• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
efi tak my jsme opravdu meli potykani s nocnim krmenim,jen v obdobi prvniho zoubku a sprutu,jinak musim rict,ze je v tomle od 2.mesice dobrej

tak nas jidelnicek je ted takovej - rano mlicko - svacinka jabl.presnidavka - masozel.prikrm - svacinka rozmackany banan - mliko . . . . proto mi stve,ze nechce pit nic jineho nez mliko,takze musim davat mliko po obede aby nebyl bez piti,jako svacinky jedeme ted 3 dny,pred tim mel mliko,ale prave,ze pak malo pije

koukala jsem romi,a je asi podobna vic tobe,nez manzovi,vid???
6. led 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukam ze jsemmockrat napsala posranej :grinning: :grinning: :grinning: se omlouvam,uz jsem zvykla :grinning:
6. led 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja jeste teda svacinky nedavam,svacinku ma mliko,kdyz teda chce,on se prave hodne naji v noci a pak dopoledne moc nechce...musim to rict zitra mudre,protoze me to dela starosti,halvne proste chci aby si dal kasi a pak uz dost,maximalne jednou mliko...on treba vypije 230ml kase,pak treba za tri hodky 200ml mlika,za dalsi ctyri hodky taky kolem 200ml a pak kolem sesty zase...a to me prijde moc...a to je v noci ne pres den
6. led 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
nekdy si da kasi a vydrzi treba az do ctyr spat,aleto uz musi byt a to se deje malo
6. led 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romik: moc Vám to sluší..:slight_smile:
6. led 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kdybych mu na noc davala jen mliko,krmim tak kazdy dve hodky
6. led 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no efi na noc mi to taky teda prijde hodne papani,uvidis co ti poradi mudra,to je dobre,ze jeste nedavate svacinky,vsak jste taky mladsi,ty se zavadeji az od ukonceneho sesteho :grinning: :grinning: :grinning: a stim slovnikem si nedelej starost,hlavne,ze ti rozumime,ne? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

a k nocnimu prebalovani,jelikoz malej spinka celou noc maximalne se probidi aby si popovidal sam se sebou a zase hned usne ma na sobe odvecera do rana jedinou plinu
6. led 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, když se podívám na svoje fotky když jsečm byla malá, tak je mi hodně podobná.......................jak to tak čtu, tak každý má nějaké ty problémky, žádné dítě není dokonalé,.............ale je to stejně krásné
6. led 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no me prislo i brzy kdyz me rekla ve 4 mesicich ze mu muzu uz davat normalne prikrmy...zacala jsem az ted ke konci,protoze me to prislo fakt brzy,akorat tu kasi jsme zacali davat a az ted asi 4 dny tu zeleninku
6. led 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak maly chce asi spat...tak jdem na to :slight_smile: zatim
6. led 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
efiii tomu teda vážně chutná :grinning:
To Janička jí třeba ve 20h. a pak většinou mezi 4-5ráno..občas kolem 1h.ale to málokdy.
My začneme teď s tou mrkvičkou a jinou zeleninou a pak vyzkoušíme i tu kašičku..já mám velkou radost že už budeme papááát :grinning: :dizzy_face:
6. led 2010 ve 13:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak v noci taky nepřebaluju..a sem četla že pokuď není mimi pokakaný tak se nemusí že se akorát probere..já totiž dřív přebalovala i v noci ale malá se hodně probírala a pak sem se eště toto dočetla takže už nepřebaluju..jo používám na noc taky jednorázovky pře jich pořád eště mám moc :slight_smile:
Přes den po jídle přebaluju a možná začnu před jídlem..ona totiž jak se ve dne probrala tak moc brečela hladem a neměla sem nervy ju nechat brečet a eště zdržovat přebalováním tak se přebalovala po jídle až si odbrkla..teď už se kolikrát vzbudí a eště hlad nemá tak to asi změním :slight_smile:
6. led 2010 ve 13:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no teda to je teda pořádná věda, než člověk přijde na to co a jak, ted jen jíme(skoro co chceme) a mimi roste..:slight_smile:))
6. led 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHOOOJ PRVUŠKY :dizzy_face:

pátrala jsem po něčem na mimibazaru a našla jsem 2hrací deky, kdybyste některá potřebovala, vypadají pěkně.

http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?id=4645579
6. led 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi: Ahojky:slight_smile:)) jsou opravdu moc hezké tyto deky..:slight_smile:
6. led 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme krmily a jsem vážně zralá na bohnice :frowning2:

snědla tolik, co v porodnici třetí den po porodu, tak jsem jí ještě dokrmila, ale u toho akorát řvala, prskala mlíko kolem sebe a prala se se mnou

teď spinká, ale už se děsím čtvrté hodiny, kdy budeme krmit zase, to se asi podělám už
6. led 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
efi a blahu, jak jste se vnitřně srovnaly s ukončením kojení? já nemám v hlavě nic jinýhok než ab nám to konečně šlo, nebo naopak nešlo a já už měla pokoj
6. led 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě by mě zajímalo, maminky, jestli někdy brečíte, že máte pocit, že to nezvládáte, nebo jsem divná jen já????
6. led 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jsem Vás přišla pozdravit v novém roce a popřát Vám všem ať se máte nádherně ať jsou vaše děťátka zdravá a šťastná a dělají Vám jen a jen samou radost!
Tento týden končím v práci a od pondělka jsem konečně na mateřské dovolené! :slight_smile:
už se vážně těším protože sezení mi vůbec nedělá dobře, a malýmu lumpíkovi se to taky vůbec nelíbí, ale když maminky poletuje po baráčku nebo zkopává omítku tak jsme spokojení oba :grinning: :grinning: :grinning:!
Mooooo gratuluji cat a hypu k nádherným miminkům!

Cat už mám vypálená ty Cd se znakovkou takže pokud na to nezapomenu tak je ještě do konce týdne pošlu!
V pondělí jsme byli na ultrazvuku tak máme 1600g, snad nebudem obříci :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amali třeba máš hodně výživný mlíčko! Pokud je spokojená a nepláče hlady tak bych si s tím hlavu neděla! Vím že sestry malá pila taky hodně a málo a i malá přibírala málo, ale byla spokojená a hlady nebrečela, babičky do ní pořád hučeli že jí trápí hlady až z toho byla nadně a přišla o mlíko. Snaž se být v klidu, určitě jsi skvělá maminka a to že si občas pobrečíš je úplně normální, alespoň tím vyplavíš ze sebe všechnu tu negativní enrgii! :slight_smile:
6. led 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ami no srovnala,ono to u me bylo rychle,prisla jsem o nej doslova ze dne na den,a pak me to teda zasahlo,jednak je jasne,ze mlicko je to nej co muze mimi dat,u nas to byl i fin.duvod,protze skoro do pul roka mel maly bebu,ted uz jsme na mleku babylove,na druhou stranu,kdyz odmyslis stranu miminka je to pro maminku tak trochu vysvobozeni,konecne se muze zapojit tatinek do nocnich krmeni,ty jako maminka mas vetsi volnost

jenomze protoze po porodu v tobe jsou hlavni pocity matky,tak ikdyz mas smisene pocity,tvuj prioritni pocit je,ze nemuzes svemu diteti dat to nejlepsi - tak jsem to prozivala ja(ja jsem z toho byla spatna asi tyden a pak,jsem si z toho vzala ty pozitivni veci - jako treba tu vetsi volnost a tatinkovo pomoc )

u me to bylo trochu jine ami,me zmenili moje leky na crohna a ty mi proste zarazili laktaci,takze jsem treba nevidela,ze malej place,ze ma hlad a tak . . .
6. led 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
já s tím pořád bojuju a nevím, co mám dělat

malá nevypije dost, ani nevím, jestli mám dost mlíka, spíš nejpsíš ne, protože jsem z toho krmení ve stresu, strašně chci kojit, ale říkám si, jestli se na to nevykašlat a nepřejít na UM, že bych jí dávala flašku a všechno by bylo jednodušší, odpadlo by vážení, mohla bych někam vypadnout, takhle jsme pořád doma, abych mohla kojit, jinde než doma by mi to nešlo, už takhle je to těžký, než se přisaje

tatínek moc pomáhá, ale v noci bych nechtěla, aby krmil, protože pak celý den maká. Dokud jsme krmili stříkačkou, tak krmil v 1 ráno, abych se večer vyspala

taky by mě zajímalo, co s těma dětma přes den děláte, já jsem nejradši, když Amálka spinká, protože když nespinká, tak různě poplakává a já jsem pak ještě víc na nervy
6. led 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
AMALKO ZLATA - se opravdu trapis,misto toho aby jsi to uzivala ,vid chuderko,kazda maminka to ma opravdu jine,a fakt porod z zensky nedela super matku,ja mela malinko naskok s praxi v nemocnici kdyz jsme pecovali i o miminka,ale i tak jsem byla v nekterch vecech zoufala a radila se s kde kym,mamka,teta,kamaradky . . . ten pocit,ze jsem nemozna jsem zazila taky a mockrat a co teprv,az si uvedomis,ze ti ruply nervy - az bude treba mala opravdu nevrla a ty zoufala unavena ani tehdy si nemusis pripadat jako nejak spatna matka - maminka neni robot a ma taky sve vlastni pocity,muzou prijit i dalsi veci,ze se treba partner bude citit trochu ochuzenej o tebe,nebo me dela velky provlem se vratit do sexualniho zivota,bude cim dal tezsi si najit cas pro vas dva,ale to vsechno prejde a po sestinedeli se opravdu hodne veci meni a ty porozumis lip tomu co male chce,ona si vytvori svuj rytmus a tobe se vypari ty tehu hormony,ktery ti ted naseptavaji,ze to nezvladas a tak

takze hlavu vzhuru - ver tomu,ze na svete milion horsich matek,ktere dite treba nechtely a maji ho a zvladly to take!!
6. led 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amal: nesmíš se cítit, že nějsi dobrá matka, každá se něčím takovým prochází, není to určitě jednoduché, a nejde to hned, ale vše se časem zlepší..:slight_smile:)) neboj a s úsměvem vše půjde lépe..:slight_smile:
6. led 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ami co delame,no hrajeme si,mazlime se,to vis,ze taky se place a nikdy to malej teda umi - a taky kdyz uz je ditko starsi,tak si umi hrat samo alespon na 10 minut :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ne to tak vyplyne ze vseho,nas malej je bud v lehatku,nebo na hraci dece,nebo blbne s nama - ale ze zacatku v obdobi amalky hodne spinkal

ami u tebe je hlavni to,ze nejsi v pohode ty,ono je to opravdu pravda jak stastna je mamnka,tak stastne je i miminko :grinning: tuhle jsem cetla skvely heslo BORDEL V BYTE,STASTNY DITE :grinning:
6. led 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
já nevím nevím, v 29 letech bych měla být na dítě připravená, ale nějak to nezvládám, to vidím

žrádlo noční můra - malá nejí a já zas musím shodit, abych vůbec vypadala jako člověk, to jsem si nemyslela, že to bude tak těžký........... nebo si to těžký dělám s tím kojením, ale nějak se nemůžu rozhodnout

no s manželem, o tom ani nemluvím, skoro ho nevidím, neb přes den jsme sami a když večer přijde, já jsem zas polotuhá a nemám náladu ani mluvit, natož ho třeba obejmout

šestinedělí mi končí v sobotu, nevím nevím, jestli se do té doby všechno spraví, aspoň, kdyby začalo to dítě jíst proboha
6. led 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky orchi teda tobe to pekne naletelo ty tehu tydny a co uz mas nachystano???a mas na rajceti nove fotky,uz jsem tam dlouho nejukla
6. led 2010 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky jak jsem vám tu psala, že ten ségřin ještěmanžel je těhotnej - tak jsou normálka už v 6. měsíci... :slight_smile:)))) :grinning: :grinning: :grinning: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes:
6. led 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a všechny zdravím... za půl hoďky jdu na předporodní kurz :slight_smile:) tak jsem zvědavááááá :slight_smile:)
6. led 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ami tak to je tezky jako byt uplne sama a manzel aby se vracel az vecer,tim vecerem myslis v kolik???
6. led 2010 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek