• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
SVOJI jsem si to říkala, že M by byly asi veliký :sweat_smile:

EFI sím tě, ty máš ty vícevrstvý plínky - protýkalo ti to skrz svrchňáky hodně u nožiček?

mno vidíš ANGE, mě napadají prostě pěkný kraviny... :sweat_smile:

jo holky jsem ani neříkala - streptokok negativní .)
a ještě něco jsem chtěla, ale zapomněla...
5. únor 2010 v 19:23  • Odpověz  • To se mi líbí
..tak jsem si zkoušela po kojení odstříkat mlíčko na zamražení a teda avent odsavačka nic moc:frowning2:(vůbec mi to nejde, nebo že bych po kojení už nic neměla????

Holky jak to je???Kdy mám odsát abych si to mohla zamrazit??Před kojením nemůžu aby měl malej dost a po kojení jsem teď 30min odsávala 20ml...a přitom malej si klíďo vytáhne 160ml...nechápu:frowning2:((
5. únor 2010 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Jéé tak to je Hehe fajn,že máš streptokoka neg.Já měla pozitivního a nestačily mě před porodem přeléčit ATB a pak Kryštůfkoj za těch pět dní co jsme tam byli nabíraly 6x krev chudáčkoj :frowning2:
5. únor 2010 v 19:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Bae chudinka Krykry:frowning2:((
Já mylsela že musí mít ta těhulka napíchnuté antibiotika při porodu, jakto že ti to nedali??nestihli???

Jo a please poraďte mi někdo s tím odsáváním, to nechápu, mlíčko mám, ale proč mi nejde odsávat a bradavky mě z toho celkem bolí:frowning2:(
5. únor 2010 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký večer,

cat já měla avent a byla spokojená. šlo mi to dobře.

Svoji nám se stalo v porodce něco podobného :frowning2:
Sem šla kojit a koukám že malá má v pusince vodu tak sem ju šupla na bok a nic..začala rudnout a nenadechla se tak sem ju chytla a letěla za sestrama..potkám jednu na chodbě říkám ji co se stalo ať se na ňu podívá a ona to musíte na šestinedělí :angry: Tak ona nedýchá a já musím letět přes celou chodbu s ní v náručí :cry: :cry: Měla sem dost..zvonila..asi na potřetí sestra vylezla co jako chcu..tak si ju vzaly..že taky tá plodovka a že je z toho trochu špatná tak že mudra prohlídne a chvílú si jí tam nechají..no byla sem v pěkným šoku a taky bulela..děsnej zážitek :cry: Monitor sme neměly tak eště že sem si toho všimla :frowning2:
Naštěstí to pak bylo dobrý..Ale jako na toto nezapomenu.. :unamused:
5. únor 2010 v 19:50  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holky

svoji,sac,tak to je hozny :frowning2: sac a ten pristup :angry: :angry:

bae..ja mam taky pozitivniho,tak snad to stihnou mi je dat..pry okamzite po odtoku plodovky
5. únor 2010 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí
hehe no ze zacatku jak to ma to kadeni ridky tak to obcas proteklo,ale maximalne na ty svrchnacky,jinak asi ne a ted jak to ma tuzsi tak uz se nedostane ven vubec nic,to uz je v pohode..

svoji,sac to je hrozny...ja se prave bala toho ze se mi tohle stane a tak jsem v porodce,skoro nespala a porad na nej koukala,my jsme meli postylky bez monitoru a pak uz domame to ani neprislo a radsi jsem si ani nepripoustela ze by se neco takovyho mohlo stat,ale v noci jsem ho kolikrat kontrolovala

a ja ATB pri porodu nemela,cat kdyz to mas v pohode tak ji mit nemusis,ja mela akorat kapacku na zvyseni tlaku,jinak ne...a s tim mlikem to ti neporadim,je mozny ze uz toho tam po kojeni moc nemas a za chvili to malymu nebude moct stacit a nebo to nejak blbe odsavas...ja mela tu rucni takze neporadim
5. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
eef...no a ty jsi mela streptokoka a nedali ti je?a nebo si ho vubec nemela?
5. únor 2010 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
hm, tak to jdu s tim odsáváním najít na netu a pak jdu koukat na noc na Karlštejně:slight_smile:)
Svoji teda to muselo bejt strašný a Sac...brrrrrrrrrrrrrr, jsem ani nevěděla že ještě můžou ty děti zvracet plodovku!!!to mi nikdo neřekl...by měli varovat, ne??
5. únor 2010 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
cat a ze zacatku jsi nezkousela odsavat?
5. únor 2010 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Cat s tím odsáváním....odsávat se má až po kojení, po kojení v prsou zůstane zhruba 70% mlíka, ale chce to cvik to odsávání, já to taky zkoušela a odsála jsem taky málo, to neumím :sweat_smile:

jinak, já jsem si v porodce taky vlasy myla, nic mě neštípalo, čurala jsem taky ve sprše, jak říká Ange, aby to bylo rychlejší :grinning: a stehy mě nebolely, neměla jsem kruh a hned po porodu jsem krásně seděla, mě spíš bolela kostrč, protože jsem měla nalomenej ten ocásek :grinning:
5. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz  • To se mi líbí
já taky měla streptokoka a jak mě přijala PA tak mi hned dala ATB

cat třeba vážně všechno mlíčko vypije..
5. únor 2010 ve 20:26  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
sac..prave dr rikala ze se musi dat hned,aby se to pelecilo
5. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Sac to je možné, no včera jsem odsála asi 50ml a dneska sotva 20ml...tak asi PRD:slight_smile:))
chtěla jsem si zamrazit, tak jsem tam dala těch 70ml a uvidím, třeba se mlíčka ještě začne tvořit víc, no...ale teda je to celkem proces to odsávání, ale Monči to taky nešlo....

Jo a Monči mě teda taky pořád strašně bolí kostrč, nemůžu si zprudka sedat, kdy to přejde?A nemám s tím jít k doktorovi???jsem si říkala co to je za bolest
5. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Carcul,dali mi ATB když jsem přijela do porodky (akorád se s tím pěkně crcmali) a pak mi je měli dát ještě za 4 hodiny,ale to už se nestihlo,páč jsem porodila.Takže jsem měla včude v papírech nedostatečně přeléčena ATB a malýho furt nabírali..

Jinak s odsávačkou taky neporadím,nikdy jsem neodsávala..
5. únor 2010 ve 20:31  • Odpověz  • To se mi líbí
Cat co ti můžu doporučit, láduj do sebe vápník, nejlépe v tabletkách, ten mi pomohl a do týdne bylo po bolesti :wink: mám vápník přímo z vaječných skořápek, brala jsem ho i v těhu a nemůžu si ho vynachválit :slight_smile: v porodce mi řekli, že se s tím stejnak nedá nic dělat, že se to zhojí samo a zhojilo :wink:
s tím odsáváním musíme bojovat Cat, zkus použít gravitaci, předkloň se, ony jsou na to odsávání stejnak nejlepší ty elektrický, ale to je na mě moc drahý....
5. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
...teda to by bylo blbý kdyby to malýmu pak nestačilo, ale Sac psala že jí janička ani 160ml najednou nevypije a to už je jim půl roku, tak doufám, že mu to stačit teda bude, to by mi bylo líto:frowning2:((
5. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Monči máš pravdu že asi ta poloha v sedě není nejlepší,no...ale já mám zase v 9 kojit a mám strach aby se tam to mlíčko za hoďku a půl stačilo zase udělat:frowning2:((

Jo a vápník do sebe cpu horem dolem, tak se to snad brzy zahojí...ale děuju moc za rady!!

Carcul nemůžu odsávat před kojením, nejdřív je to pro malého a až pak do zásoby:slight_smile:))
5. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
bae..ale nastesti byl maly v poradku :wink:
5. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Cat neboj, stačit to Denískovi bude :wink: mlíčko se tvoří především při samotném kojení dítěte, takže dítě ho má dostatek :slight_smile:
tady jsem něco našla: Pokud jsi předtím nikdy nějak moc neodstříkávala, tak je normální, že nyní toho moc neodstříkáš. Možná nemáš dobrou techniku, ale spíše si myslím, že prostě máš mlíčka tak, že to pokryje potřeby tvého dítěte. A nyní chceš najednou něco navíc - tvůj mozek nemůže tušit, že chceš najednou dělat dítěti kaši ze svého mlíčka.....
5. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
a Cat odsáváním ihned po kojení dáváš mozku signál, že toho mlíčka bylo málo a že ať příště utvoří více :wink:
5. únor 2010 ve 20:40  • Odpověz  • To se mi líbí
5. únor 2010 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
sac to bych tu sestru nakopala do prdele asi- tu jak ti nepomohla- to je na zalobu pomalu!!!

me strikli atb pred porodem, jeste jsem nemela vysledky streptokoka:slight_smile:

ja jsem poprve nenadojila nic, napodruhe 30 a napotreti 80...chce to cvik asi...predklon me taky pomohl:slight_smile:
5. únor 2010 ve 20:42  • Odpověz  • To se mi líbí
hoolky dnes mi prisla kraaasne chlupata mikinka ruzova :grinning:

cat..tak casem se snad utvori vic-jak rika monci
5. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky svoji
5. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz  • To se mi líbí
tak malá spinká a já vařím květák :grinning: Asi mě už hráblo :grinning:
5. únor 2010 ve 21:05  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
sac..ze si taky neodpocines :wink:
5. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
ale jo car šak to není žádná práca :grinning:

a co ty? Už se chystáš rodit?? :wink: Ani nevím esi sem chválila fotečky ale jsou naprosto úžasné a vám to moc sluší :dizzy_face: :dizzy_face:
5. únor 2010 ve 21:14  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
sac..dekujemeee moooc..ale myslim ze uz jsi chvalila :slight_smile: ...no ja nevim,ve stredu jsem byla otevrena na 1cm,tak uvidime jak to bude pokracovat.. :grinning:
5. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz  • To se mi líbí
no pro začátek dobrý :grinning: A car vy nevíte pohlaví miminka??
5. únor 2010 ve 21:19  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek