• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
já měla 12kg ale vypadám jak kdyby mi snad všechny zůstaly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. led 2010 v 17:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI mám zatím cca 12 kilo navíc a v 36. týdnu to určitě těch 15 už bude... to by ale tak nevadilo jako ty strie...

a mám právě strach z toho vyplandanýho břuchu jak píše SAC. vážně zvažuju tu koupi stahovacího pásu. radila mi to i babička - ona teda netuší o těhle vychytávkách, tak mi radila fáč a furt stahovat :slight_smile:)) no tak radši ten pás teda :slight_smile:)
CAT neodprodáš? :slight_smile:)

SAC to je super, že se šátkování tak osvědčuje :slight_smile: :dizzy_face:
2. led 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CARCUL ale ber to tak, žes byla hoodně štíhlá... navíc cvičíš, tak se neboj... a jestli nemáš strie, tak máš i dobrou kůži - já myslím, že se tolik bát nemusíš .) :dizzy_face: :wink:
2. led 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale pomůže to když ti plandá kůže?? To asi ne? Nebo to nechápu..

A jak naschvál co potkávám maminy tak všechny modelky a žádný břicho a to mají třeba teprve chvilku po porodu a já vypadám jak znovu těhotná :cry: Co s tííííííííím :cry: :pensive: A nechcu takový škaredý břicho ..ne a ne a ne!!!!!
2. led 2010 v 17:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak CARCUL - na těch fotkách to tak vypadá, že až tak moc neroste, ale šlo ještě trochu do stran a navíc se mi zdá, že začíná bejt dost šišatý - jak se děloha už nemůže vmněstnat pod žebra... vypadá to jako bych se přežírala :slight_smile:))

myslíte, že by kůži na břiše pomohl třeba i podpůrnej těhu pás? jako teoreticky se totiž to bříško - potažmo kůže nestihne tolik prověsit...
2. led 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SAC no říká se, že když začneš používat hned po porodu, že to dost pomůže... ale těžko říct. jak tu každá víme, tak každý tělo je naprosto jiný. přesto to zvažuju, říkám si, že tím nic nezkazím...

SAC možná bych být tebou zkusila něajký formující pásy... jednou jsem nosila pár dní nějaký stahující vyšší kalhotky - už ani nevím proč a musím teda říct, že mě bolely svaly na břiše...
2. led 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
já sem právě koukala na netu co s tím a nějaké pásy sem viděla to jo..a hodně krémů apod.ale tomu moc nevěřím :unamused: Ale co píšou všude jako zaručený napravení - plastiku :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. led 2010 v 17:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
car bylas vychrtla predtim, tak telo muselo nabrat, aby melo mimi kde brat...nehlede na to, ze na sve tydny fakt nevypadas, takze nechapu ceho se bojis...po porodu budes plocha, neboj :wink:

me doporucila kamaradka posilovat bricho hned par dni po porodu....ona to delala a kakt by ji dve deti nikdo nehadal...asi je i tohle individualni.

sac cvic!!!
2. led 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI o cvičení ihned po porodu jsem taky četla... dokonce mám nějakou knížečku Fixies rádce a tam píšou cviky hned první den po porodu a radí jaký samozřejmě.... no nevím - schopná toho asi nebudu i když to není nic náročnýho..

SAC krémům bych taky nevěřila, ale cvičení a stahovacímu pásu jo.... ten pás pomáhá držet svaly a jak prostě držíš tělo lehce stažená, tak věřím tomu, že se svaly i lehce posilujou, navíc to pomůže překlenout to období, kdy se psychicky necítíš dobře - ale optala bych se na to ve zdravotnických potřebách... tam myslím i CARCUL kupovala stahovací pás po porodu .)
2. led 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj CAR opravdu na svoje týdny vůbec nevypadáš, bříško máš malilinkatý... :wink: :dizzy_face: tak tý vytažený kůže se bát nemusíš myslím!
2. led 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo holky... dovalili jsme si košík pro prcka ještě po mojí mamce :slight_smile:)) koupila jsem na něj novou látku a babička ušila novej povlak...

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3656368&vReferer=
2. led 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky zitra pridam brisko,ted roste jak z vody.. hlavne jsem pribrala tak nak vsude..

jojo ve zdravot.potrebach a prijde mi pevny a pruzny...

hehe..myslim ze i ten podpurnej pomuze..a to stahovani delavaly i driv.generace hned po porodu..ro ma nejvetsi smysl..

hehe a myslis ze ty cviky jsou i nekde na netu?jooo a cviceni na leden budu uz rusit,fakt toho mam v lednu moc..a uz bych to horko tezko zvladala,radsi se protahnu doma(mozna)a odpocinu si ve vol.chvilich..je fakt ze kdyz odpocivam tak je lip...

svoji..no ja se pod 20kg nevejdu-pribiram kilo tydne..takze tech 20kg bude urco na kuzi znat :confounded: ..ale coz hlavne ze buu mit u sebe malou,ktera bude zdrava :grinning:

sac..a myslim ze treba pilates,powerjoga je po porodu super..a pak i to stah.pradlo
2. led 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko,paradni kosik ma kubik :wink:
2. led 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu za manzilkem,pak se ukazu...

sc,myslim ze je to ale o tom fakt zacit co nejdriv po porodu,jak se stahovanim tak s cvicem atd(stahovani hned pokud je to mozny),a pak si myslim ze aspon trochu to pomuze..
2. led 2010 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CARCUL no na jednu stranu je to bře. protáhnout už se můžeš opravdu i doma.

holky pohyby cítím čím dál víc :slight_smile:)) už ani tolik nekope (neb má asi míň místa), jako se převaluje - je to fakt jak vetřeleček :slight_smile:)) :grinning: :dizzy_face:
2. led 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe bozi ze? ja rikala barunce na konci "hranac" nebo "hranacek"....nebot vsechny tehulky mely krasne ukazkovy kulaty briska a ja mela hranate:slight_smile: malo mista asi :grinning: mmch kos je bozi....

jinak muj poznatek ohledne vlhcenych ubrousku...vyzkouseli jsme dm zeleny, hipp, johnsons a pampers....pro me nej johnsons- krasne vonej a jsou mokry
2. led 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI díky za tip... takže ani HIPP nejsou lepší? já ještě zvažovala ty babylove, jak psala Blahu...
mmch - kdy jsi nakupovala kosmetiku - vzpomeneš si?

jj pěknej hranáč :slight_smile:)) ještě když se tam Kubula někde šprajcne, to je teprva švanda :slight_smile:
2. led 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já už zítra začínám 33tt.... musím si už koupit maliník a lněný semeno :slight_smile: :sweat_smile:
2. led 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a manža mě furt prudí tou masáží hráze.. se mi do teho nechce teda :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
2. led 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teda prudí - spíše patří do uvozovek :slight_smile:))
2. led 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no hipp me neprijdou tak mokry...a ty dm jsou mokry jen ty posledni:slight_smile: jinak ty babylove jsou ty dm o kterych mluvim...dokonce me i ty johnsons nejlip vonej...jinak mam od johnsona i emulzi do koupele(meli jsme ji v porodce), dal mam sprchac od hippu a olejicek aviril- nic jineho nepouzivame jen tyhle tri veci

jo a plinky jsme zkusili pampers, dm a tesco(vsechno newborn) a je to asi jedno me prijde....pampers nejprijemnejsi na dotek, zbyle dve zn.nastejno....a dnes jame pocurali a pokakali prvni popolinku....teda barca...ale asi neco delam spatne, prisla me v nich takova nespokojena :unamused:

kdy jsem nakupovala kosmetiku uz nevim, ale ve tvych tydnech jsem ji uz urco mela
2. led 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a na prebalovaku mam ty jednorazovy podlozky prebalovaci (dm) a pres to jeste plinu...a po jednom pocuru to teda nevyhazuju nebot bych mela spotrebu tak 4 na den....to vysusim a otocim jinak...a presto tu plinu, ta to jisti
2. led 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak o pohybech a hranatem brichu mi povidejte :slight_smile: manzel se az nekdy lekne co mam za tvary :slight_smile:
jinak malinik i lnene seminko uz nemuzu ani videt.... malinik mi uz dosel tak novy uz nekupuju a lnene seminko snad dojim..... uz ho moc neni
2. led 2010 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky museli jsme kojit a pak jsme na něj jen koukali a chodíme na něj koukat pořád, je tak nádhernej:slight_smile:)

Svoji tak já přes den budím a kojím ho po 3h a v noci ho teda nechám spát, jo?Děláš to taky tak??V porodce jsme budili i v noci aby nabral gramy na propuštění:slight_smile:ale myslím že v noci ho nechám spinkat a uvidíme jak často se bude budit sám:slight_smile:)

V 7:45 jdeme koupat, se na to těším, malej miluje teplou vodu:slight_smile:)

Jo taky mám na přebalováku ty přebalovací podložky, takže ještě plenu říkáš?
Koupím ještě ty kuchyňské utěrky a ty na to budu dávat při přebalování jeako pod zadeček:slight_smile:

No snad to všechno zmáknem jo a dotaz: jak často se vytírá ten pupíček lihem?1x denně nebo víckrát?
A poolohovat teda 4x denně, jo????

No já už od 1. dne po porodu cvičím dle návodu z kurzíku, kg nevím kolik mám, ale před porodem 15kg nahoře a teď nemám váhu.-(
Bříško vyfotím ráno, ale je fakt jak před porodem, je to neskutečný!!!jen mám oteklé kotníky, jinak obličej splaskl inhed:slight_smile:)))
2. led 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak zase zdravim :grinning:

my vykoupali,nakrmili a malej ted usina,tak jsem zvedava...

cat si me dostala s tim jak si napsala ze jdete v 7:45 koupat :slight_smile: jako takovej presnej cas :slight_smile: a my pupik vytirali jen po koupani,takze jednou denne a jaky polohovani???my nepolohovali akorat jsem ho dvaala na bok a jednu noc jsem ho davala na levej bok a dalsi na druhej,jsem to takhle stridala v noci,protoze pres den lezel hlavne na zadech,jen v noci jsem mela strach aby se treba nezacal dusit a kdybych tvrdeji spala ze bych to treba neslysela

no ja to bricho mam taky ted trochu vetsi,ale dneska jsem uz zacala cvicit na rotopedu a mozna az zacne byt tepleji tak zacnu chodit na aerobik a mozna s malym budem chodit na koupani,jenze to musi byt nekdy v tu dobu kdy Milan chodi z prace,ja se tam jinak nez autem nedostanu a v zime s nim busem jezdit nebudu..tak uvidime,mam smulu ze bydlim v takovy prdeli no,protoze tady vubec nic neni
2. led 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat a to jsi dobra ze od prvniho dne cvicis...to ja bych asi nedala,byla jsem ze vseho tak vypleskla a hotova ze bych nemela ani pomysleni a navic to sesiti,to jsme byla rada ze vubec sedim :slight_smile:
2. led 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
a holky vite na co jsem zvedava???ktera z nas bude jako prvni cekat druhy mimco :grinning: fakt jsem na to zvedava a za jak dlouho to bude...
2. led 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no zezacatku jsem budila ve dne i v noci- v porodce, mala hodne spala a mela i tu zloutenku(zpusobuje spavost) tak po 3cca hodinach, ale ona nechtela moc jist, bojovaly jsme vzdycky se sestrickou...vsak jsem to tady uz psala. doma v noci vubec nebudim- budi se sama tak po 4h a pres den to nechavam taky na ni- vetsinou tak po trech- kdyz spala dyl jak 4h, tak jsem vzbudila...ted ma asi spurtik, tak chce jist porad a moc nespi

koupani taky miluje, az se divim...je uplne hodna, ani neduta

na ten prebalovak asi cokoliv, ja to tam mam pro sichr, protoze ty podlozky me hned pocura a to bych kupovala porad. puvodne jsem je ani nezamyslela, ale dostala jsem zbytek od kamaradky a jsou fajn, tak jsem je nakoupila.

pupicek nevytirame nicim, mame zahojeno...a ani jsme to nikdy nedelali...v porodce pahylek odrizli, mela tam strouky, ty strhla dr, chvilku ji z toho kapala krev, ale jen hodne malicko a ted uz to ma dobry.

a polohovani? o tom nic nevim....ja si ji davam lehnout nekdy na bok, na brisko(ale to jen kdyz jsem u toho) a kdyz nejsem, tak na zadicka, jinak to neresim.
2. led 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja nebudila v noci protoze se budil sam kazdou skoro dvouhodinu a jedl tak pul hodky a za hodku a pul znova,takze se vzbudil pul hodky jsme krmili,pak prebalovat,a uspat ho,protoze nechtel ani moc spat...no a spala jsem ani ne hodku a slo to na novo...pres den spal lip,treba i tri hodky,pak jidlo,prebaleni a uz byl zase ospalej a zase tak dve hodky spal...

na prebalovaci podlozku davam jen plinku aby ho to nestudilo...on stejne kdyz cura tak to jde vsechno mimo jen ne na podlozku :grinning: ty podlozky ty obyc davam jen u nas v loznici na postel na prosteradlo,kdyz ho v noci prebaluju abysme nemeli porad pokadenou nebo pocuranou postel
2. led 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaa Davidek uz spinka..vzdycky ho pred koupanim budime,ale ted posledni dny jsme ho budili asi pozde takze nebyl moc ospaly a nechtelo se mu spat,dneska jsem ho vzbudila driv a byl uz tak ospaly ze spi :slight_smile: jinak uz davame prikrmy,na noc tu kasicku a v poledne mu davam nameltou mrkvicku s bramborem a uz mu to docela jde,za chvili zacnem presnidavky a stavicky :slight_smile:
2. led 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek