• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Blahu pro naši Téru je taky uspávací impluz otevřený okno :grinning: spí při otevřeným okně odmalička :wink: teda přes den...v noci ještě ne.....

jinak Téra byla v zavince jen v porodce, doma mám dvě rychlozavinky a dvě klasický péřový zavinky, v životě už bych neudělala takovou blbost jako koupit rychlozavinku, vyhozený prachy, protože jsou ty rychlozavinky docela velký.....ani v rychlo a v klasický nechtěla Teri být, takže klasický jsou uklizený a rychlo používám jako podložkou v ohrádce na hraní, ať ji aspoň nějak užije :slight_smile:

Prostejko já ten Sab dala bez porady s dr, v lékárně jsem se ptala od kdy můžu ty kapky dávat, ale můžu říct, že jsem je snad ani kupovat neměla, protože jsem jí je dala asi 2x a to jen preventivně, naše zlatíčko na prdíky vůbec netrpěla ani netrpí a to jsem jedla od začátku čerstvý pečivo :wink: oni kluci na prdíky trpí asi víc...
8. bře 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
prostejko je to sileny je fakt znat kazdej mesic,vcera konecne si dal s chuti k veceri kasi,on je takovej vybiravej,tuhle nam nechtel ani bilej jogurt a on uz mlecnej vyrobek musi mit,tak nam mudra poradila at mu davame misto toho actimel no a jak mu smakuje - takze mixujem jablicko,par d.susenek a actimel a muze se uzrat :grinning:

akorat nam nejde nejak lezt,ale plazi se kutalůi skvele,ze vseho nejradsi stoji - jo je s nim sranda :grinning:

pul sedma rano jo??co to je,to uz neznam,u nas se vstava v 5,v 6 nejdyl,ale snad to natahneme dyl,kdyz uz bude bastit kasi k veceri
8. bře 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky MONCI :dizzy_face: jo rychlozavinky jsou docela o ničem, to potvrzuju :confounded: ve dne mi v tom malej usne, to mu docela stačí, ale v noci fakt vyžaduje pořádný zabalení a to zmákne jen klasická péřová zavinka, do té ho fakt utáhnu pořádně a on je spokojenej a hned usne... :wink:

a díky za tipy s tím SABem, když jdu k doktorce, tak se zeptám, jestli nezapomenu... :grinning: a kolik jste toho tak teda dávali jako preventivně?
8. bře 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
no monci s tema prdikama to potvrzuju,my si uzili,nastesti ted uz strili sam,bez kapek i masazi :grinning:

tak monci mi ho taky nemame otevreny celou noc,to bylo spis v lete a na podzim,ale kdyz se v noci vzbudi dame dudlika,otevrem okno a do 5 minut spi a manza ho pak zavre :grinning:
8. bře 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAHU no vy jste vyšší level :grinning: já už se těším až Davídek bude větší a bude s ním nějaká sranda... budeme si moct hrát a číst a povídat.... ale je mi taky jasný, že pro mě to bude znamenat míň volnýho času....

a s tím vstáváním, vy se zase nebudíte v noci BLAHU.... :confounded: já když si jdu po deváté lehnout a pak vstávám v 23, ve 2 a v 5 tak jsem ráda, když tak do půl osmé vydrží hajat..
8. bře 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo takhle to děláte s tím otevřeným oknem.... no my vyvětráme, než malýho dáváme spinkat... :wink: a spinká krásně... tak že bych to zkusila jako BLAHU? po kojení pěkně otevřít okno, dát malého spinkat a pak ho zavřít... :sweat_smile: to mě nenapadlo... nezkušená matka hold :grinning:
8. bře 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano,

sab jsou prirodni kapky???? ja myslela, ze ty nee...ze prirodni je babycalm- to jsou jen bylinky a muzou se i novorozencum...sab me rikali ze je pro starsi deticky- miminka

blahu jestli mas zajem, tady je barunky album na fb: http://www.facebook.com/album.php?aid=14&id=100000687810294&l=6971189d98

http://www.facebook.com/album.php?aid=-3&id=100000687810294&l=1cd199699d

http://www.facebook.com/album.php?aid=932&id=100000687810294&l=e05b2eba7c
8. bře 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prostejko to mas recht s tim casem,ted uz je ze me doslova hlidaci pes,volny cas jen kdyz spi,jinak moc ne,je totiz desne mrstnej,nez se otocim uz je jinde,jelikoz jsem dala pryc ohradku aby se mohl taky pohybovat

jo bejvavalo,ted k nemu taky dost vstavame,dudlik,nebo probuzeni,nebo zlej sen,tak 4 vstanem z te postele urcite,akorat teda nekrmime,no

zkusena matka - no jsme tu uredne nejstarsi :grinning: :grinning: :grinning: ne tak si sama najdes co Davidkovi vyhovuje - nebo otevri okno pred kojenim pres den a pak ho dej spat,to delam ja v tech mrazech :grinning:
8. bře 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
me to nedalo ta pipinka.....mala mela uz od narozeni ji plnou toho mazku nebo co...me rekli necistit uplne....ted jsem to postupne vytrela jakoby, ale zas nechci ji uplne hrabat do kazdyho zahybu...ono je to tam takovy malickaty....achjo to jsou starosti...
8. bře 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prostejko máš recht, prostě klasická zavinka je klasická zavinka :wink: :dizzy_face:

no holky, to já si naučila přes den Terez uspávat na rukou :pensive: no jo no, vím, že jsem si pěkně naběhla, ale zase musím říct, že jakmile ji vezmu do náruče, tak do 10 minut usne, tak to zas není tak hrozný, i když se teda už pěkně pronese,když váží přes 7 kg :grinning: to bude boj, až ji to budu odnaučovat...

Blahu já to jako myslela s tím oknem přes den :grinning: třeba v půl 9 zakňourala, že chce spát, otevřela jsem okno, vzala jsem ji do náruče, v tu chvíli byla tuhoň, přes den spí v naší posteli, přikryla jsem jí peřinou a už přes hoďku spokojeně chrupká :slight_smile:
a večer po koupání a namazání a masáži, když odcházíme z ložnice, tak otevřeme okno, nakojím, po nakojení s Terez v náručí zavřu okno a nechám to tam chvilku prohřát, ale jen trošku a šup do postýlky :slight_smile:
8. bře 2010 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky SVOJI :dizzy_face: na fotečky jsem mrkala, musím pochválit, maličká je náááádherná :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak s těma kapkama teď nevím, mě je v lékárně taky doporučili i pro novorozence, tak nevím... :pensive: no zeptám se mudry..

BLAHU jo tak vstát a uklidnit to je trošku něco jinýho, když já musím vstát, přebalit, nakojit (a to kojím tak půl hodinky) a pak ještě uklidnit a uspat... :wink: a kolik jsi dávala těch kapek? na noc, preventivně?
8. bře 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
áááá slyším naši zpěvačku :grinning: už se potvůrka v lehu na zádech chce zvedat do sedu :wink:
8. bře 2010 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
SVOJI jsou to ale probémy s holčičkama.... snad to bude dobrý.... kluky zase trápí víc ty prdíky, si asi nevybereme co... :sweat_smile:

holky já mám malýho přes den zatím u sebe v obýváku v tom košíku..... spí zatím dost často, tak ho nechci pořád nosit do ložnice, aby tam byl sám... :wink: ale je fakt, že teď mě sem tak svítí sluníčko, že mám otevřenou i ventilačku a je tu krásnej vzduch a malej chrní.... ho budu muset za chvíli vzbudit, abychom se nachystali k té doktorce...
8. bře 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji sab je myslim od 3.tydne jako fenyklovej cajik - fokty moc pekny tuhle jsem koukala na beremku na vasi svatbu,teda ty jsi vypadala uplne jina bez ty ofiny co mas ted :grinning: fotecky krasny,a jak se Barunka krasne uz smeje holka jedna :grinning:

moc vy mate fotky taky moc krasny,malej ma taky polohy spanku jako ja asi je to dedisny :grinning:
8. bře 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAHU i fenyklovej čaj se může dávat jo? takovým malým miminkům? to čumím teda.... jsem fakt nějaká neinformovaná... :grinning:
8. bře 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci ja ziram malej uz spi hodinu,krasa :grinning: :grinning: :grinning: no na rukou,tak to nas nepotkalo,protoze malej nam nikdy neusnul na ruce,ze bysme ho polozili a sli,vzdycky se probral,ani jako malinky miminko - to ja ho az ted,kdyz uz nemame psa ucim,ze nepribehnem sotva knikne,ted uz nechame treba postezovat si a trochu vyplakat,kdyz se vzteka,driv jsem musela hned k nemu,protoze jinak by pes zavac vit

prostejko davala jsem 15 kapek do mlika a bylo po starostech,no to jo jeste,ze tenhle maraton prebalovani a krmeni za nama :grinning:
8. bře 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
prostejko ten treba z dm babylove fenykl je od 2 tydne dokonce,ale tak cajiky moc malej nechtel nikdy a ted ho nemuzu naucit aby pil taky neco jinyho nez mliko - to bude jeste boj
8. bře 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz se tesim,az nam prijde povypravet hehenka,sand uz bude odpoledne doma nacelnice jedna nase
8. bře 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha BLAHu tak já mu asi 15 kapek do mlíka nedám... :grinning: do prsa si to asi nenakapu....takže můžu rovnou do pusinky? mudra snad poradí..... a na čaj se jí chci taky zeptat, on na to má ale každej jinej názor... některej doktor tvrdí čaj jo, aby miminka nebyly dehydrovaný, jinej zase tvrdí, že to není potřeba.... :sweat_smile:
8. bře 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
na HEHE taky myslím a těším se až přijde poreferovat.... :wink: dneska by ji teda snad měli pustit domů, když psala že by je pustili už včera ale nebyl doktor..... ale uvidíme, jak bude mít čas přijít za náma....
8. bře 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ženy málem jsem zapomněla... všechno nejlepší k tomu mezinárodnímu dni žen :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
je prostejko no jo - zeny vsechno nam nejlepsi :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: at mame hodny,zdravy a krasny deti :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

prostejko no tak do pusinky,nebo na lzicku a sup tam s tim :wink: no caj presne kazdej rekl neco jineho i nase okoli,tchyne se s tim vylozene nemohla smirit,ze nema caj - mimochodem v sobotu mema doma oslavu,budou nasi i tchanovci,to bude parada,se o malyho poperou :grinning: uz se tesim na ty perly jak am co delat
8. bře 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic holky, jdeme se chystat k doktorce.... doufám, že si tam vzpomenu na ten SAB a čaje... :grinning: já vždycky než se tam rozkoukám, tak valíme pryč, doktorka se mě ptá, sestra potřebuje držet malýho a já pak zapomenu, co jsem chtěla... :grinning: pak se tady ukážeme s novinkama :wink: zatím se mějte holky papa :dizzy_face:
8. bře 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blahu no to je výjimka, když spí hoďku, většinou spí 3x po půlhodině denně :wink: pravidelně chce spát tak po 2,5 až 3 hodinách dopolko, odpolko už je to horší, nejhorší je ale, že se mi po půl hodině budí i v kočárku a chce sedět a brečí, to je pak mazec, se rychle vracíme z prochajdy dom :grinning: ale jinak Teri nebrečí, v postýlce v noci brečí jen, když má zlý sen a přes den ji ve spánku ve velký posteli kontroluju a pak k ní jdu až když ji slyším vyprávět nebo povykovat, je to zpěvačka povykuje na strop :grinning:

Prostejko já dávám Teri z lahvičky čajík fenyklový od čajánku, tam je laktóza stejně jako v mateřským mlíku a dávám jí ho třeba jednou za dva dny nebo když si na to vzpomenu, ale né kvůli prdíkům, prostě jen tak a aby se je naučila pít, někdy z lahvičky chce někdy ne, ale nechávám ji vypít jen tak 20 ml, to ji pro začátek stačí :wink:
a tak jsem nevěděla jak mám Teri dávat kapky (třeba Kanavit nebo Vigantol), ten Vigantol ji kápnu zrovna do pusinky a ten Kanavit je hořkej, tak si pár kapek mlíka odstříknu na lžičku (koupila jsem si v lékárně tu silikonovou) a do toho ji ten Kanavit kapu :wink: teď jí tu lžičku dávám na hraní, aby si na ni zvykla, až bude dlabat :wink:
jinak ten čaj, myslím si, že není potřeba, pokud nejsou velký vedra, já ho začala Terez dávát asi ve 2 a půl měsících a třeba teď už ho 14 dní neměla :wink: nedávám jí ho prostě pravidelně, ale chci, aby si na něj zvykla než budou vedra
8. bře 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tady je jasne videt, jak kazdy rika neco jinyho...nam zase rikali at nedavame miminku nic jineho nez nase mlicko, zadnej cajik- fenyklovej jen pres nas, to znamena, ze ho vypije maminka a mimi ho dostane v mlicku. kdyz jsem schanela kapicky na prdiky, tak me rekli ten babycalm, ze je ciste prirodni a muzou ho i novosi a sab ze uz tak prirodni neni a dava se pozdeji...no a pak si vyber zejo...

diky za pochvaly....

BLAHU ja ale nemam na beremku album :sweat_smile:
8. bře 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAHU jj, jsem si to teď v tom letáku přečetla, že do jídla nebo na lžičku... takže po kojení bych mu to dala na lžičku.... ale zeptám se ještě té mudry... díky moc za tip.. :wink: a co říká tchýně, tak to mi může být uvalený... naše tchýně se divila, proč jdeme hned po příjezdu z porodky s malým k doktorce, že se to prý nikdy nedělalo... :grinning: a oslavu si snad užijete BLAHu, v rámci možností :wink: no nic letím, ať to stihnu.... zatím pa :dizzy_face:
8. bře 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prostej pa :slight_smile:
8. bře 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky tak co je nového?
8. bře 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky taky mají vaše ratolesti tak chlupatý uši? naše Terez je má chlupatý :grinning: příští týden v úterý jdeme na náušnice, to budou sestry koukat, jak má chlupatý ušiska :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo svoji,tak kde jsem to videla??ze by jak jsi prvne davala odkaz na fb??? :grinning: :grinning: :grinning:
presne si nevyberes koho mas poslouchat,takze my jsme si vybrali jasne poslouchame nasi mudru a kdyz nam nekdo se snazi vecpat to codelal pred lety on,tak t¨rikame,ze se ridime tim,co nam poradi mudra a mame klid :grinning:

no oslava to bude zase neco,jde o moje narozeniny a na tech uz se pravidelne tchyne nekolik let nebavi a tvari se jak u muceni o darku nemluve :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek