• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
ještě bych koupila hylak forte, probiotické kapky, tuším cena kolem 100 Kč, dávkování 1 ml 3krát denně, měl by upravit mikroflóru, ve tvém případě bych zkusila všechno. pozor, nesmí se kombinovat s mlíkem( srazilo by se), takže bych to dala nezi kojením do trochy čaje heřmánkovýho třeba 20 ml( má totiž takovou kyselou chuť- v čaji se to ztratí), apropo, heřmánkový čaj je na bolavé bříško taky velmi dobrý, zkus to , za to nic nedáš. samozřejmně existují i probiotika přímo pro děti( mnohem dražší), ale je to v podstatě so samé, občas tam jsou jiné bakterie, ale hylak neublíží, pokud bude správné dávkování, kdyby mu to nevyhovovalo, tak bys to vysadila. tohle by ti měl poradit každý dobrý lékárník, to že jsou někde trubky, to je věc jiná.
1. dub 2010 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak se taky hlásím po delší době... :dizzy_face: a zjišťuju, že to tady fakt uvadá ta diskuze, no jo, mamky mají fůru práce s dětičkama a navíc je krásný počasí, tak se nikomu nechce vysedávat u počítače.. :wink:

já teď toho času moc nemám, věnuju se buď malýmu nebo trošku poklízím, chystáme se na další návštěvu, zítra přijede moje babička... :wink:
1. dub 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky moc děkuju za rady!!!! :slight_smile: :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

SVOJI přesně jsem na to včera myslela, jak jsi psala, že by ho mohlo bolet bříško z přejedení. akurát když ho zkusím dát z prsu dřív, tak se většinou vzteká až tak, že zase začne brečet.

ROMI no dudlík je moje záchrana... bohužel jsem to neměla dovolit už v porodnici :( teď nevím, jak mu ho vzít, když je to často jediný, s čím se uklidní...

CARCUL no trošku mi to připomíná nás.
někdy teda mám pocit, že kdybych přestala kojit, tak mám po starostech fakt. chjo :slight_smile:))

add správná technika kojení holky zlatý - co bych tam teoreticky případně mohla kazit? snažím se mít polohu prcka vždycky tak, jak se udává - kontroluju co to dá. když se mi zdá, že se blbě přisál, tak ho přiložím znovu. na bradavky mám kloboučky - tak možná tak se mu dostává do bříška víc vzduchu...

jo a jinak - všimla jsem si, že si často jakoby ukrkává, ale z pusinky to nevyjde - vždycky trošičku zčervená, vyjedou mi slzičky do očí a začne polykat... četla jsem nedávno o refluxu - jestli to dobře nazývám... tak přemýšlím, jestli to nemůže být i tím.. je fakt, že se mi zdá, že víc pláče od tý doby, co jsme mu vyndali z pod matrace podložku, aby ležel dokopce (ale samozřejmě si nejsem jistá, jestli to fakt souvisí) - byla blbá a mě přišlo, že se tam moc láme. včera tam místo toho manžel dal polici, protože se mi večer v postýlce zase zakuckal, tak uvidíme, jestli to pomůže... v košíku jsem udělala to samý.
1. dub 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ ahooj :slight_smile: užij si návštěvu : )

já návštěvy ráááád :slight_smile: tady je furt někdo, akorát včera jsem musela zrušit kamarádku, bo jsem měla moc práce.
ale v sobotu zas dovalí tchán s rodinou a v pondělí zase přijede ségra :slight_smile: :dizzy_face: ona je bohyně - vždycky mi navaří i s moučníkem. no bájo... :slight_smile:)) teď v pondělí byla akorát z Kubuly hotová, protože bečel a ona si myslela, jako všichni :slight_smile:)), že zrovna její chování ho uklidní a ono nic, křičel ještě víc, se z toho celá orosila :slight_smile:))) :grinning:
1. dub 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE četla jsem jaký máte trápení.... tak já se trošku přikláním k názoru, jestli se malý nepřejídá.... :confounded: to by ho totiž pak strašně bolelo bříško a vysvětlovalo by to, proč tak pláče.... :wink:
1. dub 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE tak zase když ho od prsa vezmeš a on se vzteká, tak nevím....... jestli to bude přejídáním.... bude to chtít asi zkusit.... nějakej den to vydržet, že ho fakt necháš najíst jen určitou dobu a pak zkusit vydržet, co udělá, když mu prso sebereš a nedáš mu ho dřív jak za 2 hodiny... :wink: on je totiž teď na něj asi tak zvyklej, že ho vyžaduje...
1. dub 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
návštěvu si snad užiju, i když moje babička je generál :grinning: takže se těším na rady a porady... :grinning: ale přijede i s mojí sestřenkou... já se těším, jen jsem zvědavá jak to zvládne prďolka, jestli zase nebude nevrlej.... :frowning2:
1. dub 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE s tou správnou technikou, já akorát kontroluju, jestli je Davídek dobře přisátej, jestli má v pusince co největší část bradavky, jinak nevím, co na tom moc kontrolovat... malej se přisaje, tak ho nechám..... když je špatně přisátej, tak stejně bradavku sám pustí a dožaduje se dalšího vložení... :grinning:
1. dub 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jak spíte HEHE? my celkem fajn.... malý si udělal fakt pěkný režim a budí se kolem 2 a pak kolem 6 a ještě po té 6 usne... :grinning: takže paráda fakt.... doufám, že mu to dlouho vydrží...
1. dub 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
s malým už začíná být jinak docela sranda.... povídá a snaží se i usmát, zatím mu to ale moc nejde.... :grinning: už celkem pěkně pozoruje hračky, ale tu pozornost dlouho neudrží......
1. dub 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ no zkouším právě. i jsem místo kojení z obou prsů zkusila jen jedno a střídám. zdá se mi právě, že po určitý době sání dost zlenivý, bo už to po nějaký době tak dobře neteče a to je možná ten důvod vztekání a možná zrovna tohle chce čas, aby se naučil to zadní vytáhnout, když měl doteď prsa na střídačku a teklo mu to tam líp... :slight_smile:)) ale jak vidíš jsem z toho zmatená jak lesní včela a zvažuju 100 možností :slight_smile:)) :grinning:

já u kojení kontroluju ještě tu jeho polohu. kojím teď bez kojícího polštáře, že si ho dám jakoby do náruče, jen si ho lehce podložím normálním polštářkem, aby mi netlačil tolik na jizvu.

co se týče režimu, tak zatím je nijakej... budí se jak kdy, usíná jak kdy... většinou nakojím kolem 20 hodiny - ale většinou mu trvá než usne - včera usnul až před 23, a vzbudil se 4.30 (předchozí noc to zas bylo 3.30) a pak se vzbudil po osmý.
musím teda říct, že to kojení ve 4.30 bylo naprosto úžasný! trvalo max. 20 minut a malej po něm hned vytuhnul... byli jsme z toho tak vyplesklý, že jsme další hodinu nemohli usnout :grinning: :grinning: :grinning:

no a je to právě různý... před tou změnou času a to ještě tolik nebečel, jsem nakojila kolem 20, usnul kolem 21 a vzbudil se kolem 4-5 hodiny... a pak zas kolem 8...

ale už se i stalo, že jsem kojila v noci vícekrát a pak třeba už od 5 malej nezabral a brečel a usnul snad až kolem 11 dopoledne... :(

stal se zááázrak. malej spí...
zkusím dneska kojit míň a víc ho po kojení rozptylovat - akorát ženy... připadám si nejapně, ale jak se dětem věnujete? on už mě sice vnímá, otáčí se za mnou, pozoruje mě docela zdatně, ale tak přetáčím ho na bříško, chovám, mávám hračkou před obličejem, aby pozoroval, ale co dál? :slight_smile:))) :grinning:

bože to je zase román :grinning:
1. dub 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE tak uvidíš, musíš zkoušet.... zmatený jsme tady všechny... :grinning: každý dítko je jiný a na každý platí něco jinýho.... :wink: doufám, že na to brzo přijdete a nebudete tolik plakat....

jinak s tím věnováním... když je malej vzhůru, tak si ho dám na kolena a povídáme si.. já mu povídám, on na mě hledí a pak taky vydává nějaký zvuky.... to ho baví tak půl hodinky maximálně... a taky se ho snažím aby se zabavil sám... takže do lehátka nebo ho nechám ležet vedle sebe na dece a hrkám na něj hračkou, ale nemluvím na něj a dívám se u toho třeba na telku, aby si taky zvykal, že si vyhraje trošku sám....
1. dub 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
nedocetla jsem cele, ale HEHE ano, place kdyz ho oddelas od prsa, protoze sani u prsa je jeho jedina uleva na to brisko...pokud je to teda to, co mela ta kamaradka. taky ji malej plakal, kdyz ho oddelavala, ale zvykl si na to, zvykl si, ze musi papat min, aby ho to brisko nebolelo a pomohlo to! kamaradka na to teda prisla tak, ze hodne pribral za kratkou dobu...

ale kazdy mimi je jiny....
1. dub 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a už je zase vzhůru... :frowning2:
1. dub 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ha tak jo PROSTEJ, to děláme stejně... já občas mám pocit, že se mu věnuju strašně málo, proto se ptám jak dežo... :sweat_smile:
1. dub 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau zeny,teda to moje ditko mi teda prave pekne stavkovalo u svaci,no nechtel,tak mel jen par lzicek . . .

jdu vas docitat
1. dub 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE tak to moc nespinkal... :frowning2: večer se malému věnuje manža, povídá mu a tak.... přes den samozřejmě já.... ale nechávám ho aby si taky vystačil sám.... mlátí si tu do hračky a něco si brumle, tak ho nechám, když ho to už nebaví, tak to dá najevo... :wink:
1. dub 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko boze,tebe to materstvi prohani holka

tak jedna vec s tou jizvou,hele normalni to neni,krev mi z toho nesla a to jsem mela rozestup jizvy,takze bych sla na chirurgii a to dost rychle,jestli se tam neco nedeje

venovani takhle malinkemu miminku - ty jo si polamu nevzpomenu,ale tak asi kdyz bych vzhuru,on docela spinkal,tak jsem mu zpivala,nebo hodne povidala

jak pises,ze kUBIK PORAD PLACE - ja si zase myslim,ze by to mohlo byt malym,nebo slabym mlikem,tohle presne u nas bylo,kdyz jsem u nej prichazela,a jinak na prdiky a brisko nam ohrome pomahalo krouzit kyclema kolecka,nadherne se vyprdel a ono to pomaha na kycle,no a co cerstvej vzduch,co v kocare pri prochazce,to spinka???
1. dub 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
prostejko to dobre delas,jen at si taky vystaci,az budes potrebovat,nebo chtit nekam odbehnout,tak je dobre,kdyz se taky postara tatinek
1. dub 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky SVOJI, moje kamarádka měla taky něco podobného, navíc malý jak se přejídal, tak hrozně blinkal, takže dostali nakázáno max 15 minut kojení a pomohlo to :wink:

ahojky BLAHU :dizzy_face: téda 9 měsíců za dveřma, to to letí...... :wink:
1. dub 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a mám novinku... jsme pozvaní na vítání občánků... 15.4. :dizzy_face: tak už se moc těšíme...
1. dub 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky prostejko,teda,tak to se uz tesite,co? :grinning:

no to jo v sobotu zaciname 10.mesic,teda to je rychlost :grinning:
1. dub 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
nez se nadejeme,tak slavime rok :slight_smile:

teda posledni dny nemel malej naladu,byl silene uknouranej,vcera v pohode,dneska je zase tak napul nevrlej,teda - i muzi meji sve dny
1. dub 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky kočandy :slight_smile:

koukám Hehenka si teda mateřství užívá :frowning2: já ti nevím Hehe, mě Terez taky jedla ze začátku takhle dlouho jako tobě Kubík, jakmile jsem ji dala pryč od prsa, tak se mohla zbláznit, ale jinak nebrečela, žádný prdíky, žádný bolístky, myslím si, že se to upraví po šestinedělí, ale fakt nevím....asi bych zašla za pediatrem nebo mu zavolala...radit ti tady můžeme cokoli (samozřejmě, že v dobrým), ale realita může být jiná :wink:

Blahu panečku, toto to letí :astonished:

no u nás novinky....Terez hnisají ouška, takže jsem ji dneska dala náušničky nové, které měla až k 1. roku, ale nedá se nic dělat :unamused: náušnice po mě jsou dost tlustý, z toho jí to hnisá a nechci dopadnout tak, že dojdem k dr a ta nám řekne, ať náušnice vyndám, nechám dírky zarůst a znovu na píchání....to v žádným případě, takže bojujeme dál :slight_smile:
a včera jsme byly na informační lekci plavání miminek....úžasný, paní to má přímo v domě, ale to je teda dům, přímo palác :astonished: a v úterý začínáme :dizzy_face: musela jsem Terez koupit plavečky, protože ty koupací plíny jsou drahý jako čuba, akorát je musí mít těsně kolem stehýnek, aby případně nevypavalo hovínko :grinning:
1. dub 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
a dneska máme přesně 5 měsíců :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. dub 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
monci gratulujeme!!!!!5 mesicu to uz je velka slecna :grinning: plavanicko,jo,tak to zavidim,ale my v sobotu jdem taky cachtit k nam do auqaparku a pro zajimavost,koolik za to pani chce???
1. dub 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:
Tak dneska nevím co se dělo, ale prý byl ouplněk, takže jsme kojili i o půlnoci, což je teda divný.-())snad je to poprve a naposledy:slight_smile:))

Hehenko to mě mrzí, ale snad to vychytáte, to víš, je to prcek, s miminkama to tak chodí, ale ty na to přijdeš a bude fajn!!
Monči gratulace, teeda to letí!!!!!
Blahu ahooj a jak vy jste na tom??
Prostěj kdy vás čeká ta operace?A je malej OK?
1. dub 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoky tak my mame noci ted luxusni,vubec nemusime vetsinou vstavat
my cat tak Onda ma promenlivy obdobi,rotou mu ted ty horni zoubky,jeden uz ma,druhej praskne coby dup a ja no ja pomastim zase na biolecby do Prahy,profesor se rozhodl necekat,no tak,zase budu mit alespon klid,jen bojim bojim,aby byla ucinna a telo si na to uz nezvyklo
1. dub 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blahu a Cat děkujeme :slight_smile:
Blahu jinak to plavání je 10 lekcí a stojí to 1800,- :slight_smile: vychází nám to do prázdnin a pak případně můžeme pokračovat od září plavání pro větší mimča :wink:

Já si teda taky na noci nemůžu stěžovat, většinou 1x nebo 2x, někdy je to víckrát podle zoubků (už nám leze druhý :dizzy_face: ) a jinak fakt parádička :dizzy_face:
1. dub 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a k tomu plavání ještě, 2 lekce jsou navíc, jsou seznamovací a jsou zdarma a chodí se týdně :slight_smile:
1. dub 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek