• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
ef my sjme včera taky nebyli venku -foukalo hrozně a teď začíná taky :angry:
1. bře 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
zubaj tak to je super...uz se to urco podari...ted uz mas urcite toho pravyho muzskyho,tak to uz pujde :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a jak to vypada se snazenim??
1. bře 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nas fouka ted porad..navic jak byl nemocnej..tak od minulyho uterka byl venku jednou neco malo pres hodku...a od ty doby vubec...jeste trochu pokaslava,tak jsem to neriskovala a ted ten vitr!! :confounded:

jo a holky v sobotu jdu na chlastacku :grinning: ja se tak tesim...normalne se na to tesim jak mala holka :grinning:
1. bře 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ef my jsme taky nebyli ale věci i penízky nám poslali domů :slight_smile:
Ef Vítek spí dobře někdy se ještě jednou za noc vzbudí a někdy už né, ale ať to nezakřiknu , ale už stáváme kolem 7:30 teď spí od 9:30 ale za chvíli určitě se už vzbudí
1. bře 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ef teda ty se máš, teda mě alkohol vůbec nechybí , jsme ráda, že nemusím trpět :grinning:
Mě zítra přijedou kámošky jedna s malým 4 měsíčním Vojtíškem a druhá těhulink a ve středu kámoška s dvěmi dětmi to bude veselo :grinning:
1. bře 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no u nas Vitani bylo tusim v listopadu,ale bylo tolik narozenych deti,ze jsme se nevesli,takze pujdem na jare...vam tam davaji i penizky jo??tak to mate dobry!!!

Peti to Davidek spi jak kdy,treba spi 4-5 hodin a pak se vzbudi a chce pit a tak za tri hodky znova...to uz musi byt aby spal celou noc,to se stane tak jednou za mesic...treba z vcerejska na dnesek...sel spat v som,vzbudil se o pul 3 tak jsme mu dali mliko,to nechtel pak usnout,pak zacal o pul 5 zase brecet,tak jsem si s nim povidala a snazila ho uspat,ale uz neusnul,tak jsem mu o pul 6 dala zase mliko a vzala si ho k sobe a usnul po sesty a spal do pul 8,to jsem mu dala hracku,tak si hral a ja jeste spala a vstavali jsme o pul 9
1. bře 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ef tak to je dobré spaní :slight_smile:
1. bře 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska budu dělat plněné papriky až se Vítek probudí, ráno jsem umyla okna a ještě mi dvě chybí , byly jak jetel špinavé , bydlím u hlavní cesty :angry:
1. bře 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
no me se o alkohol ani nejedna...pro me je super,ze pujdu mezi lidi a trochu se odreaguju,protoze to pocasi a porad sedet doma,me leze uz krkem...to vis ze si neco dam,ale prehanet to nemuzu,sice je tady tatka,ale musim se druhy den starat o Davidka,bylo by mi blby lezet a vyspavat opici :grinning:
1. bře 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezis okna...ty jsem myla na Vanoce a ted je umyju az tak v lete :grinning: Peti ty jsi nejaka akcni...no my jsme s Davidkem opet sami doma :rolling_eyes: a mame svickovou od vcera,takze dneska nevarim
1. bře 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ef mě stačilo když jsme si dala tak půl deci vína no hnus :confounded: i když jsme si dala i 2krát vaječný koňak a ten mi chutnalale už jsme to na sobě cítila :grinning:
1. bře 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé svičkovou jsme měli včera se šlehačkou a brusinkama :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. bře 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ef no když už přes ně něšlo vidět tak jsme to musela umýt :grinning:
1. bře 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ja si dam pivisko,rezany,to je mnamka :grinning: ..tak my ji mame bez brusinek,ale taky dobra :grinning:

Peti taky se tak uz tesis na poradny jaro???ja strasne!!!uz aby to bylo...
1. bře 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja dneska nic nedelam,uklidila jsem si o vikendu a nemusim porad neco delat ze :grinning:
1. bře 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ef to víš, že těším :slight_smile: Nemůžu se dočkat

ááááá Vítek je vzhůru tak zatím papa
1. bře 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
no Davidek se taky nejak zacal vrtet...jdu tam juknout...
1. bře 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
efi... snažení je na začátku,.. takže zatím pohoda.. :wink:
1. bře 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky a koťátka:slight_smile:)

Tak prsíčko se lepší, ale malej pije o dost míň než když bylo zdravé, o dost celekm o 200ml včera:frowning2:((ale spal od 22h do 4 a pak do 7, musíme holt kojit častěji, on toho z toho bolavého moc nevytáhne, já pak ješě teda odstříkám, ale málo a pak rychle tvaroh, před kojením horkou sprchu..je to vcelkem záhul.
Ale malej je spoky, nepláče, tak jsem v pohodě...ale už aby to bylo zase v normálu!!!!

Hehenkoooooo!!!Myslíme na vás!!!!!ttfuj tfuj tfuj pro štěsíčko!!!
Car já deníska nikdy plakat nenechám, ale on pláče jen když má velký hlad a to je málokdy:slight_smile:)

Svoji barunka je teda úžasná!!!!!
Zubaj ahoooooooooooooooj!!!Držíme palce pěsti ať máš štěstí!!!!!
1. bře 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jsem si obvolala firmy na to očkování - prevenar, synflorix, tak kdo se rozhodujete, můžu předat info :wink:

cat: kolik ti vypije za den denísek?

zubaj: no ahoooj, hurá, že jsi zase tu :wink:
1. bře 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amal my jsme před zánětem pili 750-800ml za den a včera jen 550ml:frowning2:((
Ale vy asi pijete míň viď, myslela jsem na tebe právě včera a uklidňovala se ím, že amálka papá málo a taky jí to stačí..takže denísek nemůže strádat, no, ale přírůstky denní se nám jaksi zastavily.-(

Jo a please podej info o očkování, my jdeme 30.3. na první hexu
1. bře 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko holky... tak koukam ze hehenka ma urcite dnes narocny den.. tak na ni myslim a myslim...
1. bře 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja chci info o ockovani...prosim....co je lepsi?
1. bře 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky všechny zdravíme :dizzy_face:

trochu jsem vás přelítla, o víkendu mi hrozně blbnul net....

CAT doufám, že to prso už bude v pohodě, pokud je malej ok, tak ho nech, ať si vysosne tolik, kolik chce.... určitě to porazíte.... první 3 dny jsou trochu krize, pak to přejde... :wink:

EFI už se snad uzdravuje Davídek a máte pravdu holky, je tam tak děsnej vichr, my chtěli vyrazit na prochajdu a asi nikam nepůjdeme... :rolling_eyes:

a PETUL díky za info s tím kojením se zoubkama, já si to pořád nedokážu představit... :sweat_smile:

CAR má taky problémy s bradavkama, tý jo, takhle rozpraskaný až do krve jo? to mě mrzí CAR, snad to bude brzo v pohodě.... mě bradavky při přisátí malého taky trošku bolí, ale myslím, že tu největší krizi už máme zažehnanou, někdo tu doporučoval krém z DM, mám ho a můžu doporučit, je fakt super..... nebo pak ten Bepanthen.. :wink:
1. bře 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a teď to nejdůležitější holky, mám zprávy od HEHE :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: nevydržela jsem to a napsala jí SMS, jak jsou na tom a tohle mi odpověděla:

"Ahoooj - už jsem na rizikáči! Zítra ráno se nám břuchem narodí Kubítko. Furt z toho všeho natahuju, ale dobrý. Teď tu pobíhám ještě kvůli vyšetřením, odpo se dozvím víc o čase a anestezii a tak. Všechny moc zdravím - vybžikaná i natěšená Hehe" :grinning: :dizzy_face:

tak holky, držte palec, napsala jsem jí, že je moc zdravíme a myslíme na ně a že zítra už bude mít synáčka u sebe, tak ať se nestrachuje a mooooc se těší :wink:
1. bře 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé a byla tu ZUBAJ :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a nové snaženíčko, paráda, moooc držíme i s malým palec, aby to tentokrát dopadlo na jedničku :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. bře 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
chooj holky, .. díky.. :-****
1. bře 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat: v nemocnci na tý metabolický klinice jsem se dozvěděla, že miminko má vypít 150-200ml/den a kg, takže např. Amálka, co váží 4,36kg má vypít minimálně 654ml mlíčka/24 hodin. No, to zatím úplně nepije, ale blížíme se. Denísek podle toho, kolik váží. Pokdu pije skoro 800ml, tak to je dobrý. Jo a říkal mi ten profesor, že výkyvy ve dnech nejsou problém, jen by mělo miminko vypít 500ml/den, kvůli pitnému režimu.

Jinak, očkování, jsem volala do těch firem, co vyrábí vakcíny. Rozhodla jsem se pro Prevenar.

Prevenar ten starej chrání proti 7 sérotypům, Synflorix proti 10. Jenže už je na trhu nový Prevenar13, který chrání proti 13, je to 10 stejných, jako Synflorix a 3 jiné. Něco se vyskytuje v Asii a tak, ale pokrývá 95% výskytu těch koků v Evropě. Prevenar a Synflorix je teď zadarmo, ten Prevenar13 zatím ne, ale vyřizuje se to, aby to bylo zadarmo taky a hlavně, jde tím kdykoliv přeočkovat a mimi je chráněné rázem tou vyšší vakcínou. Což u Synflorixu nejde. Takže jde začít "starým" Prevenarem a přejít pak na "nový".
1. bře 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak nemocnice, kde byla Amálka taky doporučila Prevenar.
1. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
AMAL díky za info ohledně očkování, teď jsem o tom Prevenaru13 něco četla..... tak super, že to potvrzuješ... :wink:

a s tím kolik ty dětičky vypijí, to by mě zajímalo, kolik vypije náš malej.... :sweat_smile: kojím teda z jednoho prsa (málokdy si řekne že chce ještě) a malej cundá tak 20-30 minut..... a vydrží 2-3 hodiny.... většinou ty 3... :wink: stolici má pravidelnou, plíny počůraný dokonale... :grinning: a spokojeně spí, tak snad mu to stačí....
1. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek