• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
prostejko jezis to ja taky byla ko,ale zpetne mi to neprijde tak zly,ten prvni den jsem opravdsu byla KO total,jsem mamce volala,ze je babicka az kolem treti odpoledne a ,alej se narodil uz 9:39 :grinning:
15. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi: díky taky se nám hned líbil..:slight_smile:

hehenko: děkuji:slight_smile:

Blahu: tak to je super, že to takhle dopadlo, je to pro všechny určitě lepí a hlavně, že to dobře zvládla..:slight_smile:
15. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU no já bez čípku na bolest nemohla ani pořádně chodit... jak to bolelo, tak jsem se hrbila a hrozně mě z toho pak braly záda... viděla jsem tam po CS jen dvě mamky, který to zvládly fakt dobře. a to jsem tam nehekala, nestěžovala si, prostě to člověk prožívá v sobě.

a nemyslím si, že klasickej porod je tisíckrát horší! to je zas jak u koho... vesměs tu měly holky celkem rychlý pěkný porody, kde právě prožiješ to, co u CS prožít prostě nejde...

samozřejmě když je klasickej porod komplikovanej, a nakonec skončí císařem - no tak to mi příde tisíckrát horší určitě!

příště bych prubla právě Krč - pokud vím od známých, kteří tam CS rodili, tak jim i nosily dítě na přiložení...
15. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAHU jo tak po císaři je asi každej ko..... :wink: ale ten průběh je fakt individi, tak jako normální porod no... :wink:
15. bře 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak za chvilku musim s malou pryc tak nedocitam,jsem jen na skok,mozna vecer doctu..

bohuzel u nas to nejde nejezdit,jsme n vesnici za mestem,to by jsme furt byli doma..proste az bude audina v poradku bude se s malou jezdit jen s ni,je to prece jen tank dle ostatnich aut..proste bez auta nedame ranu a musime...

no a tchyne nic nepochopila..pry v sestinedeli mame byt doma(jak asi kdyz jsme museli jet pro nase auto,abysme ji vratili jeji a taky jezdit k dr atd)no a jako taky nevim rozdil kdyby se to stalo po sestinedeli :angry: a jak rikam bez auta to u nas nejde...proste muzu udelat to ze mala ma drahou autosedajdu a bude jezdit ve velky aute bezpecnym...no a fakt to nepochopila a manzel uz se nastval...jo a ja myslela ze pan byl starsi a ono mu bylo neco pres 40(vypadal jak z druhy svetovi)-..no bes des :angry:
15. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE taky jsem slyšela, že v Krči nosí na přiložení i když je ženská v celkové narkóze... hlavně teda já potvrzuju, že tam na to kojení hodně dají a fakt ti pomůžou a poradí... :wink:
15. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ to moje bulení bylo spíše z toho zážitku... nějak mi to přišlo ten den celý hrozný... dneska s dalším odstupem už mi to taky tak nepříde, jak ten první den, co jsme dorazili z porodky... prostě celej ten proces... jak mě v podolí odmítli rodit, pak to co nám řekl kardiolog, pak hned po těhu poradně druhej den císař.... no pak císař, totálně mě zrdil první pohled do zrcadla :slight_smile:)))) to jsem se fakt lekla... Kubítko bez bašty... :slight_smile:)))) málem jsem si rozdrtila odsávačkou bradavky :slight_smile:))) no a pak se stal zázrak a teklo mlííííkooooooooo... to už byla úleva veliká...
15. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
je hehe to ja taky furt mela ty cipky,opatrne chodila,ale jinak jsem tak touzila uz mit maleho u sebe,ze mi to dali v nedeli ,takze treti den :grinning: ,ale rano po v sobotu jsem nebyla schopna se ani najist :grinning: ale spis jsem se bala,kdyz jsem zjistila jak se muzu a nemuzu pohybovat bylo to lepsi

no jak to bylo u tebe,jak chodily,kdy jsi vstavala,nevim,jestli jsi to tu uz psala
15. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky carculko,budte silny hodne,drzim palce,na tchyni se vyprdnete,ma keci,ze jede k mudrovi,ale vsadim se ,ze na navstevu prijde rada,co?to uz ji sestinedeli nepali,jsou maminky,co si dokonce v sestinedeli nepusti navsetevu pres prah
15. bře 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
heh my se lelkli s manzou taky,kdyz jsme videli jizvu,ja mela sebou maly zrcatko :grinning: no a manza prej - to vypada jako kdyz tam mas takovou pusu,no to me dostal,ale smat jsem se nemohla,to hrozne skubalo :grinning:
15. bře 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Carcul: Ahojky, vyprdni se na ni a neřeš to...zbytečně se nestresovat, ale ono to někdy nejde já vím..:(
15. bře 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CARCUL copa se vám stalo? jsem ani nedočetla... :confused:

PROSTEJ no to koejní bylo stresující... já teda musím říct, že jsem po tom všem byla krapet vypatlaná... ale nikdo mi neřekl, že kdybych cokoliv potřebovala, tak ať dojdu k nim, že tam jsou pořád a k dispozici i v noci - to mi řekla sestra až třetí den... když Kubula neměl baštu a řval hlady - a to necelých pět minut, hrozně se přehřál, z toho hned teplota 38 a jediný co mi sestra s křivým obličejem řekla bylo, že ho jako nesmím nechat uřvat... neřekli mi, kolik by měl vypít toho čaje, pak mi někdo rval vyloženě Nutrilon, další sestra rozmlouvala - já mu to taky dát nechtěla, ale pak už prostě nebylo zbytí... no takovej divnej komunikační šum no...
no nakonec mi nejvíc pomohla ta sestra, co mi říkala, že ho nesmím nechat uřvat... prostě se mnou v noci el. odsávačkou odsávala prsa, dala mi odsávačku i na pokoj a řekla, že hlavně musím být v klidu, že to může po císaři ještě chviličku trvat... ty slova jsou v těhle chvílích docela důležitý no...
15. bře 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak to myslíš BLAHU jak chodily a kdy jsem vstávala???
15. bře 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE...díky za popis... a není to třeba tím, že jsi se celé těhu připravovala na norm.porod, pak ten šok, víkend ve stresu co bude .... třeba Blahu to měla od začátku naplánované. Třeba kecám.... ale holky s dvojčaty to vesměs popisují taky pozitivně (teda v rámci možností, je to operace a bolí to)
A taky záleží na těch sestrách, ¨jak se starají..... asi si to jenom chci nějak zhezčit (blbý slovo), vidět to pozitivně... Pořád si říkám, že je císař lepší pro dětičky, protože rodit jedno normálně, pak by se druhé zaseklo a stejně císař, ...rozkuchaná nadvakrát.... to by mi kleplo!
15. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo tak s tou pusou mi to manža říkal taky :slight_smile:)))))))))) a prej jak mi budou nad tím břuchem viset prsa a jak mám ten pupík ještě tmavej od pigmentu z těhu, tak tam mám krásnej ksicht :D :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

já teda na jizvu vůbec nemohla kouknout a sáhla jsem na ní až den před propuštěním :slight_smile:)) a manža viděl jizvu poprvé před 3 dny...
15. bře 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak já mizím na obídek a pak už tady nebudu....tak se mějte krásně...)))
15. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj hehe uplne rozumim,ona totiz kazda sestra ti rekne neco jinyho,kazda si to dela posvem a kdyz je maminka zmatena sama o sobe,prece to nemuze znat,tak pak je jeste vic zmatena,takze uz jsem se pak jim postavila rekla,ze treba to nedelam ja po svem,ale podle toho co mi rekla sestra na predesle sluzbe a oni hned aha,tak to jo
manza mi rikal,vzdyt tu jsou zly a ja na ne,ze ne,ze ja k nim sla zvonit pro radu asi 20 za den a kdyz za nima jdou vsechny maminky pro radu,coz je normalni,je normalni,ze nemaji porad usmev na tvari
15. bře 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo HEHE, chápu.... na každýho hold působilo něco jinýho... ale zmákly jsme to, máme krasavce doma a hlavně, že jsme zdraví... :wink:

CARCUL ahojky.... :dizzy_face: teda vy si užíváte... na tchýni kašli, hlavně buď v klidu...
nicmene jedna vec by i presto mela byt v cajku a to je jednotny system rad pro maminky !!!
autor
no ZUZI já ti nevím... zas si říkám, že některý jsou na císaře fakt akutně a musí se s tím taky vypořádat...

ale určitě jsem se těšila na normální porod a hodně no.
možná je to všechno ještě moc čerstvý...a taky je to možná tím, že jsem nikdy na žádný operaci nebyla, tak jsem to fakt nečekala... ale jak už jsem psala, tam to zvládáš dobře. i jsem říkala, že jdu určitě do druhýho, že mě to neodradí... jen to možná všechno popisuju až moc niterně, či jak to vysvětlit, že to všechno ode mě tak hrozně vyzní...
autor
ten Kubík se mi furt neprobral...
15. bře 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE tak v Krči to bylo taky tak, že ty sestry se občas neshodovaly... :sweat_smile: ale na druhou stranu mi nikdo nenutil ani čaj, ani Nutrilon ani nic takovýho... v tom byly zajedno..... :wink: a musím říct, že mi taky nejvíc pomohla jedna sestřička.... DAvídkovi říkala myšáčku a pomohla mu, aby se naučil přisávat... nebýt jí, tak jsme asi v porodnici dodnes... :grinning: nebo bychom spíš nekojili no... :pensive: za kojení a za tento přístup Krč moc chválím... :wink:
15. bře 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe jako jak se ti poprve vstavalo po cisari a jak casto ti prave kvuli kojeni chodili sestry nabastit malyho,az pri propusteni sahla na jizvu???nam teda od prvniho dne kdy jsem mohla do sprchy rekly,ze si nemame bat poradne sahnout a omejt jizvu i mydlem,ze to prave pomaha

s tim ksichtem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

manza byl desne zvedavej,takze ji videl uz porodce a pak asi tisickrat,kdyz mi ji doma prevazoval :grinning:
15. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo tak s tím kojením ještě PROSTEJ... mě sestra v rychlosti zkoukla bradavku, řekla mi, že to mám hraniční a narvala mi na cecek klobouček a bylo... ještě furt jsem si netroufla vyzkoušet to bez něj...
15. bře 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Těch sester se taky bojím.... já to chápu, že toho mají hodně, pořád dokola odpovídají na stejný otázky.... ale je to sakriš jejich práce, ne????? Prý je to u nás stejný :angry: Tak se chci na všechno nějak teoreticky připravit, až mi pak podrazí nohy hormony. Jsem dopředu připravená, že to kojení dvojčat zkrátka nemusí klapnout, tak abych se pak moc nestresovala.
15. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe bouracka a malem jsme skoncili pod kamionem-a nebyla to nase chyba
15. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jsem na sebe zvědavá :sweat_smile: Ale přežít se to musí.
15. bře 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi no smirena jsem s tim byla,jina moznost od zacatku se ani neprobirala a ja taky trebas byla oproti hehe ve vyhode,cisare jsem jesta jako zakynka videla na vlastni oci a dokonce dvojcatka,takze jsem byla fakt nervozni az v den porodu a prirozene s placem maleho to ze me spadlo :slight_smile:
15. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE mě taky prva sestra zkoukla bradavku a říká, tak tohle nepůjde... :frowning2: v tu chvíli se vyděsíš... ale pak jsme ji zkusili stimulovat a najednou z toho začalo téct mlíčko a ona jen řekla, že malej bude mít ze začátku problém se přisát a že musíme zkoušet a zkoušet a zkoušet.... :wink: v tomhle je asi fakt ta Krč k nezaplacení....ale mluvila jsem se sousedkou a ta tam rodila před 2 roky skoro a to byl ten velkej baby booom a měli tam toho prý tolik, že je po 3 dnech lifrovali domů a sestry byly prý taky nepříjemný, měly toho prostě moc... :confounded:
15. bře 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU mě přinesla den po přeložení na šestinedělí rehab. sestra papíry jak se starat o jizvu - teda ona mi to přišla asi říct, jenže sjem byla na záchodě, tak mi tam nechala papíry a šla... jsem si tam taky přečetla, že si jizvu mám vymejvat mejdlem, ale já se prostě neodvážila na to sáhnout - mi to nešlo... já vím, že tězko pochopit... prostě jsem jí jen ty první dny sprchovala vodou :slight_smile:))

jinak CS proběhl v úterý ráno, ve středu kolem poledne jsem zkoušela sedat, kolem 2 hodiny znovu a pak se mi podařilo vstát ve tři a dojít do sprchy... tam jsem se za mohutnýho povzbuzování sester ospršila a jelo se... Kubulu mi dovezli asi kolem 5tý a zůstal se mnou asi do 10ti do noci, kdy si ho ještě odvezli, abych si dáchla... tam už se o mě nikdo nestaral jestli vstávám dobře nebo tak... a pak už byl pořád se mnou...
15. bře 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek