• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
hojda holky :dizzy_face: tak zdravím a už jsem dala fotečky na net.... tu: http://prosteja.rajce.idnes.cz/Domecek_pro_mimi_-/

jinak přes bříško o cenťáček víc, takže už 101 cm jo a mám 63 kg, takže od začátku těhu 4,7 kg nahoře...... nic moc :rolling_eyes:

HEHE no jo, není otočenej, ještě budu doufat, cvičit, svítit..... doktor už byl ale krapet pesimista...... no tak uvidíme.... rodit normálně bych ale asi nechtěla, je to dost velký riziko.... :confounded: a asi lepší jít na plánovaného císaře než pak při tlačení zjistit, že to nepůjde a hnát císaře narychlo :frowning2:
6. led 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
CARCUL ty ses ptala na ty formuláře do porodky... tak my máme přinýst vyplněný dotazník o jménu dítěte co nám dali v porodce..... pak oddací list, těhotenskou průkazku, občanku a kartičku pojištěnce a případně léky a seznam, co dlouhodobě užíváš..... :wink: jo a já ještě v porodce dostala dotazník o anamnéze, tak to mám vyplněné přinýst taky :wink:
6. led 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
blahovka: děkujem za pochvalu, ne ne rodila jsem v Ostrově a bylo to fakt super :slight_smile:))) tam byla velká spokojenost :slight_smile:
6. led 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
achjoooo holky.. jsem vám tu vložila román a zrovna to kikslo :(((

tak kurz byl moc fajn! příště už mají dorazit i tatínkové, tak se docela těším :slight_smile:)
byla jsem tam, co se týče týdnů nejstarší těhulka :slight_smile:)) ještě s jednou holčinou, která má TP naprosto stejnej jako já :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :grinning:

PROSTEJ chápu, řídila bych se dle rad DR.
ta PA na kurzu říkala, že většinou se CS doporučuje, když čekáš chlapečka, bo ti mají větší hlavu (potvrzuju :slight_smile:))) - bo tam je fakt pak riziko, že se tou hlavičkou zasekne... :(

k těm papírům CAR - na stránkách Podolí se píše, že máme VYPLNĚNÝ DOTAZNÍK se jmény dítěte (je tam ke stažení) a kopii ODDACího listu - odevzdat v kanceláři nejméně 3 týdny před porodem...
no a na porodní sál - TĚHU PRŮKAJDU, občanský průkaz a kartičku pojišťovny
ále o anamnéze tam nic nepíšou :confused: :confused: :confused:
6. led 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky já vím, že je to divný vám to sdělovat... ale normálně posledních pár dní chodím nějak často na velkou... to je dost zvláštní po tom, co jsem doteď měla pomalu furt zácpu :slight_smile:)) :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. led 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
prostej,no pupik je paradni :wink:

hehe..a kdy mas pristi kurzik?a sdelis nam z nej naky dul.infa?
6. led 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ááá konečně to funguje :slight_smile:

Car ty poprodní cviky jsme měly k dispzici přímo v porodce na pokoji :wink: nevím ale jak je to jinde...ten vyplněný dotazník se jmény dítěte je právě to prohlášení o jménech :slight_smile:
6. led 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no CAR teď moc důležitýho infa není... byl to takovej základ a většinou, co už dávno víte...... co přesně má být příště si prostě nevzpomenu :slight_smile:))
"...v šesti dvouhodinových setkáních se budoucí maminka od porodní asistentky dozví vše o konci těhotenství, průběhu porodu, šestinedělí, kojení a péči o miminko. Každá lekce má teoretickou a praktickou část. Nacvičujeme dýchání, úlevové polohy, masáže a relaxaci. Na 2.,3. a 6. lekci je vítán také budoucí tatínek, nebo partner, který bude maminku během porodu doprovázet a podporovat."

ale samozřejmě sdělím co budu moct :slight_smile:

PROSTEJ pupík krááásnej! to je zvláštní jak jsou najednou obrovský a ještě budou větší... :sweat_smile:
6. led 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam totiz nedavno kurz s tatinkama padnul..manzel byl nachcipanej,tak to by mi tehulky moc nepodekovaly..meli nam ukazovat dychani,masaze a taaak-a vsechny s sebou braly chlapy tak jsem sama nesla..

monci..dekuju..no ja myslela ze myslis to prohlaseni jak se dela na matrice pred porodem(kdyz nejsou manzele)
6. led 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
MONCI kde jsi nakonec rodila???
6. led 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se hlásím zase z ponocování :grinning:

HEHE no ale když u mě pohlaví neví.... :sweat_smile: no uvidíme..... uvidíme, co za 3 týdny a co pak v Krči budou na to říkat, se zeptám že jo..... jen mám strach, aby mě nenutili rodit normálně, jako znáte to, jé maminko, miminko je maličké, tak to zkusme normálně..... no a pak se někde něco zasekne.... no asi každá máme z porodu strach, tak mě snad chápete :confounded:

a děkuju za pochvalu pupíka.... jo je fakt, že najednou jsou ti naši pupíci nějací velcí :grinning:
6. led 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE tak mrkám, že s kurzíkem jsi byla spokojená.... to je dobře..... :wink: a info určitě uvítáme :grinning:
6. led 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a HEHE tu anamnézu, to platí opravdu jen pro Krč... tam se sepisuje anamnéza se sestrou, ale ten stejný dotazník ti dají ještě domů a chtějí ho vyplnit, protože je teda fakt, že na spoustu věcí si v té rychlosti ani nevzpomeneš.... já třeba úplně zapomněla, že manžel má chronicky zvýšení ten bilirubin, to je asi docela důležitý, kvůli té žloutence a tak..... :wink:
6. led 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ ta PA říkala, že většinou dávají vybrat... když vidí, že se fakt bojíš, tak tě nenechají rodit normálně... tak snad to tak opravdu je! a neboj se - domluvit se můžeš s dr. jak to chceš - on dá doporučení a v porodnici by to měli respektovat... a když by něco, tak tvůj manža určitě zakročí... :slight_smile: :wink:

PROSTEJ jj byla. a hlavně se docela těším dál... to myslím bude zajímavější :slight_smile:
6. led 2010 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no já bych taky ráda vyplnila anamnézu že jo... nechtěla bych tam někomu nutit papíry z ikemu - kdoví jestli si to pak všichni účastníci našeho porodního zájezdu přečtou.... :sweat_smile:
6. led 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE no mě doktor říkal, že by mě nikdo nutit neměl (jako myslím rodit normálně)........ navíc teda on sám mi řekl, že by manželku konec pánevní raději rodit normálně nenechal :confounded: tak to už o něčem svědčí..... prý jsou tam dost velký rizika..... ale že to se budu domlouvat pak v porodce, jak to bude, že on do toho nijak mluvit nebude, že může dát doporučení, ale to je asi tak všechno :wink: tak uvidíme....

a je důležitý, že jsi byla spokojená.... já na žádnej takovej kurz nepůjdu..... půjdu asi na ten základní do té Krče (tam se chodí i s partnerem), zrovna se tam poptám, co a jak třeba ohledně toho císaře a vůbec té polohy, ať vím, jak to tam chodí..... budu chtít třeba vědět, jestli jde při císaři darovat ta pupečníková krev, to jsem moc chtěla, ale nevím, jestli to jde... a vůbec jak to probíhá :wink: jestli se na císaři domlouváš skrz tu polohu předem nebo počkají až začneš rodit... no uvidíme... třeba budu nakonec tak připravená na porod koncem pánevním, že se prďolka ještě otočí :grinning: :grinning: :grinning: to by bylo super :wink:
6. led 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE a v Podolí se nic nevyplňuje? já myslím že jo... nebo ty tam nemusíš přijít na žádnou registraci? :sweat_smile:
6. led 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ třeba jo :slight_smile: to by bylo překvápko :slight_smile:
no snad by tě fakt nikdo nenutil...

ženy mě ta objednávka s těma plínama fakt baví :slight_smile:)) mi asi nikdy nedorazí. doufám, že mi vyšší moc nechce neznačit, že já bych rozhodně látkovat neměla :slight_smile:)) :grinning:
6. led 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jak jsem psala... musím nejmíň tři týdny předem odevzdat ten dotazník ohledně jména a kopii oddacího listu...
ale o anamnéze tam teda nikde nic nepíšou, ani o těch papírech co s sebou vzít na porodní sál..... tož to nějako asi nechápu.... :sweat_smile:
6. led 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE no já mám strach i z toho císaře, větší než z normálního porodu.... :sweat_smile: ale samo, pokud by mi dali vybrat, jste koncem pánevním, je to na vás, tak jdu raději do toho císaře..... nikdy nevíš, co se může poto, že jo....

já myslela, že už ti ty plíny dorazily.... jsi tu psala něco o tom, že půlka balíčku už přišla nebo co..... :sweat_smile: jsem to asi blbě pochopila... a doufám, že tohle ti nikdo naznačit nechce...já už jsem komplet s plenkovou výbavou.... budu to muset dofotit.... dneska mi dorazily vlňáčky DISANA spolu s šamponem a lanolinovou kúrou, tak můžu prát... :grinning: a chystat..... doufám, že do začátku toho mám dost :grinning:
6. led 2010 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no půlka balíčku jako přišla... jenže to bylo na dobírku a paní tam vypsala celou částku... a to jsem zaplatit nechtěla s tím, že pak můžu jen doufat, aby mi zbytek dorazil... celková částka byla cca 3200.- a v tom balíčku chyběly právě vícevrstvý popolinky za asi 1200.-
paní mi jen napsala, že posílá část objednávky a zbytek dopošle, ale už se neobtěžovala zmínit, že to chce rovnou zaplatit celý - divný chování teda!

no a mezi svátky mi napsala, že vícevrstvý plíny už výrobce má, ale že je odesílá už mi pak nenapsala... a do dneška nedorazily! takže dneska pošta ten první balík zase poslala pěkně paní nazpět...

no kdybych jí jako nepsala já, tak se snad ani neozve... a to jsem ty plíny objednávala 30. 11. :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: :angry:
6. led 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak HEHE třeba se tě poptají až tam přijdeš poprvé.... :wink:
6. led 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ no stejně musím vyřídit, jestli můžu zůstat u svýho gyndaře... tak tam zanesu ten dotazník, kopii odd. listu a klidně kopie lékařských zpráv.... a uvidíme.. třeba mi tam dají ještě jinej dotazník...
6. led 2010 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha HEHE, já nepochopila, že to bylo na dobírku.... tak to je jasný, žes to nechtěla zaplatit dopředu celý, to já bych taky neudělala........ no tak co teď? paní to odešlou zpátky a myslíš, že ti to pošle celý znovu? :sweat_smile: nebo jsi s ní nějak domluvená?
6. led 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE ale stejnak je to zvláštní, že třeba ty kopie potřebují takhle dopředu...... :sweat_smile: nám řekli, že to stačí až k porodu.... je zajímavý, jak každá porodka to má jinak :wink:
6. led 2010 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no dneska jsem paní napsala, jak to teda vypadá s tou objednávkou, že se jí vrací balík zpět a jestli mi objednávku neodešle do 15.1. tak odstupuju od kupní smlouvy!

no mě to taky překvapilo, prý tak bude rodný list rychleji... :sweat_smile: asi jsou v podolí pomalejší, tak to potřebujou dopředu :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jasně, nebudeš čekat donekonečna...... ty vícevrstvý POPOLINY mám taky, myslím, že budou dobrý :wink: ....

hmmm, nějací zpomalení asi nebo co.... :grinning: mě ta sestra v Krči říkala, že rodný list nám vystaví do 4 dnů od narození prcka :sweat_smile:
6. led 2010 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo, jaktože už mi tam skočilo 33tt???? :astonished: :grinning:
6. led 2010 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no on s tím přepočítáváním má koník krapet potíže... třeba CARCUL to tam skočí snad o dva dny dřív... :sweat_smile:

no to v Podolí asi taky... ale holt tam toho chudáci mají asi moc :grinning: :grinning: :grinning: nechápu no!
6. led 2010 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak teď mi tada paní napsala, že jí až dnes dorazily ty Popoliny... a že až se jí vrátí ten první balík, tak to pošle všechno a prý mi dá jako omluvu "nějakou slevu" :slight_smile:) no tak jsem zvědavá :slight_smile:))
6. led 2010 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek