• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Ahoj ženy :slight_smile:

jůůůůůůůůů už v novém :dizzy_face:

Car ségry malá taky ublinkávala, a hodně, je to fakt tím přežíráním :sweat_smile: zkus jak radí Bae, ten ublinkávací Nutrilon :wink:
Bae u nás taky spaní stále nic moc, ty zoubky trápěj co :frowning2: malá sebou pořád v noci hází, pořádně se nevyspíme ani jedna, už aby to přešlo...teď zrovna snídám, malá spí, tak se najím a jdu to ještě k ní zalomit...na los obědos jdeme k tch, tak paráda, že nemusím vařit :slight_smile:
Zuzi, takhle málo jsi přibrala? tý jo...ale už se ti to teda kvapem blíží :wink: :dizzy_face:
Hehe zvládneš to neboj, musíš překonat to šestinedělí no :wink: já v tom šestinedělí v noci kojila zhruba po 3 hodinách a kojila jsem tak 1,5 hodiny, takže mezi kojením jsem spala tak tu hoďku a půl, byla jsem taky totálně vyřízená a podívej teď :wink: horší už to nebude neboj :slight_smile:
20. bře 2010 v 09:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
tak dlouho jsi kojila MONCI??? to se mi stalo teď dvě noci... dneska v noci to zas bylo lepší. nějak už víc rozeznám kdy fakt saje a kdy už jen dudá... taky u toho včera vyloženě usínal, tak to pak už prso vezmu a je to... už jsem si před těma dvouma dnama myslela, že je to spurt, ale asi nás bohužel ještě čeká :((((
ale jako kojit takhle 1,5 celý šestinedělí - no potěš koště teda...

jj ZUZI neboj, už se to blíží :slight_smile:
mě teda břicho na konci nevadilo vůbec... ten konec mi vadil spíš proto, že už je člověk nervozní kdy to bude a jak to bude :slight_smile:)) už jsem byla nedočkavá a fakt každou chvíli jsem si myslela, že už to propukne :slight_smile: a ono nic, tak to je na tom to protivný... jinak jsem se cítila bych řekla dost dobře, když vezmu v potaz ten balon, co jsem před sebou valila :slight_smile:)))
20. bře 2010 v 09:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Blíží, blíží, to máte holky pravdu. ...... ale zakázala jsem jim vykouknout dřív než napřelomu dubna a května. Když vezmu v potaz, že ještě není byt..... :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: ....pořád něco vázne..... a já nemůžu makat, od každé práce mi vyhazují. Vždycky jsem všechno malovala, natírala,.... a teď musím honit ostatní, aby to bylo.
Další komplikací bylo, že nový štuk dělal obrovské fleky, když se stěny vymalovaly, tak se musela stěna napenetrovat, teď šel manža na malování. Má termín do konce víkendu, tak snad to zmákne. Jinak mi už šmejkne.
Začala jsem prát mimi věcičky, myslela jsem,že je rovnou budu vyžehlené skládat do připravené komody....a prdlajs! Musím to zase nasázet do krabice a po přestěhování teprve přendat...... ale nebudu si stěžovat. jsou horší věci, co se můžou stát.
20. bře 2010 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré sobotní ranko!!
Jé, tak už to funkguje a je to teda heeezkéé:slight_smile:)jéééé

Hele s tim ublinkáváním, nám pediatr říkal, že děti a zvířata se neumí přežrat, že prostě ví kdy mají akorát, takže to blinkání bude něčím jiným, ale asi bych taky volala Dr., oni ví proč...je to škoda..a navíc je to blbý když pak chce zase papat...

Jinak my byli včera zase hromadně kočárkovat, byla to prča:slight_smile:))a dali jsme si černé pivečko na zahrádce:slight_smile:)

Holky hezký víkend, jdu omrknout fotečky car a razíme na chatu...papapapapaa
Jo a Zuzi super že B se otočilo, třeba se ještě i A umoudří a budete rodit normálně, supeeer!!!!
20. bře 2010 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
no a konečně to teda funguje že nemusíme pořád překlikávat,jupííí, a přidávám foto včerejšího kočárkování:slight_smile:))
...hustě to vytunili ty stránky...boží!!!!
nevíte jestli je větší kapacita na alba?
20. bře 2010 v 09:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :wink:

Byly jsme na tom veletrhu dětským, pěkný to bylo, šly jsme dokonce dvakrát :grinning: Čtvrtek i pátek.

Car: My byly i na vyšetření na ten reflux a Amálka ho nemá a to taky ublinkává po každém jídle a to nejí mnoho. Dá se zahušťovat Nutritonem, nebo rovnou koupit antirefluxní Nutrilon (má označení A.R.), ale některé děti po něm mají zácpu. Já nedávám nic, jen jí vždycky utřu blinkanec a je to. Takže se neboj, je to normální, můžeš zkusit antirefluxní režim, kterej teda my máme dodržovat spočívá to v elevované poloze při ležení a nutně odříhávat po papání. Amali házela šavle po očkování teď například, na to je dobrej černej čaj, pokud by ti blila moc a bála si se, že nebude mít vodu. Ale jak to popisuješ, tak to nic není.
Jinak bych byla opatrná s tím Sofinky přežíráním, protože na rozdíl od mateřskýho mlíka, které žádné prázdné kalorie nemá, tak umělé ano a mohla by bejt buřtík a po UM se to jen tak neshodí. Jak jsem tu psala, na kg váhy 150-180ml mléka/den.
20. bře 2010 v 10:33  • Odpověz  • To se mi líbí
No,Cat,tak asi půjdu tomu vašemu pediatroj ukázat našeho Kryštůfka...přežrat se umí parádně :grinning:
20. bře 2010 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky..

jste byly s maminama?super:slight_smile:a uzijte si chatu

me dorazi za chvili tchyna :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak hlasim ze my dnes ublinkli jen jednou a uz zas ma vetsi chut k jidlu..jak jsem rikala bylo to dva dni predtim ne..dnes to snad uz bude lepsi...jinak my mame nutrilon comfort jelikoz jiny nam delal koliky...je na boleni briska

amal,kdyz ja se vzdy snazim malou zabavit a tak ,ale kdyz ji ho po chvili nedam jak pobekava, tak se pak nastve zacne rvat,zalyka se a chce to jidlo...dr rikala ze by se to melo upravit,behem sestinedeli,ze maji jeste v mozecku ze musi dohnat to jidlo..no a prave ona do tyhle doby travila paradne...

snad z ni nebude burtik holky :frowning2:

amal a jako to ze uz by neschodila v budoucnu?
:confused: :confused: :confused:
jinak my teda zatim tlusti nejsme,teda me neprijde dle fotek kdyz juknes...fakt mi prijde ze roste do vejsky nak enormne
20. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky..

jste byly s maminama?super:slight_smile:a uzijte si chatu

me dorazi za chvili tchyna :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak hlasim ze my dnes ublinkli jen jednou a uz zas ma vetsi chut k jidlu..jak jsem rikala bylo to dva dni predtim ne..dnes to snad uz bude lepsi...jinak my mame nutrilon comfort jelikoz jiny nam delal koliky...je na boleni briska

amal,kdyz ja se vzdy snazim malou zabavit a tak ,ale kdyz ji ho po chvili nedam jak pobekava, tak se pak nastve zacne rvat,zalyka se a chce to jidlo...dr rikala ze by se to melo upravit,behem sestinedeli,ze maji jeste v mozecku ze musi dohnat to jidlo..no a prave ona do tyhle doby travila paradne...

snad z ni nebude burtik holky :frowning2:

amal a jako to ze uz by neschodila v budoucnu?
:confused: :confused: :confused:
jinak my teda zatim tlusti nejsme,teda me neprijde dle fotek kdyz juknes...fakt mi prijde ze roste do vejsky nak enormne
20. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
holky ted spi mala s tatinkem a ja se psychcky pripravuju na navstevu :sweat_smile:
20. bře 2010 ve 13:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky...tak koukám koník už je v novém :slight_smile:
Amalko ty ses ptala kolik Vendulka váží, něco mám v albu, váha v půl roce 6,7 kg, v 6 a půl m. 7 kg..délka 68 určitě..
Carcul mě Vendulka párkrát taky hodně blinkala, a taky bych řekla, že může být přejedená, opravdu zkus ten Nutrilon..
Zuzi tak máš krásné zprávy z kontroly, závidím těch 12 kilo ale neboj, už jen pár týdnů a byt bude hotový a nachystaný na dvojčátka :slight_smile: :slight_smile:
Hehenko já kojila normálně hodinu a půl a teď už je to fajn...fakt to chce vydržet..
20. bře 2010 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Přidala jsem fotečky na FB
?body=http://www.facebook.com/album.php?aid=16324&id=100000120474330&l=047888d9ee&subject=Vendulka+od+půl+roku
20. bře 2010 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
...tak na chatě se nám mooc líbilo:slight_smile:))
co nového?koukám že nová verze skýtá plno nového na osobním profilu, až bude čas, tak si vyhraju:slight_smile:)a kde jsou naše stará alba????
20. bře 2010 v 18:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
Tak to počasí je fakt luxus , hned je líp :slight_smile:
20. bře 2010 v 19:10  • Odpověz  • To se mi líbí
A co je jinak nového?

My jsme dnes byli na Josefovském jarmarku a bylo to supeeeeeeeer :dizzy_face: Vítkovi jsme koupili nafukovací balonek a to by jste nevěřili jak si s nim vyhrál :grinning:

Teď už spinká a M šel do hospy na jedno tak mám chvilku :slight_smile:
20. bře 2010 v 19:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ange: díky za info, to sice Amálka asi mít nebude, ale snad to dožene. Právě mi připadne Vendulka taky taková maličká jako Amísek. A hezoučká, jako Amísek.

Car: já neříkám, že je buřtík je krásná, jen jelikož jsem si prošla těma problémama s jídlem a hodně o tom vím, tak mi nedalo nenapsat info, že UM není jako MM co se vhodného množství týče, nemá se to přehánět. Jo a nemělo by se UM krmit dříve, jak po třech hodinách, neb se nestihne strávit a pak děti blinděj a mají hlavně ty koliky. Kdyžtak si najdi info u as. Honzíka, je to lékař, kterej se tímhle zabývá. Já jsem to s ním probrala osobně a dobré rady mi dal. www.porodnice.cz
20. bře 2010 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj.

amal..urco kouknu,ale ona prave blindila z niceho noc az posl.dni a to jedla i nejmin za tech x dni..proto jsem to nechapala..kdyby blindila predtim reknu-prezira se..ale tohle bylo z niceho nic a nesnedla tolik jako predtim..ale nastuduju..a nas to snad zas prejde..dnes uz je to lepsi..

petul a fotecky nemas jak s tim balonkem blbne?

ange..krasny fotecky,zvlast jak se zuzla tu nozku-hihi :grinning:
20. bře 2010 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
carcul mám fotila sjem ho ale až doma, zapomněla jsme si foťák i jsme to natáčela :slight_smile:

holky nám je dneska 8 měsícu , to fakt letíííííííííííííííííííííííí
21. bře 2010 v 08:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!!!!
Teeda Víteček má už 8 měsíců,jo???teeda???Hele Peťul, našemu bude 8 měsíců přesně na svatbě, myslíš že to s nim bude v pohodě, co třeba ti prckové teď jako vyžadují a jak papáte?Ty ale nekojíš...vlastně, já jsem na to szrašně zvědavá....

No nic, tady leje, slíbili nám 18´a jasno a ono je 7 a prší,....kurnik, ale máme pláštěnku, jdeme na oběd za babičkou:slight_smile:)
Hezkou neděli přeju!!!
My máme od čtvrtka smutek, umřel nám po 17ti letech kocourek KID, nejlepší kočička pod sluncem...a už je v nebíčku, je to taaak smutný:frowning2:((chjo chjo.....

Carcul náááádherné fotky!!!nemám slov!!!!malá je přenádherná!!!!
21. bře 2010 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoooooj holky... :slight_smile: přeju vám krásnou neděli :slight_smile:
tak jsem se dneska parádně vyspali :slight_smile:
kojo v 19.30, 24, 5.30 a chvíli po 9 :slight_smile: od tý doby zas chudítko nemůže zabrat a furt ublinkává... ale všimla jsem si, že hodně spinká, když se neposrandí...
kéž by to takhle bylo častěji :slight_smile: :dizzy_face:

dneska máme další návštěvu - dovalí manžovi prarodiče. tentokrát kratší, tak na 3 hodinky. naši s babičkou tu včera byli až do toho posledního kojení... ségra se na chvíli stavila. mamina sice navařila, ale i tak je to s nima krapet náročnější... a to šel táta zase klasicky spát. naštěstí do horního pokoje, už chtěl zabrat celou sedačku.... :angry: no a spal až skoro do odjezdu. :slight_smile:))) jsme si toho řekli :slight_smile:)).
no a poprvé jsme koooonečně vyjeli s kočárem... :slight_smile:) ale my se tak s manžou, ségrou i babi jen koukali, neb moje mamina ho nechtěla nikomu půjčit :slight_smile:))
21. bře 2010 v 10:49  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
CAT je mi moc líto kočičky :(((((

my pláštěnku na kočár ještě nemáme, tak doufám, že nebude pršet, až se rozhodneme vydat ven ... :slight_smile:
21. bře 2010 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Hehe děkuju za projevenou lítost, bude to ještě trvat než to bude lepší:frowning2:
Pláštěnku si určo pořiď, budeš ji hodně potřebovat:slight_smile:))
Tak to je supeer že Kubíček spinkal takhle parádně, vidíš, už se blýská na lepší noci:slight_smile:))náeho deníska jsem dneska po kojení ve 20.05 musela v 6.05 budit páč mi to bylo blbý, jako že 10h nejedl...šípková růženka s pindíkem:slight_smile:)))

...jdu se přichystat a razíme k tchýňce...jé, ono tam začíná svítit sluníčko!!!!že by???
21. bře 2010 v 10:54  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoooj PRVUŠKY :dizzy_face:

U nás hlásím taky zataženo.

CAT...je mi líto kočičky.

HEHE...gratuluju k bezva noci, ať je takových víc a víc a víc..... jsi mi pobavila s tatínkem, klasika, co?

PETULKO....gratuluju k 8.měsíci, Víteček je už veeeeelikej chlap :dizzy_face:

ANGE....krásný fotečky vaší princezničky :dizzy_face:
21. bře 2010 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ZUZI tak čtu, že se vám dost protahuje rekonstrukce... :(
a gratuluju k otočení miminka, snad se bude chtít i druhýmu :slight_smile: :wink:
21. bře 2010 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
PETI taky gratuluju a letíííí to no... až se děsím :slight_smile:))

CAT to je jasný... to bude opravdu ještě trvat! :pensive: myslím na vás!
kéž by se to fakt zlepšovalo :slight_smile: to bych byla přešťastná. ale je možný, že to prostě byla jen lepší noc a dneska to zas bude nifmof... :slight_smile:))
a pláštěnku určitě pořídím..

ZUZI jj kéž by takových bylo víc a víc a víc :slight_smile:))
no s tátou klasika! jsem to mamce radši i říkala předem do telefonu, ať ho připraví na to, že na sedačce prostě spát nebude. teď se to tu ještě o fous stísnilo tím, že tu máme dole další přebalovací místo na jíd. stole. a navíc je jíd. stůl přímo pod schodama a je tam málo místa a tma, tak proč bysme tam kvůli tátovi seděli že jo... chvíli se sice pokoušel na sedačku nacpat, ale jakmile si z lehu zase sednul, tak jsem tam naběhla, bo manža kvůli němu seděl na malým bobku a bolely ho záda... :angry: to je prostě takový buranský chování no... :(((
21. bře 2010 v 11:04  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
a Kubítko konečně přestal natahovat a zabral :slight_smile: :dizzy_face:
21. bře 2010 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Cat já kojím ještě pořád :grinning: Jako vy budete na svatbě jako hosté nebo se berete?Jako host bych šla , ale nevdávala bych se :unamused: . My ještě i v noci 2krát kojíme a navíc i Dr to říkali, že v 8 měsích se děťátko bojí cizích lidí .... , tak nevím toť můj názor
cat to mě moc mrzí s Kidem :frowning2:

a kde jsou fotky od carcul?

Holky moc děkujem za ´gratulace :slight_smile:

Tak u nás je dobře, jen by nemusel fučet větr,ale jdem se známýma do zahrádky spojenou s procházkou :slight_smile:
21. bře 2010 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky tak my mame za sebou premieru v satickach :slight_smile: vyjeli jsme ke tchyni na obed.....hazim foto at vyzkousim tu novinku... v utery vitani obanku ale to vytahnem jine saticky :slight_smile: amalka dnes v noci moc nespala tak sotva pletu nohama...
21. bře 2010 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ANGE Vendulka je krásná... a ty fotky na sedačce jsou boží!!! ona se tak krásně směje!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
sím tě a jak dlouho jsi takhle kojila hodinu a půl??? u mě jak to přesáhne tu půl hodinu, tak začínám být nervozní, zvlášť když je to kojení třeba nepříjemný, což se mi občas stává, asi jak se blbě přisaje, nebo špatná poloha nebo tak...
21. bře 2010 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
jé no to je kočka HYPO :slight_smile: a ta čepička... jste krásný!!! :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. bře 2010 v 11:54  • Odpověz  • To se mi líbí
dekujem :slight_smile:
amalka spinka a pujdu asi varit, dnes dalsi navsteva.... uz bych taky chtela mit klid :rolling_eyes: nastesti v utery jedu na tyden za dedou na barak tak tam me nikdo otravovat nebude :slight_smile:
21. bře 2010 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek