• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
VENDEL tak držím paluchy na kontrolu :slight_smile: taky jsem čekala s nákupama do potvrzení pohlaví a to bylo ve 22. týdnu. do tý doby jsem dostala něco málo od ségry :slight_smile: :dizzy_face:

NUKI kdepa jsi sehnala těhu punčocháče? já mám akurát tenký rifle a je mi zima... naštěstí teda moc do zimy nemusím, ale zvažuju, že bych ještě pořídila, aby mi bylo teplejc... :dizzy_face:
13. led 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak se máte holky? co ty TOL? :dizzy_face:
13. led 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jsem tu zas sama...

no v lékárně PROSTEJ - sice ti to bude teď už asi na houbec, ale koupila jsem:
* porodní vložky (20ks v balení)
* jednorázový, síťovaný kalhotky (5ks) / druhý jsem pořídila v DM
* Lactacyd gel i ubrousky
* bepanthen
* slunečnicovej olejík (to mi doporučila lékárnice - dá se teď i používat na strie)
* 60% líh
* rektální rourku
* maliníkovej čaj, kojící čaj
13. led 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a ještě si tam skočím pro ten Hemagel!
13. led 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo holky a perete některá v Batoleti?
13. led 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj hehe, su tu!

já jsem si ten Tvůj seznámek okopčila a za pár týdnů to pujdu ponakoupit taky :slight_smile:

letí to... když jsem sem nakoukla poprvé, tak jste s prostejkou byly tak nějak podobně jak já.. no a už jste skoro před termínem :slight_smile:
13. led 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe: Ahojky, tak už jsem zpět..:slight_smile:))
tak já jsem je koupila v prodejně Tveret...ve Vodičkově a jsou taky proti žilám a celulitidě a jsou opravdu super..:slight_smile:) taky je mají v té prodejně na P10 co tam chtěla jet Prostejka pro kojící podprdy, ale myslím, že jsem nějaké viděla i CaA a H&M..:slight_smile:
a taky gratulace k plenkám..no to je teda sleva 3% no to je teda....:(((((((

Tol: Ahojky, tak jak se vede? :slight_smile:)))
13. led 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ted jsem si četla diskuzi, jak manžlovi vadí, že manželka chodí ke gynekologovi-muži...bože to jsou starosti..:slight_smile:))
13. led 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nuki tams udělala i ty další nákupy?

asi se tam taky vypravím..

no a teda někdy se řeší u lidí pěkné ztráty času :slight_smile:.. holt nesebevědomý žárlí i na doktora :grinning:
13. led 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo v tom obchodě na Vodičkové www.tveret.cz..:) a je tam moc příjemná obsluha...říkala nám maminky, je to zvláštní, ještě na to nejsem moc zvyklá..:slight_smile:)
13. led 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NUKI na to se těžko zvyká... to dle mě člověku dojde, až ti takhle řekne prcek :slight_smile:))

TOL pošlu ti klidně obsáhlejší seznam, jestli chceš...
a k tý lékárně si asi připiš ještě rybilku - je taky na opruzeniny a je o dost levnější než bepanthen - ten jsem koupila na první prckovi dny a je i na hojení bradavek a porodního poranění...

ha, tak se zkusím mrknout v HM :slight_smile: třeba je tam budou mít... chtěla jsem tam stejně ozkoušet ty kojící práskačky... :dizzy_face:
13. led 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
zní to divně což? :grinning:

holky jely byste ještě 28tt na dovču? 10h letadlo :frowning2:
13. led 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
manža taky žárlil na mýho gyndaře :slight_smile:)) ale samozřejmě s úsměvem... nějak nemohl pochopit, že dojdu od gynekologa a mám blaženej výraz a pěju na něj ódy jak je úžasnej...
no fakt jsem něco takovýho nezažila... vyšetření absolutně bezbolestný (jsem měla i gyndr., u kterýho jsem po vyšetření špinila a byl protivnej jak mraky), všechno vysvětlí, a ještě mi podává ruku, když lezu z kozy, abych náhodou neupadla... :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: no je to bůh :slight_smile:))
13. led 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TOL jela bych, ale né 10 hodin... tak do řecka na nějakej ostrov, to netrvá ani 3 hodiny...
ale já se bohužel bojím lítat, takže by to dítě zažilo přeze mě dost stres.. :(
13. led 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojte:slight_smile:
z lekarny doporucuju jeste fenyklovy cajik a neco na prdiky miminku...ja dostala jeste libenar na rymu pro malou a uz jsem pouzila!!! a tech vlozek jsem spotrebovala 3 baliky!!! a pak jeste nejaky normalni. a ty kalhotky z DM jsou silene velky!!! jako da se to, ale musi se to porad hlidat...a to mam obr prdel...vy mate mensi, tak vam mozna spadnou:slight_smile:))...jo a odsavacku na sopliky (taky jsme uz nekolikrat pouzili a dobra je!)
13. led 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI ahooj :slight_smile:
na prdíky koupím asi až po porodu - chtěla bych probiotický kapky a ty stojí kolem 600.- takže to bych počkala...
odsávačku jsem objednala na vysavač...
a porodnický vložky jsem vzala jako erár, neb v Podolí je mají volně k dispozici a ženský si je berou i domů, neb jsou prý lepší - větší a tolik ne v gaťkách nehýbou...

ty síťovaný kalhotky z lékárny - povrzuju, že budou asi nej... jsou malinký, a zároveň elastický s takovýma jakoby nohavičkama - od firmy Hartman!
pak jsem pořídila v záchvatu nakupování ještě jeden balík jednorázových pratelných!

jo a fenyklovej čaj tu mám pořád, takže ten jsem do seznamu nepsala a taky doporučuju!

Libenar je sprej nebo kapky? a odsávačka z lékárny je balónková SVOJI?
13. led 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a ty jednorázový z DM - i tam se dá vybrat velikost... když jsem tam byla tak měly L/XL, ale v jiným DM měli i jiný velikosti...
13. led 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak my jsme včera měli večer teplotku a v noci jak se Vítek vzbudil na kojení tak úplně hořel a měl 38,4 :frowning2: takže dneska se poslední hexa neočkovala
Jinak nám dělal 6měsíční prohlídku a máme 64 cm a 7750g a taky máme sležené temeno hlavičky tak nám předepsal rahabilitaci , tak budem chodit cvičit jak se Vítek uzdraví.
Teď měl taky teplotku tak jsme mu dala nurofen a spinká naboku :unamused:
Jo a taky jak se uzdraví tak máme dávat příkrmy :grinning:
13. led 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko libenar jsou kapky :wink: jsou dobré i když teď používám něco jiného
13. led 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!!

jak je?? :slight_smile:

jako jsem silne nasrana!!!materska mi jeste neprisla :angry: chodila tak mezi v prvnich 4.-6. dnech v mesici a je 13. a nic!!!my uz si museli pujcit od nasich,protoze Milanovi chodi vyplata na ucet tak 13.-14. takze jsme uz byli svorc a vubec vanoce nam pekne zametli s penezma,musime tenhle mesic maximalne setrit a neutracet abysme se dostali do normalu...jako na tech uradech jsou hrozny pindy fakt!!!
13. led 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooj holky,
tak dneska jsme v noci poprve zkusili malého nebudit na kojení a on usnul po kojení ve 23.30 a v 7.00 jsem ho budila já, páč už se mi zdálo že spí dluho.-)))takže BOMBA a pak vypil 95ml a spinkali jsme do 10.45 a pak vypil 70ml a teď se u pkna sluní a kouká, ale vůbec neřve, no já se asi potento...my máme snad andělský dítě nebo co!!!!!

Hehe dobrý nákup, já mám ty jednorázovky MOLL PANTS SOFT, jsou naprosto úžasný, mají je ve zdravotnických potřrbách, velikost S postačí pobatě

Vložek jsem taky spoztřebovala 3 balení a to jsem ještě 2 ukradla v porodce, teď mám už alwaysky...ale dřou mě ty křidýlka.-(zlatý tampony!!!!

Jinak jsem si pročítala o tom různém množství mléka v prsou a radí z toho slabšího odstříkávat, aby se tam utvořilo víc...tak nevím...zase co pak s tim odstříkanym...že

Holky budete si zamrazovat to mlíčko do zásoby???Nám říkal dr, že až bude mléko do modra, tak zamrazit že pak se hodí když je mimi nemocné nebo tak něco, já ho teda poslechnu, ale nevím v čem se to jako zamrazuje...jsou na to od ferlinu ňáké pytlíčky, že jo????
13. led 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ef mě už příjde poslední mateřská a to jen za 17 dní :cry:
Jinak mě taky ťuk, ťuk zatím vždycky chodila ve stejném termínu
13. led 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe na prdiky jsou vyborny Sab simplex a odsavacku mam tu na baterie a odsvama obcas rano,kdyz ma maly susaky,ale zatim jsme ji jeste na rymu nepouzili

peto vyste nemocny??? :frowning2:

a Libenar je i dobra prevence na rymu,ale nejvic teda pomaha byt co nejvic venku...jako treba jednou tydne mu kapnout ten Libenar...my jsme meli rymu zatim jen jednou kdyz jsem prestala kojit a jinak jsme teda zdravy,musim to zatukat :slight_smile:
13. led 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat teda Denísek je moc hodný :dizzy_face: ale ono se to nejspíš změní :confounded:
Cat já jsme mlíčko nezamrazovala, takže neporadím :frowning2:
13. led 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Petu to me prijde asi pristi mesic...ale jako pekne me stvou,oni si to posilaji jak chteji,skoro kazdy mesic

cat jak to prosim te delate ze mate tak hodny miminko...to ja neznam ani ted :grinning: a to mel malej zloutenku skoro do 3 mesicu :grinning: a v noci jsem kojila kazdou hodku a pul a pres den tak kazdy dve hodky..tohle fakt zavidim a nechapu :grinning:
13. led 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efii mě ještě do dneška nepřišla ani koruna jestli tě to uklidní.-((((

Budu si teď vyřizovat porodný, ještě že prodávám to své bývalé autíčko, takže budu mít na utrácení, ale pardon, co to tam na těch úřadech sedí za dementy???Nejdřív nám seberou peníze a ještě je ani nepošlou, co asi má chudák matka samoživitelka třeba dělat???nechápu"!!!!mor a neštovice na ně:slight_smile:))

Kapičky do nosu teda pořídím taky..ale my máme super pana doktora, ak to nechám na něm, on nám pak něco předepíše

Já se v noci probudila se škrábáním na patře, vzala si 2x halls a přešlo to, tak se modlím a´t nejsem nemocna:frowning2:(holky když kojící matka stůně může kojit?Nepřijde o mlíčko??Nechytne to miminko????
13. led 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ef no včera byl takový protivný (měřím teď v zimě teplotu několikrát za den) celý den nic a večer byl pláčtivý a měl teplotku :frowning2: Zítra ještě musím dovézt vzorek moči (no to bude :grinning: )a sledovat teplotku
13. led 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
a od 6.mesice zaciname odnaucovat od piti mlicka v noci...budeme snizovat davky a uvidime,radi to v ty knizce Kazde dite muze klidne spat...a az bude mit malej vsechny ockovani hotovy zacneme ho ucit i poradne usinat..ted zase posledni dny nechce v noci vubec usnout sam,takze ho Milan musi vzdycky uklepat a pres den to trva taky strasne dlouho nez usne
13. led 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat já bych kojila, pokud teda by jsi měla jen nějakou virozu :wink:
13. led 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efi žloutenku do 3 měsíců????waw!!!

Hele a nemělas málo mlíčka nebo slabé?Oni ty děti pak víc chtějí kojit víš, snad tomu našemu to moje stačí, snad budu mít smetanu, jak říká moje teta:slight_smile:)))

Dnes přijdou naši a ségry, tak tu musím poklidit a něco upéct.

O víkendu snad už půjdeme s kočárkem, ať je malej taky na vzduchu.Kapičky jsou teda jako prevence, jo?a stačí 1x denně nebo týdne kápnout nebo stříknout a do nosíku,jo??hiihi
13. led 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek