• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Tol no jo ten malý měl teda prý při narození čtyři a půl kila ale i tak.
4. bře 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda 9 kg..to bude mít Vendulka v roce :grinning:
dnes jsme kupovali věci do předsíně, botníčky, věšák a tak..
a v porodnici jsem Vendulku taky přikrmovala i když jsem rodila normálně, ale čaj jí snad nedávali a dokrmovala jsem si jí pak sama večer a noc před odchodem, stříkačkou a přes malíček..nejde o to, že by mimi dali čaj nebo umělé mlíko ale to jak to do mimi dostanou, pokud přes prst, stříkačkou, kádinkou, lžičkou tak je to v pohodě, ale flaškou a dudlíkem se ničí ten sací reflex, který je důležitý pro kojení, proto by Hehe měla mít Kubíka u sebe a jak psala Carcul nebo kdo pořád přikládat a přikládat..protože když mimi neumí správně sát tak se ničí bradavky a dělá se málo mlíčka ale to určitě víte..
4. bře 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
třeba jen nechtěj hehe stresovat....... :frowning2:
4. bře 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme z prochazky doma :grinning: :grinning: :grinning: tam je ale zima,brr
4. bře 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kybyste chteli videt malou-tak jako vzdy,akorat album Sofinka a heslo je stejny jako normalne :grinning:
4. bře 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme jedli kdyz jsme doprochazkovali a ted jsme dojedli zas..zachvilku sni i nas :sweat_smile:
4. bře 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Carcul, Sofi je nádherná :dizzy_face: :dizzy_face: a ten růžový overálek s modrou kočičkou máme taky :grinning:
4. bře 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ange..hihi tesco :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: dekujeme za pochvalu
4. bře 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky,jsme opruzeny,ale ne na prdelce,co na to?bepanthen moc nepomaha a sudocrem jen trosku..zmenit plinky?
4. bře 2010 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holkyyy mrkněte o alba navideoale posuňte si to minutu mu trvalo než zjistil, že to vydává zvuky, aletady mi zvuk nejde ....
4. bře 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ver..jeeee :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

holky tak my ted teda meli bole bruch,hruza,hrozne vyvadela..jsme klubickovali,nahrivali,i rourku jsme museli,chudinka moje..ted na me spinka
4. bře 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Carcul malá je kouzelná!!fakt nádherná princeznička Sofie:slight_smile:)

A jak se má hehenka?
Ver super videjko:slight_smile:)mě to ňák nejde poslat přes bluetooth z mobilu do PC:frowning2:((mám video jak malej říká ahoj:slight_smile:)fakt prča:slight_smile:))

Jdeme se masírovat a pak koupat tak papapapa zítra!!!
4. bře 2010 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
CARCUL dofinka je naaaadherna malicka princeznicka. uplne me nektery jeji pozy pripomnely barborku:slight_smile:

k tomu prikrmovani- v nemocnici asi vedi, co delaji...ale caj??? kdyz jsem mela v porodnici barborku posledni dva dny a dve noci na svetlech u sestricek, tak ji jednou v noci bez meho vedomi taky dali um. docela me to nastvalo, protoze jinak me ji vozili normalne na kojeni...a kdyz jsem se ptala, jaktoze u me celou noc nebyla, tak me jakoby nic rekla sestra, ze se mala vzbudila, mela hlad a dali ji um a jak ji to smakovalo :unamused: a pritom jsou u nas vyhaseny kojenim...no a jednou dostala, protoze mela po kojeni hlad, to jsem tam s ni jela sama.

drzim HEHE pesti teda...ja jen nechapu, proc u ni Kuba neni vic....je to proto, ze ji boli to bricho? vubec nevim, jak to po tech cisarich byva

VER aha....bara taky mela potize s dychanim a byla chvili na kysliku....ale nic nam nerikali o neurologii
4. bře 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky dekujeme za pochvaly :grinning: fakt jsme z ni oba hotovi
4. bře 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink:

carcul: látkové plínky pomáhají a nechat taky volně dejchat chvíli bez plín a pak na obří opruzeninu zabere mast dermazulen, taková modrá
4. bře 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svoji mě teda malého nosili na kojení po císaří pořád i když si ho pak teda brali (ale to hlavně kvůli té zlomené noze) já myslím, že to záleží na každé nemocnici. U nás teda razí heslo pomůžeme když to nejde, ale zkuste to i samy. Ale já myslím, že už Hehe Kubíka brzy nechají.
4. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
carcul: krasavice :wink:
4. bře 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji.no ono skoro všechny děti, ale tohle je kvůli tomu nízkýmu pH ani nevim co to znamená se musim podívat:slight_smile:
car:no ňuňanááá má skvělý vlasy nad tim čelem jak rošťák a taky čupr ušiska.-)

jak to ze začáku porád dadá:slight_smile:))

holky vy máte tak pěkný ty miminka, fakt ten táda prostě je furt jak stařenej králi, přitom má dobrou váhu, dneska ta sestra na neuro z něj byla celá pryč a řikala že je dlooouhej ať si nedělam hlavu:slight_smile:)
4. bře 2010 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mala nam spinka uz nekdy od pul sesty- vzbudili jsme ji kolem pul osme, najedla se, vykoupala a okamzite usnula...pretim jsme byli venku a ja se cejtim tak blbe, ze jsem si s ni uz dlouho nehrala....mam jakoby spatne svedomi, ze se ji nevenuju, i kdyz vim, ze spi a je ji dobre. A nebo doma ji nemuzu nechat chvili jen tak lezet a koukat, protoze mam strach, ze se nudi- proste jsem skoro porad s ni. Jsem asi posahana...mate to nekdo taky tak? Ja jak ji dlouho nemam u sebe, tak jsem vyrizena. Tak jsem se aspon prezrala pizzou az je me na zvraceni a to mam vycitky jeste vetsi :confounded: ...mam nejak hodne casu zrat :unamused:

ADEL aha aha...no me je to prave divny, ze ho nema...

jojo...barborce taky pomaha byt bez plinek....nechavam ji tak casto- miluje to...az teprve nekolikrat pocura podlozku, tak ji zabalim :grinning: :grinning:

LATKARKY- barca ma uplne vysusene boky- myslim, ze od plinek, uplne se loupe...mazu olejickem po kazdym prebaleni, nejvic pomaha bepanthen...mate nekdo zkusenost?
4. bře 2010 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoja.já se z tebe picnu:slight_smile:
4. bře 2010 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
VERU ja to vedela:slight_smile:

...no ale pekne jsem zacala hubnout, jak jsem litala kolem malicky a ted jak je hodna a hezky spinka, tak mam cas jist a zas kynu...nebo ze by antiko?? sere me to jako...
4. bře 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoja:že tě nezklamu a budu tady myslíš??.-)))no já ti tak závidim, táda jako nikdy nespal 5 hodin v kuse...jen první tejden co jsme přijeli z porodky, jak měl tu žloutenku.)

heheee aspoň nebudu jen já tlusťoch, jen papej.-)))
já zejtra jedu pro novej kočár a to budu furt venku:slight_smile:
4. bře 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
já bych šla zas rodit:slight_smile:
4. bře 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
vedela jsem, ze tohle odpovis ty kukurice jedna...

tak k vozitku gratuluju...jaky bude???

no mala pres den vzdycky treba hodku spi a hodku je vzhuru...obcas spani vynecha....obcas protahne...ale je fakt silene hodna!

jezisi rodit jo?
4. bře 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
quinny speedi, tyrkysovej, no nádhera, ale se zadlužim, jenže ho chci:slight_smile:)
ty jo toje fakt zlatá......za co si to jako zasloužíš můžeš mi říct??..jo mě to asi baví jsem zjistila, nebo jsem divná:slight_smile:
4. bře 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
no panecku...a novej?

to nevim za co si to zaslouzim...hahaaaaa

jako rodit te bavi???...ja si porad prohlizim fotky...z porodniho salu treba a uplne si vzpominam na ty pocty, kdyz me ji dali do naruce...bylo to nadherny, zopakovala bych si to, ale s Barunkou ne nanovo.
4. bře 2010 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
nee, ale na fotkách vypadá hooodně dobře, je to za super cenu tak uvidim, ale snad bude dobrej, i je tam psáno ve výborním stavu:slight_smile:sem natěšená, ze mě je fakt matka, hrůza:slight_smile:))

no asi o člověče, ....to jo to byla smršť hormonuuu šílená:slight_smile:ale já byla při smyslech, když malej vyběh, hystericky jsem chtěla vědě proš nepláče a málem se zvedla z křesla a šla se podívat:slight_smile:))
4. bře 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubíka dokrmujou u Apolináře, to teda koukám, v Hradci teda dokrmujou jen v opravdu závažných případech, třeba v případě mé kamarádky, která při porodu málem vykrvácela a syna jí přiložili až po dvou dnech, kojení už nenastrtovali a po třech dnech to dítě už má hlad. Ale jinak nám říkali, že dítě má zásoby tak na tři dny než se rozběhne laktace, to je jasný, že hned nenakojí padesát ml, vzomínám si, že malá v porodce vypila až druhý den 45 ml a pak po koupání jen pět, ale sestřička mě naštěstí nestresovala a těch pět nikam nenapsala a počkali jsme na další kojení. V porodnici jsem nic jinýho nedělala než že jsem kojila třeba 45 min koupala se a přebalovala. Takže Hehe, hlavně nestresuj a koj koj koj případně studuj techniku. Dokrmovat bych siKubu nenechala i za cenu že bude řvát, páč když je dokrmený, tak nemá tolik sil na cucání z prsa a velmi rychle přijde na to, že je mnohem jednodušší přijímat potravu jinak. To ť můj názor, ale i hradecké nemocnice, tady rozkojí opravdu téměř každého, ikdyž se to někomu může zdát ze začátku jako trápení, prostě pozitivním přístupem maminu stimulují aby se snažila co nejvíc to jde a první dva dny určitě nedokrmují žádné donošené dítě. Pak to řeší individuálně, většinou je pak ještě na řadě odsávačka a dokrm vlastním mlíkem a pak až UM. Bych spíš řekla, že sestry nechtěj, aby jim tam děti řvaly :confounded:
5. bře 2010 v 06:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a určitě dokrmujou v nemocnicích UM??u nás dokrmujou z banky, jak jsem měla na začátku hodně mlíka, tak jsem to dávala sestrám, ptali se jestli jsem od porodu kouřila teda...
5. bře 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko holky, tak my měli zase trošku těžší noc..... :confounded: zatím to připisuju tomu spurtu, tak jsem zvědavá jak dlouho to bude trvat....

zprávy od HEHE, včera mi psala, že vůbec neví, proč ho dokrmují a proč mu dávají ten čajík, ale moc to asi neřeší, má krapet jiný starosti, Kubík má prý problémy s odříhnutím, vůbec neví jak na to.... :frowning2: a dneska ráno mi psala SMS, že ji chtějí hnát na transfuzi, prý kvůli těžké anémii z krevního obrazu.... :confounded: Helenka si to teda fakt užívá chudina.....

a s tím kojením a dokrmováním mám podobný názor jako ROMI :wink: HEHE má už tak trošku problém s rozkojením kvůli tomu císaři a tímhle jí fakt asi nepomáhají...
5. bře 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek