• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
jojo prostejko,normalne se neboj to polozit tou gumou na sitko,to se neroztece,ze zacatku jsem dennne sterilizovala odsavacku a jednou za tri dny dudle a ted to opravdu ocenuju,kdyz nekojim :grinning: jak jsi psala vcera ,je to pohodlny :grinning:

hehe to se vrati cizi deti :grinning: :grinning: :grinning:

jako ja se smeju,ale ocekavam taky dotaz bud od tchanovcu,nebo nebo te babi a dedy(tchanovo rodice),maji chalupu v jiznich cechach a vozi si tam vnoucata na cely leto a ten nejmladsi uz jim vyrostl,takze urco tam budou chtit naseho malyho . . ale to maji smulu,jsem si neporidila ditko,aby odjel na cele leto s prababi a pradedou - to si myslim,ze za prve to bude malymu rok a to si ho budem uzivat my a za druhe tu jsou taky babicky a dedove a ty jsou v pribuznosti prednejsi,to by bmale mohl jezdit za mojema prarodicema a to bysme ho videli az na vanoce :grinning: :grinning:
1. pro 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT zase šátky... ale i v šátku se malý mimčo nosí!!!!! :wink: :wink: :wink: záleží na uvázání!

a tady je babyvak za 669.-
http://www.caryfuk.cz/detske-potreby/nositka-krosny/babyvak
1. pro 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee hehe tyhle reci,ze psovi nic nedame mivala tchyne,kdyz byla nelly stene :grinning: mi fakt bralo :grinning:
1. pro 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAT to o těch šátcích se píše i v té knížce Něžná náruč rodičů, jak jsme se tady o ní nedávno bavily :wink:

BLAHU díky za tip.... :wink: já prva ten sterilizátor nechtěla, ale pak jsem na něj narazila v akci a bavila se o tom i s tou prodavačkou a ona teda říkala, že se bez toho určo obejdeme, ale že je to zase usnadnění práce..... tak jsme si s manžou řekli, že když budeme lítat kolem plínek, tak že si tohle usnadníme :wink:
1. pro 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tady je přímo šátek... dole vidíš způsoby uvázání a dítě v něm samozřejmě může i ležet... :wink:
http://www.biomamma.cz/cz-clanky-6.html
1. pro 2009 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU tu chalupu asi oceníš až budeš muset chodit do práce...

mě ten sterilizátor půjčila kamarádka - a neodmítala jsem! .) právě - třeba to využiju hodně...
1. pro 2009 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE no s těma příkrmama uvidíme :wink: doufám, že budu mít nějakou zeleninku od tchýně tak jako doteď a něco nakoupím ty příkrmy...... :wink: ale bude to ještě zajímavý :grinning:
1. pro 2009 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ a co píšou o šátcích v Něžný náruči? že se to pro děti nemá???
teď CAT napsala, že jsou dobrý vaky, bo v tom miminko leží - ale to může i v šátku - stačí ho uvázat na "kolíbku"... takže v čem je teda takovej problém u šátků???
1. pro 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha takže tchýně vás zásobí zeleninkou z vlastní zahrádky :slight_smile: to je fajn .)
naši už všechno zrušily a z plantáží jsou okrasný záhonky... :sweat_smile:
1. pro 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:když já stejně rodim v zimě a tak šátek ani neupotřebím, leda doma...ale já po něm ňák netoužím:slight_smile:)
Tak holky jdu makat a pak se tu vokážu:slight_smile:
hezký den všem!!
Jo Amal už by měla být s Amalkou doma, nebo????
A co Svoja a hlenová zátka?Je vše OK????
1. pro 2009 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE no já zrovna tu sekci o nošení dětí jen tak přelítla, ale vím, že konkrétně takhle paní pro maličké miminko, vyloženě pro novorozence doporučovala ty vaky :wink: nezatracuje úplně ale ani šátek, když je dobře uvázaný, ale upozorňuje tam na dobu, kterou v tom to mimi tráví a tak :wink: ..... ale znáš to, co odborník to názor...... já ještě do té knížky pořádně mrknu, teď se zaměřuju spíš na nošení malých miminek, zvedání z autosedačky a tak :wink: a dám ti kdyžtak vědět....... já bych v tom až takový velký problém neviděla.... pokud ho tam vážeš do lehu, tak úplně ok a do sedu bych ho tam pak vázala až drží pěkně hlavičku..... ale to je zase věc názoru :wink:
1. pro 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ted jsem si vzpomněla , že jsem našla ve starší mamince co jsem dostala od kamarádky článek o nějkém homeopatickém léku, který zachránil jedné mamince kojení, pohledám to doma a napíšu Vám to..:slight_smile:)
1. pro 2009 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no hehe to se jeste uvidi jak budu chodit do prace,mela bych se vratit do prace domu :grinning: pracovat pro tatku z domova,coz by bylo supr a ja verim,ze to vyjde ,no ale ikdybych nepracovlal doma,tak bych rozhodne nedavala malyho prababicce a pradedovi (zvlast kdyz vim,jak si jednou vychovu podle sebe),ale jeho baickam a dedeckum . . .

sama jsem jednou zvedava jak to bude,pokud se vratim do prace a doufam,ze tatka snad bude laespon do 60 jezdit,tak chci stihnout (pokud to finance jen trochu dovoli) mit druhe ditko po peti letech dokud budu mit moznost pracovat z domova
1. pro 2009 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT no já po něm taky netoužím, ale jednoznačně vím, že se v tom může bejt i pidi mimi - protože v tom může i ležet, stačí vědět, jak to uvázat...
já bych si ho asi nekoupila, bo než bych do toho dítě uvázala, tak je zejtra...

láká mě právě spíše ten babyvak, ale jestli bych ho používala nevím, se uvidí až v provozu. když budu mít pocit, že bych ho ocenila, tak ho pak koupím... :wink:
HEHE tchýně zásobí, ale není to tak často, to víš.... ty kilometry :frowning2:
autor
no tak jistě PROSTEJ, že bych dítě do sedu vázala až větší. nejsem magor. já jen, že je tu odpůrce šáčků a ani vlastně neví, že dítě se váže i tak, aby tam leželo - to je celý! pak se tu dost mystifikujem a to mi příde škoda pro někoho, kdo by o to měl zájem, tak ho to může odradit...

jak už jsem psala, šátek bych nemusela no.

čoveče si tu knihu snad taky pořídím... jak zvedat dítě z autosedačky??? :sweat_smile:

CAT Svoji je snad OK. aspoň včera tu byla. psala, že jí teda furt bolí bříško, ale zdálo se všechno ok. :slight_smile:
1. pro 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ty satky to je o tom jak si to ktera maminka rozhodne,nekdo tu kdysi psal,ze treba mu rekli,ze lehatko neni moc dobry pro novorozenata a nam to zase treba schvalili a melj byl v lehatku dost,tak se nedohadujte a udelajte si to podle sebe :grinning: :grinning: :grinning: a si vemte jak se nam tu kolikrat lisi i nazozory pediatru

holky je to proste komfort ten sterilizator,ale ja bych ho nendalaa kdyz jsou v tom i flasky a juknete kolik stoji smotne,tak on ten samotnej sterilizator zase tak drahej neni :grinning:
1. pro 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co je holky se svojou??ona ji odesla zatka???

taky jsem si rikala,ze amalky by mohly byt uz doma :grinning:
1. pro 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prostejko,tak to je vyhoda,tak ted uz jen pockat na nejakou demonstraci u vas a dovest si na zahradku nejakou tu kravu,ne?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
1. pro 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted jsem objevila zajímavou věc..docela hezké a objevila jsem to i za cenu 378,-Kč

http://www.uzizalky.cz/detail.php?zbozi=1165460
1. pro 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU já se vůbec nedohaduju, jen vadí jen poloviční informace.... to je celý.

kdybych chtěla šátek, tak si ho pořídím. ale nevím, proč se tu furt píše, že šátek né, že to je až pro děti větší, když už drží hlavičku - prostě tam je tolik způsobů uvázání...
a když bych šla do detailu - tak to používaly i naše babičky - je to vlastně to nejjednodušší co jde, taky mi to příde nejpřirozenější... vaky už jsou jen výmyslem firem jen další variantou - když se na to podíváš - tak v tom to dítě leží snad ouplně stejně ne?
neříkám, že špatným - mě se líbí, že bych do toho dítě v případě potřeby rychle dala a šla! na to bych kupovala vak, abych byla operativní...
1. pro 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU Svoji psala, že to byla ASI zátka.. že to neví jistě.

na AMÁLKY už se těším... :slight_smile:
1. pro 2009 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE jo tak to je fakt, že prostě někdo někomu řekne, že jedna paní povídala, že se to nesmí a pak to někoho odradí :confounded: tak já třeba vyloženě odpůrce šátků nejsem, ale kupovat taky nebudu........ pro mě asi nevyužitelný

jinak ta knížka docela super, něco si z toho určo vezmu, paní tam i doporučuje různý tipy, jak si zavést s miminkem režim, jak uspávat a tak :wink: .... je to fyzioterapeutka, takže si myslím, že o tom má nějaký ponětí.... a takový to zvedání dětí, aby to co nejméně zatěžovalo jeho páteř má docela promakaný a něco na tom asi bude..... :sweat_smile: jako knížku fakt doporočuju, prodávají ji i s DVD, dokonce tady v Praze dělají přímo s tou autorkou kurzy, ale ty jsou nekřesťansky drahý....... každopádně zvládnout se to dá i bez kurzu, neříkám, že budu všechno dodržovat, ale něco si z toho určo vezmu :wink:

BLAHU :grinning: :grinning: :grinning:

NUKI jéééé.... mě promítá na stěhu motýlky kolotoč :grinning:
1. pro 2009 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha hehe no to by byl mazec

jo holky vcera jsme se sli s malym podivat na stromecek rozsviceny,tak byl celej paf z tech svetylek :grinning:
1. pro 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE a nevíš něco o AMAL?
Hehe: mě se šátek taky líbí, ale asi bych musela jít nejdřív na kurz vázání...abych to zvládla..:slight_smile:))
BLAHU já se tak těším na první vánoce s prckem :dizzy_face: ale to si ještě počkáme :grinning:
1. pro 2009 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja se taky tesim na ty vanoce,samozrejme pristi rok z toho malej bude mit vic,ale prece jen tyhle jsou nase prvni rodinne :grinning: jupiiii
1. pro 2009 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAHU hlavně on malej sice z toho nemá rozum, ale na ty světýlka bude čubrnět a tak....... já svoje první vánoce prožila, když mi byly 4 měsíce a prý docela zážitek :grinning: a už jsem měla pod stromečkem dva zuby :grinning:

NUKI jj, to bych potřebovala možná i někoho doma...... :grinning: na to vázání.... vím, že to zkoušela od manži sestřenka a už na dost velkou holčičku a nešlo jí to, práskla se šátkem do kouta a bylo :grinning:
1. pro 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blahu: je to super jak prcci vše pozorují, atd....krásně si to užívejte..:slight_smile:))
1. pro 2009 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek