Prvotěhulky a prvomaminky 🙂

tak a konečně je to tu... když už jsme skoro zahltily těhulkama a maminkama diskusi prvosenkovou snažilkovskou, je čas se přemístit tam, kam patříme 🙂)) a nechat tak prostor pro znovuzaplnění původní diskuse snažilkami .) x-)
snad se k nám snažilky z PRVOSENEK začnou zase časem přidávat a budeme se znovu rozrůstat o nové šťastné prvotěhulky 🙂

* domovská snažilkovská diskuse (aneb tady jsme se narodily, vyrostly a ke štěstí přišly)::: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThread... *

* tabulka prvotěhulek a prvomaminek::: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum... *

x-) x-) x-) x-) x-)
svoja
2. led 2010
eff tak na to jsem zvedava taky
cat79
2. led 2010
Efi, jdeme koupat v 7.45 páč od 8 jsou na HBO prázdniny pana Beana, tak abych u toho mohla kojit🙂))

Polohováním jsem myslela to přetáčení mimi na bok a aby zvedalo hlavičku.
A pupík nám ukazovali jako že to máme dělat ráno, tak nevím🙂
No ale po koupání je to logičtější
Jinak děkuju za radu🙂)

A co to buzení na kojení v noci???a přes den stačí teda po 3h??
No a ještě dotaz, jak dlouho vás bolely bradavky, mě to začíná bolet víc a víc😞((malej strašně tahá...a to kojíme teprve 2dny pořádně:_(
luciebx
2. led 2010
tak sem se akorad probudila.. tada si hodinoveho sloficka.. a je mi fajn.. akorat dam pect veceri coz je do hodiny hotove a pujdu asi spat znovu hihi.. sem nejaka unavena.. vcera sem po hoooodne dlouhe dobe vydrzela vecer vzhuru dyl nez do pul 10 haha.. sla sem spat az o pul 12.. to sem dobra... tak to na me jde asi dneska videt.. .
uff to mimi mi dneska dalo teda.. nejak me pichalo v boku ale tak jaksi divne a do toho se zacalo mimi zlobit ze sem ani chodit nemohla a to sme akorad dojeli na nakup do teska.. tak sem si sla sednou do auta a pockala az pritel nakoupi... dosli domu dala si ananas a padla do komatu hihi .. takze sem ted nejaka zmatena.. haha
eeefffaaa
2. led 2010
svoji na co jsi zvedava???a jak ty a Barca???jak tak obcas ctu tak se mate fajn ze jo???to je dobre,jen at to Barce vydrzi co nejdyl...my uz to mame taky v pohode,ale dalo nam to,az ted od 4.mesice to zacina mit takovy svuj rad a Davidek pekne usina vecer spat (az na vyjimky) a uz mame tak nejak rezim..tak snad uz to bude dobry
eeefffaaa
2. led 2010
cat me jen rozesmalo ten presnej cas vis...ale nic dobry 🙂 jo po koupani je to urco lepsi,ale je to asi jinak jedno,jak se to hodi tobe tak to delej..oni v porodnici vzdycky neco uci a chteji abys to tak delala ale doma zjistis jak to nejvic vyhovuje tobe a delas si to stejne po svem...a ty bradavky me i pak popraskaly,maz to hlavne po kazdym kojeni bepathenem a bude to mnohem lepsi....pak jak ti praskne bradavka je to desna bolest, a ty prsa uroc chvili bolet budou,teda spis bradavky,nez si zvyknou na to kojeni
eeefffaaa
2. led 2010
svoji a uz me doslo na co jsi taky zvedava 😃 na to kdo bude cekat druhy mimi vid??
eeefffaaa
2. led 2010
holky ja jsem za ty vanoce tak odpocinuta a prezrana 😃 to je hrozny..ted pujde Milan do prace a zase nastane tvrda realita 😃
cat79
2. led 2010
efi teda to sis užila!!
Svoji my měli taky nepatrně zvýšený bilirubin, ale malej je fakt v poho, teda zatím, spí jakmile ho dokojim, hned odpadne a za 3h ho pomalu budim na kojení apřebalování, kéž by to tak zůstalo, v postýlce ho nanoc taky budem dávat střídavě na jeden a druhý bok

Ta manipulace jak se mám mimí 4x denně přetáčet jako samo na stranu a pak se mu zatlačí na zadeček v žabičce aby zvedal hlavičku, to jsem myslela

No zatím malej paká obstojne, ale v porodce vysál na jedno kojení většinou 30ml, tak aby to pak nebylo málo když ho nebudu pravidelně budit, ale přes den jenou za 3h mi připadá normální, to se dá.

V pondělí jdeme na kyčličky a na očkování a k pediatrovi, ten za námi byl v porodce🙂)
Holky jinak po porodu fakt cvičte, nepodce´ˇnujte to, je to pro vaše dobro, je to lehké cvičení v leže, jen se zvedají nohy kolena, prsa se cvičí, tělo vám to vrátí, to se nebojte!!!
svoja
2. led 2010
CAT v noci nebud, on si rekne sam....a pres den 3h staci, ja to nekdy presvihnu a necham ji treba 4h spat kdyz vim, ze predtim nespala...delej si to po svym, jak to cejtis...a neboj, malej je zdravej, takze se o jidlo prihlasi !!! bradavky me taky bolely (v porodnici strasne moc, jak me je draly ty sestry) a ted taky bolej, rekla bych, ze si asi zvyknou....a jinak hodne doporucujou bepanthen, pry pak zabira, ale poradne to do tech bradavek vetri(rikali v porodcce)

ja ji polohuju tak nejak po svym (ani jsem nevedela, ze polohuju)- jak rikam, nekdy si ji polozim na bok, nekdy na brisko a pozoruju ji...je to svanda🙂

eff jsem zvedava, kdo bude mit jako prvni druhe mimi...jinak my dobry, mala je hodna, rve jen hlady 😃 ...ted mame asi spurtik, tak je takova mrzuta a lumpaci pri jidle, ale jinak dobry...nestezuju si, i kdyz na me uz trochu dopada unava....ale pres den se neprinutim si jit lehnout...
eeefffaaa
2. led 2010
cat na koniky bych ho jeste nedavala jestli myslis tohle...to me prijde jeste brzy,ani nevim kdy jsme davali poprve my,ale driv jak v mesici to asi nebylo a to cviceni,jako s tim nastrihem bych s noham,a fakt nic nesvedla 😃 ja byla rada ze si sednu aspon na kruh natoz cvicit 😃 cat jsi hodne sita???

svoji a proc si pres den nelehnes??jak mala usne mas jit spat taky nebo kdyz manza hlida...odpocivat je hoooodne dulezity
svoja
2. led 2010
mala taky vzdycky vytuhne u kojeni...ale rihat davam pokazdy, mam hruzu, ze se me udusi zvratkama

o tom polohovani jsem nic nevedela...ale je to svanda sledovat jak se snazi tu hlavicku zvedat- kdyz ji mam na sobe, tak ji zveda az me malem vyrazila zuby parkrat....a vzpouzi se na nozickach uz
svoja
2. led 2010
eff me to neda, ja porad koukam na malou nebo se tak ruzne ochomejtam a nespim, i kdyz vim, ze bych to potrebovala...a navic ted uz nespi moc dluho pres den...mozna kdybych spala a ona by me lezela u prsa a napila se kdy by chtela tak by to slo 😃 😃 😃
eeefffaaa
2. led 2010
svoji to mas pravdu,ja taky na nej porad koukala a kdyz uz jsem usinala a on si treba vic vzdychl tak jsem byla vzhuru 😃
hehenaautor
2. led 2010
holky vyčetla jsem, že bradavky se dobře hojí, když na ně rozpatláte mateřský mlíko a necháte zaschnout...

otáčet by se mělo asi i kvůli hlavičce ne? aby byla pěkně kulatá... kamarádka to nedělala a malá má teda drsně šišatou hlavu a musí s ní teď od 6. měsíce cvičit vojtovku...

teda sešitá po porodu si taky cvičení nedovedu představit... :-N

já se teď pokoušela nahoře uklidit pokoj 😞(( od nastěhování je tam střídavě průchodno a neprůchodno! už mě to dere ty krámy. vůbec nevím, kam to všechno mám narvat. v předchozím bytě jsme měli vestavěnou skříň, takže byli kam dát i krabice, ale tohle je teda něco! 😞 je tu místo akorát tak u pračky, jenže tam si manža zase cpe produkční věci, krámy kvůli práci 😞
hehenaautor
2. led 2010
jo jinak holky jak jsem tu psala o těch chůvičkách od tchánovců... tak prý je maceška kupovala před víc jak dvěma lety v nějakým výprodeji .))))) sice teda nevím pro koho... takže já si myslím, že jsou opravdu z druhý ruky! a prý je máme vyhodit....
je fakt, že takovejhle nefunkční krám bych nikomu s klidným svědomím neprodala ani za 100.-
hehenaautor
2. led 2010
EFI sím tě... nedala bys mi odkaz na ty vaše chůvy???
eeefffaaa
2. led 2010
hehe my jsme je koupili v Tescu...pres net jsem je nekupovala
hehenaautor
2. led 2010
EFI a můžeš se na ně jen podívat a napsat mi typ? se mi nedaří najít ty chůvy Philips levnější než za 1100.- :-N
svoja
2. led 2010
taky bych asi chuvicky brala, i kdyz jsme v byte...ale kdyz je mala v jine mistnosti, tak ja na ni stejne porad chodim koukat...se zblaznim asi...manzel rika, ze to je zbytecny u nas....tak ja nevim

jo, mm taky pomaha na bradavky!!!!
eeefffaaa
2. led 2010
jeee tak to je Sencor typ BM-141...ja myslela ze to je znacka Philips 😃
hehenaautor
2. led 2010
SVOJI my jsme právě teď v baráčku 3+1 ještě na dvě patra.... takže si myslím, že je dost oceníme, ale možná se pletu... naši taky mají velkej barák, tak by to bylo fajn... ale tam má taťka vysílačky 🙂))
no spíše asi taky zvažujeme ty vysílačka... dá se to aspoň dát do firmy...
hehenaautor
2. led 2010
jsem si to myslila EFI... jediný takhle levný, jak jsi psala, jsou na netu právě Sencor...
sacvi
2. led 2010
Jéé to já taky po porodu necvičila a ani sem na to neměla myšlenky a to je asi špatně no..sem nemohla ani sedět..sem seděla jen na půl zadku a spodek mě bolel teda dost dlouho (ještě teď kolikrát cítím takový pnutí když se třeba špatně ohnu) a eště k tomu mi bylo tak zle :-S Po těch 2měsících už to bylo lepší ale to zase nebyl nějak čas..malá měla období že nespala přes den jinak než na mně a nebo chtěla pořád chovat takže to taky nějak nešlo :-N A teď už se k tomu snad dostanu a snad s tím něco udělám..
sacvi
2. led 2010
Dobroou holky 🙂
angetha
2. led 2010
Ahojky holky, koukám jak se tu krásně radíte 🙂
Hehenko krásné bříško 😉
Cat já bych Deníska v noci budila na kojení - aby se ti dobře dělalo mlíčko a aby nebyl dlouho o hladu, takhle malé mimi by nemělo být déle jak 5 hodin bez jídla..
Efi, Sac taky mám břicho - spíš kůži vytahaný, jsem matka no..pokud by se to manželovi nelíbilo, tak mi má zaplatit plastiku 😃 ale horší mám stehna, ty mám samou strii, ale snažím se mazat a lepší se to..
Cacrculko ty se ničehož nic neboj, postavičku máš krásnou, kila shodíš už v porodnici 😉
Hypo, ta Amálka zdržuje viď 😎

Holky a mám dotaz, asi nejvíc na Blahu - jak se dětičky projevují, když se začínají klubat zoubky? Jsou protivné, ukňourané, nechtějí jíst, ale strkají si do pusy ruce a vše možné? Naše prsty Vendulka úplně hryže, v noci se převaluje, dnes chytla strašnej hysterák asi tak na hodinu a teplota se jí několik dní pohybouje kolem 37,2 až 37,5..
hehenaautor
2. led 2010
CARCUL dívej... takhle maminka má obdobnej minipupíček jako ty 🙂

http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum...
hehenaautor
2. led 2010
ANGE taky máš stehna samou strii?? aúúú... no hlavně, že se to lepší... a čím mažeš mámo? 🙂
ANGE jak se vendulka ksichtí s tou lžičkou 🙂))) 😃 x-) x-) x-) x-) x-) x-) x-)
hehenaautor
3. led 2010
tak jsem tu zas... 🙂)) jsem se několikrát vzbudila, bo mě pálí celou noc žáha, do toho má malej neskutečnou škytavku, tak jsem to normálně vzdala... ]-( ]-( ]-(

jdu si asi krátit čas serfováním...
luciebx
3. led 2010
dobre nedelni ranko holky... tak jak se vsichni mate.. ja vam vubec nemohla spat to byla hruza... sla sem si lehnout okolo 9 a furt se prevaluju a koukam na budik a je pul 11... no des.. a uz pred 8 sem byla vzhuru.. to byl spanek uplne na nic... asi sem uz prespana...

no nic jdu do dneska zase do prace.. ale pak jdu az v patek.. coz je super.. .tyden volny a vikend pracovat... ani mi to nevadi pac pritel taky dela vikendy,. takze to vyslo uplne super...