• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Ahooj prvosenky.-)))
tAK JSME dneska byli na kyčlích a na očkování a u pediatra, malej zase celou cestu škytal:slight_smile:))

Holky mě malej nechce krkat, co mám dělat???mám strach aby se mi neudusil zvratkama:frowning2:(((má pak tu škytku, chudinka, no:frowning2:((

A taky nemůžu nikde sehnat separační vložky do plínek, jmenují se anička:frowning2:
Jinak nás nenaočkovali, páč jsme pořád žlutý, tak jsme dneska leželi celé odpoledne u okna a chytali světlo:slight_smile:)

Jo a s kočárkem máme jít až tak za 4 dny, nejdřív máme malého dávat k oknu, na 10min, pak 20, pak 30 a pak 40 a pak bude zvyklý na ten chladný vzduch..poznatek:slight_smile:

A taky dotaz...kojíte pokaždé z obou prsou nebo jedno a pak zase druhé????a jak dlouho u každého prsa??a jak dlouho trvá než si mimi krkne??
4. led 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!!

taky cely den nakukuju jak hypo :dizzy_face: moc na ni myslim...

cat a jaky ockovani???jestli na TBC tak to vas meli ockovat hned v porodce ne??zloutenka nezloutenka...nas taky ockovali hned v porodce a maly mel zloutence skoro do trech mesicu...ja separacky koupila v bio obchode...a maly me taky ze zacatku moc nerihal,takze jsem ho dvavala porad na bok a pomahala nam poloha kdyz si hodas jako na brisko k ramenu (vis jak to myslim :slight_smile: )a kojila jsem vzdycky z jednoho prsa a pak pri dalsim kojeni z druheho,akorat kdyz mel spurt nebo uz mu moje mliko z jednoho nestacilo tak jsem davala z obou...a kojila jsem takovou dobu jak on potreboval,dokud chtel jist tak jsem ho nechala :slight_smile:
4. led 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat já jsme dávala Vítka když byl malý na krkání na tygříká a pomáhá při tom, když ho hladíš na zádech po směru hodinových ručiček :wink:Zkus a uvidíš :slight_smile:
A kojení: já jsme dávala z každého prsu 10 min

Dracekmracek: Kači děkujem a musím ti pochválit Lukáška, sice jsem ti už psala na IP ale fakt jsem ráda :slight_smile:
4. led 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat a Dr mi poradila, když se kojí ze dvou prs, tak vždy začít tím, kterým jsi zkončila, ať vycucne to zadní mlíčko :wink:
4. led 2010 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat mala me taky na zacatku nekrkala, ted uz je to lepsi...v porodce rikali, ze kdyz si nekrkne do 5min, tak dobry, ale ja ji nechavam dyl, aby ji to pak netrapilo ten vzduch. zkus stridat polohy na to krkani, at se ten vzduch rozhybe. skytavka je bud prejedeni, zima nebo je pocuranej. kojila jsem driv z obou pri jednom kojeni, ted uz jen z jednoho. zalezi na male jak dlouho pije, nekdy odpadne za 15min, nekdy je u prsa trictvrte hodiny(ale to samozrejme nepije celou dobu)...pozoruij deniska a rid se jim!!!
4. led 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky vite odkdy se uvolnuje to zadni mlicko? uz jsem se jednou ptala, nevite?
4. led 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nás v porodce učili , dát si miminko zády k vám a přiložit si ho na hrud a zkrčit mu nožičky , tak i takl jsem to dělala :slight_smile:
4. led 2010 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji já si myslím, že každá to máme jinak, podle toho kolik mlíčka máme
4. led 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat separačky Anička už se prý nedělají, jedině občas na ně narazím ale jinak spíš přes net, např. separačky popoliny z branakdetem.cz
Kojím z jednoho, tak dlouho jak chce, když má velký hlad tak z druhého, zezačátku kojení trvalo třeba hodinu, teď třeba jen 5 minut..
Svojí s tím zadním by mě to taky zajímalo, u každé to bude jinak, ale asi začne téct když už mimi tak nepolyká..že musí sát a pak polkne, ne že zezačátku jen hltavě polyká..nevím ale..
A o krkání jsem slyšela nachat 20 minut...ale teď Vendulku dám na bříško a to se jí krká krásně :grinning:
4. led 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
****** DRACKU děkujem moc za info!!! ********

tak jsem upravila tabulku holky... kdyby někdo chtěl něco změnit, doplnit, tak pište prosím do IP .)

* jinak jsem vás chtěla poprosit - mohly byste mi napsat vaše TP dle dr.? bych to tam pro zajímavost chtěla mít... bo mám pocit, že většina z vás rodila o několik dní dřív... *

DĚKUJUUU!!!

někde jsem tu vkládala polohu miminka na odříhnutí... sedíš, dáš nohy třeba na stůl, aby byly skrčený a miminko si opřeš o ty tvoje skrčený nohy a koukáte si vlastně do očí... je to v podstatě do stejný jako poslední poloha, co popisovala PETI, bo ty nožičky mu vlastně taky skrčíte...
petul dik, uz jsem s tim trapna :sweat_smile:
Na odříhnutí taky přes rameno, vpodstatě má miminko bříško na vašem rameni, neničí se mu tak páteř nebo poloha na srdíčku..polosedíte/pololežíte a mimi leží na vás, hlavičku na prsou ( opět kvůli páteři). A taky když natáhnete nohy, překřížíte a mimi položíte bříškem přes ně
Vše najdete v Něžné náruči rodičů :slight_smile: :sunglasses:
4. led 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI nejsi trapná :slight_smile: :wink:

vás hltám ženy... snad se mi to všechno v hlavě uloží :slight_smile: :dizzy_face:

já objednala separačky Popoliny, ale už mi ty plínky asi nikdy nepřídou... nakonec to objednám z tý branky, jak sem vkládá ANGE...
4. led 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
juchuuuuuuuuu jsem v tabulce.. juchuuuuu hihi dekuji...
4. led 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ha, Něžnou náruč nemám :((( a asi už neseženu :(
tu polohu co jsem popisovala, jsem našla na stránkách o kojení... myslím že www.kojeni.net
4. led 2010 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
LUCI huráááá, jsem ráda, že jsem tě tam mohla konečně dát :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
4. led 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ale začíná mě znervozňovat moje pozice v těhulenský tabuli :slight_smile:))) jsem najednou nějako nahoře :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
4. led 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj ja na to pak nejak uplne zapomela hihi.. a kdyz sem narazila na tvuj profil a koukala ze uz i nuki tam je tak si rikam .. jeee musim zaslat udaje.. :grinning: :grinning: :grinning:
4. led 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe proč bys tu knížku nesehnala? já jí mám z MMB použitou :wink:
4. led 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja na tu hypo mjusim porad myslet...jsem uplne nervozni,protoze kdyz si vzpomenu jak to bylo se mnou,tak doufam,ze to bude mit hned za sebou :dizzy_face:
4. led 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT našla jsem na tom kojeni.net tohle...

"Na škytavku je nejlepší lék právě přiložení k prsu a pár cucnutí.." takže přesně jak psala ANGE myslím :wink: :wink: :wink:
4. led 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ANGE taky jsem sháněla na MMB, ale vždycky jsem byla třeba až několikátej zájemce :( takže se nepovedlo...

EFI taky na ní myslím... kéž bysme věděli, jak to postupuje, jestli se něco děje a tak...
4. led 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj na tu skytavku,je dobry to napiti...u nas dospelych je to taky tak,kdyz se napijem tak by to melo prejit

a jak tady svoja psala o tom suchym vzduchu,tak ja na radiator davam mokry plinky,hlavne v loznici,kde spi a nebo tam davam vyprany pradlo :slight_smile:

jinak jsem toho dneska moc nezaregistrovala
4. led 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe no prave,kez bysme aspon neco vedeli,co s ni delaji,jak to s ni je atak...fakt jsem z toho uplne nervozni
4. led 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a holky uspesne uz odpoledne usiname bez hrkani...chodim si s malym lehnout k nam do postele...protoze kdyz spinka v obyvaku v postylce tak tam stejne nic delat nemuzem a do postylky v loznici ho chci davat jen na noc,aby jako vedel ze je noc a ze se ma spat celou noc aby si to nepletl se dnem..takze spi u nas v loznici,jsem rada ze uz to davame bez hrkani,jak pres den tak v noci...akorat kdyz je v kocaru tak ho musime uvozit,ale jinak uz v pohode,poustim mu hajanka :grinning:
4. led 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no EFI zvlášť když to stejný jsi prožila....

jo víte, co se taky stalo... ségřin ještě manžel čeká dítě s jeho novou přítelkyní...... :fearful: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
4. led 2010 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kdyz davam barunce sosnout pri skytavce, riskuju, ze bude prisosnuta ctvrt hodiny, je silene zrava:slight_smile:)))) sikulka :dizzy_face:
4. led 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe..no to snad... :confused: :confused:
Efi přes den máme Vendulku taky ve velké posteli :wink:
A Hypo nepsala ani mě, třeba je po císaři..nebo se neděje nic zajímavýho
4. led 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, malá zase usla v šátku :grinning:

Janička si ani teď v noci kolikrát neodříhne..a přes den občas taky ne ale četla jsem že když si mimi nebrkne tak se má položit a zachvilku zase zvednout..u nás to občas pomůže a Janička si pak brkne :wink:
A u kojených dětí sem četla že když to mimi pije dobře takže nemusí žádný vzduch polknout tudíž pak nebrká :wink:
A včera sem zase slyšela :grinning: že mimi mají do toho nějak 3-4měsíce výš hrtan a díky tomu by zvratky vdechnout neměli :wink: Každopádně pokládat na bok je určitě dobrý :slight_smile:

Jdu sednout na gauč ať se líp opřu když malá spí :grinning:
4. led 2010 v 18:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe tak to je masakr!!! :astonished: chudak segra,to je ale hajzl!!!

svoji ale davej si bacha aby se nenaucila u prsa usinat a porad ho k tomu vyzadovala,ja kdyz jsem cetla tady diskuzi o tom tak jako jsem ani neverila ze je to takovej problem...prave jsem se toho taky obavala
4. led 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek