• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
mno mě po tom ihned strašlivě pálila žáha... to bylo děsivý... :((( se asi ráno předávkuju RENNIE nebo já nevím, ale to se má taky přijít na lačno :((( fuj ty vogo to normálně zdechnu....

jj je to už nějaký napjatý, člověk začíná bejt takovej víc zas unavenej, častej si potřebuju lehnout, dneska jsem jeli do Ikae pro tu polici a koš na plíny a jsem si tam musela párkrát sednout bo se mi dělalo šoufl a těžkly mi nohy :slight_smile:))) no fuj tajbl... tož fakt začínám mít nervy z toho, že to musím fakt nejlépe zejtra všechno dodělat :slight_smile:)) ale to je nereálný...
do toho se samozřejmě bojím, že nedokončím tu práci, kterou mám zadanou a rozdělanou... no čím dál větší sranda fakt :slight_smile:)) :grinning:
27. led 2010 ve 23:14  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
dneska nám PA říkala, že máme hned zavýst, že chce-li někdo po porodu přijet mrknout na prcka, tak mu máme říct, ať přiveze jídlo :slight_smile:))) a rovnou může skočit i do lékárny atp :slight_smile:))) :grinning: :grinning: :grinning: (to mi připomnělo ta tvoje vyžraná lednice :slight_smile:)) a určitě to nebude od věci :slight_smile:)) :grinning:
27. led 2010 ve 23:15  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
a už na to srandím... k porodu máme dostat nějaký peníze a objednávám sušičku fakt... :slight_smile:)) myčka se sem bohužel nevleze, jinak bych řekla majitelům ať jí koukaj koupit :slight_smile:)) :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 23:16  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE takže nemáte myčku? to je blbý, to je pro mě velkej pomocník....jinak sušičku nějak nepostrádám......

to s tím jídlem je hustý... :grinning: dobrej nápad, se určo shodí..... :grinning:

jinak dneska jsem taky už pociťovala, že bříško je čím dál těžší, dost jsem se zadýchala, na kafču s kámoškou v poho, pak jsem šla s manžou do obchodu a už to jelo :grinning:
27. led 2010 ve 23:18  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak teda ten cukr, já ten den byla v pohodě, ale pak mě tu další noc ta žáha pálila fakt strašně, myslela jsem, že to je můj konec :sweat_smile:
27. led 2010 ve 23:19  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE nebooooj, nějak to zmákneme..... :grinning:
27. led 2010 ve 23:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ha teď mi manža polici přidělal... huráááááá, ta mi tam vážně chyběla, huš jsem nevěděla kam to rvát, komoda celá zaskládáná plínama, separačkama a krabicema :slight_smile:)) :grinning:
27. led 2010 ve 23:22  • Odpověz  • To se mi líbí
tý jo HEHE, já mám skříň zatím skoro prázdnou :grinning: mám ji fakt velkou a vyprázdnila jsem ji pro prcka celou.... takže půlku jsem zarvala většíma věcma a jen půlku budu používat na ty aktuální oblečky..... jinak plíny jsem narvala k nám do komody.... :wink: a manža je šikulka, já takhle už prosím o to světýlko nad postýlku, ať tam můžu přidělat nějaký ty dekorace na stěnu a dodělat to....
27. led 2010 ve 23:24  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mno já to pálení měla taky samozřejmě i potom, ale to se můžeš už napít, vzít si Rennie, prostě aspoň něco... brekeke fuj netěším se no...

mno jo, v tomhle bydlení myčka není... v minulým nájmu jsem si na ní dost zvykla a taky mi dost chybí... i přesto, že manža hodně umejvá nádobí... prostě je to opruz navíc no :slight_smile:)) a jak se jednou člověk rozmazlí, tak to chybí o to víc :slight_smile:))) :grinning: no ale v šestinedělí prdím na vaření a myslím, že to manža zastane...

a suška je taky pomocník velikej, já žehlení naprosto nesnáším no :slight_smile:)) a dokonalý je, že z toho vytáhneš prádlo a je načančaný, měkkoučký... a co pro mě víc - většinou z toho prádla ta suška dostane ty psí chlupy... kdežto třeba z některých dek ty chlupy prostě nemůžu dostat...
27. led 2010 ve 23:26  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE tak pokud takhle taháš prádlo ze sušičky, tak to je super, to věřím :wink: já se sušičkou nemám zkušenosti, tak nevím... ale je fakt,že je to jak píšeš, jak si někdo na něco zvykne, tak když to pak nemá, tak je krušno :sweat_smile: ale máš hodnýho manžu, co pomáhá, tak to je ok...

já se chci v tom šestinedělí taky vdiět :sweat_smile: s vařením a tak.... :grinning:
27. led 2010 ve 23:29  • Odpověz  • To se mi líbí
teď ještě jestli půjdu fakt na císaře, kdovíjaká bude rekonvalescence a jak se vůbec budu cítit.... no maso fakt :sweat_smile:
27. led 2010 ve 23:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
PROSTEJ já takhle pár týdnů prosila, ať už zajedeme do ikea pro tu posratou polici... :slight_smile:))) takže je to tak nějak stejný :slight_smile:))

mno my máme nahoře dvě komody, ty jsou plný našich hader, pak je tam skříň co tu byla, tak tam jsou nějaký domácí hadry, ručníky, povlečení, krosny, tašky... dole už je pak jen skříň ve vchodě na kabáty a nějaký boty...
no a pak ta naše, co jsme chtěli prodat - ale zřejmě je to nesmysl a využijem jí... m. si sem prý přesune svoje oblečení, protože se stejně jeho hadry válí věčně tady dole, bo jak dojde, tak se většinou svlíká do trenek a pak se tu všechno válí... tak to bude asi lepší, dkyž to využijem...
no a tzn. že nějakýma přesunama vznikne hore místo, ale musím to už udělat, nebo z toho věčnýho přenášení z místa na místo fakt pojdu... grrrr
27. led 2010 ve 23:30  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no PROSTEJ to hojení je jak s šitím... někdo se hojí moc dobře a cítí se fajn už když odchází z porodky a někdo s tím má potíže delší dobu... v tom druhým případě se všichni cítí blbě...
kamarádky dcera šla kleštěma, takže byla dorvaná až běda, po porodu jí cévkovali, hoooodně sešívali, takže říkala, že se hojila sakra dlouho no...
tím nechci snižovat tu rekonvalescenci po CS, taky bych se obávala... v tomhle případku bych se ale asi víc bála toho rozjezdu s kojením...

PROSTEJ vědělas, že by se mělo sprchovat hlavně po kojení??? bo pak odchází ty největší očistky... já to vůbec netušila...
27. led 2010 ve 23:33  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE tak za tohle já denodenně děkuju za tu šatnu..... až budete třeba někdy stavět nebo si kupovat byteček, fakt doporučuju...... dáš tam fůru věcí, zavřeš to tam a je to :wink: plně tě chápu s tím prostorem, my tohle měli v každým podnájmu :rolling_eyes:
27. led 2010 ve 23:34  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE jj, to kojení to si říkám taky..... ale zase holky z diskuze v Krči potvrzovali, že i po císaři v celkové narkóze sestřičky chodily a pravidelně přikládali, což jsem teda čučela.... prý na to kojení hrozně v krči dají a rozkojí tam 90 % maminek, tak na to trošku spolíhám.... já to nevzdám..... :wink: a s tou rekonvalescencí máš pravdu, mohla bych rodit normálně a být tak dorasovaná, že po císaři třeba ani tak dlouho mimo nebudu.... hlavně pokud na něj budu muset fakt jít, tak chci jít jen do epiduralu, tak si říkám, že by to snad mohlo být jakžtakž ok.... uvidíme.....

a s tou sprchou jsem to vůbec nevěděla....... takže nejlíp po každým kojení (nebo aspoň dost často) vlízt do sprchy? tak to je rychlovka :wink: ale díky za tip, to jsem netušila
27. led 2010 ve 23:36  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
my třeba v tom minulým měli velkou vestavnou skřín - byla dost hluboká a vešlo se do toho fakt hafo věcí... tady je taky skříň, ale není určitě tak prostorná... :sweat_smile: a hned je to znát...

úplně první podnájem byl 1+1, ále vešel se tam veškerej nábytek jako pak do toho 3+1 (to byl takovej členitej byt, takže tam nebyl kam ten nábytek rozestavět)... no a v tomhle malým bytě byl navíc sklep...

no a tady to místo fakt chybí, vejde se sem míň nábytku jak do předchozího 3+1, jsou tu i nižší stropy, takže jsem sem tu naší skříň pomalu nepostavili :slight_smile:)) no a navíc tu přibylo hooodně těch firemních věcí z různých akcí, co se muselo pokoupit a tak :slight_smile:)) no takže nif mof... všechno si fakt musí najít svoje pevný místo, jinak je to k bzláznění...

jo a add ta sušička... tady jí asi ocením hoooodně - bo s tím vypraným prádlem běhám do patra :slight_smile:)) a to je čoveče taky makačka :slight_smile:)) :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 23:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jo kdybysme jednou měli domeček, tak chci šatnu nebo aspoň místo na oooobr skříň...

no a taky tam budu chtít VANU :slight_smile:))) :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 23:39  • Odpověz  • To se mi líbí
jo HEHE, tak ty snížený stropy udělají fakt hodně...... najednou to místo chybí....ale když si to trošku uspořádáš, tak to půjde... chce to, aby všechno mělo svoje místo, jak píšeš..... a ještě když musíš s prádlem do patra, to bude chtít tu sušičku :wink:

jj, šatna a vana.... to na svým bytě miluju nejvíc :grinning: ještě máme na chodbě místo na velkou vestavku, ale na tu nejsou zatím finance :sweat_smile:
27. led 2010 ve 23:41  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no to spršení po kojení - prostě asi vlivem hormonů zase začne pracovat děloha a zavinovat se, tudíž víc odchází očistky...

pak říkala, že je fajn ležení na břiše těch 7-10 po porodu na rychlejší zavinování dělohy, dýl to potřeba není - prý některý mamky takhle lehají i tři týdny a to už je děloha zavinutá a zbytečně tak trpí kvůli nalitým prsům...

taky jsem nevědla, že šití se vstřebává po 14-21 dnech...

po CS jsou menší očistky, bo dělohu vyčistí a v podstatě vysuší už po vyndání miminka, takže bys spíše špinila, ále až se rozjede laktace, tak bych mohla ještě trochu zakrvácet...

ta EPI anestezie se doporučuje hlavně kvůli mimouškovi, aby dostal co nejmíň těch léků... během pár minut je venku, začívání trvá cca 45 minut a většinou pak prý mamky trochu připíchnou oblbovákem, aby to nebylo tak nepříjmený...
27. led 2010 ve 23:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no vana mi tu chybí hlavně teď... bych se fakt natáhla... :slight_smile:))
27. led 2010 ve 23:46  • Odpověz  • To se mi líbí
tak to spršení jsem fakt nevěděla...... zajímavý....... to s tím ležením na břiše jsem někde už četla, že to stačí tak týden..... no po CS asi těžko :grinning: to si nelehnu na břicho rok..... a jinak jj, po CS jsou ty očistky určo menší.... no uvidíme..... a jinak já se vyptávala na tu Krč a císaře, tak prý to trvá tak 30 minutek a je to úplně v poho :wink:
27. led 2010 ve 23:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
píšu jak tatar, ale snad to pochopíš :slight_smile:))
HEHE to věřím, já si tam teď tak lebedím.... :dizzy_face:
HEHE nepíšeš jak tatar, píšeš to dobře.... :wink: a přinášíš nové info, to je dobře.....
27. led 2010 ve 23:48  • Odpověz  • To se mi líbí
akorát jsem teda řekla, že se nebudu trápit ani lněným semínkem ani masáží hráze :grinning:
27. led 2010 ve 23:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
mno vidíš to.. já tohle vůbec netušila... říkala, že dobu než se vstřebá to šití hlavně nemáme uspávat miminko poskakováním na míči :slight_smile:))) bo by se to mohlo rozjet raz dva .) ale prý, vy jste inteligentní, takže by vás to určitě napadlo... no já su tak blbá, že mě to prostě nedošlo... jsem si říkala, je to měkký tak to asi neva... :slight_smile:))) :grinning: :grinning: :grinning:
27. led 2010 ve 23:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
lněný semeno přidávám do jogurtu a tam mi nijak nevadí :slight_smile: jinak popíjet, to jsem srababa, mě to va... manža by to prý dal, i když neví kolikrát by to opakoval, ale napil se a říkal, že to není tak strašný, no mě to přišlo fuj no... :slight_smile:))

no a masáž hráze, tak to jsem se neodhodlala... :slight_smile:))

a taky jsem se bála teda, bo se mi teď dvakrát začal zase dělat vaginální opar, vždycky se mi ho podařilo zahnat mastí a byl zas klid ale se bojím, aby se tím masírování zas nerozjelo... to bych pak totiž taky musela na CS :slight_smile:))
27. led 2010 ve 23:51  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE tak bys to možná zjistila, až bys to jednou prubla..... nebooooj, můžeš se cítit fajne, tak to bude ok, šití ani nebudeš třeba cítit...... a budeš na míči hopsat pár dní po porodu :grinning:

a s tím lněným semínkem, tak ho aspoň bašti, ono se to lehko řekne jednou se napít a ochutnat a pít to každej den :sweat_smile: a ta masáž, to chápu, než riskovat kvůli oparu CS, tak se na to raději vyprdni..... :wink:
27. led 2010 ve 23:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
huš pomalu půjdu PROSTEJ.. zítra musíme být v 7 na tom cukru, tak ať vůbec vstanu... fuj :slight_smile:)) :grinning:
27. led 2010 ve 23:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no ono nejde o to, že by to šití bolelo, ale že by se rozjely ty stehy .)))
27. led 2010 ve 23:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek