• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Tak tu byli na návštěvě naši, s malym jsme si hráli skoro hodinku:slight_smile: je zlatej a krásně bumbal, začla jsem teď kojit z 1 prsa a pak z 2 a to jedno se taaak nalije, úplně do tvrda a malýmu se pak samo pije:slight_smile:))

Zítra si jedeme koupit váhu, abychom věděli kolik pije, prej by měl pít už tak 80-100ml, dle porodnice, ale dle Dr. na dětském tech 60ml...holky poraďte kolik vám řekli že máte na jedno kojení v tom šestinedělí nakojit?Ono se to prý den ode dne zvyšuje, ale teda 120ml jako že jsme starý 12dní...to je podle mě ranec, aby mi neprasknul...on stejně vytuhne jakmile je plnej:slight_smile:))

Hypo jdu na tvůj popis porodu, jsem zvědavá, po tom mym zážitku:slight_smile:))ale já na to vzpomínám ráda a moc:slight_smile:)

Jináč teda na ten SPURT se netěším, to mají všechna miminka???a jak se to projevuje ať vím a co je na to za radu??POMOOOOOOOOOOOOOOOOC maminky ať pak nejsem v šoku:slight_smile:)děkuju
10. led 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hypo porod teda masakr, 2. dopa porodní mega dlouhá, já bych asi už padla!!!!!a jakto že tam nebal asistující lékař?????to u nás je doktor teda VŽDY!!!

Joa ještě dotaz jak dlouho se po porodu krvácí???mě už to sláblo a skoro ustávalo a dnes po kojení zase trochu krve teklo...tak se divím, já myslela že je to jako menstruace max 1 týden:frowning2:((ale 2 už mi přijde dlouho:frowning2:((
10. led 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT já si vždycky myslela, že špinění i krvácení může být vlastně celý to šestinedělí.... :sweat_smile:

a jinak tady v PZE, nebo minimálně v Podolí je to tak, že rodí jen PA a dr. příde v případě komplikací, nebo až na šití... teda aspoň tak jsem to pochopila... a četla i ve více porodních příběhů, nejen z Phy... tak asi jak kde...
10. led 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky řešily jste PORODNÍ PLÁN???
10. led 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat,já špinila celý šestinedělí.. :confounded:
10. led 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já porodní plán neřešila,u nás ve špitále se na to nehraje... :unamused:
10. led 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe porodní plán se mnohdy ani nedodrží, jak ty nevíš do čeho jdeš tak si to ani nejde naplánovat:slight_smile:))ale můžeš si napsat že chceš epidural a že chceš tatínka u porodu, že třeba chceš po porodu miminko na bříško a nechat přisát....a tak.....ale asi se to potom stejně odehrává dle režie kterou ti předem nikdo nenapíše:slight_smile:)))
10. led 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mno já vím, že jsou lidi, který si to tam ani nepřečtou a pak zas jiný, který jsou schopni si to přečíst a respektovat a říkám si, že třeba i za snahu to stojí... ale samozřejmě o tom vím zatím fakt prd. nic moc jsem nenačetla a tak ani nevím, jestli má smysl to nějako hrotit nebo ne...
10. led 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
A já ani vlastně nevím,co bych v tom porodním plánu chtěla mít... :slight_smile: Možná jen to,aby mi po porodu dali na břicho miminko-což by ale stejně nevyšlo,páč ho rychle odnesly,protože byl plnej plodový vody..a ani mě to nějak nemrzí,hned jak ho odsály mi ho přinesly :wink: já hlavně nemám moc hezkej zážitek z prvního pohledu na Kryštůfka-nebrečel,byl fialovej a ani se nehejbal..myslela jsem,že je..... :frowning2: :cry: ...fuj,nebyl to hezkej zážitek..asi na to nikdy nezapomenu...
10. led 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo tak to chápu BAE.... to bych taky neměla hezkej zážitek...
10. led 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mě celkem mrzí...těšila jsem se,až ho poprvé uvidím..a ono tohle.... :frowning2: ..až pak když ho odsály a já ho slyšela křičet,byla jsem ta nejšťastnější maminka na světě :dizzy_face:
10. led 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat ja mam to spineni porad-vic ci min, jak kdy...je to teda opruz...a malyho krm tolik, kolik vypije a bude chtit...prece to do nej nemuzes nasilim lejt! tyhle tabulkovy udaje me vytacej, fakt...kazdy mimi je jiny preci. navic denisek s tou zloutenkou stejne nevypije tolik, co deti bez zloutenky...tak se nestresuj... :wink: :wink:
10. led 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko on je asi rozdíl - píchání v pochvě a píchání na čípku...Ale pro jistotu se šetři :wink:
Cat my jsme Vendulku vážili jen jestli přibírá, ne kolik vypije..aspoň jsme se nestresovali..
Bae Vendulka taky nebrečela ani když ji přinesli.. :sweat_smile: asi byla spokojená nebo já nevím :grinning:
Hehe o porodním plánu jsem četla, ale neuvažovala jsem o tom..maximálně že si řekneš, že tam nechceš mediky a nakonec jsem tam měla i jednu žákyňku - sestřičku...ta byla vyvalená :grinning: ale o nástřihu, přestihnutí šňůry, o císaři a tím pádem účasti tatínka u porodu v podstatě rozhoduje porod sám...
my jsme darovali tu krev, tímpádem jsem Vendulku neměla okamžitě na břiše..vlastně jsem si jí chovala až po šití a proběhlo i první přisátí..
10. led 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
A taky jsem špinila dlouho..od toho se to jmenuje šestinedělí :sunglasses:
10. led 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe ja si taky myslim, ze se to nejak vyvrbi samo....epi podle casu a nalezu, prilozeni mimi podle situace....atd. kazdopadne pokud budes treba klidnejsi, kdyz to budes mit sepsane, tak smele do toho!
10. led 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahuuj.jsem tu zas

hehe..nene ted v lednu jsem to uz odhlasila..i bez toho se nam ted toho seslo mooc tak radsi misto toho dam odpocinek..
10. led 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já v podstatě souhlasím holky... ale četla jsem pár porodních příběhů, tak jsem si říkala, jestli by to nebylo dobrý... i kvůli tomu, že kdyby mi to vyhovovalo, tak bych ráda rodila na porodní stoličce - samozřejmě kdyby mi to dělalo dobře a šlo to kvůli miminku... některý mamky popisujou, že je nahnaly na křeslo a moc je to nezajímalo, dokonce i ty, který to v plánu měly napsaný.. jako jasný, těžko se dopátrat jeslti k tomu byly důvody nebo ne, i když to ty maminky třeba nezmiňujou... jedna psala, že si manžel přeje přestřihnout pupeční šňůru a že to PA absolutně nerespektovala a jelikož jí přestřihla hned jak dítě bylo venku, tak nestihli s manželem ani nic říct... atd atd... někdo si nepřeje EPI, což můj případ není, že jo... někdo si třeba nepřeje ani protrhnutí vaku blan... no prostě je toho hodně, já o tom jen tak přemítám, aktivistka nejsem no... :slight_smile:
možná bude lepší instruovat manžela, aby byl vyjednavač ve chvílích, kdybych nebyla moc schopná no.. :sweat_smile:
10. led 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAR jj to je dobře, že si dáchneš .) já jsem si říkala, že musím skákat aspoň na balonu, abych si zlepšila kondičku...

ANGE měla jsi pocit, že se ti rodí hůř ? - myslím vzhledem k tomu, že jsi musela dlouho před porodem ležet...
10. led 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe a budete se nechavat fotit?
10. led 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko mě se rodilo hezky :slight_smile: :slight_smile: až na to, že během porodu jsem byla na monitoru na zádech, tak se to asi trochu zpomalilo ale 7 hodin od první kontrakce je super ne?
Dobrou noc :wink:
10. led 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrou ange :wink:
10. led 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj ANGE to je... já jen myslela, jestli ses cítila fyzicky jako silná... :wink:

CAR nene... nedomlouvala jsem se s nikým... takže už by nás asi stejně nikdo neodfotil... :sweat_smile: co vy?
10. led 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe: já jsem žádnej porodní plán neřešila, nechala jsem to na mudrech, sejně bych nic neudělala jinak a ani nevím, co bych si tam psala
10. led 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky tady je třeba vzor, co se tam dá napsat... málo toho není...
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=40180
10. led 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem teda rodila přesně podle tohodle plánu. Myslím, že v porodnicích už je to naprosto běžněj postup. že už se nedělají prevnetivní nástřihy, že je otec u porodu, že se přikládá miminko, pomáhá s kojením, informuje rodička........

Mně se třeba všuichni představovali, myslím jako doktoři, radili, vysvětlovali, ptali se............ Fakt maximální spokojenost s Motolem musím říct. Skvělá úroveň tam byla.
10. led 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky amal..

hehenko..no my jo..v utery rano jdu sama-jelikoz manzilek nemuze a pak nam par fotek spolu ete dofoti...
10. led 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CARCUL super. tak se těším na vaše foto... konečně uvidíme pořádně pupíka :slight_smile:

my to asi prubneme s manžou sami - profi foťák na to máme... jen se nějako naaranžovat :slight_smile:
10. led 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AMALLI tak to je fajn!!! po tomhle tvým příspěvku bych šla nejradši rodit do motola... :dizzy_face:
10. led 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem vlastně v porodnici byla poprvé v životě v nemocnici a byla jsem celá na větvi, jak jsouý všichni milí a jak se ke mně chovali. Dokonce si pamatovali i naše jména a jména miminek bez koukání do papírů, v jídleně výběr ze dvou jídel, fakt super :wink:
10. led 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko,no ja ale na tech fotkach budu urcite jak blbec,nerada se fotim,ale pamatku chci
10. led 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek