• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
hehe a hodis sem ten seznam?jen pro zajimavost
17. led 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
čéče SVOJI já mám pocit, že vysávám věčnost... :((( ty chlupy ze všeho dostat to je o nervy... takže když vysávám, tak to beru i s postelí, pokaždý sedačku... a ty dvě patra mě taky bavěj fakt... zase vysavač smotat a donýst dolů... :slight_smile:))) grrrrrrrrrrrrr

a nevadí Barunce ten hluk z vysavače? :sweat_smile: mám ale brý otázky co??? :slight_smile:)))))

jj ten odkaz na práskajdu mám - mmnt najdu..
17. led 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tady odkaz na podprsku...

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27348431

SVOJI a ten spodní lem - není moc pevnej???
v podstatě tu stejnou jsem koupila v tom Tchibu, ale zdá se mi ten spodní lem takovej až moc pevnej, málo pružnej... jinak je to asi brá kojící podprsenka...

no vidíš s tím smradem... může se vůbec kojící maminka nějak vonět??? jako tuhej dežo asi jo ne? ale co třeba parfém, když někam jdete? to je miminku asi nepříjemný co?

- - - na porodní sál::::

* doklady (těhotenský průkaz, občanský průkaz, kartička pojišťovny)
* přezutí pro oba
* může být vlastní košile 2x (nebo dlouhé triko - krátký a širší rukáv), župan
* otec - lehký pohodlný oděv
* pití - neperlivá voda, čaj
* toaletní potřeby (můžete i jelení lůj)
* 1-2 ručníky
* YAL - gel (lze použít místo klystýru, je pouze na lékařský předpis)
* relaxační hudba - kazeta (magnetofon je na sále), CD
17. led 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe..dekuju..a hehe co jako za toal.potreby na sal?pochopim na sestinedeli ale na sal?co tim mysli?
17. led 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CARCUL mno to těžko říct, co tím myslí.... tenhle týden bych tam měla skočit do kartotéky s dotazníkem se jmény a ještě něčím a chci tam vyjednávat, jestli můžu teda zůstat u svýho gyndaře, když má monitor - tak se tam na to zeptám... nevím, jestli to není myšleno spíše pro tatínka, když by třeba porod trval dlouho... :sweat_smile:
17. led 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tim vysavacem jsem se taky bala, ale nevadi ji to...pouzivam i odsavacku na vysavac a dobry...nic nerikala:slight_smile:))

spodni lem neni tvrdej prave vubec, se zda asi jen z fotky...praveze je pohodlna moc!...kdybych to bejvala vedela, tak se vyprdnu na tu drahou z kramu a koupim dve tyhle...

parfem nepouzivam vubec, jen podpazak, kterej teda podle me stejne nefunguje:slight_smile:) ale asi to prijde jen me....no, maminka by nemela nejak ostre vonet, miminko te poznava po cichu...me to ani nepritahuje se vonet nejak vic...kdyz se navoni manzel a da si ji na sebe, tak barunka je pak cejtit jak chlap:slight_smile:)))

holky k tomu seznamu: doklady si vzali na prijmu pri vyplnovani, prezuvky ani nevim jestli jsem mela...asi az potom na konec me je manzel prinesl, on mel svoje myslim. kosili vlastni jsem vytahla az kdyz jsem zaprasila tu jedinou, kterou me pujcili oni- uz ani nevim kolikatej den. manzela oblikli stejne do nemocnicniho, takze veci na prevleceni ani nepotreboval. piti je dobry mit. rucnik jsem potrebovala az na pokoji...po porodu me pujcili jejich...yal je prej blbej nam rikali v porodce(macka se jako zubni pasta, malokdy se podari dostat tam vsechno a nevyprazdnuje tak dobre jako klasickej klystyr)...jo a mela jsem jeste hroznovej cukr- uplne nahodou ho manzel vyhrabal v batohu asi pet let starej:slight_smile:))...cd jsme nemeli, hralo tam jejich- nepamatuju si jedinou notu:slight_smile:)...jen jednu pisnicku od DIDO...jinak naprosto nic.
17. led 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
zeny jak o tom tak mluvime o te porodnici....tak ja tady ted brecim nad fotkama z porodnice...ze salu a tak....to je tak strasne dojemny....smarjaaa.
17. led 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tim klystyrem jsem to slysela taky..a pry u kl.je dobry nejen vyprazdneni ale i prohrati por.cest a jejich uvolneni
17. led 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI ta z Tchiba stála jen 199.- tak jsem jí koupila, ale vzala jsem jen jednu, bo mi přišla pevná až moc, ale říkala jsem si, jestli to není ještě tím břichem, ale to asi ne...

no objednám ty co máš ty... bralas jen o číslo větší?

jinak ten seznam - ten je přímo ze stránek Podolský porodnice... a z těch jejich 1-2 ručníků jsem fakt nadšená... mi tam nedaj ani ručník nebo co - na šestinedělí to chápu, ale na sále teda ne - to aby měl člověk dvě tašky.... :angry: :angry: :angry: a na konci toho seznamu samozřejmě je, ať přídeme s MALOU TAŠKOU :slight_smile:)))
17. led 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe..no nevim jak si malou tasku predstavujou,jelikoz kdyz tam mam narvat zupan atd to zabere mista dost..a zvlast jestli mas nosit rucniky i na sal-taky nechapu..

svoji..ty pani njsi jen napsala kolik mas pres prsa a pod?a ona ti vel.poslala?
17. led 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI mě příde neuvěřitelný, že Barunce už je měsíc a týden.... :astonished: :astonished: :astonished: :sweat_smile:
já chci taky tak krásnej a rychlej porod... buééééééé hlavně nechci bejt tak šitá jako chuděra HYPO... a ještě hemouše do teho... aúúúúúúúú
17. led 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ta mala taska je dojemna:slight_smile: ty rucniky teda nechapu. ja mela s sebou osusku a rucnik. s rucnikem jsem chodila curat do sprchy a utirala si do nej zejmena pipinu(stejne to nejde poradne utirat nebot to krvaci) a do velkyho jsem se utirala cela- tedy i pipinu- po sprchovani vecer.
ja mela kufrik (jak se prodavaji vzdycky ty tri kufry pohromade- ja mela ten nejmensi) a v igelitce veci pro malou- pliny a ubrousky. no a pak jsem mela svoji velkou kabelku a tam mela fotak, nabijecky, doklady a tak ruzne...nejvic mista zabere zupan:slight_smile:

podprdu jsem koupila velikost takovou jakou jsem mela v dane chvili a jsou mi dobre. ta z mmb- jsem pani napsala miry, ona si to dala do nejaky tabulky, doporucila me 85C, ja vzala 80. no a tu druhou jsem si v krame zkusila. ten sev spodni je praveze mekkej- cela je takova mekka- mikrovlakno no...

no me to taky prijde neuveritelny...strasne moc to leti....jsem z toho uplne dojata...nektery veci uz nam nejsou...silenyyy

k porodu je treba pristupovat pozitivne- ja se treba moooc tesila :wink:
17. led 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ke kojicim kosilim- me se nejvic osvedcily ty na knofliky, ponevac ty prustrihy me rozcilujou...furt to musim stelovat to prso, aby bylo presne na prustrih, barunce to prekazi...nejlepsi je tu kozu proste vytahnout celou...
17. led 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI já se taky těším :slight_smile:))) asi né mooooc :slight_smile:)) ale těším... tu bolest si představit nedovedu, takže se jí nebojím... ale právě trošku se bojím toho šití, že bude rozsáhlejší, tak doufám, že to vydržím, aniž bych dr. zkopala no :slight_smile:))

mě ty zpropadený plíny ještě neuschly :((( a to jsem je věšela včéra navečer... grrrrrrrr....

jsem si teď koupila 85C - kupodivu mi u 80C byly těsný košíčky, u 85 jsou mi větší :slight_smile:)) nechápu, já myslela, že ta číslovka se týká obvodu kolem hrudníku, né košíčků :grinning: :grinning: :grinning:
17. led 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
nekdy je to cislovani volake zmatene :grinning: ... ja mam tu z kramu 85 a ty kosicky jsou mi tesnejsi a to, co zustava po rozepnuti te kozi casti mam dokonce obtiskle na kuzi...ta z mmb to ma resene malinko jinak, ta je fakt supr trupr!

ty bolesti- hooodne silne ms bolesti- tak jsem to mela ja. musis si porad opakovat, ze to sice boli jak svina, ale ze to proste skonci, ze to nebude nafurt. a me treba siti lechtalo- fakt...asi zalezi na dr jak je zrucnej a na umrtveni...

tyvogo vy budete uz rodit za chvili!!! to je sila teda...huraaaa...je to krasny holky! ted tady sedim na gauci, vedle me v lehatku lezi andilek....krasny!...porad si uvedomuju, ze to je malej clovicek- svehlavej- ze to neni nejaka hracka nebo zviratko....a hlavne je na me(nas) uplne odkazana...takovych pocitu se ve me probudilo....

...zacinam bejt nejaka sentimentalni...asi me to mliko vlezlo na mozek :grinning:
17. led 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
...pliny me taky schnou pomaleji nez ostatni obleceni :wink:
17. led 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI asi dvakrát v životě jsem měla bych řekla hoooodně silný MS bolesti, bo jsem u toho i zvracela jak alík... takže to bude asi něco podbnýho :sweat_smile: ségra tohle měla několik let, dokud nezačala brát HA... tak jsem jí říkala, že to zná, ať se nebojí, že to trvá pár hodin a pak to bude zas dobrý :slight_smile:)) (jsem chytrá co) - ona se totiž porodu hrozně bojí už teď...
šití - asi taky záleží na rozsahu poranení, potrhání a tak...

krásnýýýý SVOJI když to čtu :slight_smile:)) ach ach... já teď měla takový záchvěvy reálnějších představ, že to vlastně bude dítě, že bude naše :slight_smile:))) ale samozřejmě jak píšu - jsou to jen záchvěvy, to se asi nedá představit ani omylem, jakej je to pocit, dívat se na svoje dítě..... a necháváš ji tahle usnout v lehátku? :slight_smile:
17. led 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI no říkám si, že kdybych rodila jak ty, tak už je to za dva týdny :astonished: :astonished: :astonished: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: neskutečná představa... :slight_smile:)))

sím tě, mohla bys mi ještě jednou popsat tu hlen. zátku?
17. led 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..
Hehenko krásný bříško :dizzy_face:
Jestli můžu tak taky doplním co tu psala Svoja a Cat..
Jednorázový podložky už nekupuju, fakt se to prodraží, takže na nepropustném přebalováku mám látkovou plínku :wink: Při přebalování kloučka se mu prý má dávat plínka na pindíky aby vše nepočural, ale nevím nevím..
Když vím, že Vendulka kakala, tak jí ponožky před přebalováním sundám, s oblibou tam nohy taky máchá, horší je ,že teď si tam dosáhne rukou a taky se neustále otáčí na břicho :sweat_smile: takže se tam manžovi jednou v tom vyválela :grinning: bodyčka a overálky se snažím dávat co nejvíc pod záda, ale taky je občas počurá, ( občas poblinká, poslintá) takže spotřeba overálků a bodyček je velká :wink:

Hehenko vícevrstvý plínky sice lépe sajou, ale déle schnou..bohužel
17. led 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko a hlenová zátka je asi u každé jiná...já měla v břiše hrozný tlak jako při ms a pak jsem na záchodě viděla krev tak mi to bylo jasný, trochu jsem pak ještě špinila :wink:
A vypadá to, že budu potřetí tetou - sestřenice má termín 17. 9. tak snad jim dopadne dobře genetika..
Dobrou noc milé těhulky a maminky :slight_smile:
17. led 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
přeji všem dobrý nedělní večer...... :dizzy_face: uložili jsme taťku do hajan a mrkáme na netík....... v pátek jsem vám chtěla dát foto kočárku, ale stávkuje nám foťák :frowning2:
17. led 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
to, ze to je skutecne nase dite si musim uvedomovat porad znovu a znovu...je to pro me stale takovy neuveritelny- to "1d", co mam v pasu:slight_smile:

no, vecer, ac jsem se snazila, tak na nejakej drsnej rezim jsem mekkous. cili vykoupem ji (pokud neusne a nespi v dobe, kdy by se realne melo koupat- to se na to pak vykaslu), nakrmim a snazime se uspat- v naruci a pak preneseme do postylky. nekdy me ale kojeni vyjde tak, ze se koupe najedena, tak ji do postylky neukladam nebot cekam, ze jeste bude chtit jist...ted taky cekam...a ona spi:slight_smile:)) je to porad takovy nevyzpytatelny...jak jsem uz rikala, ridim se podle ni, takze striktne nedodrzuju nejaky jedeni po 3 hod a podobne(to me muze libat zada), tak nam to nekdy holt vyjde takhle "neprakticky"no...ted jsme se presunuly, lezim v posteli, lehatko vedle sebe...:slight_smile:...stale spi:slight_smile:

ta zatka- ja mela vejtok cely tehu- nekdy hustej i, ale tohle bylo jiny...takovej smrkanec, rosol nebo jak to rict...byla toho takova "hromadecka"
17. led 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
snažila jsem se dočítat, ale je toho hodně a nepochytila jsem nic zásadního :sweat_smile: jen jsem mrkala na Vendulku s mrkvičkou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a HEHE na pupendo :grinning: krááásný... :wink: :dizzy_face:
17. led 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ hooooj... škoda škodoucí... a co dojmy z kočíku, asi supr což? :slight_smile:

ANGE díky :slight_smile: :dizzy_face:
ony by ty plínky schly trošku líp, ale ten sušák jsme bohužel tak přeplnily i klasickýma plínama... no jo, ale nebylo to tak dát :slight_smile:)) jsem v tom záchvatu praní nějak pozapomněla, že místo na sušáku jest omezeno :slight_smile:))
no a se nedá nic dělat, že dýl schnou... :slight_smile:

jak čtu o tom přebalování, tak se koukám máme na co těšit :slight_smile:)) to mi ani všechno nějak nedošlo :slight_smile:))

ANGE tak zatím potichu gratuluju a držím palce na genetiku :slight_smile:

jo holky jsem se na kurzu dozvěděla, co jsem nevěděla - ale vy to určitě budete vědět... že zkalená plodová voda není z přenášení, ale ze stresu miminka... že prý se to stává, když se dítě dostane do stresu, tak se do tý vody vykaká.... :astonished: jsem si myslela, že je to tím, že se ta voda prostě jakoby zkazí - že jak už je dítě větší, že víc čurdí a tak... :sweat_smile:
17. led 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
to s tou vodou jsem teda nevedela...me spis prekvapilo, ze ji bylo tolik:slight_smile:
17. led 2010 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky HEHE, dojmy parádní...... :wink: všechno jak má být..... jen manžovi se něco nezdá na sportovní sedačce, tak se půjde na to zeptat do obchodu.... ale on je takovej šťoura.. :grinning: .... jinak kočárek za 8 tisíc, nečekala jsem žádné zázraky, ale to co jsem viděla v obchodě a to se splnilo.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jen teda holky nechápu, jak do takovejch těch malejch korbiček narvou maminy fusak.... já aby mi nezavazel, tak jsem ho strčila do kočíku, no a můžu vám říct holky, je to tam pěkně narvaný :confounded: .....a foto jsou ve foťáku, ale nejdou stáhnout mrchy :pensive:

HEHE a s tou plodovkou jsem to nevěděla, to je zajímavý :wink:

a čtu, že ti blbě schnou plíny.... tak musíim říct, že já mám vícevrstvý na sušáku cca od 2 hodin a už jsou skoro suchý :wink:
17. led 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
SVOJI ahojky, četla jsem, jak se ti líbí látkování :wink: jsem ráda, za další pozitivní zkušenost....

jo a pak jsem ještě pochytila poslíčky u CARCUL...... mě zase bolelo bříško festovně včera večer až do dneška do rána..... ale nějak jsem na to přestala myslet, šla normálně vařit a ono to přešlo :sweat_smile: jen doufám teda, že to nic moc neznamená, já ještě rodit v nejbližší době nechci :grinning:
17. led 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI četla jsem, že dítě je schopno vnímat režim až tak po tom měsíci... uvidíš jak to bude dál :slight_smile: :wink:

tak fakt smrkanec jsem objevila včéra... bylo to vyloženě jaks to popsala před porodem, takový žlutočirý...
a mělas to prostě na gaťkách, nebo na toaleťáku? já vím, že zkoumám až moc, jen furt netuším, jestli to souvisí s těhu výtokem - že jsem to prostě nějak ze sebe vytlačila :slight_smile:)) nebo to fakt může bejt ta zátka...

PROSTEJ tak tu máme asi fakt dost vlhko bo co... nebo jsem toho na tom sušáčku měla fakt hodně...
mě se totiž zdály, že už z pračky byly slušně vyždímaný, že je to otázka fakt pár hodin a budou suchý...
no hlavně, že zatím spokojenost s kočárkem :slight_smile: :wink: a snad ty fotky z teho dostanete :slight_smile: jsem zvědaváááá :slight_smile:))) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
17. led 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ někdo má poslíky dlouho před porodem... to asi o ničem nevypovídá... se tu jen hecujeme myslím :slight_smile: :wink:
17. led 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jooooo a dneska se mi zdálo o Kubíkovi :slight_smile:))) jak jsem se pokoušela přebalovat a tak vůbec... no neskutečná komedie... ale co mě dostalo - jak asi podvědomě přemejšlím nad tím, že bude velkej, tak mi přišlo, že byl v tom snu (sotva jsme přišli z porodky) pomalu roční :slight_smile:)))) :grinning: :grinning: :grinning:
17. led 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek