• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
jinak jsem se od porodu nevyspala, asi jedu na nejaky nahradni pohon o kterem jsem do ted nevedela....
v porodnici prvni dva dny mala jen spala nic nechtela, kojit nam neslo, rozkojili jsme se treti den ale pak zacala blinkat rvat nespat a bylo vymalovano
vcerejsi noc doma, byla dobra v tom ze mala tolik nervala jen asi 2x hysterak :slight_smile: ale zato hodila hned po kojeni desnou savli a poblila i me..... zadne ublinknuti

neumi poradne rihat takze je to celkem horor ji nakojit a pak jeste rihat, nekdy cekam i pul hodiny a nekdy to vzdam...... v porodce jsem nespala protoze jsem kontrolovala jestli se nedusi, nekdy ji mliko strikalo i nosem kdyz zacala blejt :frowning2:
10. led 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :slight_smile:
Hypo,já třeba Kryštůfka vůbec v noci nebudila na jídlo..ani jednou a nijak váhově nestrádal ani nestrádá...přijde mi to zbytečný,když má hlad,ohlásí se..
Mě taky takhle tvrdly prsa-jsou přelitý a já nevěděla co s tím,malej se mě nechtěl přisát a jak jsem to několikrát za sebou zkoušela měla jsem bolavý bradavky.Až pakmě napadlo před kojením trošku odstříkat,aby ta bradavka změkla a mimčo se mohlo přisát..tak to zkus,třeba to pomůže :wink:

Jinak prdíky jsou problém :frowning2: My se s nima taky hrozně natrápily.Nejedla jsem nic co nadýmá a stejně.Vyzkoušeli jsme snad úplně všechno...mastičku Pupík,masírovali bříško,cvičili s nožičkama,koupili polštářek s peckama od třešní (nahřívá se to v mikrovlnce,prodávají to v DM drogerii a občas nám to pomohlo),Kapičky SAB,fenyklový čaj..no prostě všechno..a nakonec se to samo upravilo po tom třetím měsíci...
10. led 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko :slight_smile:

Cat tak snad výsledky dopadnou dobře :wink:

Hypo já jsme zezačátku dávala Vítkovi http://www.lekarna.cz/swiss-laktobacilky-baby-cps-30/ ale je to od 1 měsíce a pak mi poradili http://www.just.cz/produkty/bylinne_kremy/k5142 amoc mi to pomohlo a mažu doteďka , místo "pupíku" , a taky mu dávám na noc ten polštářek s višňovými jádyrky
Ale určitě si pořiď tu tymiánkovou mastičku a mažu mu i nožičky a taky prudušky a jak má rýmu tak i čelíčko
A navíc tu mastičku můžeš používat i ty :wink:
10. led 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hyo já bych taky vnoci nebudial, přes den jo to koj pořád a často ale v noci nechaž si řekne jak píše baes :wink:
10. led 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat,tfuj,tfuj,tfuj,držíme pěstičky ať vám dopadnou výsledky na výbornou :wink:
10. led 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte:slight_smile:

No jsou to "radosti", ze? Nas brisko taky trapi a to bych uplne rvala s ni jak me to boli. mame prirodni kapicky BABYCALM, ktery muzou i cerstvousi, tak HYPO zkus. jsou dobry a mala je dokonce hezky papa, asi ji chutnaj:slight_smile:)

jinak zloutenka zpusobuje spavost a cim vic spej, tim min papaj. my jsme sli kvuli vysokym hodnotam o ctyri dny pozdeji z porodnice, aby se nam nestalo to, co CAT. ¨strasili me, ze kdyby nas pustili domu, prestane me postupne jist a budeme muset do nemocnice na nekolik tydnu a ze je to pak nebezpecny, tak je lepsi to "rozehnat" hned na zacatku. byla v inkubatoru na svetlech a kazde rano odbery krve...chuderka. ale jakmile hodnota klesla, zacala byt opravdu takova zivejsi a i vic papa. takze CAT vydrz!!!! drzim pesti!

Hezky den!
10. led 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..tak včera jsem zvítězila já a Vendulka usnula..
Hypo jestli tak moc Amálka blinká, tak asi pije dostatečně..na bříško nám zabírá ten polštářek s peckama a když je nejhůř tak rektální rourka.
No a přesně jak holky radí, když máš hodně nalitý prsa tak trochu odstříkat, přes den na krmení určitě budit
10. led 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat ip
10. led 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tak tu byla vizita a JDEME DOMMUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU!!!

Snad to zase není předčasné:slight_smile:))ALE HODNOTY PREJ SUPER, ŽE BY NÁS TU DRŽELI ZBYTEČNĚ.
Tak v pondělí půjdeme na TBC a snad se ukáže že je to OK.......

Holky strašně děkuju za držení palečků, jste zlaté tetičky koníkovky:slight_smile:))

Jinak my máme prdíky fakt málo, ale mám strach aby to nezačlo, jak se dává ten Sab simplex??Budu pít ten čajík z fenyklu a kojící čaj a snad to bude ok

Hypo nejím čerstvé pečivo, z ovoce jen banány, jím sýr, jogurty, šunku, kuřecí maso na přírodno, kaši...
Hlavně nejes česnek, cibuly, luštěniny, zelí, nepij juice jen neperlivou vodu, nejes rajčata, ořechy, jahody, citrusy,( to kvůli alergenum) no a zbytek ještě napíšu až si prostuduju ten jídelníček:slight_smile:)))

Tak jdu balit a frčíme směr sweet home:slight_smile:))pak se tu zase objevím:slight_smile:))
10. led 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím, že Amálka jí!!!!!! Hurááááá, sand už to tak půjde dál a žádná mudra se konat nebude.

Jo a rozhodla jsem se, že se domluvím s mužem, aby byl třikrát v týdnu ráno chvíli doma dýl a já mohla chodit cvičit, máme v domě fitko pěkný, tak že bych si tam vždycky ráno na hoďku skočila zaběhat na pásu aspoň, musím se pomalu začít vracet do formy.
10. led 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat, Amalko...mám obrovskou radost, že jste přinesly takové krásné zprávy :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. led 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tady je jídelníček, snad ti to Hypo pomůže

Omezení ve stravě kojících matek

Doporučuje se vyloučit veškeré nadýmavé potraviny i když nedělají matce očividně potíže

Nepřipravujeme jídla smažená, nakládaná (svíčková, čínské řízky, ani žádné konzervy
Kuchyňská úprava má být jednoduchá - vaření, pečení, grilování - bez potírání kořeněným olejem.
Sekané a karbanátky připravujeme bez cibule a česneku, omáčky zjemňujeme raději kondenzovaným mlékem, než šlehačkou.
Chléb volíme raději z minulého dne a vhodnější je pšeničný, než žitný.
Pozor i na kynutá jídla a pečivo.
Nedoporučuje se jíst pokrmy starší než 24h.

Nevhodné potraviny:
- cibule, česnek, luštěniny - fazole, boby, hrách, květák, kapusta, pórek, brokolice, zelí, ředkvičky, houby, ořechy, mák, kroupy
citrusové plody -pomeranče, citrony, grepy
-broskve, hrušky, fíky, maliny a jahody ve větším množství,broskve raději loupeme
Omezíme používání droždí, uzených ryb a uzenin - vhodné jsou drůbeží šunky.
Z mléčných výrobků vyloučíme zrající sýry - hermelín, niva, oštěpek, olomoucké syrečky
-sycené nápoje - bublinkové, mléka kyselá a zakysaná-kefíry, jogurty s živou kulturou-reaguje každý individuálně, nutno vypozorovat, silná káva a samozřejmě alkohol
-veškerá smažená a silně kořeněná jídla

Masa používáme neomezeně - pečené, závitky, rolády, nákypy, grilované-až na větší množství kachny a bůčku a mas uzených
veškeré sýry - žervé, lučina, tavené, plátkové, tvaroh - lepší jsou sýry tvrdé než tavené-lepší využitelnost vápníku
zeleninu - mrkev, celer, petržel, špenát, hlávk.salát, vyzrálá rajčata,ale i ty raději oloupeme, v menším množství papriky a okurky a ledový salát
ovoce - jablka, banány, meruňky, střídmě švestky, třešně, hroznové víno bez jadérek a bez slupek
citrusové plody - raději vyzkoušíme, jejich snášenlivost je u miminek velmi individuální
z koření - kmín, sladká paprika a veškeré zelené natě (majoránka....)
nápoje - bylinkové čaje, neperlivé vody a melta
10. led 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
super diky za rady, neco z toho vyzkousim, vyslala jsem manzela do lekarny, samozrejme ma fenyklovy caj ale zadne kapicky ani jak jsem chtela homeopatika pro novorozence ne, prej mu nechteli nic dat kdyz ma amalka jen par dni, nejdriv od mesice..... ale my si s tim nejak poradime.....
prsa jsou dnes mekkci, vecer jsem ne masirovala horkou sprchou a asi se cely vylili neb ani vlozky do podprdy nepomohly a mela jsem uuuplne mokrou kosily ale fakt durch...........
mala mi zas cely den spi, za chvilku tu jsou tchanovci tak vyuziji probuzeni a nakojim :slight_smile: vecer to teda nechavam na amalce az bude knourat tak ji prilozim.....
jen kdybych poznala ze knoura kvuli jidlu, pokakani nebo pro bolest..... ona se totiz kvedla a sije sebou porad.... si pak myslim ze ji zas neco boli... propina se vystrkuje nozicky dopredu, kouli ocima....
10. led 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ve fofru jsem popsala porod do alba..... tak si muzete pocis :slight_smile:
10. led 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé,Cat,tak to je super,že jdete domů :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Amal,super,že už kojíte v pohodě,jen to s tím sportem moc nepřeháněj,když kojíš neměla by ses moc spotit :wink:

Právě jsme se vrátili z města a katastrofa!!!Není nic prohrnutýho,všude mraky sněhu,ještě že kočárek táhnul manža,ale funí ještě teď :grinning:
10. led 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
No,jdu vařit :wink:

Přeji dobrou chuť :slight_smile: Kdo jste ještě neobědval :sunglasses:
10. led 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky.. všechny vás zdravím. za chvíli je tu ségra (jede si pro pračku), tak jen nakukuju. jdem spolu na O. :slight_smile:

HYPO četla jsem porod... mno ženo. přežilas a to je pro mě hlavní informace, porod teda uf uf..... mělas to dlouhý a bez epi to byla asi síla... a s tou hlavičkou - tos mě teda dostala... já byla v úterý na UTZ a Kuba má už teď hlavičku o 3 týdny větší :astonished: :astonished: :astonished: aúúúúúúúú rodit dvě hodiny jen hlavičku... no počítám si z porodnice odvezu to samý co ty - pořádnej nástřih a hemouše... si ještě musím koupit v lékárně ten hemogel, či jak se to jmenuje... je to prý dobrý i celkově na poranení, hojení, tak se radši vybavím...

AMALLI potichu gratuluju!!! snad vám to takhle půjde dál! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. led 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jinak holky - měly jste takový poslíky, že vás píchalo uvnitř - jakoby u čípku... včera se od od večera opakovalo asi 5x.... bojim bojim... je to dost nepříjemný, taková ostrá bolest...
10. led 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko ahoj, z porodnice si přeci povezeš Kubíčka :grinning:
10. led 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hypo..klobouk dolů před tebou :wink: :wink:
Hehe já nic takového neměla -asi jak byla Vendulka hodně dole
10. led 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no v to samozřejmě doufám nejvíc ANGE :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

to píchání je fakt divný... jako popisovala jsem to dr. a on mi říkal, že to jsou taky posly, tak nevím... mám pocit, že mi nerozumněl, já myslela, že poslíci jsou v podstatě něco jako menstruační boelsti... :sweat_smile:
10. led 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko: Hemagel se to jmenuje :wink:
Jo a to píchání jsme neměla, já neměla vůbec žádné poslíčky, až kontrakce :wink:
10. led 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat tak super , že už jedete domů :slight_smile:

Hypo teda porod teda nezávidím, moc jsis vytrpěla, ale brzi na všechno zapomeneš :wink:

Hehenko jj nějaké takové bolesti jsme taky měla,a šla jsem na druhý den k Dr raději a už si mě tam nechali, že mi hrozí předčasný porod a dávali mi kapačky, ale nechci tě strašit,a le raději si s tím dojdi zítra ke svému Dr :wink:

Ange míváš normálně každý měsíc MS?
10. led 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky chtela by sem se vas zeptat od kolika mesicu ste zacali kupovat pro mimco vybaavicku?cekam prve mimco sem ve 13tt.,a kdyz deme nekam nakupovat tak vidim neco hezkyho ,a nekdy nevim odolat,,Mama mi rika ze jeste ne ze je brzo,,holky poradte....pll
10. led 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Petulko první jsem měla 16.11 a druhou až po víc jak 40 dnech, antiko nemám, kojím docela často tak nevím čím to..
10. led 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ange tak to je dobré, já jsem měla první 2.12 tak to ještě není taková hrůza, ještě počkám, no já taky žádne antiko neberu , prostě si dáváme pozor, ale předevčírem jsem četla, že jednaa kočka má 8 měsíční dítě a taky kojila a je těhotná :slight_smile: Jako druhé dítě chci ale když už jsem si dla tu mateřskou na 3 roky tak mám ještě čas :grinning:
10. led 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak samozřejmě pozor si taky dáváme :slight_smile: kojení není antikoncepce. Druhé dítko bude až bude Vendulka chodit na nočník a sama papat :grinning:
Kiku..já jsem nakupovala průběžně tak od 20. týdne ty větší věci, ale třeba hadříky od začátku :wink:
10. led 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky jakpak se mate?

cat..brisko :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: chci taky pak takovy...denisek fesak velikej..jsem moc rada ze uz jste doma uz bude jen lip :wink:

ange..mala rozkosna :slight_smile:

hypop..amalka je krasnej buclik :slight_smile:

amalky-graaaaatuuuluuuujuuuu ze uz jsde papani..super zprava

bae..mate aky fesaka a jaky ma kukadla :slight_smile:
10. led 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamčy,,,,,,,mooc gratuluju hypo k Amálce, je sladká, na to co sis vatrpěla si už za chvíli ani nevzpomeneš. Jinak ne v každé lékárně ti poradí dobře, je to jako u doktora, taky jsou dobří a horší. Na volném prodeji bývají navíc jen laborantky, které bohužel většinou nemají tolik znalostí o látkách obsažených v preparátech v lékárně. Věz, že sab simplex kapičky se nevstřebává, snižuje povrchové napětí a tak miminkům značně uleví od bolestí bříška, plyny se uvolní a mimčo prdí jedna báseň. stačí jedna až dvě kapky za den. poku mimčo nepředávkuješ, nemůže se mu nic stát
10. led 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amal moc ti přeju, aby vám to kojení už pořád šlo, jste šikovný holky
10. led 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek