• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
holky celou dobu si rikam jak to krasne budem zvladat a uzivat si malou a dnes na me dolehla naka panika(nebo jak to nazvat)-jak to asi zvladnem a taak..no snad budem mit hodny ditatko :sweat_smile:
30. lis 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
LUCI neboooj, to jsou hormony, ve me se to na zacatku taky misilo az jsem byla zoufala uz sama ze sebe...a k tomu me bylo blbe....jeste par tydnu, vydrz mamko!!!! :wink:

ZENY POZOR POZOR!!!! :astonished: :astonished: :astonished:
KOupila jsem na mmb kojici podprdu, dnes me prisla a je naprosto, ale naproto uzasna!!!! Mikrovlakno, cerna, strasne prijemna, zadnej stan...uplne me prekvapilo, ze kojopodprda muze byt tak prijemna!!! Vysla me na 412Kc i s postovnym. Kdyz pani poslete svy presny rozmery, zada je do kalkulatoru a vypocita vam velikost...jako fakt spokojenost, tak kdyby nekdo mel zajem:

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27348431
30. lis 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
CARCULINO nevidim duvod, proc bys to nezvladala!!!! nebude to zase tak strasny!!! budou to jiny cinnosti, nez na ktery jsi zvykla doted, ale zmakneme to, neboj! dyt to nemuze bejt zas tak hrozny :wink:
30. lis 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky prvosenky provotěhulky a prvomaminky :slight_smile:
HEHE moc děkuju za zprávu do IP, že se přesováme, dost jsem se u ní pobavila, podalas to takovým tím HEHESTYLEM :grinning:

Luci, vydrž, já úplně přesně vím, jak Ti bývá... já jsem trpěla od 6 tt, trpím stále :frowning2: i když te´d mi bylo dva dny vcelku líp a doufám, že když už je ten první trimestr za mnou, že se to už bude zlepšovat...

Carcul, uvidíš že všechno zvládneš levou zadní, neboj, asi je úplně normální stresovat, je to úplně nová role, ale zvládnem to všechny :slight_smile:

My jedem s manžou zítra na prvosemestriální screening, tak jsem zvědavá, snad je prcek v pořádku a roste jak má...
30. lis 2009 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji,ahoooj :grinning: ..tak si me ted navnadila :sweat_smile:
30. lis 2009 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAR no vid :grinning: Ja jsem z toho mela trochu strach, precejen, jsem si ji nevyzkousela, neosahala....ale fakt bomba!!! :grinning:

VENDY drzim pesti, bude to super zazitek :wink:

My jdeme zitra s manzelem do porodnice...na kurzik - prohlidka, neco o porodu a tak...uz se tesime :dizzy_face:
30. lis 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendel..tak budem drzet palecky :wink:

holky,no prave ze jsem si rikala ze si navyknem a budem krasne zvladat..ze zas nebude prace a takovy ty vetsi uklid,ze manzilek vzdy malou pohlida ,ja si uklidim..a to denni vareni,nebo nadobi,tak to myslim neni problem..ale nejak jsem cetla naky veci na netu a nektery mamky to popisujou jak silenou zatez a jak vubec nezvladaj a tak..
chapu ze zacatku ale pak jsem myslela ze to nak dame a bude pohodicka(jasny ze je kolem mimca dost starosti i prace)..
30. lis 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji,tak pak poreferuj :wink:
30. lis 2009 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, díky, snad to bude ok, svoji, taky si to užijte. Na mě teď nějak přišla nevolnost, jdu se natáhnout, nebo vyblindit :frowning2: ufff
30. lis 2009 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendel...to je mi lito..tak zkus piskoty a bez hajat
30. lis 2009 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jako at se na me nikdo nezlobi, ale "!silenou zatez a nezvladat naprosto nic!"...to si neumim predstavit. mamka to taky zvladala a prala a zehlila pliny a varila a vsechno mozny....a to jsem v noci nespala skoro do roka!!! je fakt, ze pokud nekdo ceka pohodlicko a prokecany hodiny na konikoj, tak asi smula...ale na to jsem si dite neporizovala, ze... :wink:
30. lis 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji,ja si prave jako rikala,ze pliny budem papirovat a dnes je vsechno obecne jednodussi,pak jednou tydne udelam velky uklid-manza se bude venovat maly..a jinak pak jen ten bezny kazdy den-a ten je hned..a jinak se venovat budu maly..a myslim ze do toho spada i cviceni,plavani a tak(mi bylo receno ze jsou zvedavi jestli mi ty plany vyjdou,pokud se to maly bude libit tak proc by nemelo,pokud ne ,vymyslime jiny veci)..jestli mame cucet doma nebo neco podnikat...prave ze jsem si rikala jak se maly budu venovat a kdyz budu chctit trosku sobe,tak muzu vzit malou s sebou nebo tu hodku-tak je tatinek...no a zas je clovek doma,nechodi do prace,tak jsem si rikala ze to zvladnem paradne az si to naucime rozplanovat...ale prave mi naky osoby uuplne vystrasili :angry:
30. lis 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezisi to jsou takovy kecy!!! vubec to neposlouchej! jaky si to udelas, takovy to mas!
30. lis 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji,rikam ze jsem byla do ted v klidu..ale proste mi to dnes nejak dostalo do deprese ty kecy..ale uz dobry :grinning:
jako co by meli delat driv-bez aut,vyvarovat v hrnci,prat a zehlit pliny(my budem papirovat-tak davam tento priklad :sweat_smile: )ataaak..myslim ze dnes maji maminky dle drivejska pohodu...a jako jak by jinak stihali se obsirat po obchodakach a kafickach-co vidam furt..kdyby to bylo tak nezvladatelny..tak jako proc bysme nemeli zvladat plavani,cvico a taaak-kdyz to je program kde bude mala zapojena..
30. lis 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no trosku sem se prospala... a je mi lip dala si cerny caj jen s jednou lzickou cukru a kukuricny lupinky s maslem a je mi lip.. ted sem mela i miniporci vecere a zatim ok.. hodila sem do sebe listovku pac posledni 2 dny sem to nejak nezvladala... no snad uz bude dobre..jedu za kamaradkou pac kdyz su doma tak nad vsim furt premyslim a citim kazdy pichnuti a tak.. proste magor tehulka haha
30. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne...jestli si ty matky predstavujou, ze obstaraji dite, budou nekolik hodin denne surfovat na netu a kafickovat s kamaradkama, a jeste mit spoustu casu na sebe, tak chapu, ze asi splacou...ale v tom pripade nevim, na co maji dite :unamused:
30. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji presne tak,to si myslim taky..a myslim ze dnes jde s mimcem leccos a je to uzpusobenejsi nez driv..
30. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI dííííky :slight_smile: ta práskanda je přesně můj typ :slight_smile:)) takže jdu do tehoooo :slight_smile:)) :grinning: :grinning: :grinning:

všem krásnej večer :slight_smile: jak se máte? :slight_smile:
30. lis 2009 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CARCUL měla jsem jen chleba s pomatlánkou a zeleninu... jenžéééé dneska jsem byla jak bezedná, takže jsem si na to dala ještě activii a banán a na to jabko a kousek ořechovýho závinu :slight_smile:))) no mazec pleskanec dlabanec .)))

VENDEL na zítra držím palce! .) :dizzy_face:

já se radši k zátěži nebudu vyjadřovat... často to ty mamky píšou v momentálním vyčerpání, kdy toho mají dost a chtějí si postěžovat. beru to tak, bo jinak by mě štvalo, že nás ještě čekající tolik straší... jak píšete, všechno je to o osobnosti matky, o tom jaký to miminko je, jestli spí málo, mám často prďany a taky jak se zapojuje tatínek... no a samozřejmě to vždycky rozsekne ta psychika maminky - některý se s tím vyrovnají asi dřív, některý později...
vždycky je to o emocích, ať už máme papírový nebo látkový plíny... a další vymoženosti, ale abych to nezjednodušovala, tak souhlasím, že dneska je všechna ta starost kolem dětí snazší...

CARCUL a panika je normální... občas to padne na každou. je to prostě součást toho čekání na něco, co si vůůůůbec nedovedeme představit. prostě nemůžeme ani tušit co nás čeká. a z toho jsou ty strachy. možná, že kdyby u nás byla pár dní návštěva s malým dítětem, tak už to tak černě nevidíme. mě pomohla návštěva u kamarádky - ale ta teda má extrémně hodnou holčičku - ale celkově mi samozřejmě pomohlo, když jsem viděla tu péči o malou - hlavně komunikaci, pak samo i přebalování, koupání, uspávání... kamarádka je zrovna z těch, která si zavedla tak trochu spartanskou výchovu, takže malou klidně nechá nějakou chvíli bečet a pak se na ní jde podívat, něco jí poví, ale zase ji tam nechá... a tak dále. jak řekl můj manža "tak ta se s tím nemaže" .))))

a možná i o tom to je. ona ji miluje, udělá pro ní všechno, ale vychovává ji tak, aby ji nerozmazlovala, že kdykoliv si kňourne, tak hned přiběhne a pohoupá ... no kecá se mi to snadno, sama jsem na to všechno zvědavá... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
30. lis 2009 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe a kamaradka to zvlada v pohode podle toho jak rikas,ne :wink:
ty kosilky jsi vzala teda taky L? jak tam mas tu modrou tak tu chci taky-jen asi ruzovou :grinning:
30. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CARCUL mno teď už zvládá. samozřejmě říkala, že ten první měsíc, dva to byl nářez no - ve smyslu, že bylo šestinedělí, malá neměla rytmus, kojila v noci co dvě, tři hodiny, k tomu nevyspání, na který si taky zvykáš, člověk si zvyká, že najednou fakt nemá čas na to, na co byl zvyklej - a to někdo snáší líp a někdo prostě hůř...
ale pak se to začlo zabíhat, ona si zvykla víc organizovat, malá si našla rytmus a teď už se i kamarádka docela vyspí - já to vidím jako pohodu - protože znám děti našich příbuzných a to byl teda horor s nima! já nějak i při tý naší výrobě doufala, že snad nebudou ty naše takový... :slight_smile:))))
jako jejich prvorozená - umanutá, tvrdohlavá, dost aktivní... ale taky to mohlo být tím přístupem, kdy jsme tam přijeli a ani jsme si fakt nemohli ani nic říct, bo neustále vyžadovala pozornost a taky jí vždycky dostala...
no nevím. no

CARCUL jj objednala jsem L, i když podle jejich tabulky bych dle prsou a boků měla mít XL - ale do toho jsem nešla, bo XL mi příde prostě obrovský a nikdy jsem si nic tak velkýho nekoupila no :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: teda krom jedněch těhu gatí... no uvidíme, kdyžtak to prostě vyměním no... :slight_smile:)) ještě je čas :slight_smile:) :grinning:
30. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo už vím proč jsem se tak rozhodla - myslím pro to L - bo mi mamka poslala nějakou košili 42/44 a to je teda neskutečnej stan... :angry: - fakt mě ta moje rodina docela podporuje, ségra mi na začátku těhu kouipila pár těhu věcí z druhý ruky a vybírala všechno právě XL (nevím proč) a plavu v tom furt... mi to vůbec není v ramenou a tak jsem jak strašák do zelí... :angry:
30. lis 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe,L bude urco stacit.. :wink: .

no jsem zvedava jaky budou ty nase deticky :sweat_smile:
30. lis 2009 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam ty kosile XL, podle tabulek.Jsou volny, asi bych snesla i L, ale aspon budou hoooodne pohodlny...mozna az shodim brisko tak az moc....ale co uz.
30. lis 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, ja mam teda nocni kosile XL, mam ty s prostrihy na prsou a muzu rici ze mi to je akorad, bricho mam ted 109cm :slight_smile: a ty prostrihy se oteviraji tak mi sem tam kouka bradavka, nastesti budu nosit kojici podprdu :grinning:
dokonce i tricka(obyc ne tehu) jsem si nakoupila XL a mam jen delsi rukavy, hlavne ze se tam pekne vejdu pres bricho a na delku :slight_smile:
asi jsem oproti vam cvalik :slight_smile:
30. lis 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja teda nosim svoje tricka, ktery jsem mela pred otehu, ale mam je dost na fest(M, L)...tehu kalhoty mam oboje XL...vazim pres 80kg a snazim se s tim smirit....pripadam si obrovska neforemna neohebna natekla...ale co uz...driv jsem vazivala 60kg(nahore velikost S, M, L, dole velikost L, XL, vyjimecne M), pak jsem behem roku pred otehu jeste deset pribrala na cca 70+-, ted mam pres 80....a je to venku :confounded: :rolling_eyes:
30. lis 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a merim cca 167 :rolling_eyes:
30. lis 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja kdyz si dam tricka pred tehu tak konci nekde u pupiku, kouka mi z nich bricho
jinak vaha 88kg :confused: taky zadny slagr ........ pri tehu jsem pribrala 14kg a pred tehu (po vysazeni antika) se mi taktez podarilo nahodit 10 kg ani nevim jak............
pocity ani nebudu popisovat asi to zname kazda z nas :slight_smile:
30. lis 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
hypo asi tak :wink:
30. lis 2009 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek