• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
člověk by si řekl Praha rovná se bezchybná téměř nadstandartní péče a ono velký ho..o!!!!!!!!!!!! :angry: :angry:
26. únor 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BAE no snažím se. to víš, že nepanikařím, vím, že s tím nic neudělám... jen se s tím nějak popasovávám.. musím naznat, že CS se bojím víc, než normálního porodu... akorát celou tu situaci nechápu...
26. únor 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teď asi ani nemá cenu řešit,jestli CS nebo přirozenej porod,až to přijde,tak ti v porodce určo doktor řekne,co by pro vás bylo nejlepší :wink: .ale teda pěkně to u tebe zanedbali,grrrr :angry:
26. únor 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ANGE já vůbec nevím... kardiolog mi říkal, že to riziko je mnohem vyšší než u zdravý ženský... a že i 10% je velký riziko... co by sis o tom myslela, kdyby to na tebe takhle vybalil... člověk s tím vůbec nepočítá... :( "může se stát něco vám, dítěti... " no jak by ses rozhodla???
26. únor 2010 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BAE no na jednu stranu to tak horký nevidím, nebo se aspoň snažím... možná byl tenhle dr. přehnaně opatrnej... já fakt nevím... no snad tam přinejhorším bude o víkendu někdo, kdo mi fakt poradí... ale stejně přemýšlet při porodu nad tím, jestli ses rozhodla dobře... riziko je prostě u mě i u dítěte...
26. únor 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko je to fakt těžký rozhodnutí...švagrová má špatnou srážlivost krve, že by popřípadě mohla vykrvácet, chtěla rodit přirozeně a stejně se neotevřela takže CS...musíš se rozhodnout nějak předem nebo stačí v porodce?
kdybys přijela do porodky a byla otevřená na 7 tak myslím, že bys to mohla zvládnout, Kubíka by v nejhorším vytáhli vakuo.....tím zvonem..pokud by viděli, že by to bylo na dlouho tak by byl asi lepší CS...těžko říct předem a těžko ti poradit..
26. únor 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jsem lehce nervozní jen z toho, že se musím rozhodnout... a že se může stát, že se rozhodnu špatně...
možná Kubík věděl, proč má ještě počkat a nespěchat na svět... já vám nevím..
No,Hehenko,nezávidím ti teda tu situaci :cry: :cry: :cry: :cry: Ale všechno dobře dopadne a mimísek i ty budete v pořádku :wink: .My Prvosenky máme přece štěstí :wink: :dizzy_face:
autor
ANGE souhlasím... četla jsem, že při druhý době porodní případům jako já pomáhají zvonem...

já právě teď nevím, co s tím, bo mám jít do jiný porodnice a tam se domlouvat... takže kdybych o víkendu rodila, tak se samozřejmě rozhodnu prostě v porodnici viď... teď už se mnou nikdo konzultovat nebude no...

samozřejmě bych chtěla porod přirozenej... prostě kdyby to na mě o víkendu přišlo, tak pojedu asi dřív, než při kontra po 5ti minutách... ať je prostor na nějaký konzultace...
26. únor 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ach ouvej... už mě od tý kontroly v Podolí berou zase záda... a jinak jsem byla v tom ikemu napojená na monitorech a málem jsem vyskočila z kůže, bo mě Kubík strašlivě tlačil do žeber... uf uf teda.. jsem si pak musela sednout :slight_smile:)) ale ono to bylo stejně jen kontrolní...
26. únor 2010 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a jinak mi ten kardiolog řekl, že mám nějaký malý břicho :slight_smile:)))))))) :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to je vtipálek, ale asi mě chtěl potěšit... :sweat_smile:
26. únor 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
...tak jsem zpět ze srazu, bylo to fajné:slight_smile:))
já ale mám teplotu 38,5, takže paralen, zábal z tvarohu a hajáme s denískem poctivě, ať nic nezanedbám:frowning2:((

hehe to je fakt mazec, doktoři, no, co člověk to názor...ale snad bude vše OK a do pondělka ještě vydržíš, ale já mám takovej pocit že v po už budeš mít kubíka u sebe..jako u Prostějky jsem měla ten pocit.....
hlavně ať je to OK, najdi si nekde debatu na tohle téma...radši

Jéa ORCHI tu byla!!!moc držíme palečky aby to toho 1:března vyšlo!!!myslíme na vás..pohlaví stále tajíte?:slight_smile:))
26. únor 2010 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
nemam docteno, tak nereaguju, pardon...

mam dotaz pro maminky, ktere cestuji s miminky....zitra vyrazime na vylet autem do nakupaku. a ja mam problem, co barunce obleci...auto bude vytopeny, zejo a v nakupaku taky zima neni...fusak do autosedajdy nemame:frowning2: bude stacit: puncosky+teplacky a body s dlouhym+mikinka a navrch deka??? a slaba cepicka?

dekuji
26. únor 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Najukuju .... a takový zprávy!!!!

HEHE... já jsem si už dávno říkala, že kvůli tvýmu srdci by byl norm.porod rizikovej, kamarádka má aritmii a v květnu bude rodit už 3.dítě císařem, nenechali by jí rodit jinak. Rodila v Praze, ale kde, to si nepamatuju.
Moc ti budu držet palce, ať se rozhodneš dobře. Ať tak či tak, Kubík už bude brzo u tebe a určitě to oba dva zvládnete na 1.
26. únor 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT to je mi líto, že máš teploty... :(

našla bych diskusi, ale bohužel už jsem něco podobnýho hledala před otěhulením a neuspěla jsem.

ZUZI my jsme se taky divili, že mi oba kardiologové tvrdí, že naprosto bez problémů... minimálně mi mohli říct, ať se objednám do Apolináře, že je tam rizikovka pro těhule s kardio. potížema a bude lepší se poradit tam... ani gyndař se k tomu právě moc nevyjadřoval... tak jsem si pak připadala pomalu jako simulant...
26. únor 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak my razíme holky na nějaký jídlo a směr domov... zatím pá :slight_smile: :dizzy_face:

všem přeju krásnej víkend!
26. únor 2010 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE... držím paluchy...páááá a dobrou chuť
26. únor 2010 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe co to ctu :astonished: no to snad neni mozny...jak pises Kubik asi vedel proc cekat...ja si uz taky driv rikala,jak to ze s tvym srdcem by te nechali rodit normalne...a jestli jsi na pochybach a preci jen premyslis na CS tak myslim,ze by byl asi jistejsi..nikdy nevis co se muze stat,preci jen porod je obrovska zatez pro tvoje telo a nevis co to s tebou udela....ale uvidis az to na tebe prijde...CS se da udelat z minuty na minutu a treba to nakonec zvladnes normalne a budes si rikat ze si vubec uvazovala nad CS :wink: niceho se neboj,ono se to nejak vyvrbi a vsechno urcite dopadne dobre,proc by taky nemelo :wink:

jinak jsem nedocitala,jen vzdycky juknu jak hehe :slight_smile:
26. únor 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cat snad to bude jen nějaké nachlazení :frowning2:
Svoji, dej Barunce o jednu vrstvu víc jak sobě :wink:
26. únor 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, co to tu čtu?? hehenko? To jsou teda komplikace.............Já si vzpomínám, že ještě než jsi byla těhu, tak jsi mluvila o porodu v Motole, že tam rodí maminky se srdečníma problémama..... Pak jsi o tom nemluvila, tak jsem si myslela, že ti v Podolí řekli, že je vše ok :astonished: A oni to vybalí teď, pár dní, možná hodin před porodem :angry: Ty jo, já bejt tebou, tak jdu do Motola a to hned, co ty na to? Bych tam zajela se poradit, příp., kdyby chtěli CS, tak už je nejvyšší čas! Pane jo, kočko, držím palce tedy.
Jo, kdybych se já rozhodovala, vzala bych to jak říká ange, pokud by porod dobře postupoval, tak bych šla do spontánního, pokud by se to nerozjíždělo, tak bych asi CS, i když, toho bych se bála no.

Svoji: Já malou oblíkám do auta podle toho, kde s ní pak budu chodit, když venku, tak je prostě nabalená a av autě netopím, když jen v nákupáči, tak má punčošky, vyteplený kaťata, tričko, bundičku a čepičku. Jo a ponožky navíc. A máme zavinku v autosedajdě. Ale já vozím kamkoliv kočárek, takže jí pak vyndám ze sedačky a dám do kočárku. V nákupáči jí pak svlíknu budničku třeba, pokud je tam fakt teplo. Ale spíš ne, neb tam úplné vedro není.
26. únor 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHENKO

na tvem miste bych se okamzite rozhodla pro cisare,a to nerikam,jen proto,ze jsem cisare mela,ale uz kvuli riziku vuci malemu - prece jen porodni vaha bude tezsi jsi prvorodicka,takze se neda ocekavat,ze ho jen tak vyprdnes na stul za hodku a bude to,ale musis myslet i nas sebe - situace kdyby jsi treba zacala kolabovat behem porodu a doslo treba nakonec stejne k cisari by te pak tebe i Kubicka ohrozovala mnohem vic

jestli mas na vybranou tak nevahej,ano ja vim,ze jsi chtela porodit prirozene a TED TI TAKHLE NA RYCHLO REKNOUT THOLE (MIMOCHODEM ZA TO BYCH TY MUDRY KOPLA),ale jde o tvuj zivot (samozrejme s nadsazkou,je mozny,ze by jsi rodila normalne a bez problemu),ale pokud to riziko je,tak bych opravdu volila cestu cisare,je to v podstate rychla operace a ty preci muzes byt u toho az se maly narodi,ale riziko,ze by se neco stalo tobe i malemu za to nestoji,prece jen u cisare jen riznou a vyndaji miminko a ono neputuje porodnima cestama a ty netlacis jako blazen aby jsi mela tlak vysoko,srdce rozpumpovany na maximum,teda,ne ze by mi nevylitnul tlak na sale,ale to bylo stresovy ze strachu

opravdu ti to muzu doporucit jako vsechno - zdr.sestra,jako zena co cisare mela,jako matka a jako prvosenka :wink:
26. únor 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehnko to mě moc mrzí :frowning2: Ale tvému Dr bych teda něco řekla od plic :angry: , Hehenko nechtěla sjem to tu psát,moje kamarádka teď v sobotu rodila a měla teda hrozný porod a málem nepřežila,ale jsou v pořádku obě a taky rodila pod narkozou , tak bych teda být na tvém místě podstoupila CS než něco riskovat , že se tobě nebo Kubíkovi něco stane , je to tvoje rozhodnutí ,a le pokud ti to ZKUŠENÍ Dr radí tak na tom něco bude
26. únor 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
A vůbec, se divím, že tě do Apolináře neposlali rovnou :unamused:
26. únor 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda.. hehenko.. to me moc mrzi... vse musi dopadnout dobre.. uvidis..... budu moooc drzet palecky.. myslet na vas..
26. únor 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
...no Hehenko JE TO JEN NA TOBĚ, JÁ NEVÍM, RÁDA BYCH TI PORADILA, ALE NEVÍM:frowning2:((

Jinak jsem volala naší porodní asistentce a říkala kojit z toho bolavého prsa víc, odstříkávat plus ty zábaly, no a kdyby teplota neklesala, přijde se na mě zítra podívat a nasadíme antibiotika...ale mě se zdá že to ustupuje, i teplota klesla na 37,5....ale měla jsem ve 4.30 paralen...tak těžko říct..a tvaroh taky poctivě patlám..ale prej to jen vytahuje horkost nic víc:frowning2:

Jdu koukat na slunce seno a pak jdeme masírovat a koupat.
tak papapapapa a dobrou a na hehe moooc myslíme
26. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile:

Hehenko, teda ten tvůj dr je pěknej degen :angry: ale asi bych se taky raději rozhodla pro CS....radit ti tady můžeme cokoliv, ale rozhodnutí je jen a jen na tobě a ty se určitě rozhodneš správně. Budeme na tebe všechny moc a moc myslet.

Svoji, já Terez zas tak moc neoblíkám, např. dneska jsme byli nakupovat, měla body, ponožky a sametový tepláčky, tenoučkou mikču a zateplenou bundičku a tenkou čapku, a je přikrytá dekou....v obchodě jí sundám bundičku i čapku a deku dám taky pryč, ona se naše Téra totiž dost potí i v noci spí jen v bodýčku s dlouhým a to ji kolikrát musím v noci převlíkat, jak je zpocená (a to máme v ložnici teplotu 20°) někdy ji dávám na spaní body s krátkým, ale to fakt jen někdy :wink:
přes den má ponojdy, tepláčky a buď body s dlouhým nebo košilku a tričko :slight_smile:
26. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ZUZI diky za prani...jsi hodna...a moc zdravim obe miminka:slight_smile:

...mmch v tescu je akce na huggies plinky s medvidkem pu- 90ks 319 kc!!!

HEHE no toto!!!! to koukam tedy!!! bylo by dobry stihnout jeste konzultaci no...tak tam zajed treba zitra, ne? prece te do prd*le neposlou! asi bych se rozhodla podle situace, jak by se to vyvijelo...tady neni cas na hrdinstvi si myslim. kazdopadne, drzim pesti. a nad tim, ze by to dopadlo jinak nez dobre ani neuvazuju a ty taky neuvazuj!!!

CAT jaj, prso zlobi! to bude dobry, neboj! a denisek je sikulka, ze tak dlouho spinka.

nase barborka poslednich par noci spi nejak hur- respektive casteji se budi...tak uvidime, treba to zase prejde. s usinanim teda problem nemame, po koupani je tuhos sama od sebe- ve sve postylce:slight_smile:

jo a namazala jsem ji jeste na noc tu hubinku...polila jsem vatovou tycku a nechala ji cumlat a prejizdela pres rtiky...ani ji to nevadilo...je ale rozkosna s tou modrou puskou:slight_smile: rikam ji "bojůvka"

diky za rady s oblikanim...uz se tesim, az budu prebalovat a kojit v aute:slight_smile: jinak by me zajimalo- jak se rika, ze maji mit deti o jednu vrstvu navic-pocita se jako vrstva i deka nebo fusak? to me zajima uz od narozeni:slight_smile:
26. únor 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky

Hehenko to je mi líto, že se to tady na Tebe tak navalilo, ale možná je dobře, že Kubík ještě nešel na svět dřív a že Ti tohle řekli. Určitě je na Tobě jak se rozhodneš to je jasný. Ale pokud se bojíš císaře tak se neboj. Není to tak hrozné. Mě taky mrzelo, že jsem nerodila přirozeně, ale svět se nezboří a vždyť přece o nic nejde. Nejdůležitější je abyste oba byli v pořádku. Moc na Tebe s malým myslíme ať všechno dobře dopadne.
26. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych řekla Svoji že to se počítá..
26. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok :wink:
26. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek