• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Svoji naše Terez taky poslední dny taky hůř spí a ségra říkala, že Em taky....že by na ně působil přicházející úplněk?
s tím oblíkáním tu jednu vrstvu navíc to beru spíš v zimních dnech, doma ji fakt oblíkám stejně jako jsem já, žádnou vrstvu navíc nemá a když jdu s kočíkem, tak ji dám v mrazech svetřík, čapku a zimní kombinézu a teď jí dávám jen zateplenou bundičku a čapku a celá pak leží v chlupatým fusaku a je celá zapnutá v kočárku, zima ji určitě není :wink:
26. únor 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já na doma Vendulce dávám třeba ještě tričko s dlouhým rukávem a punčošky, přece jen se válí pořád na zemi, tam je chladněji.. :slight_smile:
26. únor 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ange já dávám Vítkovi taky s dlouhým rukávem a tepláčky a hlavně aby to měl pohodlné na válení po zemi :slight_smile:))
26. únor 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak koukám, že se některé věci komplikuji, ale určitě vše dobře dopadne... :wink:

Já ted moc nestíhám, protože pořád řešíme ten domeček a zařizujeme spoustu věcí, ale už to vypadá nadějně.
Tak držte pěsti..díky:slight_smile:
Zítra si jedeme pro děti, mají prázdniny a tak tady týden nebudu..budu se snažit nakouknout, at mám trochu přehled....)
Mějte se všechny krásně..:slight_smile:))) :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
26. únor 2010 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky...

hehenko,no teda!!!!budeme drzet palecky a byt tebou skocim rano do auta a jedu se tam poradit :confused: :confused:
za to nic nedas...a pokud to nestihnes tak bych videla na miste...jinak ty poslove jsou vtipalci co?jsem to tak taky mela,proto jsem si furt rikala-ted prijedu do porodky a prestane to :sweat_smile: a rikala jsem to i dr do tel,kdyz jsem vyrazela..
Kubik sikukla nakonec vedel proc cekat :wink: vse bude v poradku a ty jdi do toho co je mensi riziko,kocko

cat..jezis zanet :frowning2: pene odpocivej,chlad ,masiruj nahrivej..paraleny muzes az 4denne(davali mi je v porodce a tez jsem chladila,nahrivala atd)..z bolavyho prvni,jak jsi psala-mimi pry vic taha vzdy jak je ze zacatku hladovy..jooa ten paralen pul hodku pred kojenim-ti to trosku prsa uvolni..

svoji..zitra jedete vyletit,jo?trenink na vylety na jaro vid :grinning:

manza je ted dole a ma tu kamarady-to jsem zvedava jak se zdelaji :grinning: ale aspon prijde na jiny myslenky :grinning:

hoooolkyyyy,nevadi ze kojim vzdy z jednoho prsa a dalsi kojeni z druhyho?jinak dnes odpol krmil tatinek lahvickou,jelikoz mam jedno prso uplne do krve a praskalo to dal a dnes uz jsem fakt rezignovala jak to boli,takze kdyz bylo na rade tak jsem odsala..a jak se zaclo pekne hojit...jeste ze mam tu el.odsavacku :grinning: odpol mala dala 80(jsem odsala z toho prsa rozpraskanyho) a vecer jsem ji po koupani nakojila a za hodku a pul zas hlad tak necelou stovecku dala-no zroutik nas
26. únor 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe, to je děs, já bych dostala arytmie z toho, co ti řekli. Bych do tý porodky u Apolináře nečekala do pondělka, ale šla dneska a vysvětlila, co se stalo, jaké máš zdravotní komplikace a že si toho jaksi tvůj ošetřující lékař nevšiml a poradila se s nimi, určitě už tam někoho takového měli. Přecijen zátěž na srdce to určo je, už jen, že jsi v podstatě ve stresu, teda aspoň mě bušilo srdce, klepala jsem se a měla tlak 140/100, jinak jsem měla normál. A to jsem si říkala že budu v pohodě, ale s těma rozjetýma hormonama nic neuděláš. No a když tlačíš, taky je to musí zvyšovat práci srdce. Držím palečky ať jste oba zdraví
27. únor 2010 v 06:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..
myslím na Hehenku co asi dělá..
Carcul já taky kojím na střídačku ale musí z něj vytáhnout dost, ne že mi ho jen tak ocucá..snad se ti to brzy spraví, v DM drogerii prodávají takovou mastičku na popraskané bradavky, má to být přírodní lanolin, třeba ti ti pomůže
27. únor 2010 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím :slight_smile:

Taky myslím na Hehe...
Carcul,mě hodně pomohl bepanthen na ty bradavky.Jinak taky kojím pokaždý jen z jednoho prsa.Občas z obou,ale to jen,když mi přijde,že ty prsa nemám tak nalitý a že toho snědl málo.I když náš malej by hlady teda netrpěl,okamžitě by se ozval,si to hlídá,abych ho neošidila :grinning:
27. únor 2010 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko:slight_smile:

doufam, ze hehe odjela do te porodky!!!
27. únor 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky doufám,ale asi né,páč by určitě někomu napsala :unamused:
27. únor 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hoooolky ahoooj.. jste zlatý, že na mě myslíte...
teď jsme vstali a telefonujem. manža tam chce zajet sám :slight_smile:)) má strach, že by mě jakákoliv aktivita rozrodila a co pak. tak uvidíme, jak se domluvíme :slight_smile:

jinak už jsem v klidu holky. předpokládám, že když je porodnice s takovou specializací, tak si se mnou poradí, i kdybych tam jela dneska večer... jen třeba doufám, že kdyby jsme opravdu jeli, tak že by nám umožnili porod v první době porodní na nadstandardu, aby jsme mohli bejt s manžou v takový situaci spolu... bo u APOLI mají právě klasickej čekatelák a na sál jdeš až při 5ti cm a tam už s tebou manža může.
27. únor 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko drzime palecky a pak dej hned vedet :wink:

holky mlicka myslim ze je dost,odstrikala bych i vic kdyz by bylo treba z toho jednoho,ale zas mi rikali ze zbytecne neodstrikavat at se dela mlicka akorat kolik mimi potrebuje...

jinak bepanthenem mazu..ale nic extra nepomah fakt to mam hluboky a pres pul nebo snad vic bradavky..

bae a taky se nebojim ze by se mala nechala osidit :grinning: jelikoz je to nenazranek a jak ma hlad tak se neda :grinning: :grinning:
27. únor 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak zkus Carcul tu mastičku z DM,třeba ti pomůže..já to znám,měla jsem taky bradavky uplně "napadrť" au,au,kolikrát když jsem kojila,tak jsem u toho brečela-ale stálo to za to,plně kojím doteď :wink: .Ale hojilo se mi to tři měsíce :unamused: ..a neodsávala jsem..
27. únor 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám taky doma nenažrance a už se úplně klepe na to,až bude papat lžičkou :slight_smile: ,no ještě tři týdny a hurá na příkrmy :grinning:
27. únor 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
bae..tak ja z jednoho kojim a z toho druhyho jsem odsavala az vcera a dnes,aby se to zahojilo trosku..fakt bes.ono se to akorat prohlubovalo :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..ale zitra uz zas asi prejdu na kojo..to uz bude aspon trochu lepsi-snad..
a davte treba kasi uz,nebo ete ne?
27. únor 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyžtak Carcul sleduj,jestli malá pak nebude mít třeba taky moučnivku.Holky tu o tom psaly...páč jak má mrňous v puse moučnivku a neléčí se to,jsou z toho taky bolavý bradavky.Já vždycky poznala že jí má,když mě začlo kojení bolet..a pak za chvíli už byli zase v pusince bílý místa..
Už jsem chtěla začít dávat oběd,ale doktorka mi říkala,ať ještě počkám do toto konce 6. měsíce,že kojení je nejlepší...takže zatím teda jen kojím...
27. únor 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.. tak me rano probudilo krasne slunicko... udelala sem si cajiceka jim buchtu.. koukam na zoo v tv ... a chystam se do prace.. no vikend jako blazen hihi...

hehenko budu na tebe mooooc myslet... uvidis dopadne to dobre.. a malej bude u tebe cobydup..
27. únor 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Carcul nebo si zkus tu bradavku pokapat svým mlíčkem, prý to taky hojí..a vím, že miminkům se dává na bolavou prdelku buretové/ léčivé hedvábí, ale viděla jsem to zatím jen na netu..

http://www.branakdetem.cz/leciva-vlozka-z-buretoveho-hedvabi.htm

Bae já dnes zjišťuju jak je kojení pohodlné, čistotné a nenáročné na přípravu a finance :grinning:
27. únor 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Angeth,já věřím.. :slight_smile: Hrozně se těším,až bude malej baštit,ale zase teď je to pohodička :slight_smile: ,Když někam jdu,nemusím řešit jak malýho nakrmím..prostě vytáhnu prso a je to :grinning: :grinning: :sweat_smile: .A vaříš Vendulce a nebo kupuješ skleničky?
27. únor 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já používám na zadeček sudocream a super.Je teda trochu dražší a mají ho jen v lékárně,ale je na všechno..i na proleženiny,ekzém,akné,opruzeniny,drobné ranky...
27. únor 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko moc na tebe myslím a držíme paluchy dívala sjem se že dneska je TP :slight_smile:

Carcul moje mamka měla taky rozpraskené prsa až do krve při mě a jediné co jí pomohlo i když to k...vsky prý bolelo byl 100% alkohol a hned to zabralo

Holky dneska super noc Vítek spal do 7 hodin do rána :dizzy_face:

Dneska dělám M čočku po hustu tak si dám taky trošku -mňam už se těším :dizzy_face:
27. únor 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsme taky ráda za kojení :slight_smile: Je to opravdu super věc

A jak se mě PROSTEJ ptala jestli to nebolí ze zoubkama, tak nebolí , je to trošičku jiné ale on mi prso nekouše on pěkně saje-teda zatím :slight_smile:
27. únor 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Au,au, Peti,tak do 100% alkoholu bych teda nešla-to už je snad sado maso :grinning:
Tý jo,závidím,my dnes kojily v 21,1,4 a o ve čtvrt na sedm jsme vstávali-taky to dnes celkem šlo :slight_smile:

I když kojím,už se tak nehlídám co jím,jako na začátku,už máme doma větší mimčo a to si už s mrdíkama poradí a navíc ho člověk aspoň pomalinku zvyká..

Tý jo,holky,jak mi malej spal přes den vždycky jen 20 minut a já se sotva stihla převlíct z pyžama a vyčistit zuby,tak je tomu konec-huráááá-snad to nezakřiknu :slight_smile: Je to asi 4 dny,co jsem mu větrala v pokojíčku a pak ho tam dala spát a on spinkal přes dvě hodiny.Takže teď mu před spinkáním vždycky vyvětrám a on spí pak hlouho-takže pěkně na ně studenej odchov :grinning: :grinning: ..ale v noci to moc teda nezabírá :sweat_smile:
27. únor 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
baes já taky ne, ale mamka říkal že vyzkoušel všechno a toto jí jedna paní poradila sice to opravdu bolelo to potření ale pak už měla klid

Bae mrdíky :grinning: já si dám třeba taky trochu zelí , polévku kde je třeba troch ulkuštěnin ,ale dát si porci čočky , to ne spíš jen okoštuju :slight_smile:
Já taky větrám v ložnici a jak jde spinkat tak okno zavřu a spí jak miminečko malinké , už se taky ve spaní zlepšil i když včera spal zase jen 30 min , ale předtím mi spal taky už kolem 2 hodin
27. únor 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No u nás se Vendulka budila od půl 12 každé dvě hodiny, ale v půl druhé jí stačilo jen přitulení k mamince bez kojení..
Příkrmy teď 90% dávám kupované, teď v zimě asi ta kupovaná zelenina nic moc, domácí už je stará a nová ještě nevyrostla..
27. únor 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježkovo voko,mrdíky :grinning: :grinning: :grinning: fuj,jsem sprostá :sweat_smile: :grinning: :grinning:
27. únor 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo,teď je zelenina fuj hnus..jsem vyčetla,že když se vaří pro mimča,má se kupovat mražená zelenina,že ta se prý dělá na podzim a není ničím vyhoněná..ale skleničky jsou asi nejlepší,i když teda takovejch peněz... :unamused:
27. únor 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
BAE mrdiky me rozesmaly, peknej preklep :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Kojeni je super, fakt! I kdyz se priznam, jak nam to neslo v porodnici a mucili nas obe, tak jsem se modlila, at proboha reknou, ze to nejde a zacnem davat um-bolelo to hrozne a neslo a neslo. Ale ted jsem rada, ze jsme vydrzely a jde nam to. Taky davam na jedno kojeni jedno prso, i kdyz nekdy si rekne o pridani:slight_smile: tak to potom vytahnu druhy:slight_smile:

Ja s bradavkama takovej problem nemela, nemuzu radit...

Jinak nase mala spinka krsne pres den i dve hodky nekolikrat denne, ale v noci se intervaly jaksi zkracuji...doufam, ze nebude po me a nebudeme v noci bdit:slight_smile:

Dnes jedeme na ten vylet, uz jsem konecne vymyslela co ji oblecu, ale stejne mam hadriku plnou tasku jeste:slight_smile: Pro jistotu :grinning: A dam si neco u McDonalda, se tesim....doufam, ze to mala vypije potom:slight_smile:)

HEHE ja myslela jako jestli jsi jela do porodky se poradit...drzim pesti!
27. únor 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zase jenom vařím, ale je fakt, že teď dávám většiny zeleniny mražené a skleničky kupuju jen málokdy
Třeba dneska má hov.maso, hrášek, fazolky, mrkev, brokolici a zahustím mu to ai pohankou :slight_smile:

Holky u nás začíná svítit oskar -supéééér :slight_smile:
27. únor 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji hlavně ať to Barunce to spinkání zůstané , čím je miminko větší tím méně spinká ¨ :unamused:
A McDonalda ti závidím, já jsme neměla dlouho nic nezdravého i když bych si strašně dala :grinning:
27. únor 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek