Prvotěhulky a prvomaminky 🙂

tak a konečně je to tu... když už jsme skoro zahltily těhulkama a maminkama diskusi prvosenkovou snažilkovskou, je čas se přemístit tam, kam patříme 🙂)) a nechat tak prostor pro znovuzaplnění původní diskuse snažilkami .) x-)
snad se k nám snažilky z PRVOSENEK začnou zase časem přidávat a budeme se znovu rozrůstat o nové šťastné prvotěhulky 🙂

* domovská snažilkovská diskuse (aneb tady jsme se narodily, vyrostly a ke štěstí přišly)::: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThread... *

* tabulka prvotěhulek a prvomaminek::: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum... *

x-) x-) x-) x-) x-)
moncicak3
26. únor 2010
Svoji naše Terez taky poslední dny taky hůř spí a ségra říkala, že Em taky....že by na ně působil přicházející úplněk?
s tím oblíkáním tu jednu vrstvu navíc to beru spíš v zimních dnech, doma ji fakt oblíkám stejně jako jsem já, žádnou vrstvu navíc nemá a když jdu s kočíkem, tak ji dám v mrazech svetřík, čapku a zimní kombinézu a teď jí dávám jen zateplenou bundičku a čapku a celá pak leží v chlupatým fusaku a je celá zapnutá v kočárku, zima ji určitě není 😉
angetha
26. únor 2010
Já na doma Vendulce dávám třeba ještě tričko s dlouhým rukávem a punčošky, přece jen se válí pořád na zemi, tam je chladněji.. 🙂
p.e.t.u.l.k.a
26. únor 2010
Ange já dávám Vítkovi taky s dlouhým rukávem a tepláčky a hlavně aby to měl pohodlné na válení po zemi 🙂))
nuki
26. únor 2010
Ahojky holky, tak koukám, že se některé věci komplikuji, ale určitě vše dobře dopadne... 😉

Já ted moc nestíhám, protože pořád řešíme ten domeček a zařizujeme spoustu věcí, ale už to vypadá nadějně.
Tak držte pěsti..díky🙂
Zítra si jedeme pro děti, mají prázdniny a tak tady týden nebudu..budu se snažit nakouknout, at mám trochu přehled....)
Mějte se všechny krásně..🙂))) x-) x-) x-)
carculka
26. únor 2010
ahojky holky...

hehenko,no teda!!!!budeme drzet palecky a byt tebou skocim rano do auta a jedu se tam poradit =-) =-)
za to nic nedas...a pokud to nestihnes tak bych videla na miste...jinak ty poslove jsou vtipalci co?jsem to tak taky mela,proto jsem si furt rikala-ted prijedu do porodky a prestane to :-N a rikala jsem to i dr do tel,kdyz jsem vyrazela..
Kubik sikukla nakonec vedel proc cekat 😉 vse bude v poradku a ty jdi do toho co je mensi riziko,kocko

cat..jezis zanet 😞 pene odpocivej,chlad ,masiruj nahrivej..paraleny muzes az 4denne(davali mi je v porodce a tez jsem chladila,nahrivala atd)..z bolavyho prvni,jak jsi psala-mimi pry vic taha vzdy jak je ze zacatku hladovy..jooa ten paralen pul hodku pred kojenim-ti to trosku prsa uvolni..

svoji..zitra jedete vyletit,jo?trenink na vylety na jaro vid 😃

manza je ted dole a ma tu kamarady-to jsem zvedava jak se zdelaji 😃 ale aspon prijde na jiny myslenky 😃

hoooolkyyyy,nevadi ze kojim vzdy z jednoho prsa a dalsi kojeni z druhyho?jinak dnes odpol krmil tatinek lahvickou,jelikoz mam jedno prso uplne do krve a praskalo to dal a dnes uz jsem fakt rezignovala jak to boli,takze kdyz bylo na rade tak jsem odsala..a jak se zaclo pekne hojit...jeste ze mam tu el.odsavacku 😃 odpol mala dala 80(jsem odsala z toho prsa rozpraskanyho) a vecer jsem ji po koupani nakojila a za hodku a pul zas hlad tak necelou stovecku dala-no zroutik nas
romik84
27. únor 2010
Hehe, to je děs, já bych dostala arytmie z toho, co ti řekli. Bych do tý porodky u Apolináře nečekala do pondělka, ale šla dneska a vysvětlila, co se stalo, jaké máš zdravotní komplikace a že si toho jaksi tvůj ošetřující lékař nevšiml a poradila se s nimi, určitě už tam někoho takového měli. Přecijen zátěž na srdce to určo je, už jen, že jsi v podstatě ve stresu, teda aspoň mě bušilo srdce, klepala jsem se a měla tlak 140/100, jinak jsem měla normál. A to jsem si říkala že budu v pohodě, ale s těma rozjetýma hormonama nic neuděláš. No a když tlačíš, taky je to musí zvyšovat práci srdce. Držím palečky ať jste oba zdraví
angetha
27. únor 2010
Ahojky..
myslím na Hehenku co asi dělá..
Carcul já taky kojím na střídačku ale musí z něj vytáhnout dost, ne že mi ho jen tak ocucá..snad se ti to brzy spraví, v DM drogerii prodávají takovou mastičku na popraskané bradavky, má to být přírodní lanolin, třeba ti ti pomůže
baeszinka
27. únor 2010
Zdravím 🙂

Taky myslím na Hehe...
Carcul,mě hodně pomohl bepanthen na ty bradavky.Jinak taky kojím pokaždý jen z jednoho prsa.Občas z obou,ale to jen,když mi přijde,že ty prsa nemám tak nalitý a že toho snědl málo.I když náš malej by hlady teda netrpěl,okamžitě by se ozval,si to hlídá,abych ho neošidila 😃
svoja
27. únor 2010
dobre ranko:-)

doufam, ze hehe odjela do te porodky!!!
baeszinka
27. únor 2010
Taky doufám,ale asi né,páč by určitě někomu napsala :-|
hehenaautor
27. únor 2010
hoooolky ahoooj.. jste zlatý, že na mě myslíte...
teď jsme vstali a telefonujem. manža tam chce zajet sám 🙂)) má strach, že by mě jakákoliv aktivita rozrodila a co pak. tak uvidíme, jak se domluvíme 🙂

jinak už jsem v klidu holky. předpokládám, že když je porodnice s takovou specializací, tak si se mnou poradí, i kdybych tam jela dneska večer... jen třeba doufám, že kdyby jsme opravdu jeli, tak že by nám umožnili porod v první době porodní na nadstandardu, aby jsme mohli bejt s manžou v takový situaci spolu... bo u APOLI mají právě klasickej čekatelák a na sál jdeš až při 5ti cm a tam už s tebou manža může.
carculka
27. únor 2010
hehenko drzime palecky a pak dej hned vedet 😉

holky mlicka myslim ze je dost,odstrikala bych i vic kdyz by bylo treba z toho jednoho,ale zas mi rikali ze zbytecne neodstrikavat at se dela mlicka akorat kolik mimi potrebuje...

jinak bepanthenem mazu..ale nic extra nepomah fakt to mam hluboky a pres pul nebo snad vic bradavky..

bae a taky se nebojim ze by se mala nechala osidit 😃 jelikoz je to nenazranek a jak ma hlad tak se neda 😃 😃
baeszinka
27. únor 2010
Tak zkus Carcul tu mastičku z DM,třeba ti pomůže..já to znám,měla jsem taky bradavky uplně "napadrť" au,au,kolikrát když jsem kojila,tak jsem u toho brečela-ale stálo to za to,plně kojím doteď 😉 .Ale hojilo se mi to tři měsíce :-| ..a neodsávala jsem..
baeszinka
27. únor 2010
Já mám taky doma nenažrance a už se úplně klepe na to,až bude papat lžičkou 🙂 ,no ještě tři týdny a hurá na příkrmy 😃
carculka
27. únor 2010
bae..tak ja z jednoho kojim a z toho druhyho jsem odsavala az vcera a dnes,aby se to zahojilo trosku..fakt bes.ono se to akorat prohlubovalo :-p ..ale zitra uz zas asi prejdu na kojo..to uz bude aspon trochu lepsi-snad..
a davte treba kasi uz,nebo ete ne?
baeszinka
27. únor 2010
Kdyžtak Carcul sleduj,jestli malá pak nebude mít třeba taky moučnivku.Holky tu o tom psaly...páč jak má mrňous v puse moučnivku a neléčí se to,jsou z toho taky bolavý bradavky.Já vždycky poznala že jí má,když mě začlo kojení bolet..a pak za chvíli už byli zase v pusince bílý místa..
Už jsem chtěla začít dávat oběd,ale doktorka mi říkala,ať ještě počkám do toto konce 6. měsíce,že kojení je nejlepší...takže zatím teda jen kojím...
luciebx
27. únor 2010
ahoj holky.. tak me rano probudilo krasne slunicko... udelala sem si cajiceka jim buchtu.. koukam na zoo v tv ... a chystam se do prace.. no vikend jako blazen hihi...

hehenko budu na tebe mooooc myslet... uvidis dopadne to dobre.. a malej bude u tebe cobydup..
angetha
27. únor 2010
Carcul nebo si zkus tu bradavku pokapat svým mlíčkem, prý to taky hojí..a vím, že miminkům se dává na bolavou prdelku buretové/ léčivé hedvábí, ale viděla jsem to zatím jen na netu..

http://www.branakdetem.cz/leciva-vlozka-z-buret...

Bae já dnes zjišťuju jak je kojení pohodlné, čistotné a nenáročné na přípravu a finance 😃
baeszinka
27. únor 2010
Angeth,já věřím.. 🙂 Hrozně se těším,až bude malej baštit,ale zase teď je to pohodička 🙂 ,Když někam jdu,nemusím řešit jak malýho nakrmím..prostě vytáhnu prso a je to 😃 😃 :-N .A vaříš Vendulce a nebo kupuješ skleničky?
baeszinka
27. únor 2010
Já používám na zadeček sudocream a super.Je teda trochu dražší a mají ho jen v lékárně,ale je na všechno..i na proleženiny,ekzém,akné,opruzeniny,drobné ranky...
p.e.t.u.l.k.a
27. únor 2010
Hehenko moc na tebe myslím a držíme paluchy dívala sjem se že dneska je TP 🙂

Carcul moje mamka měla taky rozpraskené prsa až do krve při mě a jediné co jí pomohlo i když to k...vsky prý bolelo byl 100% alkohol a hned to zabralo

Holky dneska super noc Vítek spal do 7 hodin do rána x-)

Dneska dělám M čočku po hustu tak si dám taky trošku -mňam už se těším x-)
p.e.t.u.l.k.a
27. únor 2010
Holky já jsme taky ráda za kojení 🙂 Je to opravdu super věc

A jak se mě PROSTEJ ptala jestli to nebolí ze zoubkama, tak nebolí , je to trošičku jiné ale on mi prso nekouše on pěkně saje-teda zatím 🙂
baeszinka
27. únor 2010
Au,au, Peti,tak do 100% alkoholu bych teda nešla-to už je snad sado maso 😃
Tý jo,závidím,my dnes kojily v 21,1,4 a o ve čtvrt na sedm jsme vstávali-taky to dnes celkem šlo 🙂

I když kojím,už se tak nehlídám co jím,jako na začátku,už máme doma větší mimčo a to si už s mrdíkama poradí a navíc ho člověk aspoň pomalinku zvyká..

Tý jo,holky,jak mi malej spal přes den vždycky jen 20 minut a já se sotva stihla převlíct z pyžama a vyčistit zuby,tak je tomu konec-huráááá-snad to nezakřiknu 🙂 Je to asi 4 dny,co jsem mu větrala v pokojíčku a pak ho tam dala spát a on spinkal přes dvě hodiny.Takže teď mu před spinkáním vždycky vyvětrám a on spí pak hlouho-takže pěkně na ně studenej odchov 😃 😃 ..ale v noci to moc teda nezabírá :-N
p.e.t.u.l.k.a
27. únor 2010
baes já taky ne, ale mamka říkal že vyzkoušel všechno a toto jí jedna paní poradila sice to opravdu bolelo to potření ale pak už měla klid

Bae mrdíky 😃 já si dám třeba taky trochu zelí , polévku kde je třeba troch ulkuštěnin ,ale dát si porci čočky , to ne spíš jen okoštuju 🙂
Já taky větrám v ložnici a jak jde spinkat tak okno zavřu a spí jak miminečko malinké , už se taky ve spaní zlepšil i když včera spal zase jen 30 min , ale předtím mi spal taky už kolem 2 hodin
angetha
27. únor 2010
No u nás se Vendulka budila od půl 12 každé dvě hodiny, ale v půl druhé jí stačilo jen přitulení k mamince bez kojení..
Příkrmy teď 90% dávám kupované, teď v zimě asi ta kupovaná zelenina nic moc, domácí už je stará a nová ještě nevyrostla..
baeszinka
27. únor 2010
ježkovo voko,mrdíky 😃 😃 😃 fuj,jsem sprostá :-N 😃 😃
baeszinka
27. únor 2010
To jo,teď je zelenina fuj hnus..jsem vyčetla,že když se vaří pro mimča,má se kupovat mražená zelenina,že ta se prý dělá na podzim a není ničím vyhoněná..ale skleničky jsou asi nejlepší,i když teda takovejch peněz... :-|
svoja
27. únor 2010
BAE mrdiky me rozesmaly, peknej preklep 😃 😃 😃 😃

Kojeni je super, fakt! I kdyz se priznam, jak nam to neslo v porodnici a mucili nas obe, tak jsem se modlila, at proboha reknou, ze to nejde a zacnem davat um-bolelo to hrozne a neslo a neslo. Ale ted jsem rada, ze jsme vydrzely a jde nam to. Taky davam na jedno kojeni jedno prso, i kdyz nekdy si rekne o pridani🙂 tak to potom vytahnu druhy🙂

Ja s bradavkama takovej problem nemela, nemuzu radit...

Jinak nase mala spinka krsne pres den i dve hodky nekolikrat denne, ale v noci se intervaly jaksi zkracuji...doufam, ze nebude po me a nebudeme v noci bdit🙂

Dnes jedeme na ten vylet, uz jsem konecne vymyslela co ji oblecu, ale stejne mam hadriku plnou tasku jeste🙂 Pro jistotu 😃 A dam si neco u McDonalda, se tesim....doufam, ze to mala vypije potom🙂)

HEHE ja myslela jako jestli jsi jela do porodky se poradit...drzim pesti!
p.e.t.u.l.k.a
27. únor 2010
Já zase jenom vařím, ale je fakt, že teď dávám většiny zeleniny mražené a skleničky kupuju jen málokdy
Třeba dneska má hov.maso, hrášek, fazolky, mrkev, brokolici a zahustím mu to ai pohankou 🙂

Holky u nás začíná svítit oskar -supéééér 🙂
p.e.t.u.l.k.a
27. únor 2010
svoji hlavně ať to Barunce to spinkání zůstané , čím je miminko větší tím méně spinká ¨ :-|
A McDonalda ti závidím, já jsme neměla dlouho nic nezdravého i když bych si strašně dala 😃

Začni psát odpověď...

Odešli