Prvotěhulky a prvomaminky 🙂

tak a konečně je to tu... když už jsme skoro zahltily těhulkama a maminkama diskusi prvosenkovou snažilkovskou, je čas se přemístit tam, kam patříme 🙂)) a nechat tak prostor pro znovuzaplnění původní diskuse snažilkami .) x-)
snad se k nám snažilky z PRVOSENEK začnou zase časem přidávat a budeme se znovu rozrůstat o nové šťastné prvotěhulky 🙂

* domovská snažilkovská diskuse (aneb tady jsme se narodily, vyrostly a ke štěstí přišly)::: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThread... *

* tabulka prvotěhulek a prvomaminek::: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum... *

x-) x-) x-) x-) x-)
p.e.t.u.l.k.a
1. bře 2010
ef my sjme včera taky nebyli venku -foukalo hrozně a teď začíná taky ]-(
eeefffaaa
1. bře 2010
zubaj tak to je super...uz se to urco podari...ted uz mas urcite toho pravyho muzskyho,tak to uz pujde x-) x-) x-) a jak to vypada se snazenim??
eeefffaaa
1. bře 2010
no u nas fouka ted porad..navic jak byl nemocnej..tak od minulyho uterka byl venku jednou neco malo pres hodku...a od ty doby vubec...jeste trochu pokaslava,tak jsem to neriskovala a ted ten vitr!! :-S

jo a holky v sobotu jdu na chlastacku 😃 ja se tak tesim...normalne se na to tesim jak mala holka 😃
p.e.t.u.l.k.a
1. bře 2010
Ef my jsme taky nebyli ale věci i penízky nám poslali domů 🙂
Ef Vítek spí dobře někdy se ještě jednou za noc vzbudí a někdy už né, ale ať to nezakřiknu , ale už stáváme kolem 7:30 teď spí od 9:30 ale za chvíli určitě se už vzbudí
p.e.t.u.l.k.a
1. bře 2010
ef teda ty se máš, teda mě alkohol vůbec nechybí , jsme ráda, že nemusím trpět 😃
Mě zítra přijedou kámošky jedna s malým 4 měsíčním Vojtíškem a druhá těhulink a ve středu kámoška s dvěmi dětmi to bude veselo 😃
eeefffaaa
1. bře 2010
no u nas Vitani bylo tusim v listopadu,ale bylo tolik narozenych deti,ze jsme se nevesli,takze pujdem na jare...vam tam davaji i penizky jo??tak to mate dobry!!!

Peti to Davidek spi jak kdy,treba spi 4-5 hodin a pak se vzbudi a chce pit a tak za tri hodky znova...to uz musi byt aby spal celou noc,to se stane tak jednou za mesic...treba z vcerejska na dnesek...sel spat v som,vzbudil se o pul 3 tak jsme mu dali mliko,to nechtel pak usnout,pak zacal o pul 5 zase brecet,tak jsem si s nim povidala a snazila ho uspat,ale uz neusnul,tak jsem mu o pul 6 dala zase mliko a vzala si ho k sobe a usnul po sesty a spal do pul 8,to jsem mu dala hracku,tak si hral a ja jeste spala a vstavali jsme o pul 9
p.e.t.u.l.k.a
1. bře 2010
ef tak to je dobré spaní 🙂
p.e.t.u.l.k.a
1. bře 2010
dneska budu dělat plněné papriky až se Vítek probudí, ráno jsem umyla okna a ještě mi dvě chybí , byly jak jetel špinavé , bydlím u hlavní cesty ]-(
eeefffaaa
1. bře 2010
no me se o alkohol ani nejedna...pro me je super,ze pujdu mezi lidi a trochu se odreaguju,protoze to pocasi a porad sedet doma,me leze uz krkem...to vis ze si neco dam,ale prehanet to nemuzu,sice je tady tatka,ale musim se druhy den starat o Davidka,bylo by mi blby lezet a vyspavat opici 😃
eeefffaaa
1. bře 2010
jezis okna...ty jsem myla na Vanoce a ted je umyju az tak v lete 😃 Peti ty jsi nejaka akcni...no my jsme s Davidkem opet sami doma 8-( a mame svickovou od vcera,takze dneska nevarim
p.e.t.u.l.k.a
1. bře 2010
ef mě stačilo když jsme si dala tak půl deci vína no hnus :-S i když jsme si dala i 2krát vaječný koňak a ten mi chutnalale už jsme to na sobě cítila 😃
p.e.t.u.l.k.a
1. bře 2010
jé svičkovou jsme měli včera se šlehačkou a brusinkama :-p
p.e.t.u.l.k.a
1. bře 2010
ef no když už přes ně něšlo vidět tak jsme to musela umýt 😃
eeefffaaa
1. bře 2010
to ja si dam pivisko,rezany,to je mnamka 😃 ..tak my ji mame bez brusinek,ale taky dobra 😃

Peti taky se tak uz tesis na poradny jaro???ja strasne!!!uz aby to bylo...
eeefffaaa
1. bře 2010
ja dneska nic nedelam,uklidila jsem si o vikendu a nemusim porad neco delat ze 😃
p.e.t.u.l.k.a
1. bře 2010
Ef to víš, že těším 🙂 Nemůžu se dočkat

ááááá Vítek je vzhůru tak zatím papa
eeefffaaa
1. bře 2010
no Davidek se taky nejak zacal vrtet...jdu tam juknout...
zubajda
1. bře 2010
efi... snažení je na začátku,.. takže zatím pohoda.. 😉
cat79
1. bře 2010
Ahojte kočky a koťátka🙂)

Tak prsíčko se lepší, ale malej pije o dost míň než když bylo zdravé, o dost celekm o 200ml včera😞((ale spal od 22h do 4 a pak do 7, musíme holt kojit častěji, on toho z toho bolavého moc nevytáhne, já pak ješě teda odstříkám, ale málo a pak rychle tvaroh, před kojením horkou sprchu..je to vcelkem záhul.
Ale malej je spoky, nepláče, tak jsem v pohodě...ale už aby to bylo zase v normálu!!!!

Hehenkoooooo!!!Myslíme na vás!!!!!ttfuj tfuj tfuj pro štěsíčko!!!
Car já deníska nikdy plakat nenechám, ale on pláče jen když má velký hlad a to je málokdy🙂)

Svoji barunka je teda úžasná!!!!!
Zubaj ahoooooooooooooooj!!!Držíme palce pěsti ať máš štěstí!!!!!
amallie
1. bře 2010
ahoj holky, jsem si obvolala firmy na to očkování - prevenar, synflorix, tak kdo se rozhodujete, můžu předat info 😉

cat: kolik ti vypije za den denísek?

zubaj: no ahoooj, hurá, že jsi zase tu 😉
cat79
1. bře 2010
Amal my jsme před zánětem pili 750-800ml za den a včera jen 550ml😞((
Ale vy asi pijete míň viď, myslela jsem na tebe právě včera a uklidňovala se ím, že amálka papá málo a taky jí to stačí..takže denísek nemůže strádat, no, ale přírůstky denní se nám jaksi zastavily.-(

Jo a please podej info o očkování, my jdeme 30.3. na první hexu
luciebx
1. bře 2010
dobre ranko holky... tak koukam ze hehenka ma urcite dnes narocny den.. tak na ni myslim a myslim...
svoja
1. bře 2010
ja chci info o ockovani...prosim....co je lepsi?
prosteja
1. bře 2010
ahojky všechny zdravíme x-)

trochu jsem vás přelítla, o víkendu mi hrozně blbnul net....

CAT doufám, že to prso už bude v pohodě, pokud je malej ok, tak ho nech, ať si vysosne tolik, kolik chce.... určitě to porazíte.... první 3 dny jsou trochu krize, pak to přejde... 😉

EFI už se snad uzdravuje Davídek a máte pravdu holky, je tam tak děsnej vichr, my chtěli vyrazit na prochajdu a asi nikam nepůjdeme... 8-(

a PETUL díky za info s tím kojením se zoubkama, já si to pořád nedokážu představit... :-N

CAR má taky problémy s bradavkama, tý jo, takhle rozpraskaný až do krve jo? to mě mrzí CAR, snad to bude brzo v pohodě.... mě bradavky při přisátí malého taky trošku bolí, ale myslím, že tu největší krizi už máme zažehnanou, někdo tu doporučoval krém z DM, mám ho a můžu doporučit, je fakt super..... nebo pak ten Bepanthen.. 😉
prosteja
1. bře 2010
a teď to nejdůležitější holky, mám zprávy od HEHE x-) x-) x-) nevydržela jsem to a napsala jí SMS, jak jsou na tom a tohle mi odpověděla:

"Ahoooj - už jsem na rizikáči! Zítra ráno se nám břuchem narodí Kubítko. Furt z toho všeho natahuju, ale dobrý. Teď tu pobíhám ještě kvůli vyšetřením, odpo se dozvím víc o čase a anestezii a tak. Všechny moc zdravím - vybžikaná i natěšená Hehe" 😃 x-)

tak holky, držte palec, napsala jsem jí, že je moc zdravíme a myslíme na ně a že zítra už bude mít synáčka u sebe, tak ať se nestrachuje a mooooc se těší 😉
prosteja
1. bře 2010
jééé a byla tu ZUBAJ x-) x-) x-) a nové snaženíčko, paráda, moooc držíme i s malým palec, aby to tentokrát dopadlo na jedničku 😉 x-) x-) x-)
zubajda
1. bře 2010
chooj holky, .. díky.. 😘***
amallie
1. bře 2010
cat: v nemocnci na tý metabolický klinice jsem se dozvěděla, že miminko má vypít 150-200ml/den a kg, takže např. Amálka, co váží 4,36kg má vypít minimálně 654ml mlíčka/24 hodin. No, to zatím úplně nepije, ale blížíme se. Denísek podle toho, kolik váží. Pokdu pije skoro 800ml, tak to je dobrý. Jo a říkal mi ten profesor, že výkyvy ve dnech nejsou problém, jen by mělo miminko vypít 500ml/den, kvůli pitnému režimu.

Jinak, očkování, jsem volala do těch firem, co vyrábí vakcíny. Rozhodla jsem se pro Prevenar.

Prevenar ten starej chrání proti 7 sérotypům, Synflorix proti 10. Jenže už je na trhu nový Prevenar13, který chrání proti 13, je to 10 stejných, jako Synflorix a 3 jiné. Něco se vyskytuje v Asii a tak, ale pokrývá 95% výskytu těch koků v Evropě. Prevenar a Synflorix je teď zadarmo, ten Prevenar13 zatím ne, ale vyřizuje se to, aby to bylo zadarmo taky a hlavně, jde tím kdykoliv přeočkovat a mimi je chráněné rázem tou vyšší vakcínou. Což u Synflorixu nejde. Takže jde začít "starým" Prevenarem a přejít pak na "nový".
amallie
1. bře 2010
Jinak nemocnice, kde byla Amálka taky doporučila Prevenar.
prosteja
1. bře 2010
AMAL díky za info ohledně očkování, teď jsem o tom Prevenaru13 něco četla..... tak super, že to potvrzuješ... 😉

a s tím kolik ty dětičky vypijí, to by mě zajímalo, kolik vypije náš malej.... :-N kojím teda z jednoho prsa (málokdy si řekne že chce ještě) a malej cundá tak 20-30 minut..... a vydrží 2-3 hodiny.... většinou ty 3... 😉 stolici má pravidelnou, plíny počůraný dokonale... 😃 a spokojeně spí, tak snad mu to stačí....