• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
HEHE.... to jsi mi uklidnila.... hihi :sweat_smile: Já si to totiž pořád představuju jako Hurvínek válku, že to prostě půjde a bude to OK. Ale jak se toho teď na mě valí nějak moc, tak už teď si připadám vygumovaně .... no v neděli mi teda chytil nějakej hormonální výlev, zkrátka najednou jsem začala z ničeho nic bulet (až jsem se styděla co jsem za blbku).... a to mi teda vůbec není podobný..... ale jako by se vyčistil vzduch a všechno se začalo hýbat.
23. bře 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
né neboj ZUZI, ono to půjde... spoustu věcí člověk zvládá nějak přirozeně... ale pak jsou právě ty momenty, kdy mám pocit, že bych mohla uplatnit nabytý vědomosti a ono mi to prostě nesepne a když tak třeba s několikahodinovým zpožděním... ale to je u mě asi normální... :slight_smile:)))
23. bře 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jé a Kubula má přesně tři týdny... to frčí, to je něco... :sweat_smile:
23. bře 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem se právě sama sebe v neděli lekla, co to jako se mnou je, ty hormony fakt překvapily! A to ještě bylo před našima, tak mi to dost vadilo, jak jsem se chovala. A to jsem ještě těhule, co bude po hormonální lavině po porodu, to si radši nechci ani představit. Doteď ty miminka byly nějak imaginární nebo jak to nazvat.... ale člověk si uvědomuje jak sakra se to blíží a přemýšlí na blbinama :unamused:
Ale nebudeme pesimisti už dopředu, zvládly to jiné, zvládneme to taky..... a třeba i s tím několikahodihovým zpožděním. :wink:
23. bře 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, konečně mám trochu času a jdu na Vás mrknout...včera jsem se byla ostříhat a nabarvit..:slight_smile: tak snad stihnu dneska vyfotit a pak sem hodim.:slight_smile:
Už 3 týdny????? Ten čas letí .....kůůůůrňa
Ahoj NUKI....hoď fotečky. Já se jdu kadeřit v pátek, tak už se těším. Jak se máš, těhulko?
23. bře 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,....prosím pomoc.... bylo by možný mi sem sepsat, jakou kosmetiku mám pořídit? Co jste využily a tak? A taky věci z lékárny.......sím sím sím....děkujuuuuuu
23. bře 2010 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi jen tak v rychlosti...Něco do vody na koupání ( máme Johnson), něco na červený zadeček ( Bepanthen, Rybilka), líh na pupíček, tyčinky do uší, olejíček nebo mlíčko na tělíčko po koupání, na léto krém proti sluníčku, na zimu zas krém proti větru a mrazu..teď mě toho víc nenapadá..
a s hormony si nedělej hlavu :wink:
23. bře 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko a manipulace sdítětem? Mám doteď pocit že mi vše dlouho trvá, ale proč někam pospíchat ne? Jde o to aby dítko bylo spokojený ne o rekordy v čase
23. bře 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ANGE...děkujuuuu :dizzy_face:
23. bře 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi a ještě vlastně čípky proti teplotě do zadečku, kapičky Sab Simplex proti prdíkům, taky nějaký gel na mazání bříška, možná i Panadol ( tekutý do pusinky), kapičky do nosu, aspoň obyčejnou odsávačku hlenů
23. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi: Ahojky...))) mám se dobře..:slight_smile: pořád řešíme domeček a věci kolem tak se pořád něco děje..:slight_smile:
23. bře 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
NUKI...ty už jsi 20tt????? :astonished: Šmarjá, to to letí. To už brzo půjdeš na velký UTZ. To byl pro nás nejhezčí zážitek z ultrazvuků.
23. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj zuzi!
ty hormony co? já si někdy teda blbec říkám, že jsem to měla odložit, že jako nejsme ready a nějak se mi to ani nechce zvládat, ale pak mě to přejde. ale nebrečim, spíš čučim do blba a nemluvim :grinning: :grinning: divný stavy.. zuzi taky jsem vybalila hromadu a přijde mi, že už taky stačí a budu dokupuvat co bude třeba. naháček nebude a z netu to máme pak doma raz dva.
jinak kosmetiku jenom olejíček (ber raději přírodní, ne minerální oleje co se vyrábí z ropy - weledu atd.. ) já budu ze začátku kapkat jenom oliváč.
no a nezapomeň když budeš v té lékárně na věci pro sebe, vlóži do porodky, ty kalhotky síťkatý, kojo vloži a ubrousky lactacydový. jinak asi nic.. bepanthen na bradavky pro jistotu a pak na prdku. no a jinak mě nic moc nenapadá.. není to zas taková hrůza :sunglasses:
23. bře 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi: jojo už jsem 20tt, opravdu to letí v pátek jdu na kontrolu a pak bych měla jít na velký utz..:slight_smile:
23. bře 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. bře 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj ANGE určitě nejde o rekordy .) :slight_smile:

ZUZI ten olejík na tělíčko
- ten jsem koupila slunečnicový v lékárně.. ale taky mám tělový krém od Hippu - ta kosmetika mi krásně voní - ale zatím jsem použila jen jednou... v porodnici nám doporučovali MODROU INDULONU... myslím, že tu někdo psal, že používá a že úžasně voní, tkaže jí pak vyzkouším...
- do koupele dávám koupelovej šampon od Hipp - ale ne pokaždý - jednou jo a jednou ne...
- na zadeček - jak píše ANGE používáme Rybilku, ta mi teda nevoní (mám i bepanthen, ale ten jsem zatím použila jen na bradavky)... PETI myslím používá i Ondřejovu mast - prý hezky voní
- na zimu proti větru a mrazu jsem taky koupila od Hipp (tohle v DM), ale ten jsem nevyužila, neb se Kubík narodil nakonec dýl než jsem myslela
- určitě 60% líh - nekupovala jsem ty buničinový tamponky, že mi stačí ty tyčinky do učí s chráničem, ale nakonec jsem si na ty tyčinky netroufla - když se dítko víc mele při přebalování, tak jsou ty tamponky šikovnější...

to je tak z toho co používám...
- ještě jsem si koupila krém Pupík (v lékárně) - to zas na bolavý břuško...

pak potřebuješ z toho ostantího nůžtičky s kulatou špičkou a hřebínek (ten já teda ještě nemám, bo mi z Malvíku ještě nedorazila poslední zásilka), využiješ jednorázový podložky, když jdeš k dr. i doma...

a co se týče těch oblečků, tak já myslím, že oceníš, žes toho koupila víc... aspoň nebudeš muset tak často prát, protože ono se to nezdá, ale často něco z plenky proteče, nebo se při přebalování chlapečci (možná i holčičky) často počůrají všude možně.. zvlášť než se to všechno člověk naučí...

no nic pomalu pádíme ven :slight_smile: ahoooj
23. bře 2010 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE...mooc děkuju....taky sázím na modrou indulonu. Ta je na všechno a je bezvadná. :slight_smile:
Už jsem si tady všechno posepisovala, myslela jsem, že toho je potřeba víc. Tak paráda.

NUKI...hezký účes a barvička...moc ti to sluší :slight_smile:

Teď jsem vlítla dokoupit záclony, ještě jsem vzala i předložku do koupelny. Super! Prý se kuchyňka už rýsuje....se nemůžu dočkat.
23. bře 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi: díky:slight_smile:))

hehe: užijte si procházku..:slight_smile:
23. bře 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já už taky půjdu, mějte se krásně..:slight_smile:))
23. bře 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdar holkky, jsem tu jen na skok:slight_smile:)dnes masáže super, denda byl za modela, ukazovala to na něm a on se culil a byl zlatej:slight_smile:))takže už umíme masírovat celé tělíčko!!
A pak kurz 1. pomoci, doporučuju, myslím že to je k nezaplacení!!!

Jinak hehe olejíčeks vybrala ten nej..fakt, pak jsou super ty od hadka nebo Atoku a taky za čerstva lisovaný olivový, meruňkový a mandlový

A to holky že máte pocit že jste měly počkat je normální, všechny jsme si tím prošly, nebojte, oak to budete ještě cítit v porodce jako že to nedáte a najednou se nastartujete a budete fungovat naprosto úžasně jako každá maminka, nebooojte!!!

Tak já letím na ruštinu.-))papa a večer se tu ukážu:slight_smile:)apapapapapapa
23. bře 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
NUKI sluší ti to!!! :slight_smile: :wink: ahoj :slight_smile:

ZUZI já toho víc nekupovala a určitě bych toho víc ani nevyužila. to asi teprve příde až časem. teď je Jakub ještě malej, tak si myslím, že by si kůže měla zvykat postupně, přeci jen se ještě loupe. takže opravdu mažu vyloženě tím slunečnicovým olejem, jednou jsme mazala tím Hippem a to hlavně ručky, bo to nádherně voní :slight_smile:)) ale zas on si furt ty ručky cpe do pusy, tak mu to taky nechci moc matlat...
to poznáš fakt časem s mimouškama, co využiješ, co oceníš a dle toho nakoupíš... :wink:

já pak určitě chci vyzkoušet tu Ondřejovku jak používá Peti... :slight_smile: ale ještě dlouho mi bude stačit ta mega Rybilka (ještě jednu menší jsem dostala v takovým tom dárkovým kufru v porodnici) a Bepanthen...
23. bře 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo tak to další co psala ANGE jsem ještě nepořizovala... jako čípky na teplotu, tekutý Panadol...
jen mám tu mastičku Pupík jak jsem už psala...

Kuba zatím prdí, co to dá, takže zatím jen ťukám... snad se to nezhorší...
23. bře 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moc za rady. Já to sepsala, teď to protřídím a pokoupím. Je jasný, že tyhle věci se dají kdykoli kdekoli koupit, tak toho moc pořizovat nebudu. Jen základ a přesně tak....co mi bude vonět.

No...CAT jako obvykle jako střela..... fakt nechápu, jak to děláš

Nemáte zprávičky od PROSTEJ???
23. bře 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mno jo, PROSTEJKA se nestavila :( zkusím jí napsat...
23. bře 2010 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor

SMS od PROSTEJ:::
Jsme doma, ale musíme na operaci. Pujdeme první týden v květnu. Musíme to malému kontrolovat, k dr. na předoperační, no už se fakt těším:(. Ale co se dá dělat, hlavně ať je malý v pořádku. Zítra snad pojede net, tak se stavím...

23. bře 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, jejda, prostěj jde s davídkem na operaci, budeme držet palečky, ale myslím, že to mívá celkem dost dětí, každopádně nezávidím, taky vždycky prožívám hrozně, když se berušce ubližuje :cry: jinak jsme byli na čtyřměsíční prohlídce a na kyčlích, hurá už nemusíme mít balík na prdelce, Renatka má 6250 g a 61,5cm, prý je to vzorové miminko, umí vše co umět má, tak jsem šťastná :slight_smile: jináč nás nenaočkovali, až za čtrnáct dní
23. bře 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holciny,
Prechazim sem ze snazilkovske diskuse tak snad mi opet poradite...nebylo by to poprve...
Jsem v 7t.tehu a uz ted mam pocit ze se pomalu nevejdu do kalhot, ale cetla jsem ze pri prvnim trimestru se nepribira ( a na vaze jsem ani nepribrala) jen to bricho je nafoukle + prsa... pak kdyz jsme ale videla ektere holky na fotkach z 10 tt tak mi prislo ze to na nich je fakt hodne videt...asi taky zalezi na postave pred tehu ze? Ja nejsem zrovna krehulinka ale ani zadny metracek...je ale fakt ze bricho a la "obraceny lavor" jsme nemela snad nikdy...
23. bře 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer :wink:
Jéé,Prostějko :frowning2: ,moc na Vás budeme myslet!!!!
My byli dnes taky na kontrole,ale 6ti měsíční-máme 7930g a 68cm,a očkovali nás-teď jsem Kryštůfkoj měřila teplotu a má 38,2-po odečtení,tak jsem zvědavá,jaká bude noc...
23. bře 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek