• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
jinak k těm prdíkům... když ho slyším často prďat, tak to asi prdíky nebudou ne? nebo je možný, že ho i tak bolí bříško? :sweat_smile:
27. bře 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko na mimibazaru ty kapky stojí 300:slight_smile:)to je rada nad zlato:slight_smile:))fakt, ty naše páteční srazy přinášejí plno užitečných rad:slight_smile:)a jsou to tytéž kapky, i na slovensku stojí o půlku méně:slight_smile:)takje z mimáče zkus!!!!

Jo, i přesto že prdí, může tam mít víc vzduchu, to víš, pijou teplé mlíčko, já bych byla asi hotová vypít denně litr vlažnýho mlíka tak prdím o 106:slight_smile:

Car do Phy jezdíme často, mám tam byteček a spoustu přátel a taky práci občas:slight_smile:
Jinak my jsme teda také akční, ale snažím se kojit doma, mám kamarádky co kojí po známých, ale ty děti jsou chudáčci, potřebují taky svůj klídek:slight_smile:)

Holky dobrou, my jdeme koupat a pak si pustíme filmík...a romantika, miláček je po týdnu zase doma u nás:slight_smile:)tak pappa
27. bře 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat..tak to mas super ze tam mate bytecek..tak to budete paradne vyletit :wink: ...tak si uzijte vecer..paa

hehenko..no teda mhd s prckem musi byt neco..jak jsem vdecna za auto..sice bydlime na vesnici ale to neresim,vsude si dojedu
27. bře 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE kamaradky chlapecek porad plakal, jen u prsa byl hodnej a prislo se na to, ze ho boli brisko, nebot se prejida. hodne pribral. ted ho vazi pred a po kojeni, ma dany, kolik muze spapat, ji o hodne min a breci o hodne min.....ja tohle neznam, barunka nebreci, tak nevim....

No, krom toho, ze teda porad povida a rehta se, tak se znazi porad lezt....pidalinka:slight_smile:
27. bře 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já myslím, že kdybych třeba s prckem byla dýl venku - neb když už bych vyrazila třeba do Zoo, tak jen to cestování mi zabere dost času a ještě čas tam - tak proste venku kojit musím... ále když by si prcek třeba zvykl na šátek a kojení v něm, tak by si pomalu ani nemusel všimnout, že nejsme doma... no ale je to jen teorie :slight_smile:)) uvidíme jak budeme vůbec praktikovat...

CAT díky moc za radu! :slight_smile: koupím je tak...
a s tím prděním máš pravdu...

jo a koukala jsem na kojeni.net a řekla bych, že moje technika kojení je špatná! musím s tím něco udělat.

CAT užijte si romantiku :slight_smile: a kdepa jsi měla muže?

CAR jj MHD je můj strašák... ale s autem bych se po praze bála podobně no... řidičák mám akorát tak pro parádu - musím s tím něco udělat, když už teď bude hezky, tak snad se to už konečně naučím, bo člověk je furt závislej na manželovi... :(
27. bře 2010 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe..no ja co mam ridicak tak sem najezdila pres 40000km a mam ho dva a pul roku :sweat_smile:

svoji,tak to je parada:slight_smile:za chvilku uz se nebude jen snazit a poleze kam bude chtit..malej teda kdyz dame ruce pred nozicky tak se snazi taky a poposune se o pekny kus ale musi se o neco zprit a bavi ji to..ale je to teda spis plazeni :grinning:
27. bře 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..
Hehenko to nevím co by Kubíka mohlo tak trápit :frowning2: ta rourka opravdu pomáhá, ale nesmí se to dělat často aby si na to dítko nezvyklo..A při koupání taky brečí?
Carcul taky bych byla akční, auto mám, sice tolik nejezdím, ale nějak není s kým a pořádně ani kam :unamused: ale na zoo se těším :sunglasses:
Svoji Okéj, to je dobrý :grinning:
No a Vendulka dnes definitivně potvrdila to, že se opravdu plazí kupředu..a dost zdatně :grinning:
27. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ange..tady jsou ale sikovny deticky :dizzy_face: :dizzy_face:
a vy jste taky na vesnici nebo ve meste,jako jestli to mas vse v miste nebo dojizdis?
a treba na plavani nebo cvico se nechystate?
my budem mit to plavani,od leta cvico,ja cvico,pak na prochazku na kozel(je tu kousek zamek s krasnym parkem,je tam i minigolf,restauracka-je to super na prochazky i v zime kdyz je to tam vse zavreny a nebo si dojedem do zoo,tam budou taky super prochajdy a jeste naky mista najdem),jsem na netu objevila i naky baby kavarny... a jeste chcem zavest jednou tyden rodinny vylety :grinning:
27. bře 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ange a jinak by me zajimalo jak to mas s vetsim prckem?jako estli furt jde byt akcni nebo spis byt doma..jako mala je zatim uplne uzasna..
27. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji, máte to výjimečné dítě :wink: , smát se po hexe, to jsem ještě neviděla, naše, pak celý den fňukala, netěším se na přeočkování, trhá mi to srdce :cry:
Monči, Terez je šikulka, teď už ji asi nenajdeš kam ji položíš :grinning: Renatka se už snaží přetáčet a pokus o plazení tam taky je, občas se jí povede dát nohy pod zadeček, když má dobrou motivaci
hehe, to je trápení, zkus při každým přebalování , nebo když bude řvát cvičit s nožičkama(bez plíny-pozor na nehody doporučuju chránit se štítem :sweat_smile: ), jakoby jízda na kole, nebo kopání, krouživými pohyby projet na bříšku po směru hodinových ručičeka pak několikrát zvednout za nožky i zadeček a nožky přitahnout k bříšku, tyhle malý miminka neví jak se plynů zbavit, Renatka se v noci budila hlavně kvůi zaraženým prdům, páč v tom širokým balení se jich zbavují mimča fakt špatně.
Druhá varianta může být, jestli vypije dost mlíčka, kamarádka měla asi špatnou techniku kojení, takže se jí přestalo tvořit mlíko, taky jí malá řvala, páč měla hlad. Ale jestli Kubík přibírá, tak druhá varianta padá a bude to ta první, kluci mají větší problémy s prděním
28. bře 2010 v 07:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jináč jsme měli týden nákupů, konečně jsem vybrala pro berušku sporťák, nakonec jsem se rozhodla pro gesslein, jako má cat, je teda už použitý ale velmi zachovalý a hlavně za výzazně menší cenu než nový. je oranžovo, zeleno béžovohnědá kombinace, jedinou chybu, kterou má je nákupní košík, který je ruplý a prodřený, ale to jsem věděla z diskuzí, že to dělá problémy, doufám, že s tím něco vymyslím. Doufejme, že jsem vybrala správně, no ale golfky nás asi stejně neminou, páč jsem chtěla, aby se tam posadila jejich dvouletá dcera, ale měla jen 12 kg , jako vešla se tam, měla tam dokonce i nějakou rezervu , ale přišlo mi, že je to strop, větší dítě už by tam bylo jako sardinka a to ten kočár má jednu z nejširších otočných sedaček- 34cm. a nejdelší opěrku zadNo a další investice byla jídelní židlička, nejprve jsem chtěla fábulu, ale pak jsme se rozhodli pro chicco polly, cenový rozdíl nebyl tak velký, oproti daleko většímu pohodlí v chiccu.Rezerva pro berušku se ztenčuje a to ještě musíme koupit koberec do pokoje, než začne lézt,protože na parketách by měla za chvíli bolavá kolínka. No jo no, na dítěti šetřit nemůžem, ušetříme jinde, peníze budou, my nebudem. :wink:
28. bře 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
Hehenko,my měli taky období "řvaní",buď jedl,nebo spal a nebo řval :sweat_smile: .Myslela jsem,že to jsou prdíky,ale asi nebyli...bylo to prostě "jen"takový blbý období...ten náš kluk má vlastně pořád nějaký období..je prostě "svůj" :slight_smile: ..vážně se s ním nenudím :grinning:

Jéé,Vendulka už se plází :grinning: .Ten náš holomek se zatím furt jen převrací na bříško,tak mi dá pěkně zabrat ho jen přebalit :grinning: .Zoubek zatím nemáme žádnej,zatím nic neřekl,jen mumlá,pokřikuje a teď vymyslel,že bude foukat,tak furt dělá fffff,fffff,ffff :grinning:
28. bře 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..
Carculko my jsme na vsi, jsou tady jen hospody :unamused: ale včera jsme šly se švagrovou podívat se jen tak na fotbal, na 10 minut
Do města je to 10 minut, ale co tam mám sama dělat :unamused: do poloviny obchodů se nedostanu a stejně co bych asi tak kupovala, všechno Vendulka má a co nemá, to se musí koupit na netu :grinning: Pro jídlo jezdíme většinou s manželem, nebo nakoupí sám po cestě z práce. na plavání jezdíme do vířivky, plavecký bazén je teď v rekonstrukci, ale brzy se prý otevře, 20 km odtud je aquapark, ale Vendulka byla ještě moc malá na ten bazének..
Ale dnes jsme se potkaly s bývalou kolegyní, jely jsme na Konopiště :wink: jenže..Vendulka sice ráda jezdí v kočárku ale po určité době chce prostě ven a chce zkoumat věci kolem a strkat je do pusy..jinak je naprosto hodňoučká :slight_smile: teď pořád akční nejde být, nevím jak bych někde venku loupala a strouhala jablko, nebo ohřívala oběd..a do toho kojím..
Romi vybrali jste pěkný kočárek, taky se chystáme na jídelní židličku, děkuju za tip :slight_smile:
28. bře 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem vás přelouskala :wink:

hehenko: Amálka taky třeba brečela a bylo to proto, že se chtěla chovat a být u maminky, ne najíst a odložit spinkat :wink: Proto jsem si pořídila šátek a měla jsem jí přivázanou pořád u sebe. Teď už si hraje sama a když jí to přestane bavit, zavolá mě :wink:

Jinak já se snažím krmit taky doma, pokud to jde a když jedeme někam ven, tak se jí snažím zajistit co největší klid. Ale je fakt, že nejlépe jí doma, když jsme samy. Jak je u toho někdo jiný, nebo jak jsme někde venku, jí málo. Děti to poznají.

No, ve středu ráno vyrážíme do FR, to jsem zvědavá teda :sweat_smile:
28. bře 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky jdu jen na skok vas vsechny pozdravit a rict ze se nase zdravicko lepsi.. po tom odkaslavacim syrupu se mi tak ulevilo ze pocitam do stredy budu opet ok... teda to bylo.. ja spala dneska jako zabita... konecne to ustupuje.... juchuuuuuu
28. bře 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky zenusky,jsem vas docitala! :grinning:

ami to jsem rada,ze mala basti,tak jen at basti dal drzime vam palce :grinning:

vendulce gratulujeme k plazeni,ange jukala jsem na fotky,to je tak nadherne vysmata holcicka :grinning:

hehenko mas recht a vubec holky kojenei neni predstaveni - kojila jsem jen pred manzou,svoji mamkou,jeste si to hasila k nam tchnyne do loznice na kojeni,ale tu jsem odpalkovala s tim,ze to je ciste moje soukroma vec

carculko tak koukam,ze mate problemy s castosti navstev a co na to manza,ze by to nejak rozume vysvetlil,to je vzdycky na zacatku tezky,ze si ti pribuzni musi uvedomit,ze chcete travit cas rodinne,ale ze mate svoji rodinu ( ty,manza a mala),kazdej si mysli,ze nechcete travit cas jinak,nez jen navstevama,ale neboj casem se to upravi,staci si vymezit prostor

no nam uz se ted vyklubal treti zoubek - celkem to slo rychle,casovej posun jsme zvladli bez potizi,hura,malej je neuveritelne upovidanej,ta rec je fakt podobna reci nasi a porad vola mamu a povidani :grinning: :grinning: :grinning: lahoda pro usi :grinning:
29. bře 2010 v 06:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :dizzy_face:

o víkendu jsme měli první delší návštěvu, tak jsem vás dnes jen tak přelítla...

omrkla jsem fotečky, děťátka všechny nádherný :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
29. bře 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
mrkala jsem na ty vaky, už jsem to taky někde viděla a jak tu někdo psal, kdoví jak ti Američani do toho ty dětičky dávali... já teda mám jinej, malej se v něm může krásně hýbat, tak nevím......

CAR má problémy s častýma návštěvama tchýně, no asi by jí to měl někdo vysvětlit, že taky chcete být někdy sami třeba.....

Amálky se chystají do ciziny, tak držím palec, ať to krásně zvládnete....

Vendulka už se plazí, veliká gratulace... :dizzy_face:

a obdivuju Barunku, že ani po očkůvce není protivka a nebrečí.... :wink:
29. bře 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak s tím kojením, máte pravdu holky, doma je prckům nejlíp, potřebují na to taky klid.... já teda nekojím jen před manželem, v pohodě jsem schopná nakojit před mamkou, tchýní, švagrem.... to prckovi vůbec nevadí... ale musíme být doma a v klidu... :wink: nedokážu si to nějak venku v šátku nebo tak představit.. občas se malej zakucká, prso vyplivne a to pak to mlíko stříká všude... :grinning: to abych sebou vozila troje náhradní oblečení... :grinning:
29. bře 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a HEHE my už si psaly, doufám, že ti SMS došla.... vůbec nevím proč by Kubík mohl tak plakat... pokud vydrží tak dlouho bez bašty tak to na spurtík moc nevypadá... spíš se chce asi fakt chovat a jak píšeš, to nejde donekonečna.... :pensive: mě se Davídek taky už pěkně pronáší a kdybych ho jen a jen chovala, tak bych neudělala vůbec nic.... bude to chtít vypozorovat čím to je... náš malej třeba spinká a najednou začne být takovej protivka a už slyším prďánky.... :grinning: a začal by natahovat, ale už máme fígl, mluvíme na něj, pomastíme mu bříško a dáme teplej polštářek a do 5 minutek je klid a malej se vyprdí a spokojeně spinká dál... :wink: fakt to bude chtít vypozorovat, každý dítko je jiný... :wink:
29. bře 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my měli holky šílenou sobotu... odjela nám návštěva a malej byl k neutišení,normálně řval jak tur.... :frowning2: už jsme měli strach, že ta kýla, že pojedeme do nemocnice, ale šla v pohodě zamáčknout, už jsme fakt nevěděli, co s ním..... pak jsem si uvědomila, že skoro celý den nespal a že je asi pěkně protivnej, tak rychle vykoupat, to taky prořval, pořádně napapkat a spinkat..... uffff, naštěstí už se to neopakovalo, takže byl asi fakt jen tak utahanej, že jen řval......

noci už si malej pěkně upravil, asi 3 poslední jsme ho dali kolem půl osmé spinkat a kojili jsme kolem 1 hodiny, pak kolem 5 a pak kolem 8 vstávání... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a dneska v noci vydržel holky s tím prvním kojením až do 3 :astonished: :grinning: a pak se vzbudil až po 7 parádička..... :dizzy_face:
29. bře 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě jednou všem moc děkuju za podporu s tou operací..... musíme to nějak zvládnout holky, Davídkovi bude líp,uleví se nám všem.....
29. bře 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky prostejko . .. a koukam,ze se spankem se vam to uz lepsi,tak to je krasny :grinning: :grinning: :grinning: ty jo a mas muj obdiv,nejak si nedovadu predstavit zamackavat malymu kylu,jako jasny kdyz musis,tak musis,uz aby by to zle bylo za vama

no my naopak o vikendu na navstevu jeli,vyrazili uz v patek i s nasi mamkou objet na sever pribuzenstvo,aby taky videli malyho, bohuzel se teda se teda jelo dom uz v sobotu,jednak malej mel toho plne kecky,pak se taky tety rodina dost musela omezovat kvuli nam a taky se soupal ten cas,tak jsme jeli radsi domu
29. bře 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a taky jsme vcera fotili jakej Onda kamos s nocnikem,jen tak trenujem,zatim nam ta nenakadil,ani nenacural
29. bře 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bahu Ondrášek je šikuka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Blahu my jsme posun zvládli v klidu , měla jsem taky strach a nakonec to nemohlo dopadnout líp :grinning:

My jsme pořád venku, navíc jsme si rozkopai zahradu, tak děláme změny :slight_smile: chceme Vítkovi udělat hodně prostoru , tak všechno bouráme a přsazujem....
29. bře 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky BLAHU :dizzy_face: parádní fotečky.... :grinning: teď ještě aby tam malej udělal to co má a bude to paráda.. :grinning: ale na to má ještě čas... :wink:

s tou kýlou to není nic příjemnýho, to víš, že ne... ale jeho to nebolí, to je to, co mě drží nad vodou..... navíc hodně pomáhá manža, takže když je doma tak přebaluje a zamačkává bouličku on, abych si od toho trošku odpočinula... :pensive:

PETULKO ahojky... :dizzy_face: teda Vítek se bude mít.... :wink:
29. bře 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
prostejko jj co by jsme pro děti neuděli :grinning: my chceme vedle našeho baráku koupit od starších lidí pozemek , kde oni mají nasazené saláty, maliny.... mají tu včely a táhne jím na 90 let, ale jsou tu skoro pořád , je too jejich život, nabídli jsme jíim peníze a věcné břemeno ,a le zatím to nechtějí prodat ,a le síbii že kdyby to prodávali tak budeme první komu to prodají , protože je více zájemcu o to , jenže kdoví jestli to nezdědí nějaký vnuk , no uvidíme,a le spoléhat na to nemůžem tak musíme přizpůsobit pro malého náši zahradu , co naděláme :slight_smile:

prostej to je jasné, že to není nic příjemného :frowning2: ,a le havně že jste na to přišli a davídek bude v pořádku :dizzy_face:
29. bře 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, jen prolítávám, máme toho dneska až nad hlavu, snad si konečně dojedu podat žádost o porodné a zapsat Amíska do pasu!

Amálka návštěvy taky nesnáší úplně nejlíp, sice se řehní a tak, ale taky nespí a pak je protivka, ony ty děti prostě ten klid potřebujou, no................ Sice se tím moc neřídím, návštěvy chodí, my chodíme, ale snažím se jí to naplánovat tak, aby se třeba dopoledne vyspinkala a aby co nejvíce jedla doma, nebo někde hodně v klídečku

Včera jsme byli na chatě a taky návštěvy a hned to bylo znát, že méně jedla a méně spinkala :astonished:

Blahu: krásnýho kluka máš, jen co je pravda, jak už je velikej!!!!
29. bře 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
PETUL tak uvidíš, třeba nakonec i ten pozemek získáte... :wink:

AMAL ahojky... teda to bych ale nevěřila, že se ta návštěva na maličkých může projevit až takhle... :astonished: on ho ani nikdo nedlachmal extra ani nic takového.... byla tu jen moje mamča s přítelem, takže ani žádný extra ruch... no ale asi je to hned znát, 2 cizí hlasy navíc a to víš, pochovat si ho chtěla a už to není ten klid co má, když jsme tu sami.... :wink:
29. bře 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je jako s tím, že jsem nikdy moc nevěřila tomu, že dítě může být unavený z tvojí pozornosti a věnování se mu... :sweat_smile: četla jsem to několikrát, že se může stát, že miminko chováš a povídáš mu a věnuješ se mu a ono začne být najednou nevrlý... a může to být tím, že už mu tvoje pozornost není příjemná a chce chvilku klid... a je to pravda... náš malej to tak má, že po nějaké době začne být i v náručí nevrlý a stačí ho položit a dát mu k obličeji jeho hračku nebo usínáčka a hned je klid, on si spokojeně vrní a "povídá" a mlátí do hračky :grinning:
29. bře 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek