• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
CAT super!!! moc si to užijte!!! :slight_smile: je asi fajn, mít takhle blízko rodinu co? jsem zvědavá jak my si zvykneme na hlídácí "babičky, tetičky" - snad jo, bo taky nevydržím dlouho doma a po pár dnech prostě potřebuju mezi lidi... i kdyby jen na kafe tady do Tchiba :slight_smile:))

ZUZI no tak to ráda slyším, že jsem zbytečně plašila........... jako mě to fakt nechutnalo, zvedal se mi kufr... takže jsem byla ráda, že jsem to do sebe dostala a to ani nemluvím o tom, že mě celý dvě hodiny, co nemůžeš nic pít ani jíst silně pálila žáha, takže se mi zase chtělo zvracet... podruhý už to bylo lepší, vypila jsem to nadvakrát, ale stejně se mi z toho zvedal kufr... a propo - připravujou ten nálev všude jinak... já ho měla silně sladko-kyselej a kamarádka mi říkala, že jim do toho dali hořkej čaj, takže to ani neměla sladký...
13. únor 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak ZUZI gratuluju ke kontrole... snad se miminka ještě otočí... :dizzy_face:

ANGE moje mamina taky často nemá ani rohlíky :slight_smile:)) z toho důvodu našim ségra koupila pekárnu, ale ta pekla asi 5x a od tý doby už nějakej ten rok stojí jen tak...
no mamka to chce mít asi dle představ... dává manžovi aspoň na benál?
13. únor 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHENKO... to jsem jako nemyslela proti tobě, že holky plaší.... ale co jsem si četla disk. Máj 2010, kde jsou holky stejnýho termínu, tak jedna druhou zbytečně děsí, to jsou občas i hororový scénáře.... stejně jako holčiny na Dvojčatech... prostě když se to musí, je to dobrý pro mimi, tak se to zvládnout dá. Třeba co jsem zahlídla, tak Nuki na to nechce jít, že jí do toho doktorka nutit nebude,.... ale třeba holčina z mimoděložního tu cukrovku má a bylo dobře, že jí na to přišli .... pak je ohrožené mimi..... Já jenom chtěla napsat,že jsem asi prasňoch, vožungr a vochlasta, když mi to ještě chutnalo a dala bych si ještě půl litru nášup :sweat_smile: :grinning: Asi to ta sestřička dobře připravila.
Ale teda měla jsem z toho nervy, to přiznávám.... než jsem se odhodlala to ochutnat, nějakou dobu to trvalo.... (no a i manža si cucnul, když viděl, jak mi to chutná) :grinning:
13. únor 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI ono to fakt každýmu chutná jinak... a na každým pracovišti to i jinak připraví... mě to ani nevonělo - cítila jsem tam i bromhexinový kapky a kdybych měla vypít víc tak už jsem se tam fakt pozvracela... já nevím, jestli jsem tady třeba i já tím vyšetřením někoho děsila, ale fakt to bylo fuj... samozřejmě kvůli miminku bych do toho rozhodně šla... z těhu cukrovky plyne spousta komplikací, to radši vědět....
13. únor 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak jsem uvařila tu největší šlichtu na světě :((( se mi ještě nikdy nepovedlo rizoto tak rozvařit... a zrovna je toho na tři dny :((( ble...
13. únor 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE.. fakt? Tak to co jsem pila já vůbec nevonělo ani to nemělo nějakou pachuť..... tak to asi fakt připravujou různě.... já jsem to měla pít 5-10min, nejradši bych to vyžunkla hned na ex, měla jsem žízeň.
Ale je teda pravda, že večer jsem měla "hoňky" a zhoršil se mi ekzém.... takže svinstvo to být asi muselo.
Já si vůbec nepamatuju, že bys mi ty tím testem děsila.... to jsem si právě přečetla na těch zmiňovaných disk....
Jedna známá na to vůbec nešla (to bych neriskla, přesně jak píšeš).
13. únor 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chichi..taky se mi stává, že to jídlo, co se mi zrovna nepovede, je množstvím tak na týdem...blééé :sweat_smile: :zipper_mouth:

Včera jsme si přivezli vanu, obklady, umyvadlo se skříňkou, zástěnu,..... tak se těším, až to jádro bude hotový.
13. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
týýý jo... už se těším, až uvidím, jak jste zrekonstruovali... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

musím se znovu pochválit - nechutný rizoto... :((( eště, že TCH manžovi skoro nevařila a když tak dostal těstoviny s konzervou s tuňákem... to bylo teprva nechutný :slight_smile:)) tak teď sní bez řečí i tohle :slight_smile:)) :grinning:
13. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE... to je bezva manžílek, že zbaští všechno. U nás to je podobné, zbaště většinu a ještě jsem hona učila chválit, že bez toho nevařím :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Teď je u nás kamarád, dělá nám rozvody vody, taťka udělá elektřinu, manža seká dlážky pro přívody.... je tam binec, ...já teda jenom smím nakukovat a občas kibicovat, nic jiného nemůžu. Já prý jsem jenom pro výběr spotřebičů, nábytku, podlah... zkrátka pro design. Sice mi to štve, že moc nepomůžu, ale co nadělám. Zavírají přede mnou dveře :angry: :sunglasses:
Zatím není moc co k vidění, až bude koupelnička, dodám los fotos.... ale teda můžu řict, že prašule jenom lítaj!!! A to se snažím vybírat s rozmyslem.....

HEHE..už máte doma sůšu?
13. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI to je bře, že můžeš jen nakupovat a kibicovat!!! šak máš teď ten největší úkol - jsou na tebe moc hodný!
a s těma prašulema to chápu!!! si člověk myslím, že s menším bytečkem to tak nebude, ale hovnec hovnec... si to dovedu živě představit... nová kuchyň, nový spotřebiče, koupelna, podlahy.... to už máš pomalu jedno, jestli takhle vybavuješ dům... taky byste třeba v rozestaveným domečku nejdřív udělali tři místnosti a až by byly další penízky, tak byste pokračovali... budete kupovat i nový dveře a zárubně?

sůša je objednaná, ale manža jí ještě nezaplatil... neptej se mě proč... :sweat_smile:
on se vymlouvá na to, že nejdřív musíme vymyslet, jak jí dáme na pračku - bo na to nejde ten mezikus... takže vymejšlí takovej jakoby stůl... mám pocit, že kdyby dojel do hornbachu nebo ikea, dovalí desku a nohy a suška může přijet... jenže jenže... :slight_smile:)) no říkal, že v pondělí už jí uhradí z toho co nám ještě dluží další klioš, prý jí mají skladem, takže tu bude hned... no už se na ní těším... mohla jsem už celej víkend prát a sušit deky a peřiny...
13. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI taky vám pejska tak líná??? já už nevím, co dělat.. tohle jsem ještě nikdy neviděla... nejradši bych jí oholila... :rolling_eyes:
13. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE...přesně máš pravdu, vybavení domu by stáol snad stejně! A to jsem přistoupila na levný obklady (který zousnu, sama bych vybírala jiné, dražší), dlažba do šatny (z komory) + předsíně + kuchyně+jídelního kouta stála 5,500.... brali jsme v akci v OBI.... plovoucí podlaha do ložnice taky v akci (vyšla hrozně levně), plovoučku do obýváku máme ve sklepě.... takže se fakt snažím za málo peněz hodně muziky....

Tak když je sůša skladem, tak to snad manža stihne vymyslet nějaký bazmek, na který jí dáte. Ale já bych už jí chtěla mít hned domaaaa... jsem hrozná, když už třeba něco objednám, už se nemůžu dočkat. Takhle mám objednané povlečení a ješt nepřišlo.... a jsem strašně nedočkavá. :sweat_smile: Pak mi musíš napsat, jak sůša suší..... :wink:

JJ, líná, ale už to jde ke zdárnému konci. Donedávna to byly snad tuny, jsem se divila, kde se tolik chlupů na ní bere.... a že brzo bude plešatá. No, když jakž takž dolínala...tak se začala hárošit! Mělo to být až tak přelom březen duben... tak nevím, co si to vzpomněla v takovým nečasu a kalamitě :angry: .... je to naše Příšerka :wink:
13. únor 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI no taky jsem nedočkavá, ale manža jaksi nedokáže pochopit... někdy mají mužský na všechno čas a teď před porodem mi to příde škoda... ještě bych to tu v klidku povyprala - ty deky a duchny mi tu jen tak neuschnou no... :slight_smile:)) a všechno je to plný chlupů - na to je ta suška právě taky parádní, všechno to vyfouká a nasbírá do boxíku, kterej pak jen vysypeš...
vysávaly jsem před dvěma dny, ale už včéera to tu bylo samej chuchvalec, vůbec nechápu... taky má teď pejska nějaký nadržený období, takže tu ojíždí pelech, tak nevím, jestli se taky nechystá hárat dřív, bo by měla taky přelom březen, duben... to bych byla fakt nadšená při příchodu z porodky ještě každou chvíli vytírat... no jo no :slight_smile:)) ale už to vypadá, že si to tak prostě naplánovala... :slight_smile:))
13. únor 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jsem přemejšlela, že zkusím dávat každej den ty vejce, nebo koupím ten lososovej olej - to taky na netu někdo doporučuje na zmírnění línání...
13. únor 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
japa se asi má PROSTEJKA :slight_smile: :dizzy_face: ?
13. únor 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE.... jooo, to by bylo fajn, vyprat si deku a odchlupit při jednom.... my to holt máme jinak, no.... já taky když po manžovi chci něco pro mě naléhavýho a on to nechápe, jsme fakt jak každý z jiné planety :grinning:
Tak to je teda hárací spiknutí! Ta naše před týdnem začala venku bez varování lízat žlutej sníh, manža se na ní zlobil, jaký je to prase.... a ono to bylo těma hormonama. Jindy vím, že se bude hárat, všude strašně čuchá, čůrá po mini dávkách snad milionkrát během prochajdy.... a to tak i měsíc předem. A teď ráz na ráz. Myška to má málo, stačí to ublízat, takže já jsem bez práce. A jsem i ráda, protože to měla mít v době, co budu v porodce, ....takhle si to odbyde dřív.
To s tím vajíčkem jsem neslyšela.... já si myslím, že to tak prostě pejskové mají a je jen třeba to období chlupatění přečkat. Nejhorší to bylo, že začala línat přesně v době naší svatby. Jsem se bála, aby hosti nebyli samej chlup.(ne každej je pejskař a dokáže to pochopit)

Taky na PROSTEJKU moc myslím, jak to s Davídkem zvládají. Včera jsem si na ní vzpomněla při kontrole, když se i prcek A otočil KP..... jsou to rošťáci, tak jsem zvědavá, jak tohle nakonec dopadne, do kdy budou mít prostor se ještě případně otočit a jestli půjdu CS nebo normálně...... je to jedna velká neznámá. Doktor mi k tomu vždy jen řekne,.. "to je ještě brzy řešit"... a vím prdlajs.
13. únor 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo to je fakt.. pejska před háráním taky furt čurdí... jinak nás čeká třetí hárání, druhý bylo slabší jak to první, tak třeba i teď to bude zas o něco lepší. to období línání chápu, dost tam mrzne, přesto to shazování je teda síla... vajíčka dává ségra fence a říkala, že se jí to dost zlepšilo... stačí každej večer, nebo obden rozšlehat jedno vejce s trochou mlíka... no tak přemejšlím, že bych to prubla, co to udělá :slight_smile:)) ale třeba taky nic... :sweat_smile:

ženský jsou rády informovány dopředu - teda aspoň já jo. myslím, že není od věci probrat alternativy, člověk má čas se psychicky připravit na všechny varianty a to je dle mě dobře, rozhodně lepší než tápat, coby kdyby... tak snad už se k tomu příště dr. vyjádří... co na dvojčátkový diskusi? tam mají holky jaký zkušenosti s dvojičkama KP ?
13. únor 2010 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE... ta naše cíťa by vajíčko s mlíkem nezdlábla :angry: Musela jsem jí spoustu věcí k jídlu učit.... holt zraněná dušička.

Já taky ráda znám alternativy, člověk si to tak nějak dokáže představit.... no, na dvojč.disk.je to spíš víc císařů (i při norm.polohách) než přiroz.porod. Ale donutili i 1xKP a 1xnorm poloha přiroz.porodem.... a co je děs, tak jedna tam má brzo termín, má už 2 děti, kt.rodila normálně, tak jí řekli, že dvojčata bude rodit taky normálně, že to zvládne.... a A má hlavičkou dolů, ale B je příčně!!!! Tak jela do jiné porodnice a tam jí indikovali císaře, v pondělí si jede pro konečný termín císaře.
No a včera jsem v nemocnici mluvila se sestrou, že ta mrozvna mají dvojčátka, přiroz, jedno bylo KP... tak fakt nevím, co bude.....
13. únor 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my měli předtím taky pejska z útulku a ten byl tak zraněnej :slight_smile:)), že jsme ho museli odnaučit rejdit v popelnicích... chtěla tam sežrat kdekterou odloženou sváču :slight_smile:)) ten teda jedl absolutně všechno. dal si salám a na to, chleba a furt by jedl... sám byl popelnice...

teeeda, když je jedno miminko příčně, tak to snad ani nejde ne? to mi příde docela risk teda...
mno uvidíš, kdybys nebyla spokojená s konzultací, zašla bych klidně jinam, stejně tak s porodnicí, tak jak to udělala tahle mamka...
13. únor 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE... ta naše rejdila u popelnic, ale zase jedla divný věci... jako třeba ovoce, zeleninu, ...neznala vůbec syrový maso, granule, kostičky,....

Já jsem taky čučela, že by jí nechali rodit normálně!!! :angry: Je to velká neznámá a nevím, na co se připravit ( ale je ještě dost času)
A co ty, jak ti je?
13. únor 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI Dinosaur jedl taky divný věci :slight_smile:) třeba si chroupal půl hodiny mrkev...
Rozička jí třeba banán nebo hrušku, jedla víc i okurku, ale ta už jí nejede - teď by nejradši to maso :slight_smile:)))
ale jedla by třeba i hrozny i když je pesani vůbec nesmí...

no čas ještě je a snad si budete s dr. rozumnět .)
mě je fajn, dneska mě teda extrémně pálí žáha, že už nevím, co se sebou :slight_smile:)) ale jinak je mi líp... jako nemocně se ještě cítím, ale rýma ustává, tak to vypadá, že toho Kubu jsem nevysmrkala :slight_smile:))) :grinning:

jinak se dneska skoro nehýbe, jen tak sporadicky, takže má asi zase odpočinkovej den :slight_smile:
ale jestli se ptáš na poslíky, tak třeba podbřuch mě bolí fakt furt... a někdy to už stojí za to, ale poslíky v intervalech jsem měla jen 2x, jinak je to taková stálá bolest, ke který se přidávají právě kyčle, nohy, záda... a poslední dny i křeče v podbřuchu - ale to může být tou nemocí, rýmou a záběrem na břicho...

a co u vás? bříško netvrdne?
13. únor 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
koukám, že už tu asi takhle budem hodně často samotný :slight_smile:))
PROSTEJ porodila, CAR teď nechodí... holky mají plný ruce práce... :slight_smile:)) je mi to trochu líto, že to tady teď tak uslo...
13. únor 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jsem třeba četla diskusi Jak si sama vyvolat porod (či jak se to jmenovalo:slight_smile:))... a tam mamky před porodem třeba neměly vůbec žádný poslíky... tři dny před porodem na monitoru téměř žádný kontrakce... a já už si tyhle bolístky užívám od 34. týdne a břuch mi tvrdl snad v 21. týdnu... jsem právě doufala, že díky tomu by to mohlo bejt dřív - i když člověk samozřejmě ví, že to nemusí vůbec nic znamenat - a ono nic... jen se modlím, abych fakt nepřenášela...
13. únor 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky hehenko...tak jakpak si chces porod vyvolat sama?
13. únor 2010 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAR ahoooooooooj :slight_smile: jsem ani nedoufala, že zavítáš... jak je?

a zatím si ho nechci nijak vyvolat, ale hledala jsem takový ty příběhy, jak probíhal porod, nebo co předcházelo porodu a tak... a narazila jsem na tuhle diskusi... tak jsem se začetla...

některý tam dokonce říkaly, že jim pomohla plechovka ananasu - sníst samozřejmě :slight_smile:)) :grinning:
někdo si přidával do čaje skořici, někdo se neusále ráchal v horký vodě atd... :slight_smile:)
13. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe-no jak asi..ale jo v ramci moznosti..jen ze tu je tchyna se mnou :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze se asi pujdu rachat ve vode at jeji pobyt zkratim
13. únor 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe jsem musela aspon sem se odreagovat,jenak mi tu sibne kdyz jsem tu jen s tch
13. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
to si vůbec nedovedu představit, bejt sama několik dní jen s TCH... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

a co bříško, poslíci?
13. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe,tak ruzne chvilkama klid chvili berou ale nic extra..ale brisko tvrdne a boli pernamentne
13. únor 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CARCUL tak to jsem na tom stejně... :slight_smile:))) a když nás tu tak vidím, tak myslím, že si tu ještě nějakou dobu pobudem :slight_smile:)) :sweat_smile:
13. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek