mene pamatuje.. no hold... prekvapko je venku.. nastesti tam nebyla cela rodina... no takze sem se fakt pobavila.. haha

vitam novou tehulku.. .a tak jak.. co posledni nedele pred vanoci? sem koukala ze v praci nebylo vubec plno.. nastesti..
20. pro 2009 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI to můžou bejt ještě dozvuky z toho zatížení trávení v porodnici... bych se vůbec nedivila...
jinak když se kroutí, tak je to fakt asi jen bolením bříška...

CAT taky si říkám, že si to musím užít, vánoce, nějaký cukroví, kapra, dát si ještě párkrát svíčkovou :slight_smile:))) :grinning: :sweat_smile:
20. pro 2009 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
LUCI no pěkně teda... to babička parádně vyklopila :slight_smile:)) :angry:

já teď připravovala nepečenej tvarohovej dort... .) akorát asi nevydržím to tuhnutí v lednici a za chvíli se do něj pustím :slight_smile:)) :grinning: :grinning: :grinning:
20. pro 2009 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No zeny jako....rve me to srdce kdyz se trapi, vsak vite....nema to nejak extra casto, ale kdyz uz, tak to stoji za to...chudatko.

Cozeee? Cukrovi taky budu futrovat! A pak vypiju hektolitr fenykloveho caje klidne :sweat_smile:
20. pro 2009 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek