• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Dobrý večer :slight_smile:
12. únor 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ef co to čtu , večeře , hm taky bych si nějakou nechala líbit,ale zítra jdme aspoň na oslavy :slight_smile:
12. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny jdu vás dočíst...
12. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj peti a monci!!!!

peti tak oslavy taky dobry ne???taky bych na nejakou sla,dobry jidlo,piti,dobra spolecnost :slight_smile: :grinning:
12. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a jak se mate??jak si zijete???neco novyho u vas a vasich deticek?? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci to je fajn že to v UK jde vyřídit tak rychle, závidím to zařizování :sunglasses: bačkůrky krásný :wink:
Efi já teda Vendulku pokaždý nezvedám, často jí nechávám na chvíli samotnou ( ono taky když jsem teď skoro pořád doma sama, což už mě pěkně se*e, protože až zas my budeme opravovat podkroví tak to Ondra bude dělat sám, nikdo sem za náma jezdit pomáhat nebude :angry: :angry: :angry: ) ale přece si s ní nebudu čistit zuby, chodit na záchod, namazat chleba se s ní taky nedá, jíst taky ne, a správná maminka pozná, kdy si dítko něco vynucuje a kdy už je opravdu třeba ho pochovat..
Efi pro mě taky není problém výletit, ale jak teď jezdíme za mojí mamkou tak už jsem na to alergická, teď o víkendu tam jedu naposled, protože to Vendulku vždy strašně rozhodí, v novém bytě trávíme volný čas jen na posteli, všude jsou krabice nebo prach ve starém podnájmu jsou zase kočky...a jako jezdit domů v půl 11 večer se nato fakt můžu vybodnout..Vendulka je teď celá ubrečená, rozhozená, v noci se furt budí :angry: :angry:
manžel teda když je doma tak kouká na tv nebo jde spát protože unavenej, takže vše dělám sama a Vendulka brečí o to víc, že ho nevidí..tak...
Davidek mi dneska sedel na nohach a kdyz jsem ho drzela za ruce,tak se pritahl a stoupnul si :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: no ja cumela :grinning:
Mamka totiž předělává byt, nutně v něm musela mít přendanou kuchyň, v koupelně vanu a bodovky..nové jádro, nová výmalba...tak to dělá můj manžel a její přítel, jenže my to tam máme 100 km..tak se mi prosím nedivte, že už jsem z toho vytočená, navíc když tam jedeme tak máma ani pořádně neví co bude vařit a tak...
12. únor 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
'Efi to je Davídek šikula :slight_smile: nám pro změnu Vendulka leze pozadu a do stran a když jí mám posazenou na nohách tak si hraje s mými palci :slight_smile:
12. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe mě teda taky sexík nepomohl :grinning:

Luci pěkně si nákupy užíváš :wink: :slight_smile:

Efi a to jsi ani nechodila na prochajdy s Davídkem?To já chodím s Teri každý den tak na hoďku, někdy i dýl, akorát když bylo těch -15 jsme vynechaly, jinak chodím v dešti, sněhu, větru....je to někdy boj, ale já ji to nemůžu upřít,aby se provětrala :slight_smile:

Jinak s Térou pořád někde trajdáme, každou chvíli jezdíme vlakem i busem, na nákupech taky s ní, tak už je holka zvyklá :slight_smile:

a dneska jsme byly na rehábku u pana doktora a už na rehábko nemusíme :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: se cvičením máme pomalu ustávat a za 3 měsíce na kontrolu :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ange no on nas Davidek je prave dost vycuranej...nekdy jak ho chvili nekdo nenosi tak se prohiba a vzteka se tak ho proste necham a az se trochu zklidni tak teprve ho treba vezmu,protoze to bych nemusela za chvili delat nic jinyho nez ho nosit a on uz ma pres 8 kilo a dost me z toho boli zada i tak......ja s nim taky vsude nechodim,dam ho do postylky nejakou hracku,kolem sebe jich ma taky dost,tak si hraje a ja si delam co potrebuju a kdyz mu jdu udelat treba jidlo tak ho taky neberu,jak pises ty... a s tim jezdenim to je jasny ze vseho s mirou,ale treba u vas to jinak nejde tak to je slozity :frowning2: ja to vidim u brachy maji 4mesicniho kluka a snad od tydne jeho zivota s nim porad vusde jezdi a on nema chvilku klid na spani,treba je celej den vzhuru atak a je to na nem videt,porad jim jen breci....je mi jasny ze pro Vendulku to musi byt tezky,kdyz uz mela treba i ten svuj rezim :unamused: no holky drzte se,snad se to brzy zlepsi...je preci jen jeste malinka a je to pro ni zahul
12. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monci to jsou krásný zprávičky :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele a znáte to:
Na tu máš, hrej si, tu máš kohouta..
Kohout letí do kouta :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ange to on je na lezeni a otaceni teda desnej lenoch..otoci se jen na bok a lizt zkousi,ale jeste mu to moc nejde,za chvili se vzteka...ale sedi uz skoro sam,bez padani do stran :grinning: a porad chce na nohy no a ted se teda pritahl

monci ono u nas je to dost o hubu chodit venku,...protoze po chodnikach se to skoro neda a silnice zase uzky ze tam sotva projedou ty dve auta,takze ho davam budto k nam na dvur a nebo po ranu kdyz je jeste dost zima tak k mrazaku domu...on totiz je schopnej spat i tri hodky a aby byl venku tri hodky to se bojim aby zase nenastydl...takze tak max hodku a pul a pak ho davam zase domu...ale jak trochu sleze snih tak prochajdy budou...ted maximalne s nim zajdu na postu nebo do kramu,to je potreba a doma ho nechat nemuzu
12. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj přesně jak píše Ange, Terez je taky po výletě celá rozhozená, to je na tom to blbý, má pak nabouranej režim, ale teda v půl 11 večer dom nejezdíme, to vám teda nezávidím Ange :frowning2:
a Vendulka leze pozadu jo :slight_smile:

Efi to je teda šikulka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ted mi pise kamaradka ze byla na veceri u rodicu a meli svickovou .. no mnam.. tu bych si dala taky...

jj nakupy.. ale uz musim prestat.. pak to nebudu stihat oblikat haha
12. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
teri tak to je supeeer zprava s tim cvicenim...jsem rada i za vas :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ange ja vubec jak tak ctu co Vendulka uz umi,tak mam strach jestli je u nas vsechno v poradku :sweat_smile: protoze se jeste nepretocil ani z briska na zada a ani naopak a teda lizt zkousi,ale nejde mu to moc...ja vim ze je kazdy dite jiny,ale nevadi to necemu??
12. únor 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efi tak to máte fajn, že ho můžeš nechat na dvoře nebo v chodbě :slight_smile: to my ani balkon nemáme :unamused: takže každý den prochajda, to cestování už nám teď skončí, jezdily jsme na to rehábko, tak budeme mít klid :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

já su tak šťastná, že už tam nemusíme, to si ani neumíte představit, na nádraží v Kolíně to není pořádně prohrnutý a krosit to tam s kočárkem je faktis bezva :angry: :angry: :angry:

Ange znám :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ted davam na fb fotky z dneska davidkovi vcera prisla super vesta tak jsme ho museli vyfotit a taky z dnesniho koupani...ho vzdycky totiz umyju a pak ho posadim a on si prohlizi nozicky,ja ho hladim po zadickach a Milan ho sploucha vodou,to je tak neco uzasnyho.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a to jsem chtela napsat az se nahrajou dam odkaz :grinning: :grinning: :grinning:

monci to ti verim...ja byla nestatsna treba z ty zloutenky,mel ji skoro do 3 mesicu,takze mi stacilo jezdit treba kazdy tyden na krev a bylo mi ho lito a byla jssem z toho nestatna,pak mel zatuhly svaliky na nozickach,taky jsem z toho byla nestatna a kdybych mela delat to co ty s Terezkou tak budu uplne,takze jsem strasne rada,ze uz vam to konci
12. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efi nevadí to ničemu, akorát přeskočil vývoj :wink: některý děti třeba ani nelezou a zrovna chodí :slight_smile: naše Terez se taky už snaží otočit na bříško, na zádech chytá prsty na nožkách a když je chytne, tak se přitahuje a zvedá hlavičku jakoby se snažila sednout :grinning: na bříšku si krásně chytá hračky a trochu popoléza dopředu a všechno co chytne do ruky končí v pusině :grinning:
12. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci tak to je teda sikovna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

monci on prave ja ho dam treba do postylky a treba mu i ukazuju jak se pretocit a delam vsechno proto aby to udelal sam,protoze uz mi to prijde divny...takze hrackama ho upoutavam,hudbou...nebo ho davam na deku aby mel vic mista a kolem hracky a kdepak on jen lezi a kouka,ale hracku si teda vezme sam,jak vidi ze tam je hracka tak jen natahne ruku vezme si ji a hraje si a je tak spokojenej,ale aby se na ni otocil na bok a treba prekulil to uz,on se zase vrati na zada a pohoda :sweat_smile:
12. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efi tak jste taky měli cestovatelskou kvůli tej žloutence viď, ale je dobře, že už jste v pořádku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

holky my jsme si dneska všichni tři i s taťkou vlezli do vany a Terez byla šťastná, ta co v tý vaně vyváděla, to je mazec :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efi fakt je každý dítě jiný..těžko posoudit, ale základ aby na když leží na zádech zvedal hlavu a nohy přitahoval k bříšku..jako teď se Vendulka přetáčí pořád a to je boj jí přebalit :grinning:
já Vendulku taky obča nechávám na zahradě, tak si stihnu poklidit, ale právě jak píše Monci, pokud se jede na nákup, k dr., tak jako jít na procházku ve 3 odpoledne je docela blbý..
12. únor 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monci Terezka je dost šikovná, to jo :slight_smile: :slight_smile:
a taky praktikujeme společnou koupel :slight_smile:
12. únor 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Efi z toho si nic nedělej, že to sám nedělá, fyzioterapeutka mi říkala, že mám nechat Terez až si to bude všechno dělat sama, jako to otáčení, sezení, lezení a chození, ono si to dítko udělá samo jak bude chtít, můžeš se snažit mu pomáhat, ale on si pak může zvyknout, že na bříško ho vždycky otočíš ty a sám to dělat nebude víš :wink: takže rada od fyzioterapeutky je: nechat děti vyvíjet se v tomhle směru samy, někdy jim trochu pomoct, ale ne vždycky, takže si s tím vůbec nedělej hlavu :wink: :dizzy_face:
12. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Monci proto když Vendula začala zveda hlavu na zádech, tak jsem zakázala aby jí posazovali..protože si to všichni vykládali tak že si chce sednout, ale ono ne...
Efi super fotky
12. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky s tou vanou to me dost stve ze ji nemame,protoze by to bylo super...maji ji nasi dole,ale ted v zime ho nemuzu vykoupat dole a prenaset ho ve studeny chodbe nahoru :frowning2: takze az bude tepleji tak to budem praktikovat taky,uz se na to hrozne tesim,protoze si myslim,ze je to ta jedna z nelepsich veci...

monci tak ja ho necham byt,treba az teda bude chtit tak to udela a nebo si rika,ze takovou jednoduchou veci se ani zabyvat nebude :grinning:

ange tak to on zkousi lizt,nozicky pod sebe dava,ale jak mu to nejde tak se hned vzteka :grinning: ale lizt se snazi,to zase jo
12. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek