• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
no ty blaho ja holky koukam jak ty porodky u nas jsou sileny.. ze nic nedaji a ani nepujci.. jako a priplatek za otce pri porodu tak to uz je vrchol nezda se vam?!!

no nevim sice jak to chodi tu v anglii ale tyhle zpravy z ceskych porodnic me dost sokuji..
14. led 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jeste nejaky vlozky na zacatek jsem dostala...u nas se davalo vsechno, ale maminy jim to tam rozkradaly, tak davat prestali... :confounded:
14. led 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci..ono je to ruzny jak v jaky porodce
14. led 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoooj holky... tak jsme zpátky z menšího pobíhání :slight_smile:

PROSTEJ podprsku mám - děkuju ti za tip! :slight_smile: vzala jsem jednu, druhou bych chtěla nějakou ještě měkčí, možná ouplně sportovní, nevím... ale vadí mi i na týhle ten dolní hrozně pevnej šev...

jinak jsem ještě naběhla do lékárně a málem jsem padla - hemagel stál 500.- :astonished: :astonished: :astonished: :rolling_eyes:
a v drogerce jsem ještě vzala ty chrániče, vložky na šestinedělí a jednorázový podložky - taky pěkně mastný!!! :( - - - holky používáte je hodně??? nedá se nějako obejít bez toho?
14. led 2010 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj LUCI příplatek za otce u porodu mi taky příde dost divnej... řekla bych, že ve většině případů je tam spíš otec velkej pomocník... už jen tím, že tam je a PA tam nemusí být celou dobu...

jinak vím, že třeba v Podolí dávají ty porodnický vložky a mamky si nabíraj i domů, tak aspoň něco...

ale přeci jen mě pár věcí v seznamu podolský porodnice dostalo... ty ručníky i na porodní sál.... :astonished: a to porodnice pak nadávají, že přídeš pomalu s lodním kufrem... tak když si vezmete, že byste měli mít v podstatě 5 ručníků :slight_smile:)))) tak to mi příde fakt nářez! :grinning: :angry: :angry: :angry:

Co s sebou do porodnice

* na porodní sál
o doklady (těhotenský průkaz, občanský průkaz, kartička pojišťovny)
o přezutí pro oba
o může být vlastní košile 2x (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv), župan
o otec - lehký pohodlný oděv
o pití - neperlivá voda, čaj
o toaletní potřeby (můžete i jelení lůj)
o 1-2 ručníky
o YAL - gel (lze použít místo klystýru, je pouze na lékařský předpis)
o relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD
* na oddělení šestinedělí
o toaletní potřeby
o 2-3 ručníky
o BEPANTHEN - krém
o podprsenky na kojení (bez kostice)
o vložky do podprsenky (prodyšné)
o 2-3 noční košile
* pro novorozence
o plenkové kalhotky pro novorozence (6-10ks/den)
o je možno mít vlastní oblečení
14. led 2010 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj hehenko
14. led 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ještě jsem nedočetla ouplně holky... :slight_smile:

CAT taky mě to makačení čeká... je fajn, že to zvládáš, snad náš prcík bude taky tak hodnej :slight_smile:

PROSTEJ v Podolí dávají asi 5 plínek :((( zbytek si musíme dovalit... takže jich asi pár nabalím pro jistotu do tašky a pak mi manža přiveze zbytek balíku...

bačkory bych taky potřebovala... takový nejlíp ty letní gumový pantofle... s kterýma může člověk i do sprchy...
:frowning2: :frowning2: :frowning2: mě štve, že jsem si nevzpomněla dneska... .((((
14. led 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
TERINKO já myslela, že dítě je donošený od 38. týdne ne 39...

CAR jak ty týdny počítáš??? já jsem dneska 33+5 a to mám termín jen tři dny za tebou... dle MS (odpovídal tak i prcek na screeningu) jsem stejně jako ty s termínem 24.2. a to bych teda byla myslím 34+1 né 34+5....
14. led 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a TERI samozřejmě držím palce... je jedno jestli jsi byla na kurzu nebo ne... možná je to lepší někdy nechat tak a skočit a plavat až to nastane... prostě jsi neměla potřebu, máš fuk...

maliník jsem si pořídila jen pro dobrej pocit, těžko říct, jeslti to má opravdu účinek nebo ne - možná zase jak u koho, tak s tím si taky hlavu nelámej... nejdůležitejší na tom všem je tvoje psychika a né, cos kdy načetla...

jo a já taky nic nepřečetla :slight_smile:)) z blbýho pocitu jsem se na poslední chvíli přihlásila na předporodní kurz :slight_smile:))
14. led 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda tak na vás mrkám po obídku a odpočinku :wink:

byla tu TERINKA, jéžiš, té se to pěkně krátí :astonished: :grinning: tak držím palec, ať tě mimi dlouho netrápí.....

a zdravím HEHE.... :dizzy_face: jsem ráda, že jsem ti s tou podprskou pomohla..... jj, ten lem je docela pevný, ale jak jsem ji zkusila, tak mi vyhovovala..... a jinak jestli chceš přímo třeba sportovní, tak ty měli v MOTHERCARE, myslím, že kolem 700,- 2 kousky (černou a bílou) a měli to označený jako spací a ty byly celý takový jakoby sportovní podprska...... :wink:

jinak teda v Krči prý dávají opravdu všechno..... a ptala jsem se, jestli to není jen jako řeč a pak když dojdou plíny tak nic a prý ne, prý je tam všeho tohohle fakt mraky.... tak jsem ráda, že tohle sebou nemusím táhnout :sweat_smile: nejhorší jsou asi ty plíny pro prďolu...... to zabere šíleně moc místa.... :frowning2:
14. led 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak čtu, že ty chrániče jsou stejně na houbec... no nic :slight_smile:)) :grinning:
14. led 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ sportovní bych si pořídila klidně jinde za míň... to myslím není třeba kupovat v Mothercare... ale uvidíme... :slight_smile:

SVOJI jak ty jsi spokojená teď s těma tvýma podprskama???
14. led 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jinak jsem si musela koupit 85 C - bo kupodivu 80 C měly menší košíčky :astonished:
14. led 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe..ja to tak pocitala a byla bych min-dle screeningu..ale dr mi rikala ze to vychazi takhle...takze to pocitam podle toho co mi rekla minule...
14. led 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, taky čtu, že holky chrániče zavrhly.. :grinning: ale tak pro dobrý pocit... mé kámošce pomohly, ta s nima byla spokojená, tak je to asi individi :wink:

HEHE taky ty podprsky z TCHIBA mám 85 C.... když jsem si vzala 80 C tak mi to bylo malý :grinning:
14. led 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky...jsem včera s Vendulkou odpoledne blbla, celý dopoledne spala, a stejně se budila...to už prostě není možný, asi fakt začnu přikrmovat..vzbudila se v jednu ráno, to jsem jí uspala, ale od 3ráno zase jedla po dvou hodinách :confused:
A dnes jedla v 9 dopoledne a budila jsem jí ve 2 a to se na mě smála jak sluníčko, hlad neměla, dospávala cestu z Prahy
Něco nového??
14. led 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no vidíš CAR mě genetička v nemocnici říkala, že se máme řídit tím screeningem, že je to nejpřesnější, že pak už se termíny nepřesouvají - teda že by je už dr. přesouvat neměli... a našla jsem to i ve dvou dalších publikacích... mě dr. napsal termín dokonce dle ultrazvuku v 8. týdnu - že ten prý byl nejpřesnější... :grinning: tož si vyber že jo...

navíc jsem se při nečekaný návštěvě, kdy jsem krvácela, přesvědčila, že každej ti toho prcka změří ouplně jinak... jinej dr. mi tam vypočítal zas dny úplně jinak asi o týden... a když jsem pak šla zas k tomu mýmu, tak to sedělo... :sweat_smile:

jo a v těhu průkajdě z 32+3 mám napsáno, že dle UTZ prcek odpovídá 33+5 a hlavička odpovídala dokonce 35+3 :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
14. led 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooj ANGE :dizzy_face: teda mrkám, co teď máte za problémy se spaním.... :confounded:
14. led 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty jo ANGE asi už fakt chce víc baštit...
14. led 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jooooooooooo BAE *********** dovalila mi ta knížka... děkuju ti moc!!!! :slight_smile:
a zrovna jsem se teď dívala na jednu stránku a tam je miminko s obr hlavičkou... tak to je Kuba :grinning: :grinning: :grinning:
14. led 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE a můžu se zeptat, kolik máš ten příčnej průměr hlavičky...? jako číslo? abych se s tebou porovnala :sweat_smile:

jinak každej doktor to fakt měří jinak, to stejný je s váhou.... já jsem se dozvěděla teď, že to snad musí mít na tom utz nastavený na optimální porodní váhu ve 40tt a každej to má prý jinak, někdo 3,4 kg někdo prý 3,5.... no a podle toho jim to pak počítá tu aktuální váhu, teda ten odhad... takže pak každej tvrdí něco jinýho....

a to s tím nejpřesnějším screeningem potvrzuju, mě to řekli i v porodce, dokonce si zapisovali, jaký termín mám podle screeningu :wink:
14. led 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ tak to nevím... to z toho nejde vyčíst... :confounded:
14. led 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my měli HEHE minule ten příčný průměr 80 :wink:
14. led 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ já absolutně jako nechápu, kdo to po tom mým dr. přečte :slight_smile:)) to je fakt jeden velkej klikohák :slight_smile:))) :sweat_smile:
14. led 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja to nejak neresim ,je to o 4dni a ani se s vama nedohaduju..at je to tak nebo tak,ty 4dny fakt uz pro me nehrajou roli
autor
heléééé něco tu vidím... BPD 89 :grinning:
HEHE tak to taky nechápu, já to po doktorovi z průkazky taky nepřečtu.... on mi to dává vytištěný z PC :wink:
14. led 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha... tak mě to dr. nedává vytištěný :slight_smile:, ale asi by to bylo třeba pro porodku :slight_smile:)) tohle je fakt sranda...
14. led 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tý jo HEHE, to je rozdíl docela..... :wink: :grinning: a kolik jsi byla na minulé kontrole? já 32tt+2 :wink:
14. led 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE já taky nechápu jak to po sobě přečtou... :sweat_smile: já tam mám navíc zápis jeden od doktorky, která zastupovala mýho doktora a pak jeden z té porodky a nepřečtu to ani po jednom z nich :grinning:
14. led 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek