• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
no nic holky, letím zadělat na ty mufinky......
20. led 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha,tak to jo,tak Vam drzim palecky,at se Vase mimco co nejdriv otoci hlavickou dolu.Ja chodim teda na malou casteji pres den,ale nekdy i v noci vickrat nez jsm byla zvykla.A s tou skytavkou to mam stejny,taky ju mame i vickrat denne.Sem tam me i kopne,ale uz to neni tak casty,citim ze tesne nad pupikem ma asi rucicky,mam to tam tvrdsi a vybouleny.A kolik jsi zatim pribrala?Ja zatim 10 kilo,mam to jen v brisku,tak jsem moc rada a nejaky strie,to nevim jak vypada,tak je to super,se i poctive mazu kremem.
20. led 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
KRAKENKO snad se otočíme :wink: jinak jsem přibrala celkem asi 5 kg zatím....... rovněž jenom v bříšku..... a strie bohužel trápí, i když mažu dvakrát denně..... hlavně na vnitřní straně stehen, na bocích a prsou, pár jich mám i na bříšku..... ale s tím bohužel nic nenadělám :frowning2:
20. led 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tož utíkám kurzovat ženy :slight_smile: zatím se tu mějte :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. led 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
a já už taky letím na ty mufiny, nebo to neupeču :grinning:

HEHE užij si kurzík, papa :dizzy_face:
20. led 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe: hezky si užij kurzík a neporod..:slight_smile:

Prostej: at se Ti to hezky upeče..:slight_smile:

já už holky taky pádím..papa :slight_smile:))
20. led 2010 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
nuki, jsi tu ještě?
20. led 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hoooooooj holky :slight_smile: tak jsem to dneska v klidu stihly.. akurát jsem si já debil vzala blbý rifle, co mě tlačili při sezení do břicha, takže to byl opruz :slight_smile:)))) ale hurá sjem doma a hned jsem je ze sebe strhla... manža jel zas na nějaký jednání, tak si tu tak sami vegetíme :slight_smile:
20. led 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a taky pusto práááázdno... buééé :slight_smile:))
20. led 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý večír přeju..... přidala jsem fotky pupíka.... http://prosteja.rajce.idnes.cz/Domecek_pro_mimi_-/
20. led 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
krááááásný bříško PROSTEJ :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
ty strie se snad ztratí... ale je to pech co... kdyby na to člověk kašlal tak neřeknu, ale ty děláš co můžeš a stejně prdlačky...
20. led 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj HEHE mažu 2x denně a prdlajs.... ale za mimčo mi to stojí a mám je víceméně jen na bocích a stehnech.. a asi 3 na bříšku :wink: a díky moc :dizzy_face:
20. led 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE a co kurz? dobrý?
20. led 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ale jo... šlo to... zdálo se mi záživnější než minule, i když jsme v podstatě probírali to stejný... ale zase o něco víc informací - přesně o průběhu porodu...
a byla tam taky jedna mamina, co má miminko KP... a ta PA jí říkala, že většinou právě u porodu KP nechají běžet porod co nejpřirozeněji ani neprotrhují vak blan... ta maminka čekala na ortel, jestli bude rodit přirozeně nebo císařem, v pátek se to prý dozví... má termín teď v neděli (asi dle MS) a dle ultrazvuku až 7.2.... mimčo je prý celkově menší..
20. led 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak když jsme probrali teorii, tak jsme skočili na míče a ukazovali si úlevový polohy... a pak zbyl čas, tak ještě masáž bříška miminka...
20. led 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE a kolikrát ještě půjdeš? no já si o porodu KP četla i hodně od odborníků a bohatě mi stačí názor primáře z Krče, že by svou ženu rodit KP nenechal :confounded: tak to asi o čemsi svědčí........jinak máš pravdu, když u KP praskne prva plodová voda, tak je to špatný.... :frowning2: ..... já mám HEHE jasno, jestli budeme KP, tak jdu na císaře, přirozeně a pak plašit s rychlým císařem nechci.....

masáže miminek mám půjčenou knížku, tak uvidíme.... :wink: prý je to dobrý... a co ta Něžná náruč rodičů?
20. led 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ještě půjdu 3x... mělo by se probírat kojení, péče o novorozence a manipulace a poslední hodina je promítání porodu. jako je to fajn, to zas říct nemůžu... už jen, že jde člověk mezi další těhule, na spoustu věcí se může zeptat, taky je dobrý, že tohle slyší i tatínci... jsem ráda už jen za to, že jiná osoba řekne mojemu manželovi, že porod je nářez a že můžu bejt i pořádně protivná... že můžu chtít se o něco neustále opírat, ale zároveň i to, že se mi nebude příjemný, když na mě jen sáhne nebo promluví... manža všechno myslí dobře, chce hrozně pomoct a někdy je mi to fakt nepříjemný a on to nechápu, takže snad mu došlo, že mě prostě musí poslechnout, když ho odeženu a nebude si to brát osobně... :sweat_smile:

něžnou náruč jsem začala louskat, ale ještě jsem se k tomu nevrátila...
20. led 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mám hlada, musím si něco vymyslit k snědku... taky bych měla zase vysát (nechce někdo extra línacího psa?... máme tu obden nasněženo :(((( ), poklidit, taky něco odžehlit... zítra dovalí na návštěvu taky TCH... ach ach... a hádej co? :slight_smile:)) nic se mi nechce :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE tak to máme podobný manžílky.... ten můj taky chce mooooc pomoct, ale občas mu musím říct, že tohle prostě příjemný není a je asi dost těžký pro něj to pochopit :wink: takže chápu, hlavně, že jste s kurzem spokojení......

a že se ti nic nechce věřím :grinning: já už naštěstí nic nemusím, až zítra proberu ty oblečky a začnu zase prát :grinning: dneska jsem uvařila, upekla chleba, mufinky a trochu poklidila v kuchyni.......tak si říkám, že už toho bylo dost...... asi si skočíme s manžou do vaničky.... :wink: a musím si taky dát něco k snědku :grinning:
20. led 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
žjééé já chci vanu... já dneska kupodivu makala, prala a prala, poklízela, kurz, teď jsem pomyla nádobí a udělala si krupicovou kaši :slight_smile:)) teda trochu... dr. mi zakázal sladký, jenže na tu kaši mám chuť už pekelně dlouho, tož to muselo být... :slight_smile:))) no a dala jsem tam málo cukru, tak snad to přežiju :D
20. led 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
...tak jsem se te´d zastavila:slight_smile:)
pekla jsem perník a králíka na divoko.-)))
konečně jsme byli 30minut kočárkovat, bylo to supeer!!!

Hehe tak ty budeš asi rodit prgo, co?:slight_smile:))no super že chodíš na ten kurz, mě to dalo moc, hlavně ten nácvik dýchání a tak:slight_smile:)

Prostěj nebooj, nikdo tě KP rodit přirozeně nenechá, to se ve 38tt domluví termín cisaře..alespoň tady to tak chodí a všechny holky co měli KP z kurzu šli ve 38tt na císaře a dobrý, jen s mlíčkem je to pak na prd:frowning2:

Vítám novou prvosenku:slight_smile:))
20. led 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
však ono se mimčo otočí :wink:

dneska se u nás s usínáním teda pekelně zlobí :angry:
20. led 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.. tak zadicka pomaloucku povoluji dneska uz nemam ty krece jak sem mela od ctvrtka.. sla sem si zaplavat a ted zase sedim a nahrivam se.. tak to snad uz bude jenom lepsi a lepsi.. .

dneska byly v tescu nejaky slevy tak sme koupili mimi kosmetiku.. jen 3 lahvicky si rikam na tak maly mimi toho asi nebude tolik potreba.. mam sampon pak kremicek na telicko po koupani a neco do vanicky aby se nam lepe usinalo.. hihi
20. led 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT ahoooj :slight_smile: tak to ráda slyším, jak jste si užívali s kočíkem... perník bych si daláááá :slight_smile:)) králíka nesnáším... asi deformace z dětství, kdy jsme jich měli plnou králíkárnu a děda je před náma zabíjel a stahoval... no a pak mi taky nikdy moc nechutnalo to maso...

nevím jestli budu rodit prga :slight_smile:)) jako poslíky by byly to jo, ale znáš to... klidně můžu přenášet :slight_smile:))

no a ten kurz, není to špatný, dneska jsme zase zkoušeli dýchání, ale to rychlý nějak nezvládám... teda alespoň né tak rychle, jak PA... to hluboký je super, ale to mám necvičení zas kvůli srdíčku... mi to pomáhalo, když mi bylo zle - nezhoršilo se to, bo člověk díky tomu dýchání tolik nezpanikařil...

a jinak ta PA říkala, že se KP rodí poměrně často, že záleží na poloze a hmotnosti dítěte samozřejmě. tož nevím, ale pokud snad ženská řekne, že tak přirozeně rodit nechce, tak jí do toho snad probůh nikdo nenutí, já bych taky asi nechtěla...

je tu manža, tak zatím pá :slight_smile: ještě přídu :slight_smile:
20. led 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prostěj krásný pupíček!!!škoda těch strií, viď?.-(to mě mrzí za tebe!

Luci super že záda povolila!!!

Amal a co vy?už papáte lépe?

A co Hypo jak je na tom?

A Carculka?

...omrknu co jste probraly a půjdu do hajan, malej usíná, ještě musíme cvičit zvedání hlavičky:slight_smile:))tak zatím...
Zítra tu budu víc, slibuju:slight_smile:))
Dobrou noc všem!!!!!a klidnou:slight_smile:
20. led 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja taky padim.. jen doufam ze me opet neprobudi tvrdy brisko.. pac mam z toho strach... mamka ma doletet za par dni tak sem ji rekla at mi koupi magnezium vitaminky.. tu to nejak nemuzu najit...

takze dobrou vsem a zitra se tu opet ukazu.. papa
20. led 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky dovolila sem si mezi vás vztoupit snad vám to nebude vadit :grinning: jsem v 13 týdnu a jsem štastná už se nemůžema dočkat až bude venku ikdyž mám stoho všeho nového strach
20. led 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky bety,vitej mezi nami tehulky!Uzivej si to svoje tehulkovstvi ze vsim vsudy,je to neco krasnyho.
20. led 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím Betynku, a gratuluju!!

Hehe to rychlé tzv. psí dýchání pak upotřebíš nejvíc když máš kontrakci jinak to ani nejde vydejchat, to do bříška je mezi nima, to je důležité pro miminko!!!

Tady v KV se KP rodí naopak jen na žádost rodičky, jinak u prvorodiček se hned dělá císař, víš, alespoň tak nám to na exkurzi v porodnici říkali.

Krakenko ahoj, tebe jsem tu asi ještě nepotkala:slight_smile:))

Holky jdu koukat na filmík.
papapapapapapa
20. led 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji moc vydím že ty budeš mít prcka zachvýly nasvětě taky jsem v okrse brno a termín máme až 4.8 ale určitě to uteče jako voda moc si to užíváme :grinning:
20. led 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek