• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
TERINKO... Pepíček je nádhernej vlasáček :dizzy_face:

LUCI...krásný věcičky pro prťouska... nezažila jsem kotrmelce v břiše jako ty, to bude hotový akrobatík
A vanička je moc pěkná.

SAC.. Janička má kukadýlka, je fakt k sežrání rotomiloučká :slight_smile:

HEHENKO... tak tě to dostalo? Sakriš.... koukej se vyležet, ať máš dost sil na porod :slight_smile:
10. únor 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jooo...HEHE...na CARCULKU mám telefon já :wink:
10. únor 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi uz se nudim, vymyslim....mam vycitky, ze jim strasne nezdrave a Baruska ze me ma samy humusy. Jim porad sladky, bily pecivo, uzeniny, sunky, syry. Zadna zelenina, zadny ovoce. Jsem spatna mama :cry: Co bych mela takhle pres den jist? Chytrou knihu mam doma taky...ale potrebuju tipy z praxe...mate nejaky?

Holky, nase dite ma uz snad 5,5kg, mozna jeste vic...jsem zvedava, kolik bude mit az pujdeme za mesic na prohlidku:slight_smile::slight_smile:

Chlapecek Terinky je roztomilej malickej chrousticek:slight_smile:

Zada trochu lepsi, chodim, vstavam, hybu se...ale musim si na ty pohyby davat pozor.
10. únor 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj SVOJI.... koukám, že záda tě pořád trápí... ach jo.... chce to být v teple, zkus si je třeba nahřívat.
A nebuj, Baruška si z tebe vezme to nejlepší.... jsou holt období, kdy se jí víc zeleniny a ovoce a kdy míň.... tak si třeba dej závazek-každý den 1jablíčko pro Barunku :slight_smile:
10. únor 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježiš, u nás už zase sněží!!!!! :angry: :angry: :angry:
10. únor 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI ahoooj... mno jo, dostihlo mě to, sejmulo... :( a zatím se to nelepší, ani nehorší myslím... ale není mi hej no... se divím, že Kubíka nevysmrkám... to je zápřah na to břicho :slight_smile:))

tak to je fajn, že máš na CAR mobil, by ti určitě hned napsala, kdyby něco...

SVOJI no tak s nevařeným bych si jakštakš poradila - suchary, nečerstvý pečivo (ale některým mimčům to neva), pomazánkový máslo, sýry určitě! .), pak takovej ten cottage sýr... šunku bych jedla hlavně kuřecí, nebo krůtí... k tomu okurku třeba... když budeš pít třeba něco zakysanýho, tak taky paráda, activia jogurty... sem tam nějakej ten tvarohovej dezert :slight_smile:)))
ale co se týče vařených věcí, tak nevím, co všechno může nadýmat... ale holky určitě poradí :slight_smile:
10. únor 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
taky mám takový období SVOJI, jestli Barunce není špatně, tak mít výčitky nemusíš .)
10. únor 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sme akorad dosli z venku s psikem.. teda to cerno a chumeleni ani chudak psik nevidela na cestu... ale pak prestalo vylezlo slunicko a bylo v parku krasne...

jinak hehenko s tou vanickou z ikei .. tu ji maji taky ale rikam si.. kdyz uz nam mamka dala na to penizky tak si rikam ze vezmeme tu co se nam libi a je v tom sada tak uvidime no... treba narazim na neco lepsiho ale toto se mi hrozne libi...

zuzko.. jj akrobat jako blazen.. .ale to jen parkrat za den se to rozhybe jako blazen.. vetsinou jen tak sem tam nejaky stouchnuti.. .

holky ja se vam tak nemuzu dockat na pristi patek az zase uvidime mimi.. hned naskenuju fotecku a pridam... juchuuu
10. únor 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svoji já taky mám taky takový výčitky ale už jím všechno... :sunglasses:
ale zkus různý zapečený těstoviny, brambory, rizota, kuře s kaší..a tak..
přidala jsem nové fotečky
?body=http://www.facebook.com/album.php?aid=2859&id=100000120474330&l=1d1b20b63a&subject=Naše+miminko+-+Vendulka

Ahoj Zuzíí
10. únor 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE... vysmrkla Kubíka...hahahaha :grinning: :grinning: :grinning:
Já sem ještě večer juknu, jestli se tady neukáže.... tak jí písnu ráno SMS, jak je na tom... vždyť jsem jí dnešek "vyvěštila" jako porodní den.... tak třeba už je Sofinka na cestě :wink:

LUCI... a jaký bylo stěhování? Horor?
10. únor 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky a co se týče dušený zeleniny - co brokolice a květák???

LUCI rozhodně je moc pěkná - určitě hezčí než ta z ikea... a v tom setu vychází rozhodně výhodně, takže hurá do obchodu :slight_smile: :wink:

ANGE Vendulka je krásná, a to plavání jí úžasně zmohlo :slight_smile:)) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. únor 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ANGE.... Vendulka se úžasně šklebíkuje nad mrkvičkou :dizzy_face:
10. únor 2010 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joooo...holky, jádro nám už stojí!!!! Je to paráda! Ty luxfery jsou super, dost jsem se jich bála, ale vypadají parádně :dizzy_face:
10. únor 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE...nenadýmá květák???
stehovani bylo hrozny.. je fakt ze hodne pomohli pritelovi rodice ale i tak.. jeste ted nam tu lezi par poslednich krabic.. .ale to uz pujde rychle.. jen nasadit lustry a je to...ale toto stehovani nebylo naposled.. sme zase v podnajmu ale chceme jit co nejdrive do hypoteky a koupit svoje.. pritel chce byt ve svym nez se mimi narodi tak snad se zadari...
Květák a brokolice nadýmají až až.. :confounded:

Sac ta fotka jak Janička cucá hrazdičku mě totálně odbourala :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no asi jo ZUZI... a ta brokolice myslíte ne? já jako netuším, co z tý zeleniny pak můžu žrat...
jako čočka nebo zelí je mi jasný, ale ostatní moc ne :slight_smile:))) :sweat_smile:
10. únor 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci to je dobře že už jste přestěhovaný..
Zuzi a vám ať to rychle uteče :wink:
10. únor 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
LUCI...takže ještě v dohlednu jedno stěhování... ale už do svého, paráda :slight_smile:

HEHE... zeleninka je naprd.... tak možná ledový salát, mrkev a tak je v pohodě.... a není někde nějaký seznam "zakázaných potravin"?
10. únor 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju Ange :slight_smile:
10. únor 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám ten seznam zas zkopírovat?
10. únor 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zachvilku letím domůů...páááá :slight_smile:
10. únor 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omezení ve stravě kojících matek

Doporučuje se vyloučit veškeré nadýmavé potraviny i když nedělají matce očividně potíže

Nepřipravujeme jídla smažená, nakládaná (svíčková, čínské řízky, ani žádné konzervy
Kuchyňská úprava má být jednoduchá - vaření, pečení, grilování - bez potírání kořeněným olejem.
Sekané a karbanátky připravujeme bez cibule a česneku, omáčky zjemňujeme raději kondenzovaným mlékem, než šlehačkou.
Chléb volíme raději z minulého dne a vhodnější je pšeničný, než žitný.
Pozor i na kynutá jídla a pečivo.
Nedoporučuje se jíst pokrmy starší než 24h.

Nevhodné potraviny:
- cibule, česnek, luštěniny - fazole, boby, hrách, květák, kapusta, pórek, brokolice, zelí, ředkvičky, houby, ořechy, mák, kroupy
citrusové plody -pomeranče, citrony, grepy
-broskve, hrušky, fíky, maliny a jahody ve větším množství,broskve raději loupeme
Omezíme používání droždí, uzených ryb a uzenin - vhodné jsou drůbeží šunky.
Z mléčných výrobků vyloučíme zrající sýry - hermelín, niva, oštěpek, olomoucké syrečky
-sycené nápoje - bublinkové, mléka kyselá a zakysaná-kefíry, jogurty s živou kulturou-reaguje každý individuálně, nutno vypozorovat, silná káva a samozřejmě alkohol
-veškerá smažená a silně kořeněná jídla

Masa používáme neomezeně - pečené, závitky, rolády, nákypy, grilované-až na větší množství kachny a bůčku a mas uzených
veškeré sýry - žervé, lučina, tavené, plátkové, tvaroh - lepší jsou sýry tvrdé než tavené-lepší využitelnost vápníku
zeleninu - mrkev, celer, petržel, špenát, hlávk.salát, vyzrálá rajčata,ale i ty raději oloupeme, v menším množství papriky a okurky a ledový salát
ovoce - jablka, banány, meruňky, střídmě švestky, třešně, hroznové víno bez jadérek a bez slupek
citrusové plody - raději vyzkoušíme, jejich snášenlivost je u miminek velmi individuální
z koření - kmín, sladká paprika a veškeré zelené natě (majoránka....)
nápoje - bylinkové čaje, neperlivé vody a melta
10. únor 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ANG to kopirujes uz ponekolikraty vid?:slight_smile: :grinning: :grinning: si to uz vytisknu snad!

myslim, ze barunka ted na brisko netrpi, takze o to me ani zas tak nejde, prdi dost a sama:slight_smile: chichi...me jde spis o to, abych se zdrave stravovala...jak rikam, zeru akorat pecivo a uzeniny a sladky....fuj fuj, tak mam strach, aby z toho nebyla nejaka chorobna potom, ze ji jako nedam dobrej zaklad...
10. únor 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
..tak my jsme s denískem vytuhli.-))paráda:slight_smile:)hihihi

Svoji já třeba snídám jogurt a banán, obědvám kuřecí, kaši, polévky, krůtí, čínu, kuře, zeleninu jen vařenou nebo dušenou, ŽÁDNOU cibuli ani česnek ani arašídy, jablka jen oloupaná, nikdy citrusy, z toho msjí děti vyrážku, pak si dělám ovocný salát-hruška, třešně, oloupané jablíčko, ovoce z plechovek

No a k večeři pečivo (rozmražené z mrazáku, tudíš měkké ale ne čerstvé a na to šunku, nebo sýr)
Taky je dobrá mrkvička s jablíčkem strouhané, piškotky, keksy s kozím sýrem, jogurtové zákysy, bio mlíčko, normálního moc nepij, není to pro mimi dobré

A papej vitamínky, pij neperlivé vody a jen málo juicy a koící čajík a caro:slight_smile:)

...a kdepak je Carculka?Nerodí už?Jééé, to by bylo krásný:slight_smile:)10.2.2010..nádherný datum:slight_smile:))

Ange krásný fotečky!!!
hehe je ti lépe???
10. únor 2010 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sac teda Janička má náááádherný kukadla :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Ange to je úžasný jak Vendulka drží tu lahvičku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Svoji, pokud Barunce není špatně, tak to snad tak zlý s tím jídlem nebude ne :wink: já teda jím všechno, krom květáku, brokolice, syrový cibule a česneku, luštěnin a citrusy, jím čerstvý pečivo, beztak nám ho dávali v porodce, jím svíčkovou, smažený jídla a musím říct, že Terez všechno snášela a snáší velmi dobře, na prdíky a bolení bříška netrpí (dělám jí každý večer masáž bříška) akorát jsem zjistila, že po bramboráku měla trochu bolení, ale taky to nebylo tak hrozný, takže ty bramboráky nejím :wink: ale každý mimčo to snáší jinak, to je mi jasný :slight_smile:

holkýýý a musím se pochlubit, Téra dneska přišla na to, že má nohy a snaží se je chytit ručkou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. únor 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeee, sikovna terinka:slight_smile:

nojo, holky dik, jste zlaty, tady clovek vzdycky najde pomoc :wink:
10. únor 2010 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monci to je terez šikovná, to dělá vendulka teď :slight_smile:
10. únor 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monci to je terezka fakt šikulka!!
My jdeme koupat a cvičit pasení koníčků...to bude zase řevu:slight_smile:)
papapapa
jeeště se tu ukážu.-))
10. únor 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak sme zpet z teska... no samozrejme sme domu nedojeli s prazdnou pro mimi, koupili sme sterilizator na lahvicky meli v akci.. a hodi se nam k lahvickam co sme dostali... juchu... vecer opet vyfotim a prihodim.. hned jak budu fotit pupik.....
10. únor 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek