• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
cau zensky,

tak my meli vcera ortopeda- kycliky v cajku, siroky uz nemusime...

dneska foceni u profika....Baja byla skvela, az z toho usnula....strasne strasne strasne se tesim na fotky...

no a zitra snad dorazi kamoska s mimousem....huraaa

AMALI krasne si to uzijte!!!!
30. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko, tak malej nakonec vytuhnul ve 22.00 a teď se vzbudil:slight_smile:))a prej že asi po té hexe nebude spát:slight_smile:)ahhahahaha

Svoji my už taky od včera nemusíme balit na noc na široko, to je úleva,viď?
Tak prádlo mám vyžehlené, do těch 22.22 jsem fakt žehlila, uf ale mám hotovo:slight_smile:

Jdeme cvičit, tak zatím papapapa a já se tu odpo ukážu páč bude asi pěkně hnusný počásko:frowning2:(
Krásný den všem a Svoji taky se mooc teší na vaše fotečky!!!!
31. bře 2010 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat.. no ty blaho.. to mas uplne zlaty... jinak my sme ted taky akorad vstali... a koukame telku.. papame snidani.. a mimi sebou hazi... asi mu chutna.. :grinning:
31. bře 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky u nás teda solidně leje...tak jsem šla s Vendulkou aspoň kousek a teď spí venku. ale dnes v noci...kolem půlnoci kňourala ale usnula, pak asi ve 3 jídlo, v 5 znova a to nechtěla spát pořád kníkala a plivala dudlíka, tak si jí manžel vzal k sobě, ale nechtěla spinkat na polštáři a navíc mě musela držet za ruku :grinning: manžela vystrkala z postele tak dospával v obývaku..
potřebovala jsem dnes něco vyřídit tak tatínek na hodinku hlídal - nakrmil a Vendulka pak spinkala, takže tak...

Cat jak ty to s tím Denískem děláš, to je hotovej zázrak, závidím :dizzy_face:
Luci tobě závidím to vstávání ve 12 :sunglasses:
Svoji jsem zvědavá na fotky, Wagenknecht fotí mooooc hezky
31. bře 2010 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky zlatý :slight_smile: tak jsem tu po nějaký době :slight_smile:
buď uklidňuju Kubíka nebo pracuju, bo toho teď mám tolik, že se z toho asi poprdím :slight_smile:)))

CAT jak píšeš - strašně se těším, až bude malej o fous starší a už mě bude vnímat a tulit se! taky až bude už žvatlat a tak dál... asi nejsem ouplně mateřskej typ či co, nebo potřebuju odezvu, abych si to užívala... né, že bych trpěla to ne :slight_smile:)), ale prostě se těším, až budeme víc parťáci :slight_smile:)) ale je mi jasný, že mi pak bude chybět to miminečko. to už tak v životě asi je :slight_smile:)

holky kdy jste měly první SONO KYČLÍ?

jj souhlasím - CAT máš zááázračný dítě!!! :slight_smile: se ani nedivím, že máš pořád tolik energie, když se tak báječně vyspíš :slight_smile:
ale ani já si nestěžuju - buch buch! akurát nám to teď nějak víc rozhodil ten časovej posun :slight_smile:))

a nechápu to, dneska poprvý mi tekla z jizvy krev :(
31. bře 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady to nějak upadá, všechny jsme se plně vrhly do mateřských povinností. nebo, že by to bylo blížícími se Velikonocemi?
Hehenko, my jsme byly na kyčlích ve čtrnácti dnech, pak šesti nedělích a pak ve čtyřech měsících
31. bře 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile:)holky asi je fakt zázračný:slight_smile:))ale všichni nás straší jak se to změní...tak se modlíme aby ne.-))

Tak jsem byla ve městě a kopila Denískovi nové hračky 3plus, aby si měl s čím hrát...akorát se budí na papání, tak já běžím:slight_smile:))
31. bře 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky...jak se mate?

ange..takhle vyhani tatuldu ju?

hehenko,my byli v necelych 2 tydnech...a sest tydnu od toho jdem zas

cat..to je fakt zlato:slight_smile:a cat jak ho s sebou beres do fitka?nevadi mu ze tam nema pozornost?nebo chrni?

jinak my jdeme v utery na masaze kojencu:slight_smile:a pristi stredu tu nevyjde ale tu dalsi(jen prvni stredy v mesici) delaj kino pro maminky od kojencu az po 18mesicu..promitaji filmiky,je to ztlumeny,neni tam tma a jsou tam hraci deky..a pak doprovodny program po filmiku:slight_smile:
dns jsme meli jet na vylet,ale je tam hnusne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :frowning2: tak jsem zehlila :confounded: a ted zas peru..

jinak nam mala usne po koupani ,vzbdi se jednou(vyjmecne dvakrat)a pak az v 7nebov 8,chvilku si hrajem a zas chrni tak do 11 a nekdy usne hned :slight_smile:

je fakt ze co je novej konik,temer nikdo tady
31. bře 2010 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Car, zatím malýmu nevadí že nemá pozornost, já si ho teda nechci naučit na to aby byl pořád jako středem pozornosti, to udělala jedna kamarádka a nemůže teď nic, je fakt lepší nechávat ty prcky i doma si vyhrát chvíli sami, s hrazdičkou nebo tak, jinak se z tebe stane otrok.-))

Ale někdy i vytuhne:slight_smile:)ikdyž se teda divim v tom rachotu.My tu máme fitko jen pro holky a nahoře je pro chlapi, takže je tam klídeček, víš, je to menší a jsme tam jen my s holkama a miminkama, dopo je tam volno, takže pohoda, já hodinu běhám a pak 30min posiluju, nakojím ho ještě v šatně před cvíčem abych po cvíču nemusela hned kojit, páč prý má mlíčko jinou chu´t a nemuselo by mu chutnat:slight_smile:)ale už jsem kojila i po cvíču hned a byl OK:slight_smile:))

Jinak Car ty to máš taky na pohodu, ne?.)))
31. bře 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jee no to je dost ze se to tu taky trosku rozepsalo.. my sme se ted s psikem vratili skoro z hodinove prochazky.. udelali sme 3 kola v parku Terrinka hodila 2 bobiky a sli sme dom.... zacalo prset.. hrozne se tu ochladilo takze sem rada ze sem tu zimni bundu jeste neschovala...

jj stavani ve 12 je super ale pak co zase delat v noci ze? kdyz nemuzu spat.. jeste obcas me probudi kasel takze si musim vzit syrup abych to zaspala.. takze nejaky ten bacil v tele furt je..

holky chci se zeptat nosili ste nektera v tehu ten podpurny pas na zada?
31. bře 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já už jsem zoufalec... už netuším, co se řvoucím miminkem... myslím, že jsme vyčerpali snad všechny možnosti.

my půjdeme poprvé na kyčle za týden.

LUCI já ho nenosila. záda mě v podstatě bolely až ty poslední týdny... asi 3 nebo 4, ale nebylo to nic hroznýho.
31. bře 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zabte mě prosím vás... to už je fakt vyčerpávající a to naprosto!
31. bře 2010 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko chudinko!!!!já nevám jak bych ti mohla pomoct:frowning2:( a ne můžeš zavolat dr??já třeba mám pediatra kterej nám říká volejte kdykoli kvuli čemukoli:slight_smile:

...ma jdeme koupat a masírovat...papappaaappa a hehe drž se!!!
31. bře 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT no jo, jenže já ani netuším, co bych jí jako řekla (ale teda nemám dr. který bych mohla kdykoliv zavolat, aspoň teda číslo mi nedala a ani nic takovýho neříkala :slight_smile:)). kdyby se dalo vypozorovat co se mu děje, ale to nejde... jednou brečí v košíku tak ho dám do lehátka, tam je chvíli v klidu a za chvíli brečí... tak ho přebalím, nakrmím.. ponosím. téměř po každým kojení si krkne! prdí celkem slušně bych řekla, kapky mu dávám už několik dní (od čtvrtka)... zkoušíme i balit do takový housenky, aby se nebouchal ručkama... pak zase zkouším zavinovačku.... pokaždý dudlíka, to je největší kámoš, ale stejně má pak stavy, kdy ho fluše... tak zase kojím a tak pořád dokola...
kojení zase trvá 40-50 minut... výjimečně 30 a to se většinou začínám radovat, že už to bude brý... bradavku mi fluše, bouchá mě, zaklání se, kope a přitom se rozčiluje, že jí vyflusnul a často je dost náročný ho na tu bradavku zpátky dostat...
zkouším i kojit jen z jednoho prsu, aby měl víc toho tučnýho mlíčka a byl spokojenější... jediný na co to evidentně pomohlo je barva stolice - už není do zelena...

dopoledne se to zdálo už lepší a tak jsem se radovala, že ty kapičky zabírají, že to určitě bylo tím...

co se týče jídla, tak čerstvý pečivo nejím vůbec, vlastně skoro vůbec nejím pečivo a když tam jsou to takový ty tmavý vita rohlíky. dělám si většinou kuřecí maso a těstoviny, koření používám jen sůl a kmín, dneska jsem použila mikro množství sladký papriky... mlíko taky už nepiju jako v těhu, jen si přidávám trochu do Cara... piju teda Caro (3-4 denně), kojící čaj 2-3 denně, když džus, tak ho ředím 1 ku 3, takže je to vyloženě slabej džusík... jím bílý activie...
žádná brokolice, žádná cibule, ani česnek a další nadýmavý věci... krom dvou jablek denně, bo prostě aspoň nějaký ovoce potřebuju sežrat...
sladký si teda ouplně neodepřu, ale rozhodně se tím nepřežírám...

no tož babo raď...

no teď ho manžel ujezdil v košíku a zabral na sotva 15 min. :frowning2:
31. bře 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky já vždy jen stihnu dočíst co je nového a nestihnu odepsat..
Hehenko malá útěcha, ale i ten největší pláč skončí..
na kyčlích jsme byli hned v porodnici pak asi ve 2 měsících a pak v 5
31. bře 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
nové foto
?body=http://www.facebook.com/album.php?aid=16324&id=100000120474330&l=047888d9ee&subject=Vendulka+od+půl+roku
31. bře 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko klidně si do jídla přidávej neomezeně kmínu a zkuste tu rektální rourku..na bříšku taky pláče? a co zpívání, chrastění hraček nebo naopak zapnout fén, vysavač, položit ho na pračku, nebo mu přidržet ručičky u tělíčka a nechat ho vycukat, hladit po čele směrem k nosu..plínku přes hlavu..nevím Hehenko nevím
31. bře 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat..jojo my jsme v pohode:slight_smile:jen teda kdyz je mala vzhuru tak chce abych se ji venovala a ja to delam moc rada,protoze mi hoodne spinka..takze se ji venuju kdyz je vzhuru,ale pak si ji taky musim naucit aby chvilku vydrzela sama-snad nebude pozde :sweat_smile:
prave ja chci chodit cvicit,tak vyzvidam vis :grinning: ..

no hehenko,toje mi lito ze to takhle mate,snad bude brzy lip..a ani u tebe neni hodny?
31. bře 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ange ta fotka ja si podpira jdnou ruckou hlavicku je supracka :dizzy_face: :dizzy_face: jinak krasny vsechny :wink:

hehe..to hlazeni u nas zabira,pri usinani
31. bře 2010 v 19:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
rektální rourku jsem ještě nezkoušela... v čem je lepší než teploměr?

CAR jak ti hodně spinká? mi příde, že mě to naše pískle spí přes den maximálně tři hodinky...

když je u mě tak to občas pomůže - né vždycky - proto usuzuju, že o mojí přítomnost nejde... dneska jsem ho docela dost tahala a teď mě z toho bolí ta jizva, takže to taky moc nejde...
vysavač samozřejmě na chvíli zabere, ale vysávat taky nejde donekonečna... ručičky u tělíčka, zabírá na chvíli... plína přes hlavu - jsem zkoušela, ale spíš ho to víc podřáždilo... tak nevím nevím nevím...
31. bře 2010 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ANGE já bych chtěla vidět fotku, jak má máma ten růžovej šátek na hlavě :grinning: :grinning: :grinning:
31. bře 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky tak mám dotaz...

jak poznám, že nemám dost mlíka?
Kuba si dost často objíždí ručky a manža si myslí, že je to tím, že má furt hlad... si už připadám jako blbec...
31. bře 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe,nejlepsi je kdyz mame program celodenni,to je pak krasne utahana...a jinak spinkame do 7-8,napapame se bud si chvilku pohrajem a pak usne treba v devet ,pul desaty a nebo si spolu jeste rovnou schrupnem..to pak spi tak do 10-11(kdyz si hrajem tak dyl),pak si hrajem pres dopoledne a zas usne..a dle toho jak se vzbudi jdem ven..no a pak od peti do pul osmy je to dle toho jak je unavena..vykoupem,mazlime se a tak v pul desaty chrni v postylce..pres den v postylce nebyva..tak to mame kdyz jsme doma..kdyz ne tak je uplne uzasna,hodna a kdyz je vzhuru a jsme nekde tak na ni povidam nebo kouka,ale vetsinou krasne chrni..a taky jsem vypozorovala ze kdyz jsme akcni tak pohodicka a jak jsme cely den doma a jen prochajda tak byva protivka obcas mezi 5 a pul osmou
no mame to fakt ruzny,nekdy treba nespi odpoledne vubec nebo jen chvilku,ale i tak je zlaticko...
31. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mala ji taky rucicky kdyz ma hlad..a jinak ja zacla dokrmovat kdyz mi dva dni rvala a jen jsme jedli a furt rvali hlady,trhali se od prsa atd-mliko jsem mela ale proste ji to nestacilo..dokrmili jsme a najednou vytuhla a byla spokojena
31. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak od tech peti jsme driv byvali az do koupani vzhuru a az posl.dni je protivka obcas jelikoz ji boli brisko,tak manzel dnes koupil kapicky,sab nepomaha moc..ale jen k veceru ji boli..tak nahrivame hladime atd a proto mi treba usne chvili a pak knuci
31. bře 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHENKO uz jsem to tady jednou psala. moji kamaradce chlapecek taky hodne plakal, jen u prsa ne. zjistili, ze papa hodne a boli ho z toho brisko a jedina uleva je pro nej to, kdyz saje. takze kolobeh. sehnala vahu a malej dostava jen priblizne tolik, kolik by mel, omezila papani a malej uz si na to zvyka a place mnohem mnohem min. myslim si, ze u vas to bude bud tim, ze chce byt u tebe (coz jsi vyloucila) nebo je prejedenej nebo naopak hladovej (ta dlouha doba u prsa muze pusobit oboji)...prijdes na to asi jen vazenim....barunku kdyz trapily prdiky, tak se kroutila a jakoby tlacila....u nas jeste pomaha, kdyz nemuze zabrat. ze ji dam ruku na oblicejik. ona si da oblicejik do me dlane a usne.

CARCUL zkus babycalm na brisko

ANG jj, wagi je muj znamej, fotil nam uz svatbu, je skvelej a je s nim i sranda:slight_smile:
31. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
me serou s tema ikonkama- vsem to tady smazali....
31. bře 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky chci se na neco zeptat.. asi je to spise dotaz pro nynejsi maminky.. ve kterym tydnu jste asi tak videli nozicku nebo rucicku prez brisko.. pri kopanci a tak... me v knizce pisou od 26tt.. no ale zatim nic.. a to sme od patku 27tt

uz se nemuzu dockat
31. bře 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji a kdy budete mit fotecky?
jinak manzel je dnes koupil ty kapicky,takze zitra zkusime :grinning:
31. bře 2010 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko, to je trápení, hlavně nepropadej panice, tvoří se ti tolik mlíčka,kolik je děťátko schopné vypít, takže bych zavolala laktační poradkyni, jestli máte správnou techniku kojení, vynechala bych dudlík, teď na začátku, přecijen v jednom měsíci ještě některá mimča nejsou kadeti v sání z prsu, koupila bych si váhu, pro kontrolu, kolik malej vypil, jestli je to turbo savec, může ho dost bolet břicho, tzv. koliky.taky se přikláním k názoru buď má hlad, nebo ho bolí břicho z přejedení
1. dub 2010 v 06:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek