• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
no tak to firma teda docela přešvihla.. přeci musí mít nějakou garanci, kdy to může přesáhnout 20% původního rozpočtu - teda já bych na tom trvala... oni by si rozmysleli vás takhle tahat za nos...

a s tou dotací chápu. taky jsem to zjišťovali. bohužel to asi jinak udělat nejde.

a jinak tě chápu i s tou závislostí - taky bych to tak nechtěla...
29. pro 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo vendelinko,tak asi urcite se lisi

hehe myslim poznat,ze to neni korba,ale jen vlozna taska -alespon z fotky ne,ze by clovek na prvni pohled rekl,ze mate normalne korbu
29. pro 2009 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU a kde se koukáš... my doma ještě vložnou tašku ani nemáme... to teprve dorazí...
29. pro 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Hehe, s dotací to opravdu udělat jinak nejde, problém je, že oni ty peníze vyplácí až po strašně dlouhé době. Protože nám akorát chybí peníze, které byly určeny na kuchyň, když jsem manžovi oznámila, že se bez kuchyně nikam nestěhuju, tak byl naštvaný. Prý že nejsem vůbec dobrodružný typ. To jo, on vařit nemusí, podle něj elektrický dvouplotýnkáč na stole stačí a hrnky se dají umýt i ve sprchovacím koutu. Bléééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No však jsem jen dva měsíce žila v dřevěné chatce kdesi v kempu, kde v okolí není vůbec nic krom luk, polí a lesů, bez vody, do sprchy a na záchod jsme museli přes dvůr, bez topení a to v říjnu mrzlo a napadlo tam sněhu... šak já nejsem vůbec dobrodružný typ... To toho chci tolik ,když chci kuchyň????? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2009 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
vendelinko tohodle dobvrodruha bych chtela mit doma :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

hehenko koukal jsem na malvika tam to je vyfocene
29. pro 2009 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blahu, tak ta korbička u Danny Sportu je o trochu menší. Já se právě bojím, že mi prcek na zimu už do hluboké nevejde - půl roku by měl mít v prosinci - tak možná spíš koupit fakt dobrý sporťák a prostě tam mimi narvat ve fusaku....
29. pro 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
VENDEL no já bych se stěhovala... i do domu bez kuchyně... ale to bych nesměla mít hnedle dítě že jo... a to se asi budete stěhovat až se prcin narodí ne? nebo kdy asi budete dokončovat?
jako když bys kojila, tak bys asi ani moc kuchyň nepotřebovala... ale kdyby to tak nebylo (ťuk ťuk), tak by to bylo asi nepříjemný...
29. pro 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
blahu hahaha a oni mě varovali, nechoď s ním, na tebe je moc velký dobrodruh...a já ne a ne a ne.... a pak to tak dopadá :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe, měli bychom se stěhovat koncem ledna snad.... to bude ještě v bříšku :slight_smile:
Ale musíte holky pochopit jednu věc... já strašně ale strašně ráda vařím, prostě mě to baví, je to asi jediná domácí práce, která je nutná a která mě fakt baví. Když jsme byli v kempu, tak jsem dva měsíce nevařila a po přestěhování do bytu jsem první dva týdny každý den vařila teplé jídlo...prostě jen tak, dohnat deficit... jsem magor :grinning:
29. pro 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jinak si manža opravdu může na dvouplotýnkáči vařit dobrodružně klidně sám! nebo si může dělat dobrodružný polívky z pytlíku... oni jsou chlapi v těhle věcech hrozně chytrý!!! :slight_smile:)))
29. pro 2009 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prave holky,na to,ze budete mit mliko se spolehat nema :grinning:
vendelinko do naseho kocaru se malej porad vleze kralovsky a kdyby bylo nejhur udelali bysme ten hlubokej kocar bez tasky,my ho kupovali za 6200 a fakt nemuzu si na nej stezovat,vlastne nasi kriterium bylo pohodli miminka co se tyce prostoru

no ja bych tvojemu manzovi rekla,bez kuchyne??tak budes varit :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2009 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene Hehe, to on si zajde na pizzu, neboj, že on by něco vařil to nepadá v úvahu...
29. pro 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU no v Malvíku jsme tu Teutonku kupovali a i nám tam doporučili vložnou tašku, přestože tam hned vedle měli korbu :slight_smile:)) no a mě ta vložná taška prostě nadchla.. já spíš mám jinej problém - mě se ten sporťák zdá úzoučkej... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
29. pro 2009 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blahu právě, to bychom chcípli hlady....

Hehe, já jsem viděla sporťák právě toho Dorjana naživo a zdálo se mi to táááák úzké....a paní prodavačka mi tvrdila, že se tam vejde její šestiletá dcera.... tak nevím :frowning2:
29. pro 2009 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
moment mrknu schvalne na ty rozmery u nas a u u hehe
29. pro 2009 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe model 2010,nebo 2009
29. pro 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU http://www.malvik.cz/Kocarky/korbicky/Teutonia-pevna-vlozna-taska-Vario-2010 jsou tam i fotky s kočárkama... viděli jsme to takhle i na obchodě a přišlo mi, že to téměř není poznat... to už musí někdo Teutonku znát a znát i ten rozdíl mezi její vložnou taškou a korbou... no a když na to dáš ještě nánožník, tak to opravdu vypadá jako hluboká korba... je to jen o pocitu...
mě se na tom líbí samozřejmě to, že vložná taška je lehčí, líp se přenáší a taky se líp skladuje :slight_smile:)
29. pro 2009 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejvíc nesnáším, když si tak někomu stěžuju, třebas jsem to nahlas pronesla u tchánů a hned se spustilo...to když já jsem čekala Míšu, tak .... a už to jede. A moje mamka...no když bylo Lukášovi 6 týdnů, tak se dělala omítka a musela jsem vařit pro x lidí a skákat kolem nich.... Ale už jsem přišla na to, jak je odpálkovat, normálně jsem se zeptala, jestli to bylo fajn, že to tak měly a ony obě svorně přiznaly, že ne.... a byl klid :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale ať řeknu kdekoliv cokoliv, tak se ozve to já, když jsem čekala... máte nebo měly jste to taky tak???
29. pro 2009 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
VENDEL já tyhle věci beru trochu s rezervou - pře koupí jsem pročetla recenze, diskuse a rozhodla se. on ti ten kočárek může z mnoha důvodů vyhovovat i nevyhovovat... jinej by ti zase vyhovoval, nevyhovoval v něčem jiným...

pro mě byla nejdůležitější ta ovladatelnost, váha kvůli MHD a pak skladnost bo za rodinou musíme daleko a vozíme ještě psa... tak si to asi dovedeš představivot... no a každej má prostě jiný požadavky... někdo má rodinu v baráku, nebo ve vedlejší vsi a je jim jedno jak bude kočár skladnej v autě, bo to tolik nepotřebujou... psa převážet třeba nemusí, bo jim rodina pohlídá, nakrmí... atp!
29. pro 2009 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
moment holky

hehenko tobe se zda uzka ta vlozna taska,ze???nebo co u sportaku???

vendy a tobe se zda uzsky sportak u danny sport
29. pro 2009 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe, potřebuju kočár, který dám do kufru kombíka a ještě se mi k němu vejdou tři psi střední velikosti :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no nejsem já přecejenom náročná ????? hahaha, dneska se ale docela bavím :grinning:
29. pro 2009 ve 23:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
VENDEL no jasný :slight_smile:)))) sice nestavíme dům, takže se s tím nesetkáváme tolik jako ty... ale mě třeba dostávají i hlášky tipy "no my když byli mladý, tak jsme maximálně jeli někam autem na dovolenou a vy si jedete tam a tam... " - to jsme poprvý a naposled letěli na řeckej ostrov...

babi mi teď samozřejmě předhazovala, jak do posledního dne sbírala brambory a tahala těžký věci a dneska furt jen slyší, jak těhotným říkají, že mají hodně odpočívat a nic netahat a že se nediví, že tudíž nic nevydrží :slight_smile:)))))) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a to to babi nemyslí nijak zle :slight_smile:))

já jen říkám vždycky - jasný dyť já to všechno vím, mě je bájo! a mám klid prostě! :slight_smile:)) to jsou takový ty nepřenositelný zážitky a co na to říct...

a reaguješ dobře - protože od nich je to opravdu stěžování si, jak to měly blbý, ale zároveň to podají tak, aby byly za hrdinky :slight_smile:)))
29. pro 2009 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Blahu, viděla jsem ho naživo a zdálo se mi to dost úzké.

Hehe, je to svatá pravda, každý má jiné potřeby a tak přizpůsobuje. Já třebas autem jezdit budu, i s třema psama, ale asi žádné závraté vzdálenosti. Moc se mi na ovládání líbily ty přední otočné kola, dá se s tím otočit na pětníku, fatk. Zvedat kočár budu max do auta - bez dítěte, ale jsou tady dost kopce, tak i na toto se dívám. Rodinu máme blízko, tak 500 metrů bydlí tcháni, naši v Opavě, což je asi 8 km.... Ale rozhodně neřeším ani výtah, ani MHD....
29. pro 2009 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Hehe, tos mi ještě připomněla poněkud vášnivou debatu v kanclu... ukazovala jsem ženským látkové plenky, jaké jsem si koupila, a jedna z těch mladších mi říkala, odpad neodpad, já bych se na to vyprdla to prát a tak. A to neměla říkat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ještě teď se směju :grinning: :grinning: jak se ty starší hned chytly, že ony musely vyvařovat pleny a žehlit je každou zvlášť a tak....
29. pro 2009 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak na to koukam a plocha k sezeni u toho dany sport je opravdu uzka,jen 30 cm to je trosku malo,ne???ja jsem to ted merila na nasem kocarku (mogor tu merim skoro o pulnoci kocarek :grinning: jheste,ze uz manza spi) a my to mame skoro 40cm na sezeni

hehe a u vas ta taska ma 28smy sirky,tak na konec zimy a studene jaro vydrzite,to bude kubik malej a pak to snad zvladnete,nez pujdete do sportaku,pokud chapu dobre,ze ti prijde uzka vlozna taska?

holky ja jsem fakt bacule,manza ma 2metry a trochu taky tatkovsky brisko a do klasickyho vytahu se vejdeme i se psem a kocarem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nikdo nam to neveri a kazdej to chce videt :grinning:
29. pro 2009 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jo oni maji vsichni plnou pusu reci a rad,ale kolikrat si nikdo neuvedomi,ze je o ty rady ani nezadal a ze tehule nechce slyset rady to ja . . . a to my jsme . . . tim me stvala v tehu tchyne,v podstate nikdo se nevyjadri k tvemu problemu,jen ti lici co oni :unamused:
29. pro 2009 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ještě mám druhou možnost a tou je Firkon Verano. Ale musím ho vidět na vlastní oči :slight_smile:
http://www.batolatko.cz/0,165,FIRKON-VERANO-kombinovane-kocarky.html
ale jak se tak na to dívám, tak je tam u sporťáku šířka jen 32 :frowning2:
29. pro 2009 ve 23:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jo holky kdyz slysim vetu a to my jsme (treba manzovo deda odmita pochopit,ze malymu nechceme davat cukr a sul do 1 roku),tak si vzdycky reknu, no jo driv se taky rodilo ve krovi a uz nase babicky snad i nektere prababicky rady rodili doma a v porodnici,proste doba jde dal a veci se meni a vedci prichazeji na nove a nove poznatky,nemuzou prece cekat,ze vse zustane stejna jako pred25,nebo 50 lety
29. pro 2009 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vendelinko to taky neni moc,ale zase je to o neci malinko vic,to byjsi se musela zeptat na zkusenosti s rozmerem uz pokrocilejsich amminek - to nahod jako novou diskusi,jestli nekdo poradi
29. pro 2009 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ono v tomhle typu je těch kočíků docela hafo, tak snad něco vyberu :slight_smile:
29. pro 2009 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek