• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
VENDEL jak ty bys třeba říkala Jonáškovi??? tohle jméno jsme taky zvažovali, ale máme k tomu dost blbý přijímení... každopádně mi jde na jazyk taky jen Jonáš a Jonášek... jiná varianta mě nenapadá...
29. pro 2009 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
no u nás se ještě docela chytlo Jonda :slight_smile: a Joník :slight_smile:
No moje příjmení je docela legrační, ale má výhodu, jde k němu skoro každé jméno :grinning:

Jáchym je tqkové zvláštní, starosvětské. Já teda osobně Jáchyma neznám a ani jsem nikdy neznala žádného. A ani volací jméno mě moc nenapadá....
29. pro 2009 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE, sušička, moje životní záchrana :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2009 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
zeny vy jste toho nastebetaly,kdo to ma docitat :grinning:
29. pro 2009 ve 22:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Hehe ještě k dědovi, já zastávám názor, že rodina má držet pohromadě a že si máme pomáhat. Ale všechno má svoje hranice. Třebas to ještě nějak dopadne.... Třebas si to děda rozmyslí.
No jak jsi psala o Vánocích Tvého manži, tak to je mazec. Já jsem teda vyrůstala jen s mamkou, táta se zabil když mi bylo pět, ale hrozně ráda na dětství vzpomínám. Ale manža, jeho rodiče jsou pořád spolu, šťastní důchodci i když to taky vždycky tak nebylo...ale teď jak jsou v důchodu, tak jen září fakt.

S těma oblečkama no nevím. Mě přijde divné, že tcháni třeba ví, že moje mamča se nabídla, že koupí kočárek a tak a oni zatím vůbec nic (teda až na ty 30 let staré oblečky). A to mají peněz plnou..... no ne že by na tom nějak záleželo, zvládli bychom to s manžou i sami, ale stejně :slight_smile:
Možná to u těch oblečků dopadne tak, že než se rozhoupe, tak já už budu mít všechno nakoupeno - nechcu to moc nechávat na poslední chvíli, takže třeba se to ještě nějak vyvrbí. Nebo jí to prostě vysvětlím, ale bude naštvaná ona i manža nejspíš.
29. pro 2009 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no s Jáchymem je to stejný jako s Jonášem - jsou zvláštní a netradiční... neznám ani Jáchyma, ani Jonáše...

sušička též moje záchrana... buéééé ..... je mi po ní teskno!
29. pro 2009 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
blahu... to je život, co, člověk se prá hodin neukáže a už musí číst 10 stránek :grinning:
29. pro 2009 ve 22:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Hehe, neuvažoval děda o nějakém pečovatelském domě?
Jinak my dostali chůvičky Sencor, po prvním zapnutí mi taky šuměla, ale stáhla jsem zvuk a pak už šly nádherně..a švagrová měla nějaké laciné a ty byly taky super..
tak já už noťase vypínám, dobrou
29. pro 2009 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Já pár Jonášů znám - minimálně tři.
Já zatím doufám, že se nám do koupelny vejde, naštěstí se to dá stohovat na sebe s pračkou, ale tam, kde bude pračka je bedna rekuperace, tak doufám, že to tam nějak narvu :slight_smile: a když ne, tak prostě vymyslím jinou variantu - pokud mi může sušička ušetřit ty nervy s žehlením, tak ji chci za každou cenu :grinning: :grinning:
29. pro 2009 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
ange ange doboru, někdy Tě musím chytit a vyptat se na kočík, máš Dorjan Danny sport - podle fotek v albíčku, ale nebudu Tě s tím zatěžovat teď :slight_smile:
29. pro 2009 ve 22:21  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
VENDEL jsme na tom stejně! naši nám koupili TEUTONII - což je pěkně drahej kočár a to žádný boháči nejsou. ale mamina zas chtěla super kvalitní káru pro jejího prvního vnuka... takže nechtěla šetřit...

ale z manžovi strany nic... od máti celkem nic nečekáme - ta je ráda, že je...
ale táta je na tom víc než dobře... nejdřív se nabízel, že by zafinancoval autosedačku, ale teď ticho po pěšině... :(
no a k vánocům se s nám ani neporadili, ani nevěděli, jestli nemáme chůvičky a koupili je... zřejmě teda fakt z druhý ruky! ale o to nejde, tyhle stojí i z druhý ruky 1300.- - čumím no... a to jsme vybrali autosedačku za 2800.- což mi nepříde tak strašný. a ty chůvy fakt nejdou zprovoznit.. - i prodejce píše, že v bytě fungujou na pár metrů !!!!!! na to teda, že nový stojí 2700.- tak absolutně nechápu!!! :astonished:

add ta rodina - jistě pohromadě... ale jestliže dcery nefungujou, tak to přece nemůže odsrat jeden z vnuků! dělit by se o tu péči měly převážně jejich dcery a pak až vnuci... zařídil co mohl, vytelefonovával LDN, pak hospic, v prosinci tam jel nejmíň 5x, pak ještě do toho hospice... vyřídil tam veškerý smlouvy. každej den s dědou telefonuje hodinu... jen ty cesty Pha - Kolín, Pha - čerčany, od našich jel do toho Hospice.. a děda mu samozřejmě peníze dát nemůže, neb nemá....... ale my si ty peníze taky netiskneme... klienti nám neplatí, s prací je to dost špatný, já za chvíli budu mimo provoz, starat se jen o dítě... no prostě nemám slov!
29. pro 2009 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ANGE děda pečovatelák zatím nepotřebuje... je s tou babičkou teď v hospicu - ta už potřebuje opravdu trvalou péči - je ležící a nemluví, takže jí musí i umejvat, přebalovat... cévkovat... do toho má epileptický záchvaty....

jenže se všichni distancovali a k dispozici je jen manža... a mě se nelíbí to dědovo zneužívání.... ani mu nepoděkuje, ani mu neřekne, že je rád, že manža vše zařídil a že už to zmákne sám, bo toho má manža sám dost - shánění práce, zkouškový... no a v neposlední řadě, že má těhotnou ženu že jo....... jako dědovi jsem maximálně u řiti!!!
29. pro 2009 ve 22:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ty jo hehe ctu tu vasi rodinou story - teda promi,ale ze zkusenosti matky - manza si asi moc neumi predstavit co obnasi dite,castecne podnikani pri materske a pece o domacnost,co????jako z ase be muzu rict,ze to je hovadina,uplne mi to vytocilo,si myslej,ze budes mit malo prace,cio co??? a jeste latkovani,budes rada,ze jsi rada a ne jeste prat na dedu,kterej si za vsechno muze sam,to by si mel manza duopnout,protoze on mu prat ani zehlit nebude,ze,tak nema slibovat hory doly!!

vendy dorjany jsou super a poradny kocarky,ja kdyz jedu ven a vidim ty extra moderni prtavoucky korbicky,a my jedeme s tim nasim a malej je tam rozcapenej :grinning: :grinning: :grinning:

jinak svoji s kojenim fakt neporadim

no holky tchani taky rikali,jak plati dedeckove kocarek a prachy nikde ani v tehu nam nic nedali,jen k mym narozeninam jsem dostala pro Ondraska pleteny komplet,zakoupeny snad v muzeu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

teda efi segra no coment,mam nazor naprosto stejny jako ty

zuzi tak to je dobre,ze je kontrola s miminkama v poradku a jen 5 kilco v pulce tehu jo :grinning:

car se ani nedivim,ze je saofinka tak malinka,brisko na tobe neni videt,ale zase musi dobre nosit :grinning:
29. pro 2009 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ANGE ony ty chůvičky chrčí pořád... když jsou u sebe blízko, tak ne, ale jak jsou ve vedlejší místnosti, tak je to mazec... zkoušeli jsme už cokoliv a vyladit to nejde :( prostě jak se od sebe vzdálí začnou chrčet - což je asi fakt jednoznačně vada signálu....

jinak brou noc. snad se ti bude spát aspoň trochu dobře v tý situaci. :frowning2:
29. pro 2009 ve 22:35  • Odpověz  • To se mi líbí
heh ted jsem nasla ten tvuj kocik a jaky model???
29. pro 2009 ve 22:36  • Odpověz  • To se mi líbí
JJ hehe, svatá pravda. Taky nechápu proč bys to měla všechno ods... Ty a Tvůj manža. Zvlášť když má dvě dospělé dcery, které už (nejspíš) děti nemají - odrostly a mají na starosti jen sebe. Manža je hodný, že se tak stará a jak říkám rodina je rodina ale "ocaď pocaď".

S těma rodičema je to divné. Manžovi rodiče nám pomáhají, to musím uznat, třebas teď jak čekáme na domeček, tak bydlíme v jejich paneláku v 3plus1 a neplatíme vůbec nic, nechtěli si vzít ani peníze na inkaso. Ale na druhou stranu, kolikrát jsme se už bavili o tom, kolik ta příprava na mimčo stojí a pak mimčo samotné... To oni jen pokývají hlavou a maminka pak vytáhne, že má na půdě super oblečky po Míšovi, tak to mě berou mory :grinning: :grinning: :grinning: přitom tchýně furt mele jak se na malé těší a tak... no nechápu. Jasně že taky prachy netiskneme (škoda věčná škoda!!!!), stavíme barák a už teď jsme neplánovaně dvěstě tisíc v mínuse... je to děs. Já mám docela strasující práci, tak bych nejradši šla na marodku po novém roce, ale kvůli peněz asi nepůjdu...
29. pro 2009 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
blahu ty máš taky Dorjana? My jsme ho viděli v obchodě a hrozně nás nadchl, i cena je přijatelná... jediné co, tak se mi právě zdál hluboký kočár i sporťák úzký... Dáš Ondráška ve fusaku ještě do hlubokého?
29. pro 2009 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
BLAHU :slight_smile:)))) jako bys mi to vzala z pusy... byli jsme u druhý babi s dědou na návštěvě, byl tam i manžův táta s rodinou a všichni se do něj pěkně obuli, až mi ho nakonec bylo i líto....

samozřejmě si ani jeden z nás nedovede představit, co nás čeká a co všechno se změní... ale je fakt, že mu to nabídl, ani se se mnou neporadil.... a tvrdí mi, že se o jeho prádlo postará on sám - samozřejmě to žehlení mu opravdu nedocvaklo... :slight_smile:)))

a jinak je dneska nějakej fakt špatnej z toho všeho, plnej rozhodnutí, jak se teď bude chovat, ale obávám se, že on je tak hodnej a lítostivej, že mu to moc dlouho nevydrží...
byl by tvrdej snad jedině, kdybych z nich všech předčasně porodila... ale mám pocit, že on si nic neuvědomuje...
je mi to trochu líto... samozřejmě bych chtěla, aby tenhle čas byl převážně jen náš... člověk stačí ty běžný starosti a těhu a ze všeho dalšího jsem otrávená, bo si chci ten zbytek užít a ne neustále řešit dokola dědu a jeho potíže, ZA KTERÝ SI OPRAVDU MŮŽE JEN ON SÁM, JAK PÍŠEŠ.... no je to něco teda... vím, že se dějou horší věci, ale chápeš, že je to prostě na bednu a je mi to líto...

BLAHU k tomu supermodernímu kočáru - my nemáme ani korbu :slight_smile:))))))) :grinning: :grinning: :grinning: objednali jsme jen vložnou tašku... příští zimu bych korbu zřejmě stejně už ani nevyužila...
29. pro 2009 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
no vedul bodejt,vzdyt je to po zenske strane ostuda,aby se dcera nepostarala o tatu

vendelinko a proto si mysli,ze bude vase mimi nosit 30 let stare obleceni :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2009 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
BLAHUško je to Teutonia Cosmo... má jí myslím i AMALL... a CARCUL má Teutonii Spirit tuším... ale možná to mají holky obráceně, netuším :slight_smile:)

já chtěla čtyřkolku. prý je to německá kvalita a většinou na ně nejsou téměř žádný reklamace, žádný stížnosti... jeden rok myslím něco tahle vyrobila blbě a všem zkaženou sérii bez řečí nahrazovala novým kusem... no uvidíme, jak dopadneme... počítač jsme taky kupovali dle recenzí "superspolehlivej" a jak to dopadlo, že jo :slight_smile:) :grinning:
29. pro 2009 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
mělo by to tak být, že se dcera postará o tátu, ale není to tak vždy...viz moje kamarádka, její mamka je ze 4 sourozenců a dědu si po smrti babičky k sobě nechtěl vzít nikdo a ještě mamce vynadali, že to dělá kvůli dědictví.... no děs
29. pro 2009 ve 22:47  • Odpověz  • To se mi líbí
vendelinko mame toho dorjany sport country a tam je malej ve vlozny tasce,fusaku,kombineze a jeste zapnu kryt vlozny tasky a pak horni kryt kocaru a malej je tam v poho a to uz mu bude pul roku

teda hehe ted nevim jestli jsem neco neplacla s tim kocarem,ja kdyz vidm ty prtavoucky korbicky . . . :unamused: a taky jasne na zimu uz bude Kubikovi 8 mesicu a to uz muze byt ve sportaku

my bysme taky sportak postavili,aby mohl malej koukat ven,ale mame fusak po manzelovi ,protoze na novej nezbylo financi a tam by malej potreboval ksandy

heh vzdyt je to na palici,vzdyt to bude vynalozenej cas o kterej oberete sebe,malyho a ze po poordu se opravdu vse toci kolem miminka,a rekla jsi manzelovi,ze jsi proti,nepresvedcila bys ho aby to vzal zpet,prave mel se s tebou nejdriv domluvit
29. pro 2009 ve 22:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
VENDEL no s tím domečkem je to asi taky pěkně stres... většinou všude čtu, že se teď rozpočet o 200-300 tisíc překročí, tak vidím, že je to pravda.
a tcháni to asi berou tak, že vám teď dost pomáhají s tím bydlením... kdybysme stavěli, jakože jsme měli i pozemek, ale nakonec prodali, museli bysme dál bydlet v podnájmu... ale asi bysme se museli přestěhovat někam jinam... do menšího města, no jenže pak zas doprava do práce a člověk je na tom vlastně stejně... když jsme chtěli stavět, tak jsme platili jen 8500.- za nájem, plus to inkaso... no furt má člověk nějakej boj... .(
29. pro 2009 ve 22:49  • Odpověz  • To se mi líbí
blahu, možná se teď budu ptát blbě, ale nemám v tom jasno... vložná taška se dává do sporťáku jako místo hluboké korbičky?
29. pro 2009 ve 22:50  • Odpověz  • To se mi líbí
hehe tak jsem na to jukla,tak souhlasim,vam opravdu staci jen vlozna taska,na vic to ani nejde poznat :grinning:
29. pro 2009 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no VENDEL - manža je na tom podobně... teta už naznačila manžovi v hysterii do telefonu, že kouká, že to dědictví bude mít dohru - taky si myslí, že to manža dělá jen kvůli tomu bytu v kolíně a v podstatě bezcennýmu pozemku v tramtárii v chatový oblasti :slight_smile:)) samořejmě chce děda přepsat byt na manžu - JENŽE babička už k ničemu souhlas nedá, kdyby se pak teta soudila, dle mě by vyhrála, bo ona není ve stavu, kdy může svojí část přepsat na manžu, nebo dát plnou moc!
jsem manžovi říkala, ať to odmítne, že to děda dělá jen naschvál a že z toho budou roky tahanice a že mu to za to ani trochu nestojí!
29. pro 2009 ve 22:52  • Odpověz  • To se mi líbí
nene vendelinko - mas kombinace,1.hlubokej kocar s vloznou taskou,2 hlubokej kocar velkej po odsraneni vlozne tasky - to kdyz potrebujes,ale my treba nepotrebujeme prejdeme rovnou na cosli 3.sportovni kocerek - tam mas jen kocarek

asi jsem to prve blbe napsala,ted malej jezdi jeste v hlubkoem a taskou
29. pro 2009 ve 22:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Hehe, no já vím, že jsou hodní a tak a pomáhají nám, ale neuvědomují si tím jednu věc, třebas já jsem člověk, který nesnáší být na někom závislý a oni si prostě peníze ani za to blbé inkaso nevezmou.. doufám, že pak nebudu muset poslouchat kolik peněz že jsme to protopili a kolik vody jsme vyčerpali a podobně... no snad ne. Ale je to hrozný pocit pro mě...
Ten rozpočet na domek - no firma co nám to staví, tak je v poho, tam všechno dle rozpočtu sedí do koruny, ale nechávali jsme si dělat jinou firmou přípojky, původně jsme počítali 60, oni nám spočetli 8O a výsledek je ten, že jsme zaplatili 178. No a těch dalších sto je za solární panely na ohřev TUV - ty jsme původně neplánovali a pak jsme si to rozmysleli - je na to dost velká dotace, ale problém je, že tu dotaci jak na pasivní dům tak na solární panely dostanem bůhví kdy (až 6 měsíců po kolaudaci...) - kdy už nám peníze budou takříkajíc nanic (teda tak na úpravu terénu)...
29. pro 2009 ve 22:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
BLAHU co nejde poznat?

VENDEL my vložnou tašku kupujeme jak píšeš - do sporťáku. korbu nekupujeme. bo prcek bude na konci února, vyjedeme dle počasí a do další zimy by opravdu nevydržela, takže si myslím, že vložná taška stačí....

CAT myslím do jejího kočárku taky zvolila jen vložnou tašku a korbu nepořizovali...

mě zas kamarádka potvrdila, že vložná taška je místo korby super! odzkoušela si obojí - má tři děti... ale asi bych zvažovala hlavně dle toho, kdy se miminko narodí... kdyby bylo třeba v říjnu, listopadu, chtěla bych asi tu korbu - měla bych pocit, že ta vložná taška bude prostě naprd a bude tam dost foukat...
29. pro 2009 ve 22:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Blahu, tak to musím kouknout, jestli se ta korbička liší od Danny Sportu.
29. pro 2009 ve 22:57  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek