• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
eff tak na to jsem zvedava taky
2. led 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efi, jdeme koupat v 7.45 páč od 8 jsou na HBO prázdniny pana Beana, tak abych u toho mohla kojit:slight_smile:))

Polohováním jsem myslela to přetáčení mimi na bok a aby zvedalo hlavičku.
A pupík nám ukazovali jako že to máme dělat ráno, tak nevím:slight_smile:
No ale po koupání je to logičtější
Jinak děkuju za radu:slight_smile:)

A co to buzení na kojení v noci???a přes den stačí teda po 3h??
No a ještě dotaz, jak dlouho vás bolely bradavky, mě to začíná bolet víc a víc:frowning2:((malej strašně tahá...a to kojíme teprve 2dny pořádně:_(
2. led 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem se akorad probudila.. tada si hodinoveho sloficka.. a je mi fajn.. akorat dam pect veceri coz je do hodiny hotove a pujdu asi spat znovu hihi.. sem nejaka unavena.. vcera sem po hoooodne dlouhe dobe vydrzela vecer vzhuru dyl nez do pul 10 haha.. sla sem spat az o pul 12.. to sem dobra... tak to na me jde asi dneska videt.. .
uff to mimi mi dneska dalo teda.. nejak me pichalo v boku ale tak jaksi divne a do toho se zacalo mimi zlobit ze sem ani chodit nemohla a to sme akorad dojeli na nakup do teska.. tak sem si sla sednou do auta a pockala az pritel nakoupi... dosli domu dala si ananas a padla do komatu hihi .. takze sem ted nejaka zmatena.. haha
2. led 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji na co jsi zvedava???a jak ty a Barca???jak tak obcas ctu tak se mate fajn ze jo???to je dobre,jen at to Barce vydrzi co nejdyl...my uz to mame taky v pohode,ale dalo nam to,az ted od 4.mesice to zacina mit takovy svuj rad a Davidek pekne usina vecer spat (az na vyjimky) a uz mame tak nejak rezim..tak snad uz to bude dobry
2. led 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat me jen rozesmalo ten presnej cas vis...ale nic dobry :slight_smile: jo po koupani je to urco lepsi,ale je to asi jinak jedno,jak se to hodi tobe tak to delej..oni v porodnici vzdycky neco uci a chteji abys to tak delala ale doma zjistis jak to nejvic vyhovuje tobe a delas si to stejne po svem...a ty bradavky me i pak popraskaly,maz to hlavne po kazdym kojeni bepathenem a bude to mnohem lepsi....pak jak ti praskne bradavka je to desna bolest, a ty prsa uroc chvili bolet budou,teda spis bradavky,nez si zvyknou na to kojeni
2. led 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji a uz me doslo na co jsi taky zvedava :grinning: na to kdo bude cekat druhy mimi vid??
2. led 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja jsem za ty vanoce tak odpocinuta a prezrana :grinning: to je hrozny..ted pujde Milan do prace a zase nastane tvrda realita :grinning:
2. led 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
efi teda to sis užila!!
Svoji my měli taky nepatrně zvýšený bilirubin, ale malej je fakt v poho, teda zatím, spí jakmile ho dokojim, hned odpadne a za 3h ho pomalu budim na kojení apřebalování, kéž by to tak zůstalo, v postýlce ho nanoc taky budem dávat střídavě na jeden a druhý bok

Ta manipulace jak se mám mimí 4x denně přetáčet jako samo na stranu a pak se mu zatlačí na zadeček v žabičce aby zvedal hlavičku, to jsem myslela

No zatím malej paká obstojne, ale v porodce vysál na jedno kojení většinou 30ml, tak aby to pak nebylo málo když ho nebudu pravidelně budit, ale přes den jenou za 3h mi připadá normální, to se dá.

V pondělí jdeme na kyčličky a na očkování a k pediatrovi, ten za námi byl v porodce:slight_smile:)
Holky jinak po porodu fakt cvičte, nepodce´ˇnujte to, je to pro vaše dobro, je to lehké cvičení v leže, jen se zvedají nohy kolena, prsa se cvičí, tělo vám to vrátí, to se nebojte!!!
2. led 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAT v noci nebud, on si rekne sam....a pres den 3h staci, ja to nekdy presvihnu a necham ji treba 4h spat kdyz vim, ze predtim nespala...delej si to po svym, jak to cejtis...a neboj, malej je zdravej, takze se o jidlo prihlasi !!! bradavky me taky bolely (v porodnici strasne moc, jak me je draly ty sestry) a ted taky bolej, rekla bych, ze si asi zvyknou....a jinak hodne doporucujou bepanthen, pry pak zabira, ale poradne to do tech bradavek vetri(rikali v porodcce)

ja ji polohuju tak nejak po svym (ani jsem nevedela, ze polohuju)- jak rikam, nekdy si ji polozim na bok, nekdy na brisko a pozoruju ji...je to svanda:slight_smile:

eff jsem zvedava, kdo bude mit jako prvni druhe mimi...jinak my dobry, mala je hodna, rve jen hlady :grinning: ...ted mame asi spurtik, tak je takova mrzuta a lumpaci pri jidle, ale jinak dobry...nestezuju si, i kdyz na me uz trochu dopada unava....ale pres den se neprinutim si jit lehnout...
2. led 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat na koniky bych ho jeste nedavala jestli myslis tohle...to me prijde jeste brzy,ani nevim kdy jsme davali poprve my,ale driv jak v mesici to asi nebylo a to cviceni,jako s tim nastrihem bych s noham,a fakt nic nesvedla :grinning: ja byla rada ze si sednu aspon na kruh natoz cvicit :grinning: cat jsi hodne sita???

svoji a proc si pres den nelehnes??jak mala usne mas jit spat taky nebo kdyz manza hlida...odpocivat je hoooodne dulezity
2. led 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala taky vzdycky vytuhne u kojeni...ale rihat davam pokazdy, mam hruzu, ze se me udusi zvratkama

o tom polohovani jsem nic nevedela...ale je to svanda sledovat jak se snazi tu hlavicku zvedat- kdyz ji mam na sobe, tak ji zveda az me malem vyrazila zuby parkrat....a vzpouzi se na nozickach uz
2. led 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
eff me to neda, ja porad koukam na malou nebo se tak ruzne ochomejtam a nespim, i kdyz vim, ze bych to potrebovala...a navic ted uz nespi moc dluho pres den...mozna kdybych spala a ona by me lezela u prsa a napila se kdy by chtela tak by to slo :grinning: :grinning: :grinning:
2. led 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji to mas pravdu,ja taky na nej porad koukala a kdyz uz jsem usinala a on si treba vic vzdychl tak jsem byla vzhuru :grinning:
2. led 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky vyčetla jsem, že bradavky se dobře hojí, když na ně rozpatláte mateřský mlíko a necháte zaschnout...

otáčet by se mělo asi i kvůli hlavičce ne? aby byla pěkně kulatá... kamarádka to nedělala a malá má teda drsně šišatou hlavu a musí s ní teď od 6. měsíce cvičit vojtovku...

teda sešitá po porodu si taky cvičení nedovedu představit... :sweat_smile:

já se teď pokoušela nahoře uklidit pokoj :((( od nastěhování je tam střídavě průchodno a neprůchodno! už mě to dere ty krámy. vůbec nevím, kam to všechno mám narvat. v předchozím bytě jsme měli vestavěnou skříň, takže byli kam dát i krabice, ale tohle je teda něco! :( je tu místo akorát tak u pračky, jenže tam si manža zase cpe produkční věci, krámy kvůli práci :(
2. led 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo jinak holky jak jsem tu psala o těch chůvičkách od tchánovců... tak prý je maceška kupovala před víc jak dvěma lety v nějakým výprodeji .))))) sice teda nevím pro koho... takže já si myslím, že jsou opravdu z druhý ruky! a prý je máme vyhodit....
je fakt, že takovejhle nefunkční krám bych nikomu s klidným svědomím neprodala ani za 100.-
2. led 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
EFI sím tě... nedala bys mi odkaz na ty vaše chůvy???
2. led 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe my jsme je koupili v Tescu...pres net jsem je nekupovala
2. led 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
EFI a můžeš se na ně jen podívat a napsat mi typ? se mi nedaří najít ty chůvy Philips levnější než za 1100.- :sweat_smile:
2. led 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky bych asi chuvicky brala, i kdyz jsme v byte...ale kdyz je mala v jine mistnosti, tak ja na ni stejne porad chodim koukat...se zblaznim asi...manzel rika, ze to je zbytecny u nas....tak ja nevim

jo, mm taky pomaha na bradavky!!!!
2. led 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeee tak to je Sencor typ BM-141...ja myslela ze to je znacka Philips :grinning:
2. led 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI my jsme právě teď v baráčku 3+1 ještě na dvě patra.... takže si myslím, že je dost oceníme, ale možná se pletu... naši taky mají velkej barák, tak by to bylo fajn... ale tam má taťka vysílačky :slight_smile:))
no spíše asi taky zvažujeme ty vysílačka... dá se to aspoň dát do firmy...
2. led 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jsem si to myslila EFI... jediný takhle levný, jak jsi psala, jsou na netu právě Sencor...
2. led 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé to já taky po porodu necvičila a ani sem na to neměla myšlenky a to je asi špatně no..sem nemohla ani sedět..sem seděla jen na půl zadku a spodek mě bolel teda dost dlouho (ještě teď kolikrát cítím takový pnutí když se třeba špatně ohnu) a eště k tomu mi bylo tak zle :confounded: Po těch 2měsících už to bylo lepší ale to zase nebyl nějak čas..malá měla období že nespala přes den jinak než na mně a nebo chtěla pořád chovat takže to taky nějak nešlo :sweat_smile: A teď už se k tomu snad dostanu a snad s tím něco udělám..
2. led 2010 ve 21:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobroou holky :slight_smile:
2. led 2010 ve 21:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, koukám jak se tu krásně radíte :slight_smile:
Hehenko krásné bříško :wink:
Cat já bych Deníska v noci budila na kojení - aby se ti dobře dělalo mlíčko a aby nebyl dlouho o hladu, takhle malé mimi by nemělo být déle jak 5 hodin bez jídla..
Efi, Sac taky mám břicho - spíš kůži vytahaný, jsem matka no..pokud by se to manželovi nelíbilo, tak mi má zaplatit plastiku :grinning: ale horší mám stehna, ty mám samou strii, ale snažím se mazat a lepší se to..
Cacrculko ty se ničehož nic neboj, postavičku máš krásnou, kila shodíš už v porodnici :wink:
Hypo, ta Amálka zdržuje viď :sunglasses:

Holky a mám dotaz, asi nejvíc na Blahu - jak se dětičky projevují, když se začínají klubat zoubky? Jsou protivné, ukňourané, nechtějí jíst, ale strkají si do pusy ruce a vše možné? Naše prsty Vendulka úplně hryže, v noci se převaluje, dnes chytla strašnej hysterák asi tak na hodinu a teplota se jí několik dní pohybouje kolem 37,2 až 37,5..
2. led 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
?body=http://www.facebook.com/album.php?aid=2859&id=100000120474330&l=1d1b20b63a&subject=Naše+miminko+-+Vendulka

fotečky
2. led 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. led 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ANGE taky máš stehna samou strii?? aúúú... no hlavně, že se to lepší... a čím mažeš mámo? :slight_smile:
ANGE jak se vendulka ksichtí s tou lžičkou :slight_smile:))) :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
2. led 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem tu zas... :slight_smile:)) jsem se několikrát vzbudila, bo mě pálí celou noc žáha, do toho má malej neskutečnou škytavku, tak jsem to normálně vzdala... :angry: :angry: :angry:

jdu si asi krátit čas serfováním...
3. led 2010 ve 04:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre nedelni ranko holky... tak jak se vsichni mate.. ja vam vubec nemohla spat to byla hruza... sla sem si lehnout okolo 9 a furt se prevaluju a koukam na budik a je pul 11... no des.. a uz pred 8 sem byla vzhuru.. to byl spanek uplne na nic... asi sem uz prespana...

no nic jdu do dneska zase do prace.. ale pak jdu az v patek.. coz je super.. .tyden volny a vikend pracovat... ani mi to nevadi pac pritel taky dela vikendy,. takze to vyslo uplne super...
3. led 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek