• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
uspala jsem malou...tancila jsem s ni valcik a polku po celym byte a u toho jsem zpivala...sice jsem vypadala jako debil, ale spiiii!!!
6. led 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak malej je pekne nevrlej,uz je napapanej,ale jeste neusnul jdu na nej otevrit okno a pustit cistej vzdousek,to je osvedceny
6. led 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holy, Amísek mi spinká, tak zase nahlížím :wink:
6. led 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak m,alej uz taky spinka,tak snad to bude zase hodka a pul,nebo vic :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
furt řeším problémy s tím krmením, už jsem z toho vyřízená

malá se chytla, tak už kojíme, zas ale strašně málo jí!!!! Vypije třeba 30 ml a má dost, i jí nabízím mlíčko ještě z flašky, jestli není z pití unavená, to si ale nevezme. Tak se bojím, že mi nebude přibírat :frowning2:

Jsem si myslela, jak mi miminko bude dělat radost a zatím je to teda spíš starost, pořád řeším, aby jedla, když nejí, jako že nejí, tak jsem ve strašným stresu, ona pak bulí............ no jako žádnej med teda.
6. led 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ami dej tomu cas a co na to mudra????tak zase je dobry,ze teda mas silne mlicko,ze ji staci . . . a jak casto kojite???

my zase resime co se psem,uz to dal nejde,proste nevydejcha malyho,zlobi,vije kdykoliv malej zaknoura,proste konec nic na ni nepomaha,manza je sice z toho kyselej,ale predstava,ze s ni bude jeste 2 a pul roku tohle,to nema cenu,tak jsem mu rekla,at ji jeste nabydne tchanovcum a kdyz nebudou chtit,dame ji na inzerat
6. led 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
mudra na to nic, malá do teď přibírala, takže říkala, že zatím dobrý, že kdyby přestala přibírat, budem to řešit. Ale já vím, že přestane, když tak málo jí :astonished: Kojíme 1x za 3 hodiny, častějí nechce a i za ty tři hodiny jí musím nutit, často to ani nevyjde a čekáme 4. Včera jedla až za 5,5 hodiny :frowning2: :frowning2: :frowning2:

Jsem z ní na nervy, vážně
6. led 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dočtu později..doufála sem že tu bude blahu a jáse ji budu moct zeptat..blahu když se před poledním mlíkem dává mrkvička jak jsi to dělala? Myslím na začátku.. Janičce třeba dneska vychází že má jíst v 13h. teď spinká ale co když se mi vzbudí dřív a eště mrkev nebude uvařená nebo naopak ju uvařím a malá eště bude hoďku spát? Jak jsi to řešila?? Může se pak jen ta mrkva ohřát? Nebo jak? :sweat_smile:

Sme teď totiž došly od doktorky a že malá může už tu mrkvičku papat tak ji to chci hned nachystat :grinning:

Jinak má 7450g a 68cm. Očkování pořád nic pře opět ramínko není dobrý - mám natírat genciálkou esi to nepomůže.
6. led 2010 ve 12:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
moment sac neutec,sepisu ti to
6. led 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
neuteču počkám :grinning: Děkuju :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už jsem z5..:slight_smile:)) koukám, že už se tu řeší mrkvička...to jsou pokroky..:slight_smile:
6. led 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
sac tak ja kupuju prikrmy na sklenicky,jelikoz moje mudra mi rekla,ze to co se jako bio tvari v supermarketech,tak bio neni a deti do 1 roku se neumi poprat s dusycnany,ale predpokladam,ze na vesnici mate svoji - to je vyhoda,protoze vite jak ji pestujete

kdyz mel malej jist mrkvicku,treba ve 12,tak jsem zacala s mrkvi minimalne v 11:30 aby nebyl vylozene hladovej,mrkvicku jsem ohrala v mikrovlnce v misticce,jen cast,nektery deti ze zacatku basti jen treba 2 lzicky,ikdyz Ondrasek ji zdlabnul napoprve dost,ale na druhy dej jsem mu uz rano dala do ruky lzicku,kterou je krmenj,aby se seznamili :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a no a na podruhy uz to slo a v podstate do tydne se naucil jist uplne krasne,pak uz jsme menili prichute

potom jsem udelal mlicko a dopil se podle toho kolik snedl,ale treba poledni mliko za tuhy jsme vymenili plne az ted . . . takze nam to trvalo,kdyz on je hladovec sni toho dost a bavi ho to

a ohledne ohrati te mrkve kdyz varis doma,ja myslim,ze kdyz si ji uvaris a zbyde,tak se ni nestane,kdyz si ji das do lednicky na druhy den - to se nic nestane no a pocaitej,ze se Janulce zmeni kakani muze byt jine,nebo castejsi,nebo naopak zacpa,ale s mrkvickou by nemel byt problem :wink:

ha snad jsem ti odpovedela,nebo potrebujes jeste neco k tomu vedet??ona je to ze zacatku veda,ale pak se to poda :grinning: :grinning: :grinning:

amalko klid,jestli pribira tak to je v poradku,kdyby pribirala malo,tak by ti to mudra rekla,mala ted konci sestinedeli,tak se jeste muze rozpapat :wink: :wink:nebo mas k te sve mudre neduveru???
no nuki malej uz si dava do nosu - uz je masozravec :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a jak basti a otvira pusinku :grinning:
jéé blahu jsi mi moc pomohla..děkuju :dizzy_face: :dizzy_face:

My asi budeme vařit svoji mrkev..právě máme a mudra říkala že můžeme :slight_smile:

A kdy ste začali s kašičkou na noc? Po jaké době??
6. led 2010 ve 12:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave je to sac obrovska vyhoda,kdyz mate svou pestovanou,tak kasicku na noc jsme zkouseli ve 4 mesici,ale nesetkala se s uspechem,tak budem zkouset teprve ted kdyuz vi,ze ho obcas potka taky jina chutm,asi rovnou na lzicku,horsdi to je s pitim,on si zvykl,ze pije jen mliko a nechce ani stavy,nebo caje
6. led 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amal: neboj, třeba máš výživný mlíko a ji to stačí...neboj, kdyby měla hlad tak to poznáš..:slight_smile:))

Blahu: to musí být švanda s ním..:slight_smile:
6. led 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne, k mudře mám důvěru, ale mám doma váhu, tak vím, že předtím nabírala víc a teď skoro nic, to mudra neví :frowning2:

Nezbývá mi, než počkat, co za týden, u mudry jsme byly v pondělí, tak počkám, kolik bude vážit další pondělí a podle toho se zařídím, no

on je problém i ve mně, jsem perfekcionista a všechno chci mít správně podle plánu, takže když mi jeden dva dny nejí, už jsem z toho nervní, furt to zapisuju, sčítáma koukám, co se děje
kdybych doma neměla tu váhu, tak prd vím, koli vypila a asi bych byla v klidu, ale já už jsem prostě taková
te´d má jíst v jednu a mně už se z toho až potěj ruce, co to zase bude za boj a kolik sní, už teď vím, že málo, no, jsem asi zralá na blázinec :astonished:
6. led 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ami tak v prvni rade to chce klid,jestli jsi nervozni ditko to pozna,maji proste na to radar :slight_smile: a pak jak rikas mozna nemit vahu byl by vetsi klid,jestli veris sve doktorce,tak to nech nani a na brozury a sprumerama se vykasli,to jsou udelane prumery prave z deti co ji malo,normalne,nebo hodne a oni si z toho udelali prumer,takze neboj se nic,kdyby bylo neco spatne,tak ti to mudra i amlka daji najevo :wink:

ono ta pece o mimi a vse taky leze trosku na mozek a do toho se kazdej chce podivat na mimi,tak zkus treba dat malou manzovi na prochazku a vymezit si cas jen sama pro sebe :slight_smile:
6. led 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nuki desna porad se smeje a blbne,ale taky si uz hraje i sam,proste parada
6. led 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holčiny, konečně jsem uložila, Renatku do postýlky, vyžaduje hrozně moc pozornosti, přes den spí strašně málo, od rána do teď jsem tu sní blbla, zpívala, fotila, pořád se rozhlíží, je hodně zvídavá. V pondělí měla šest týdnů, už přibrala od porodu 1220g a sedm centimetrů, máčtyři kila a 55cm. roste jako z mlíka............
6. led 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
to blahu janičce je to jedno..esi pije čaj nebo mlíko :grinning: Sme ji dřív čaj dávali kvůli prďancům..teď už jen když dostane škytavku tak aby to zapila nebo na Silváča dostala čaj jako na oslavu :grinning:

Amali to mě mrzí že pořád máte takový boj..myslela sem že už to bude lepší..
6. led 2010 ve 12:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
amal, já bych se na váhu taky vyprdla, akorát se stresuješ
6. led 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...hlasim se vam s Davidkem na kline..ted dopapal mkrkev s brokolici a ryzi a chutnalo mu to vic jak brambor s mrkvi...jeste jdeme dat mlicko a jde spinkat...

amal tak sand ji to staci a vic nepotrebuje,rekni to mudre a ona poradi,neboj to se nejak vyresi...

Davidek teda jako caj nechce,tak mu ho davam do mlika aby se pekne vykadil,ten fenyklovy a dobry pije to...
6. led 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nestálo by za to, zavolat laktační poradkyni, určitě by poradila a jejich služby jsou zdarma, platí to pojišťovna
6. led 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
jkáýop,lů.,

............................h b----úům .-

tohle vam pise DAvidek...pry moc pozdravuje :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nebo ta laktacka :wink:

ahojky romco tak to moc krasne rostete :grinning:

prave sac,ze malej nechtel ani ten fenyklovej,ale mozna by stalo za to vyzkouset i to jak pise efi dat do mlika,ale jeste mi napadlo mu hrat ten cajik,aby mel vzdy teplej,rptoze mlicko je zvyklej jen na teply

efi tak to malej zase bastil rad mrkev s bramborem a brokolici neee a tak ji nekam propasujem,ikdyz ono je tolik prichuti,ze nez to ty decka vsechno ochutnaji :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efi. Ahojky, no teda ten je šikovný...))))

Amal: já bych to taky moc neřešila, malá ycítí, že jsi nervozní a pak ji to dělá problémy, musíš pozitivně,říct si, že ted už to bude lepší...)) a taky, že bude..:slight_smile:
6. led 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
přidala jsem vánoční fotečku.............malá se zase probudila, je totiž permanentně posraná, mohla bych přebalovat 30 krát denně aby byla pořád čistá
6. led 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
blahu ja davam caj jedine teplej a stejne ho nechce :unamused: jak uz je zvyklej na mliko,tak mu to nejede...
no za chvili zacnu davat presnidavky a banan a koupimmu jeste bezlepkovy testoviny a ty mu budu taky pak mixovat :slight_smile:

my brzy zacneme s odnaucovanim jidla v noci,protoze na noc davame kasi a on setjen tak po 4 hodinach ji :sweat_smile: coz me docela stve,protoze za chvili bude jak otesanek...a kdyz ma kasi tak pak maximalne za dyl jeste mliko,kdyby mel zizu po ty kasi a dost...takze zacneme odnaucovat
6. led 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
romi mala je uz poradny kus zensky!!krasna :dizzy_face:

nuki no porad mi tady do toho rezal,tak jsem ho soupla do sedatka a to se vzteka :grinning:

jo a jak jste tady psaly s tim prebalovanim v noci,kdyz neni malej posranej tak ho neprebaluju,akorat ho to prodbudi...davam mu na noc jednorazovku,protoze s latkovou by byl porad vzhuru...takze jen rychle nakrmime a on spi dal a kdyz neni posranej neprebalujeme...ale pres den prebaluju skoro porad,hlavne je taky ted porad pokadenej jak davam prikrmy,takze kdyz neni posranej tak kazdy asi 3 hodky
6. led 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek