• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
tu som za kaktusom :grinning:
6. led 2010 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak třeba mi to pomůžeš rozlousknout ty VALLI, když SAC šla na kutě... :slight_smile:

SAC broooou :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. led 2010 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tož to si me zaskocila nevim
6. led 2010 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sac dobrou a krásné sníky a at Janicka za 5 minut dostane hlad :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
SAC brou, já už se taky budu loučit :wink:

HEHE no nevím, mám takový tušení, že se narodí prva Kubíček :grinning: tak uvidíš.... jinak k těm kontrakcím, nám v porodce říkali, že důležitá je pravidelnost..... takže prý ani není důležitý jak moc to bolí, ale jestli je to opravdu pravidelné a ty intervaly se zkracují....... takže prý jakmile budeme mít 2 hodiny kontrakce minimálně po 5 minutách pravidelné a navíc každá z kontrakcí bude trvat 30 vteřin, tak jdeme rodit... prý ideální čas přijet do porodky, tak jsem zvědavá :grinning:
6. led 2010 v 00:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
sac..dobrou :wink:

holky a tak se to semeno ma teda varit jo?

prostej my mely pred tydnem cca 1600
6. led 2010 v 00:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jinak prý to máme počítat tak, že začne kontrakce, takže mrknout na čas a počítat do začátku další kontrakce :wink: tak jak to píšeš.... a ty intervaly by měly být kratší jak 5 minut.... no a jedna ta kontrakce by měla zároveň trvat půl minuty :wink: už se vidím v praxi fakt :grinning:
6. led 2010 v 00:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jooo prostejko přece nebudu jediná kdo se s tím trápil :grinning:

hehenko a lepší než jen zalít horkou vodou je to fakt povařit..to je pak slizáček jedna chuť :grinning:

hehe já měřila akorát vždy kdy začla..ale moc dlouho zase ta kontrakce netrvala..fakt nevím jak dlouho asi..a ty poslední dvě hoďky doma byly kontra po 3-8min ale většinou po 5ti..při porodu po 3min.
6. led 2010 v 00:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
SAC já tě prokoukla :grinning: zatím jsem ale odhodlaná....

CARCUL tak to jste fakt asi menší
:wink:
6. led 2010 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky fakt to tady jede teda.... já myslela, že tu ponocovat budu jediná :grinning: no ale už se budu loučit, půjdu za manžílkem, prý mi zahřívá duchny :grinning:
6. led 2010 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se mějte moooooc krásně, doufám, že budeme mít klidnou noc a vylezeme ráno v nějakou rozumnou hodinu, abych za váma stihla zajít než půjdeme na bus :wink: všem přejeme sladký sny :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. led 2010 v 00:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
píše se že po dvou hodinách těchto pravidelných kontra by měla prdnout voda a já to tak měla přesně na minutu :grinning: A v porodce mi řekly že sem dojela akorát..otevřená na 5cm :wink:
6. led 2010 v 00:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jdu dat sprchu a ete nakouknu jestli tu ete nekdo bude
6. led 2010 v 00:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
vali ty seš pěkně škodolibá :grinning:
6. led 2010 v 00:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak papa :slight_smile:
6. led 2010 v 00:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejsem :pensive:
6. led 2010 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrou noc všem
6. led 2010 v 00:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BYLINKY::::

PŘÍZNIVÝ VLIV MAJÍ:

Maliník - doporučuje se pít od 34 TT, má tonizující vliv na hladké svalstvo dělohy a střev, tak připravuje bříško na porod,
navíc čaj z něj je dobrý voňavý

Prcha chlumní aneb arnika - masážní olej s jejím obsahem zlepšuje prokrvení pokožky, zabraňuje vzniku pajizévek - striím,
odstraňuje také svalové napětí

Len setý - od 34 TT 1 lžíci denně, jak říká lidová moudrost, len nechá dítě hladce vyklouznout,
je to slabé laxativum, v uvedeném množství nevyvolá průjem, ale upraví stolici,
pozor - musí se vydatně zapít jinak působí opačně a způsobí zácpu.

Ke zmírnění otoků nohou pomáhá konzumace hroznového vína, jablek, chřestu a samozřejmě pití dostatečného množství vody.

Na zácpu pomůže pití jablečné šťávy, nejlépe na lačno, povzbuzuje střeva a navíc dodá tělu minerály a jíst potraviny bohaté na vlákninu.

Bolestem zad pomůže masírování s oleji, dobrý je z levandule lékařské a tymiánu, levandule zmírňuje bolest a tymián uvolňuje napětí ve svalech.

VHODNÉ PŘI A PO PORODU:

Skořice - skořice vyvolává porodní stahy, pokud je Vám její vůně příjemná je ideální si ho vzít s aromalampou do porodnice, také si její vůni můžete dopřát několik dní před termínem porodu, nám to bylo velice příjemné

Kontryhel - stimuluje zatahování dělohy po porodu, snižuje krvácení při porodu a spolu s meduňkou navrací energii po porodu a zvyšuje sekreci mateřského mléka, je ideální si čaj z něj vzít k porodu a pít ho i během hospitalizace až do konce šestinedělí

Dubová kůra - působí hojivě na pokožku, intimní mycí gel s jejím obsahem hojí zranění po porodu

Chlorophyl - hojí a zklidňuje zranění po porodu, v lékárně se dá koupit jako spray.

Na hemeroidy hojivě působí přiložený extrakt z habru obecného a zvýšená konzumace syrového ovoce a zeleniny.
6. led 2010 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
šmarjá teď jsem si tak pšikla, že ze mě Klubíčko málem vylítl... :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 v 00:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jé tak všichni už spinuškají... tak páááá :slight_smile: brou noc! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. led 2010 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nez jsem vylezla jste vsechny fuc..tak brou
6. led 2010 v 00:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo zeny!!!!!!!!!!!!no co to bylo za vecerni drbarnu???Jako to docist od pul treti odpoledne se ani neda!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

My mame za sebou celkem dobrou noc,jen jsem vstavala dat dudlik :wink:

koukam,ze jste ponocovaly,tak tu nikdo neni :wink: :grinning: :wink:
6. led 2010 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všem :slight_smile:))

blahu: ahoooj :slight_smile:))))

cat79 : Kačenko,nakoukla jsem do albíčka,a Denísek je moooc krásnej, moc Vám to spolu sluší... :slight_smile:)))
6. led 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je ahojky lilisku!!! :grinning: :grinning: :grinning: vsak natalka je taky krasna princezna :grinning: :grinning: rodila jsi taky ve Varech vid,spokojena? :grinning:
6. led 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
je ta posledni fotka v albicku jak se natalka smeje,je kouzelna :grinning:
6. led 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda holky vy fakt vyspavate :grinning:
6. led 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi budu trpet samomluvou dneska
6. led 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre rano:slight_smile:

blahu koukam, ze si tady povidas:slight_smile:

nase miminko bylo od pul seste vzhuru a usnulo az pred devatou...ted me spi v posteli :slight_smile: rano se nam vycurala do postele (nastesti jsem to pochytala podlozkou)- uplnej vodotrysk- na tohle je dobra, kdyz ji rozbalim, okamzite cura:slight_smile: no a pak se poblinkala- byla opet prepapana me prijde. strasne se cpe a u prsa dela doslova psi kusy....auau :sweat_smile:
6. led 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
je on je taky nekdo vzhuru !! :grinning:

my jsme ted posvacili,hura konecne jsem taky do malyho dostala svacinku dopoledni,protoze jak je zvyklej jist po 4 hodkach,tak nic nechtel driv,uvidime jak bude papat obed potom

ted akorat davam dohromady fotecky nove na konika

svoji my byli taky vzhuru kolem 5- 5:30,ale jeste pak usnul
6. led 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, moc Vás zdravím...tak jsem včera přidala pár foteček bříška..:slight_smile:))
6. led 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek