• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
sac ted koukam ze ses ptala na postel :grinning: tak to si tam s nim lehnu a pustim hajanka a za chvili se umuchla plinkou...dneska tam spal pres dve hodiny
4. led 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sac jojo, je to NANNY, asi je to tím, že je malej prostě moc lehkej a matrace silná a navíc my máme pod matrací rošt, takže jsem tam dala jen karton z kalendáře a ono to asi nestačí, no najdu o tom něco na netu, každopádně strašně děkuju za rady, my zítra koupíme v bau,axu ňákou podložku a vyzkoušíme to a jestli to bude blbnou i tak, koupíme si svojí a asi jinou značku, no...

Na Hypo moooc myslím, akorát mi i rodí jedna kamarádka tak jsem v duchu s ní.
A k porodu, my ho měli teda dlouhej a dost bolestivej, ale stejně to byl ten nejnádhernější den mýho života!!!!

Jo a Effi nás opravdu nechtěli naočkovat. A šli jsme až dnes páč byly ty svátky a nás propouštěli v sobotu a očkuje se po, st pa, takže půjdeme až v pátek v 10h

Svoji kdy jsi malou vážila naposledy?
My měli porodní váhu 3530, pak jsme klesli na 3270, a při propouštění jsme měli 3300, ale teď když dám malýho na naši váhu ukazuje to jen 2,8kg, ale to bude asi tím, že je to váha pro dospělý, co?No dneska jsem byli u pediatra a on nás nezvážil:frowning2:((
4. led 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
heheno opravdu to za to stojí,a mají pravdu všechny co tvrdí že na bolest rychle zapomeneš.Já už do toho znova nepůjdu,jsem ráda za to co mám,ale kvůli okolnostem bude jedináček.Tak aspoň vím jaké to je :slight_smile:

moc děkuju a držím palce už to máš za pár,snad se ti to rozjede samo :wink:
4. led 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejak me blbne konik :angry:

petu prenasela jsem skoro deset dni...v utery jsem nastoupila a maly se narodil az v patek vecer,uz od pondelka mi davali oxytocin,injekce na uvolneni svalu,protoze mysleli ze to taky pomuze a nic,ve ctvrtek me dali az prvni tabletku a to teda bolelo,protoze jsem nebyla porad ani trosku otevrena,no a po prvni tabletce jsem mela az do druhy dne alby kontrakce ale to se dalo,dali me teda vecer dalsi injekci na uvolneni svalu,ze budto usnu a odpocinu si nebo zacnu rodit a samozrejme nic a kdyz me davali v patek druhou tabletku (mimochodem to mi chteli dat odpocinkovy den!!!) tak se to konecne rozjelo,to jsem byla pry otevrena tak na jeden prst a do pul hodky mi zacly sileny kontrakce a to bylo nejak po osmy hodine a porodila jsem az v 18:35 takze zlatej epidural!!!myslela jsem ze tam zhebnu bolestma,mela jsem ty krizovy od zacatku a voda mi praskla o pul 1..jeste ze tu mi nemuseli pichat
4. led 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych měla taky začít..já pořád malou uspávám přes den v kočáře :sweat_smile: Ale ona tam nejlíp a nejrychleji usne no :sweat_smile:
Dneska sem s ní ležela a hladila ale ona mně tu ruku furt odhazovala pryč :grinning: a kňučela tak sem ju dala do kočáru..chvilku zpívala a usla skoro hned.

Cat určitě to je tím že je malinkej..u nás to určo taky tak bylo..já nechápu jak to takhle můžou dělat :angry: Šmejdi!!! :angry: :rolling_eyes: :confounded:

A svojenka myslím psala že má babysenzor (nebo tak nějak) se jí zeptej..prý funguje dobře sem se jí ptala :wink:

A váha váží jinak cat..já malou taky takhle vážila a rozdíl byl dost velkej..už nevím přesně..my šly totiž druhý den k mudr a ona nás vážila a byl to rozdíl..

Peti super že tak usne :dizzy_face: Janička jednou za den spí dýl a dvakrát taky té půl hodinky-max.hoďku.
4. led 2010 ve 21:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda od uterka :grinning: od pondelka mi nic nedavali :grinning:
4. led 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mně to hrozně blbne..dobrou noc
4. led 2010 ve 21:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Vendulka dnes byla naprosto zlatá..a jak pořád povídala :dizzy_face: při koupání se pořád smála, no dítě k sežrání :dizzy_face: a dala jsem jí do postýlky a ani jednou jsem tam ještě nebyla..oprava teď jsem tam byla
Sac ve velké posteli jí dám kousek deky k jedné tvářičce, přikreju, lehnu k ní a hladím jí po obličejíku, na to přišel manžel a opravdu to funguje, hlavně od čela na nosánek :wink: :wink: :wink: a samozřejmě s dudlíkem..
večer jí dám do její postýlky, ručičky trochu do plínky, do zavinovačky :confused: opět tak aby se mohla přitulit k nějaké látce obličejíkem..řeknu jí pohádku, pustím kolotoč..to se chvilku vzteká, tak jí hladím, říkám šššššš no a pak většinou spí..taky se snažím jí pak nevyndavat..
Cat ohledně vážení, nemáte kuchyňskou váhu? my jí važili na váze s pekáčem :grinning: :grinning:
Dracek mracek, myslím, že hodně holek ví, čím jste si prošli a o to víc vám gratuluju k Lukáškovi :slight_smile:
4. led 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky holky moc děkuju, dobrou:slight_smile:))

Jinak co tak poslouchám ty porody tak spíš je víc těch horších variant, ale to si člověk vždycky řekne, mě se to určitě nestane:slight_smile:)ale prostě to bolí a to dost, ale fakt to za to stojí, ten pocit když vám dají toho prcíčka na bříško hned jak se vylíhne, to je něco nádhernýho!!§a pak když ho umyjou a dovezou, je to dar, nádherný nádherný přenádherný...já bych do toho fakt šla znova:slight_smile:)))

Tak se těště, na ten den nezapomenete, to vám garantuju:slight_smile:)))
Sladké sny....snad ta nanny dá dneska pokoj:slight_smile:)))
4. led 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrou noc holky a chlapci :wink:
4. led 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky jakpak se mate?

cat..tak jakpak zvladate?a na co separacky?ja myslela ze papirujete

hehe..to je fakt vul...a jak to nese segra?

holky kdy jste si balily veci do porodky?

jooo a nevite jaky je monitor dechu baby senze?nebo nak tak..mame 1000korun slevu-tak nad nim premyslim...
4. led 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: těším se těším... :slight_smile:))
ale bojím bojím no... už jsem tu psala, jak mě občas prcek klepe na čípek... je to ostrá bodavá bolest.. samozřejmě jsou to vteřiny, ale když to bylo prvně, tak jsem se jí lekla... no a samozřejmě si u toho říkám, ježkovo tak to bude něco... tohle je jen náznak toho, co mě čeká :slight_smile:)))
někdy mám pocit, že takovou fyzickou bolest prostě nezvládnu...

CARCUL :slight_smile: ahoooj :slight_smile: jak se daří vám?

ségra to nese statečně... nejhorší na tom pro ní byly ty anonymní sms... prostě to je takovej hnusnej výsměch. jestli to dělá ta jeho přítelkyně (číslo na ní má a jinak nikdo nemá důvod takovýhle sms psát že jo), tak je docela ubohá a těžko říct, co si tím dokazuje... jenže jistě to ségra vědět nemůže a tak nemá komu napsat, ať si trhne ploutví a dá jí pokoj :( volala ještěmanželovi, jestli s tím jako nemůže něco dělat, že mu nevolá, nepíše a nechápe, proč jí chodí tyhle sms... a on jí na to řekl "to nemůžu ovlivnit" ..... :slight_smile:)))) no chápete to. takže to nepopřel no a ještě to tý svý nádheře snad schvaluje no... to si pak říkáš, že po pěti letech, by mohl mít aspoň trochu vůči tomu druhýmu nějakej ohled... ale bohužel! :(

jinak BABYSENSE má myslím SVOJI a někdo tu dneska psal, že si ho chválila... .)

a sbalená do porodky bych chtěla bejt nejpozději na konci února. aspoň abych tu měla to nejnutnější! zbytek by přinejhorším pak dovalil manžel.
4. led 2010 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko..ahuuuj..ty nezklames :grinning: jinak ostatni vzdycky uz chrupkaji :grinning: :grinning: :grinning:

no je to fakt magor!!!!!!!!!!!§§

no to by me tedy zajimalo jaky je lepsi jestli babysenze nebo nanny..holky hazejte nazory a nebo co jste slysely

jinak hehenko..manzel je na me nasranej,ze jsem dnes tahla baliky s pitim(jela jsem nakoupit a my uz tu nic nemeli a vedela jsem ze by to dnes nekoupil...no pak jsem debil sl po tme(jsem sla neco odnest nahoru)a nareazila jsem se poradne na kliku briskem :confounded: ...jsem debil,no..no a jinak je vcelku fajn....a co vy?
4. led 2010 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
v unoru?????????????a jeste na konci :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to uz si to spis vybalis :grinning:
4. led 2010 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
téééda na konci ledna :slight_smile:)))))))))) :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty jo CARCUL proč to děláš ženo??? tahat balíky a ještě narážet na kliky??? :(((( dávej pozor, tahat bys neměla víc jak 10 kilo a i tak bych se na to radši vybodla...

já myslím, že obě ty značky jsou dobrý! :wink:
5. led 2010 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe..no a myslis ze to muze nejak ubizit mimcu?myslim ze jsem se dnes natahala vic jak deset kg..no ale uz to delat nebudu...
5. led 2010 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no miminku asi ne, ale abys předčasně neporodila... já nevím, co všechno se může stát...

ježiši malej má zas drsnou škytavku... se chudák asi bouchá do hlavy o můj šípek, to jsou ráááány :slight_smile:))) :grinning: :grinning: :grinning:
5. led 2010 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mala kope,tak je snad v poradku a ja se polepsim...maly ma skytku celkem casto vid? a co uz dokupujes posledni kousky?a kdy zacnes prat?
5. led 2010 v 00:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
z hadroňů mám všechno... myslím, že už nic kupovat nebudu... mám teda jen jedny dupky, ale za to mám dost overalů... nemám zavinku do auta, ale tu asi kupovat nebudu, já myslím, že stačí ta kombinézka, fusak Mininest a případně ještě dečka...

jinak plíny mi asi nikdy už nepřídou, budu je muset objednat znovu, bo ta paní mi jaksi poslala jen část objednávky, ale zaplatit to chtěla celý, takže to leží na poště a pochybuju, že zítra dorazí ten zbytek...
je v tom všechno, vč. separaček a pytle na praní a osuška....

no pak by měla koncem ledna přijít objednávka z Malvíku k Teutonce - taška, moskytiéra a ještě něco a pak jsem si u nich objednala teploměr a hřeben a nevím co ještě... :slight_smile:))

pak teda snad tenhle týden už s konečnou platností objednáme autosedajdu..
místo chůviček pořídíme vysílačky (to jde dát do firmy a hlavně dál použít:slight_smile:)
monitor snad nějako půjčím...

no a pak veškerou kosmetiku, věci do porodky a kojící práskajdy... :slight_smile:)) a taky asi nějakej ten čajík a nějaký mazadla z lékárně...

a možná ještě na něco přídu...
o hračky jsem poprosila mamku a ségru, tak uvidíme, jestli něco pořídí... :dizzy_face:

a snad je to všechno jinak mě klepne :slight_smile:))) :grinning:
5. led 2010 v 00:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj malej docela často škytá... většinou tak dvakrát denně... a někdy ty řachy stojí fakt za to :grinning: :dizzy_face:
5. led 2010 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jdu do sprchy a na kutě... zítra jdem na poslední UTZ tak se těším... zatím pá a brou noc moc! .) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
5. led 2010 v 00:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jaka autosedajda vyhrala?

jeee,tak budu zitra drzet paluchy :wink: a pak uz zacnes dochazet do porodky nebo ete neee??

tak dobrou :wink:
5. led 2010 v 00:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano zenusky,tak vcera jsem uz nejak sem neprisla napsat ja jsme dopadli,byla jsem rada,ze manza s malym spali navecer pres 2 hodky

takze kontrola super - mame 67,5 cm ,7840 g , vsechno v pohode chvalila,uz zavadime svacinky,protoze malej je chlapak,tak vcera mel prvne rozmackanej banan - teda ten skleb to chtelo vyfotit,ale pak mu za chutnal,snedl ho skoro celej,no mame zacit davat detske susenky obcas no a pomalu se pokouset vymenit vecerni mliko za kasi

teda uz basti jak velkej chlap: mliko rano - svacinka presnidavka - prikrm s masem - svacinka s bananem - mliko vecer ( a to vymenime za kasi)

jinak dostal vcelicku a na to ze mi brecel cele dopoledne,tak supr ani nazaplakal :grinning:

hehe teda ctu,ze segru otravuje ta dura,jo????a zmenit cislo a manzovi nedavat nove????

je holky jak tu trebas ange psala o tom usinani,kde jsou ty doby,kdy usnul hned,ted se to obcas jeste stane taky,ale uz jak zacli zoubky a malej je vetsi uz to tak snadno nejde,hlavne driv chodil spinkat po 2 hodkach ted si mne ocoicka,ale spinkat nechce,takze clovek porad zkousi

hypo snad to uz to ma za sebou drzime poradf palecky

cat a sac - to musi byt fakt strasnej sok vstavat s tim,ze se deje neco opravdu vaznyho a on poplach,bych to pak asi rozdupala :grinning:
5. led 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak Vendulka dnes byla asi od 4 ráno vzhůru, pořád chtěla krmit pak povídala, pak jsem na půl hodiny usnula a přišel manžel, teď malá ještě dospává..
A náhodou jsem viděla kočárek DorJan danny sport pro dvojčátka ZUZI..
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=554096&vReferer=
5. led 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre jitro,
tak ja uz zehlim...asi mam toho spanku uz dost:slight_smile: hahaha...malou trapilo brisko, ale vstavali jsme v delsich casovych intervalech, protoze byla asi najedena dost. ted jeste spinka a manzel taky(chudacek "unavenej").

hypo furt nic??? smarjaaa

CAR ten monitor jak jsi psala mam ja a jsem nadmiru spokojena....je fakt dobrej, u nas ho ma cela porodnice a zadny plany poplachy nikdy nemeli :wink:

CAT mala vaha miminka u monitoru by nemela vadit, vzdyt na nem byvaji i nedonosenatka v porodnici....bud je to smejd a nebo mate nejakou extra tlustou matraci (o cemz pochybuju)
5. led 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezis holka jedna ange vid od 4 vzhuru :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ahojky svoji porad trapi prdiky,jo??a uzivate neco???
5. led 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mě včera blbnul koník, tak jsem na to neměla nervy :frowning2:

Vidím, že hypo stále nic :frowning2: , božátko :confounded:
5. led 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky petulko a treba jo,ale nemela sem to cas napsat Kata,nebo je proste jen unavena Hypo a nemala silu napsat :wink:
5. led 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
blahu ted byl par dni klid a tuhle noc ji to zas trochu potrapilo. mame pupika(mazali jsme jen parkrat, mam pocit, ze to nepomaha nebo nevim) a pro jistotu koupene prirodni kapky, ale ty jsem jeste nedavala...radeji bych to zvladla bez leku nejdriv(prijde me jste malinka na to), i kdyz tech prirodnich se zas az tak nebojim...no uz je klid, bylo to jen po chvilkach vzdycky kdyz se vzbudila na krmeni. jinak mokra plina na posteli zabrala....krasne dychala a ja taky :wink:
5. led 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek