• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
ahoooj car budoucí matko :wink: :grinning: už to máš taky za pár což :dizzy_face:
6. led 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Car už máš všechno nachystaný?
6. led 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj monci :wink:

laktační poradkyni jsem tu měla třikrát a dvakrát porodní asistentku

radily obě krmit stříkačkou, že se malá chytí

takže jsem krmila stříkačkou a malá se chytla

jenže nejí, no............ na to už asi rady nejsou, volala jsem, prej mám krmit častěji

jenže to by musela chtít, já to do ní nenaleju
6. led 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci,ja ete nemam ani dokoupeno :sweat_smile: ale do konce pristiho tydne chci mit vse po kupe..jinak je celkem fajn..jen posl.dobe uz nezvladam tolik co predtim..a co vy jak se mate?jak se maminkuje?
6. led 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
moncicici ahoj...cos to pouzila za sprosty slova na poslednim radku? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: v noci mame podobny zpusob, jen ja ji davam z druhyho hned kdyz chce, vetsinou chce a pak usneme ve stejne poloze jako vy- jen ja u toho polosedim...no a az se proberu, tak ji dam spici do postylky....jinak prebaluju vzdycky pred kojenim, mam to tak uz z porodky kdyz usinala pri jidle- prebalenim se probere....jen me teda vetsinou rve hlady pri tom....

car ahojky, odpocivas??
6. led 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
amal vůbec ti nezávidím tvoje trápení, hlavně si neříkej, že jsi špatná matka, protože pro dcerku jsi ta nejlepší na světě.ještě bych ti poradila, abys požádala někoho blízkého o pomoc s domácností a ty ses mohla soustředit jen na kojení a přikládej ji pořád dokola, každou hodinu, nebo pokaždé když nebude spát, když nebude jíst a přikládat ji budeš za tři hodiny, brzy přijdeš o mlíčko,...................a pusť si relaxační hudbu
6. led 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mamky chtěla jsem se zeptat, jak dlouho jste po porodu krvácely, já už jsem po šestinedělí auž jsem myslela, že to končí a zase se mi to rozjelo a čím dál víc
6. led 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amal aha, to jsem nevěděla, že laktační poradkyně u tebe byla......s tím, že nechce to znám, přes to holt vlak nejede, malá se zatvrdí a tu pusu neotevře a je hotovo, to mi někdy dělá v noci, že se vzbudí po 6ti hodinách, pije necelých 5 minut a je hotovo, víc do ní nenarvu a za 2 hodiny je znovu vzhůru hlady....
tak teď jedině poradit se s dětskou, nic jinýho mě nenapadá, ale třeba po tom šestinedělí se to fakt spraví, my měli taky s tím kojením divočinu, ale po šestinedělí se to fakt srovnalo :wink:

my to s kojením měly tak, že by pila pořád, snad každý dvě hodiny, takže jsem si připadala, že nedělám nic jinýho než že kojím přebaluju kojím přebaluju, už jsem z toho byla pořádně unavená, ale přešlo to :wink:

Car raději ať to máš o konce příštího týdne v kupě a pak pěkně odpočívej, načerpej pořádně síly, pak už to nebude žádná flákárna :grinning:
jinak my se máme fajne, malá teď chrupká, tak jsem to připravila na koupání, nastavila jsem náš režim tak, že koupeme okolo 18 hodiny, protože my ještě před koupáním cvičíme tu vojtovku takže nám to cvičení i s koupáním a mazáním a muckáním zabere přes půl hodiny :slight_smile: no a pak dám Terez navečeřet a přitom čučím na Ulici :dizzy_face:
chodíme na dlouhý prochajdy, tak hodina až hodina a půl, Teri se pěkně vyvětrá, zčervenají ji tvářičky a krásně se jí v noci spinká :wink:
prostě si spolu užíváme no :dizzy_face: manža má teď odpolko, takže je s náma aspoň dopoledne, ale je z naší princezničky vyřízenej, pořád by ji muchlal a pusinkoval i v noci, to ho musím krotit, protože se na mimčo v noci nemá mluvit, aby si navyklo, že je noc, že se má spát :slight_smile:
ahojky svoji...jojo jen jsem dnes uvarila a dala prat pradlo,jinak odpocivam..a o vikendu jsem taky odpocivala...a jak se mate vy?
tak sem nafotila mimi hadriky co sme dnes poridili... no uz se nam ta nase sbirka rozrusta.. :grinning: :grinning:
monci takze jak koukam si maminkovani vylozene uzivas :grinning: :grinning: to je super to slyset...jinak fakt budu muset vse dohnat at je pripraveno :sweat_smile:
6. led 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svoji si mě zmátla, jaký sprostý slovo :confused: :grinning: jsem mimoň :grinning:
taky se ti Svoji stává, že pololežíš při kojení ani si neuvědomíš, že jsi malou položila do postýlky máš ruce jako by jsi ji držela a klimbáš a najednou na tebe vybafne manža cože to děláš a tlemí se ti? :grinning: to se mi stávalo pořád :grinning: :grinning: :grinning:
a nebo se najednou vzbudím a hledám ji a myslím si, že jsem ji zalehla a když jsi nemůžu najít, tak začnu bušit do manži, že ji zalehl a ona si vesele chrupká v postýlce :grinning: :grinning: :grinning: mazec no :grinning: :grinning: :grinning:

Romi já špinila tak do 5 týdne, den po šestinedělí jsem šla na kontrolu k dr, potom jsem dva dny po prohlídce špinila a čtvrtý den po šestinedělí jsme s manžou koupili lubrigel a konala se premiéra :wink: tak ti nevím, ale není to třeba MS?
6. led 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci,mate kraaasny vecicky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. led 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Car jj, však si to budeš užívat taky a brzo :wink:
a k tý odsavačce jak jste se tu bavily, v porodkách je většinou mají a všechny druhy, hodně si chválily maminy tu elektrickou do Medel nebo tak nějak, já mám teda tu klasickou ruční, měla jsem ji s sebou v porodce, tam vás i naučí odsávat, když je třeba dokrmovat.....teď doma ji používám jen jednou za měsíc, odstříkám krapet mlíčka na lžičku a do toho kapku vitamínu Kanavit, protože ten je hořký a Terez nechutná, ale jinak odsavačku nepoužívám
6. led 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě amal, nedokrmuj ji, určitě zvítězí hlad, pokud vyhladoví, přisaje se
s kloboučkem zkušenosti nemám, myslíš, že by to bez něj nešlo?myslím, že potřebuje větší sílu na vytažení mlíka
6. led 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
holčiny musím jít vyžulit Terez, ještě se tu ukážu...
6. led 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
carcul.. .., dekuji.. no pritel si mysli ze sem blazen ale kdyz ja neodolam.. ale myslim ze uz sem skoncila na par tydnu.... :grinning: :grinning: teda aspon myslim haha.... ted budu chvilku cekat kde co dostaneme haha...
6. led 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci stavaji se me podobny veci v noci jako tobe...kolikrat uz jsem servala manzela, ze zalehl malou a at se nevrti, ze mala spi vedle...no a ona byla v postylce :sweat_smile: klasika no...jinak se me stava, ze sebou houpam, i kdyz nemam malou na sobe....to si vzdycky pripadam jak chovanec z nejakyho ustavu :grinning:
6. led 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, tak hlad nezvítezí, nejedla celé odpoledne a stále jíst nechce :frowning2:

no nic, dneska přijdou tcháni, no skvělý, to mám tak na ně náladu zrovna dneska............ se musím dát do pucu, ať je nepřivítá uřvaná mamina

a manžel přijde dnes už v 19, říkal
6. led 2010 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mi volala tchyne,ze jsme se uz dlouho neukazalali..no vzdyt jsem tam byla pred tydnem!!!!!!!!!

holky co za lejstra s sebou do porodky?
6. led 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...
Amalko pokud nechce jíst z prsu, tak bude asi pro vás obě přijatelnějí něco odstříkat a nakrmit jinak. Nemá cenu se stresovat :frowning2: :frowning2:
Dnes dočítat nebudu, asi až zítra..Přidám i video Vendulky jak se směje, ona se směje pořád :dizzy_face:
Tak papa
6. led 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ange ahuuuj
6. led 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem tu, zacvičeno, vykoupáno, nakrmeno a uspáno :dizzy_face: Teri odpadla jak šraňky :grinning:

Amal přesně jak říká Ange, odstříkat a nakrmit třebas přes stříkačku, chjo takový trápení :frowning2:

Car, do porodky s sebou, oddací list, prohlášení o jménech podepsaný oběma manželi, občanku a průkaz pojištěnce, i když po mě chtěli jen oddací list a prohlášení o jménech :slight_smile:
6. led 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svoji ááááááá jsme na tom stejně :grinning: :grinning: :grinning: i když musím říct, že teď už to pomalu ustává, ale ten první měsíc a půl to byl mazec :grinning:
6. led 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
...holky já vás nestíhám:slight_smile:mám tolik činností, že se na koně skoro nedostanu:slight_smile:
Tak jsme podložili rošt sololytem, tak uvidíme, ale jedna holka říkala, že prej ty chůvičky co jsou půjčené tak zlobí že jsou zvyklé na to dítě před tím, nebo co, že dokonce existují servisy na přeprogramování....zajímavé:slight_smile:

No jinak my si malýho teda do postele nebereme a asi to nikdy ani dělat nebudeme, má svou postýlku:slight_smile:))

Svoji takže myslíš, že on jako spinká te´d a až odezní žloutenka bude z něj divoch??ne to neeeeeeeee:_))))

No je to andílek, ale už si taky umí říct, včera i dnes se vstekal že jako ještě pít neee:slight_smile:)hihihihihihi ale pak do hoďky hned chce.
Mě teda zatím hlady neřve, ale to asi všechno přijde, no:frowning2:
Svoji a co jíš??já vůbec nevím co mám jíst, mám strach si něco dát, aby neměl prdíky, takže jsem od porodu moc nejedla, no jednak to nestíhám a jednak fakt nevím co........

Holky pro dnešek končím a jdu se věnovat miláčkovi.Dneska zařídil matriku, pojišťovnu, lékárnu, baumax, fotečky...no prostě zlatej, tak ho jdu muchlovat:slight_smile:)))

Zatím papapapapappapapa
6. led 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat tak si to s milackem uzijte :wink: je hezky ze si najdete na sebe cas i s malym..to taktez rada slysim :grinning:

monci..ja myslela ze prohlaseni o jmene byt nemusi na ty matrice kdyz jsme manzele?
6. led 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat k tomu jídlu....já třebas jím všechno, krom čerstvé cibule, česneku, nejím zelí a luštěniny, jo a nepiju bublinky.....jinak naprosto všechno, dokonce jsem v sobotu měla bramboráky, to se teda malý moc nelíbilo, tak dostala kapičky Sab simplex a bylo hotovo, jinak ji pro jistotu každý večer po koupání udělám jemnou masáž bříška Pupíkem a právě 3x denně piju fenyklový čajík, a prdíky vůbec nejsou....jinak baštím i čerstvý pečivo, to nám stejnak dávali i v porodce :slight_smile:
6. led 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Car a vy jste nedostali od dr nebo v porodce papír s prohlášením o jménech? Já myslela, že to musí být vyplněný všude, já to dostala u svýho dr a musela jsem to s sebou přinést do porodky podepsaný mnou a manžou, pak tam přišla paní z matriky, okopírovala si oddací list a vzala si ten papír s prohlášením o jménech a po propuštění z porodky zajel manža na matriku pro rodný list Teri a hned s rodným listem na zdravotní pojišťovnu....ségra odevzdala papír s prohlášením o jménech podepsaný jen jí a její manža to zapoměl, takže museli na matriku 2x, jednou kvůli podpisu a podruhý pro rodný list
6. led 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj brouci :slight_smile: tak jsem zpět... :slight_smile:

pak ještě víc napíšu, jen jsem si stihla všimnout, že PROSTEJky brouček není nakonec otočenej :( to mě mrzí holka, zkus ještě cvičit, svítit, pouštět dolů hudbu a uvidíš... držím palce...
každopádně ta paní co vedla kurz (PA) říkala, že taky rodila před 6ti lety KP na bulovce a že porodila v pořádku a věděli to taky dopředu... no ale chápu tě! taky by mě to znervozňovalo!
6. led 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci..tak ho asi ete dostanem :confused: :confused: :confused:

holky ptam se po treti-kde najdu ty poporodni cviky,nevite nektera?

ahoj hehe,tak jak?

blbne mi kun :angry: :angry:
6. led 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek