• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
snad neco sezenem, a holky na vitani obcanku se zvou i babicky a dedeckove nebo je to jen pro rodice??? nebo jak to je? :slight_smile: moje prvni verejna akce po porodu tak jsem z toho uuuplne mimo :grinning:
15. bře 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoooj PRVUŠKY japa je :dizzy_face:
15. bře 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
je nuki ahoj ,tak vy uz citite pohyby,tak to je krasa

hehe rozumim ti s chlupama u nas to byval taky desmale je to uz 4 tydny co nemame pejsku a furt chlupy a co se uz kolikrat luxovalo a porad se nekde nejaky ukazuje
15. bře 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky hypo,teda ja bych sla shanet saticky hned,ale tak snad se te holcicky taky jednou dockam :grinning:

ahojky zuzi a tol :grinning:
15. bře 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blahu: Ahojky:slight_smile:
jojo citím je už asi 2 týdny a ted už je cítil i manža..:slight_smile:))
tak jak to s pejskou dopadlo? komu jste ji nakonec dali? :slight_smile:

Zuzi: Ahojky.:slight_smile:)) my se máme dobře..:slight_smile:)

Hypo: určitě to skvěle zvládneš..:slight_smile:
15. bře 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
HYPO... to určitě musíš sehnat nějaké úža sladké šatičky pro Amálku, ať je kočka

NUKI... domečeeeek :dizzy_face: Slintám! Ale teda když vidím, co je za práci na rekonstrukci bytu, tak by mi v těhu šlehlo. Strašně mi štve, že nemůžu moc pomáhat, všechno je o síle a já jsem od každé práce odháněná a připadá mi, že to jde straaaašně pomalu. A rekonstruujete nebo stavíte?
A už se ti vrtí prcek v bříšku...to ti mooc gratuluju, nádhera.

A HEHENKA je mezi živými....ahoooj mamino, Kubíček je krasaveček :dizzy_face: A s tou Rozulí je to už nějaké divné, naše Myška už dávno přestala línat a už máme i po hárání,.... vše je zase v normálu. Tak to k veterináři určo zajeďte.
Taky budu moc ráda za všechny rady zkušených maminek.... člověk bude ještě dlouho tápat.
15. bře 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
A HEHE...fakt je ten císař tak hroznej? Blahu ho tak hezky popsala, asi je to individuální....
15. bře 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já mám po obídku... a malej se mi za chvíli začne budit na baštu taky.... :wink:

zdravím všechny, co přišly... ZUZI, NUKI, HYPO, TOL... doufám, že jsem na někoho nezapomněla...

NUKI super, že už cítíš pohyby..... :wink:

HYPO jde na vítání občánků, paráda... já jsem zvědavá jestli my se ho dočkáme.... :grinning:

a já už jsem domluvená v práci a zítra vyrážíme s Davídkem na první velký výlet MHD.. :grinning: chtěla jsem to nechat až po šestinedělí, ale říkám si, že to snad zmákneme ne? musím si tam něco vyzvednout a nechci tam posílat manžela, tak doufám, že se dostaneme do metra... tady na Hájích jsou jen pevný schody, tak doufám, že mi někdo pomůže... :sweat_smile:
15. bře 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi: no kupujeme a budeme trošku předělávat, taky nebudu moct pomáhat, tak to snad nějak půjde..:slight_smile: děkuji

Prostejko: Ahojky..díky, je to něco úžasného..:slight_smile:))
15. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj nabaštěná PROSTEJKO :slight_smile: Nooo...teda to ti zítra budu držet palce, Praha-MHD-kočár....to jsi odvážná.
15. bře 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
NUKI...tak hoď fotečky domečku, nebo odkaz na domeček, jsem zvědavka zvědavá. (nebo IP) :wink:
15. bře 2010 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
NUKI jj, ještě to mám v živé paměti... :dizzy_face: :dizzy_face: se mi po tom docela stýská... :sweat_smile:

ZUZI k metru si dojedu autem, tam složím kočárek a čeká mě jen pár zastávek metrem.... to víš, že kdybych měla cestovat přes půl Prahy, tak na to kašlu... ale říkám si, že těch pár zastávek v metru zmáknu..... jen se dostat dovnitř... :grinning: a to mi snad někdo pomůže....
15. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky mi vyrazime, berem to jeste pred pediatra at nam amalku prevazi, jelikoz nam nejak zlobi u kojeni tak nevim jestli pribira.... tak drzte palce at mame aspon 5330g minimalne :slight_smile: paaaaaaa
15. bře 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady na Hájích je to postavený na hlavu.... nejsou tu jezdící schody a výtah tu je, ale je přímo v tom zázemí pro dopraváky... takže tě tam někdo musí pustit.. a manža se tam ptal, jestli mě tam pustí, když půjdu s kočárkem a prý ne, protože to je výtah jen pro invalidy a kdyby mě tam někdo pustil s kočárkem, tak by porušil předpisy...chápete to? výtah tam je, ale ženskou s kočárkem dovnitř nepustí.... :confounded: ta ať si jde po schodech...
15. bře 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prostej: no to je teda hrozný....děs běs občas..:slight_smile:
15. bře 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU mno jo... jedním okem jsem postřehla, že už nemáte pejsku... tak snad je jinde šťastnější... :slight_smile:

jsem se nabaštila, poklidila a dítko se mi budí :slight_smile:))

PROSTEJ já nějak nemožu uvěřit, že Davídek už má měsíc a týden... :fearful:
15. bře 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
PROSTEJ...tak to jo, jenom pár stanic, myslela jsem přesedání a tak....

HYPO.... držím palce, ať má Amálka alespoň 5,5kg :wink:
15. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holký,no vy jste toho zase nakecaly!!! :slight_smile: ˇA prcek se mi probudil..spal celých 15 minut..tak zase mizíím..jsem si teda s vámi pokecala :grinning:
15. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
NUKI občas nechápeš.... :wink:

HEHE tak jsi to zvládla a teď pěkně na baštu.. no už je nám 5 týdnů.... letí to co? :grinning:

ZUZI jj, je to asi 10 stanic metrem, bez přesedání.... asi na 18 minutek... :wink:
15. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe: Ahojky, moc Vás zdravím...:slight_smile:
jaký máš prosím tě ten vak?
15. bře 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
NUKI myslíš mě? s tím vakem? já mám mimivak od Emitexu :wink:
15. bře 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
NUKI...ten vypadá krásně :dizzy_face:
15. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI ahooooj ani nevím, kde BLAHU císaře popsala...

určitě je to individuální. hroznej není, jen člověk musí vědět do čeho jde. něco si o tom zjistit a tak. já fakt nebyla vůbec připravená na to co se bude dít. ani s tím hojením jsem nějak nepočítala... nechtělo se mi do toho, bo jsem věděla akorát, že je to operace a že se hůř rozjíždí kojení atp. ale to bylo tak všechno...
prostě je třeba počítat, že když vyndavají miminko, zašívají, tak to s tebou hází, když už se blíží konec tak mi bylo i dost na zvracení, tak mi něco připíchli, a možná to všechno dohromady mě docela zfetlo :slight_smile:))) pak ten neovladatelnej třas - ale to třeba taky nemá každej! to bylo hodně nepříjemný. pak se na jipce o tebe 24 hodin starají, seš vycévkovaná, mění ti vložky, ty si akorát tak podáš pití.... vstávání jsem nezvládala - ale to asi kvůli tý anémii... vlastně až dva dny na to přišli s tím, že by byla třeba krevní transfuze, že těžká anémie... naštěstí z toho jsou jen pilule co musím žrat :slight_smile:)) jinak jsem furt bílá jak stěna :slight_smile:)))
no a pak se připravit na to, že to fakt ku*evsky bolí... :slight_smile:)) zezačátku jsem vstávala z postele pěkně dlouho - musíš postupně přes bok, nejhorší je, když dosedáš, jak se všechno navalí dolů na jizvu... no a starat se tak nepřetržitě o miminko je prostě dost náročný, když uděláš pár kroků... no a nějak mi nedocházelo, že to kojení fakt může trvat dlouho a bylo to trochu stresující, když ti tam prcek pláče a ty 4 hodiny v kuse v noci jezdíš, sedíš, zkoušíš kojit... sestra ti cpe Nutrilon, druhá říká, že je to škoda... :slight_smile:)))) no docela kovbojka...

mě příde takhle zpětně, že mi prostě nefungoval mozek... v tom okamžiku se snažíš nějak to přežít, zlehčuješ to... nepříde ti to... na mě to nějak padlo, až když jsme dorazili domů. to jsem se o tom nedokázala ani s manžou moc bavit, hned jsem bulela. :slight_smile:)) no jak píšu - padavka...

asi až na půjdem podruhý, už budu vědět, co mě čeká a celkově to bude lepší.
nechtěla jsem tě tím vystrašit, to ne... jen je třeba se fakt připravit na to, že to může být náročnější...

ale byly tam maminy, který zvládaly docela dobře, takže fakt je to individuel - asi záleží i na tom, co s tebou udělá ta anestezie - jedna byla schopná hned docela slušně komunikovat - já měla pocit, že se musím silně soustředit, abych dokázala odpovědět :slight_smile:))) :sweat_smile:
Prostej: jojo zrovna koukám, že jsem to popletla...takže spokojenost ...my pořád přemýšlíme co pořídit..:slight_smile:
a jinak když nebudu přesedat a pojedu jen metrem, tak si troufnu..... na jezdící schody si troufnu taky, zaaretuju si ty přední kolečka a jedeme... horší je, že v některých stanicích nejsou ani ty jezdící schody, ale jen pevný a tam jsme prostě odkázaný na cizí lidi....
15. bře 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NUKI moooc gratuluju k pohybům! :slight_smile:
a krááásnej domeček! :slight_smile: :dizzy_face:

PROSTEJ se mi líbí i ten design tvojeho vaku!
15. bře 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
NUKI jj spokojenost, i když jsme ho využili teprve včera poprvé a jen na chvilku, spíš jsme chtěli vědět, co na to prďola řekne... :grinning: byl vykulenej, ale spokojenej... :wink:
15. bře 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
nuki nakonec se nam v jeden vikend ozvali hned dva zajemci a nakonec skoncila u cca stejne stareho paru jako jsme my a na vesnici,kde si lita jako blazen bez voditka,takze jsme vsichni stastny,slecna mi posila fgotky a pise a zvladla to skvele,ani se neotocila,do auta,ktery nema rada vbehla jako nic . . . no je ji urcite dobre

zuzi je to opravdu indi vindi a taky se na to clovek opravdu diva postupne jinak,ale verim,ze porod normalne je tisickrat horsi,ale i na ten pak holky vzpominaji rady,no vlastne neni se ceho bat,jsou horsi bolesti,no a pak kazdej ma jine vnimani bolesti

nabasteny jo???tak to ja asi nic

baes jen 15 minut,chudaku :grinning: kdy jsi naposled si mohla dachnout i ty,vid :slight_smile:
15. bře 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE já si myslím, že jak píšeš, že tak jako normální porod je i císař individuální.... prostě jak píšeš..... ale zvádla jsi to skvěle... :wink: a nemysli si, já bulela už v porodce, jak to na mě padlo... :grinning: jsem manžovi nemohla zvednout ani telefon... a když přijel a objal mě, tak jsem myslela, že se ubrečím.... a přitom nebyl důvod... :sweat_smile:

HEHE oni ho snad dělají jen takovejhle a kostkovanej... :wink: jo a mám ten obyčejnější, oni dělají nějaký dva typy, tak já mám ten jednodušší....
15. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek