• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
nikde nikdo??? :frowning2: :slight_smile: no snad jeste nektera dorazite..
2. dub 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sem tuuuuuuuuuuuu.. . je mi divno.. nalada takova na houby tak si rikam skocim pokecat.. ach jo.. co se to se mnou zase deje.. snad se mi ta nemoc nevraci :unamused:
2. dub 2010 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jeste trosku pokaslavam... .a ryma tu je taky furt.. ale uz je to lepsi.. ale sem takova furt unavena.. v noci sem nemohla vubec spat.. nevim jestli to bylo mimiskem.. ale proste sem nemohla najit polohu kde by se mi lezelo fajn.. trosku me zlobi pupik.. mi pripadne ze mam takovy tlaky jako by.. jako ze ztvrdne a za par min povoli.. no vim ze je to v tehu normal ke konci.. ale v knizecce mi pisou ze tak ve 30 tt.. a ja sem ve 27tt. ... hmm tak doufam ze se neco potrati a nebudem jeste litat po doktorech ale dr to 13tyho reknu at me poradne prohlidne.. v tydnu jdeme s manzou delat porodni plan kdyby nahodou to na nas prislo drive nez cekame..
2. dub 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE ja osobne bych tu dr zkusila, protoze by me ten plac asi srdce urval....
2. dub 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamčy a těhulky, taky jsme pořád venku, nebo něco dělám. Máme pořád nějaké návštěvy, zítra rodiče, takže kupa lidí, to zas bude Renatka vyjevená. musím to tu vypíglovat, dneska peču jehněčí jsem zvědavá jak to dopadne, protože jsem to ještě nedělala. jinak už se bojím Renatku nechat někde na vyvýšeném místě, protože na zádech dělá mosty- opře se o lopatka a o nožičky a zvedne se, nebo se něčeho chytne a otáčí se,tak se bojím, aby mi někde nespadla, že pořád upozorňuju Jirku, už jsem jako stíhačka. ale nadá se nic dělat, páč ty chlapi nemají takové ty instinkty jako ženská. musím vám říct něco na pobavení. tento týden jsem byla u kadeřnice, Jirka zůstal s malou doma, odstříkala jsem mlíko a dala včechny instrukce, co jí má oblíknout, jak ohřát mlíko a ještě sto dalších do nejmenšího detailu. No a vrátila jsem se a ptám se, dal jsi jí to mlíko?Můj drahý se usmíval, držel vykulenou berušku, po breku. tak jsem se ptala, co je, co se stalo? .................Můj drahý ohříval mlíko tak, že to nechal v uzavřené lahvičce od odsávačky a vložil do vroucí vody, prý to vybuchlo za dvě minuty, se nedivím, když ta lahev nemá ani jednu dirku. jtakže mlíko se vyšplíchalo a do lahve natekla voda, ještě, že jsem byla pryč jen 2,5 hod. pak jsem se podívala, co má na sobě, a dostala jsem ještě větší záchvat smíchu, protože beruška mělavrchní triko s dlouhým rukávem narvané pod bodýčkem :grinning:
3. dub 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky hezký víkendík!!!!my jedeme na chatičku:slight_smile:))
hehenko fakt se pora´d, je mi tě mooc líto, že si to nemůžeš užívat líp:frowning2:

Romi teda manža je jelítko.-))
Svoji jak je?
prostějko jaké bylo vítaná občánků???
A kdo má nové fotečky??
papapapapapapapappa
3. dub 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Romi tak to je dobrý, tyhle historky :grinning:
Vendulka měla včera horečku, od půl 11 do 12 kňourala ,ale pak se vzbudila až v 5 ráno, dnes jsme byli plavčit máme to nahrané, ale Vendulka má zas zvýšenou teplotu..a může mít po hrušce nazelelnalý hovínko nebo je to něčím jiným?
3. dub 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ROMI:grinning:DD

Muj muz zapomnel dat Barunce jednou kombinezu v zime....byla jsem u kadernice a sli me naproti...myslela jsem, ze ho zabiju:slight_smile: Vsechno jsem mu pripravila na kupicku, jen tu kombi nee...myslela jsem, ze ho to napadne, kdyz jsem mu to stokrat rikala:slight_smile:....jesteze byla nabalena i tak:slight_smile:

CAT uzijte si chaticku, my jedeme dneska na oslavu k nasim- kocicky maji narozeniny:slight_smile:)) baru bude mit saticky:slight_smile: samozrejme, kdyz je to takova slava...:slight_smile:...jinak fotecky pridavam na FB prubezne, tak mrkni:slight_smile:

ANG pry je zelena stolicka tim, ze pijou predni mlicko...tak nevim...ale kdyz Vendy dostava i neco jineho, tak to uz asi mlickem nebude....ja jsem v tomhle panna, nevim:slight_smile: mmch...ze mam mala teplotku jsi poznala i napohmat? me nekdy prijde, ze ma Baja teplou hlavicku...

vcera jsme byli v telocvicne na basketu...Baja se tam vykakala (po tydnu!!)...tak jsem si vyzkousela prebalovani v terenu:slight_smile:
3. dub 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
¨svoji po týdnu je to kakání normální..
poznala jsem to na pohmat a i podle chování ( unavená, ukňouraná)
3. dub 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak hlásím, že páteční kontrola dopadla skvěle, jsem uzavřená, mimčo A je KP a mimčo B je tak nějak hlavičkou dolů, ale víc našikmo. Za 10dní jdu na první monitor do porodnice, tak jsem na to zvědavá, jak to funguje. Váhové odhady jsou dle mého názoru dost zcestné, přišlo mi, že ten doktor v nemocnici dělal utz snad poprvé v životě.... A dle něj je 2070g a B 2400g, ale to se mi zdá nějak moc..... že by za 14dní přibralo z 1750g na 2400g?????? Tak to beru s velkou rezervou.
Hlavní je, že je vše v pořádku.
3. dub 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky..
zuzi mozne to je..my meli zas hrozny skoky u konce..a gratuluju k uspesne kontrole :wink:

hehenko..moc mi mrzi ze se to nelepsi..

cat doufam ze bylo dneska na chate hezky a ze jste si to uzili :wink:

svoji vy jste snad pekne oslavili a na fotecky se moc tesim

romi a svoji..to jsou story :grinning: :grinning: :grinning:

ange..uz je Vendulce lip?chudinka

no vcera jsme cely den s malou trajdali a vyridili kopec veci..jinak my vcera vecer meli navstevu,jsem uvarila,udelala jednohubky a parada :grinning: no o pulnoci jsem sla do sprchy a manzilek ete s nima zustal..taky mi uklidi kuchyn aby mi pomohl,zlaticko moje..
joo a pali jsme vsichni cely dopoledne :grinning: luxus..odpol jsem varila,mala byla venku pred kuchyni a pak jsme se s ni az do vecera mazlili :grinning: paradne se nam rozpovidala,prestava ji to bavit na brisku a uz si pinka do hracek na hraci dece..a ted uz chrni..

jinak se chci zeptat..jde ze mne ete furt takovy jakoby zluty hlen,je to normalni?posl par dni co jsem prestala spinit
3. dub 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky.. tak se hlasime..vcera vnoci sem zase kaslala a dneska v praci me opet zacali bolet prudusky... jak sem v nedeli poslala manzu do lekarny tak cosi donesl a tak si rikam zajdu si to koupit znovu.. dojdu tam .. a vysvetluju lekarnici co mi je a co mi donesl manza a ta na me kouka jak z jara co mu to ta jeji kolegyne prodala ze to by tehulce v zivote neprodala.. jakoze by mi to nemelo ublizit ale ze bych mela mit vse na prirodni bazi.. no si rikam ty woe.. ktera jarka mu to dala.. tak se ho doma ptam a on ze jakasi mlada.. no ty blaho.. takze mi dala takovy sladoucky medovy syrupek a napila sem se 3x uz a na pruduskach klidek.. no to tusit.. tak doufam ze se z toho fakt uz dostanu.. takze jsu v posteli a zabalena v zupanku ... tak ja fakt uz nevim ... rekla paralen berte at se infekce nerozsiri... ach jo.. jako je to uz 5 tydnu co su takhle nahromade.. uz me to fakt nebavi.. grrrr.. ale mnam mnam syrupek sladoucky ten mi chutna..
3. dub 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nausnicky nastrelit nebo pichnout???? Pro a proti???? Resime....
3. dub 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, je možné, že budou mít nakonec úplně jinou váhu, než je odhad, přecijen je to jen orientační, známá měla odhad 3,5 kg a narodila se 4,5 kg holčička, jestli už mají dvojčátka přes dvě kilča, tak je to moc dobré :wink:
Anget, držím palečky, aby z toho nic nebylo
Carcul, myslím, že je to ještě normální, já mám takový výtok v podstatě pořád, nic mě ale nesvědí, doktorka dělala stěr, vše v pořádku
Luci, záleží co v tom přípravku bylo za látky. Každopádně kolegyně taky neměla až takovou pravdu, i látka na přírodní bázi mohou v těhotenství udělat pěknou paseku, mnoho rostlin obsahuje antracenové deriváty, alkaloidy atd, které mohou být až nebezpečné, takže v těhotenství bych pila max Jitrocelový čaj, lípu a heřmánek v pohodě. Z pohledu odborníka, něco už jsem o tom nastudovala, takže takové ty věty o používání v těhotenství se poraďte se svým lékařem, je ochrana firem, kdyby něco, aby byly z obliga. Jen málo látek je vysloveně teratogenních. Ale je jasné, že by do sebe ženská neměla cpát chemikálie zbytečně, vždy se zvažuje poměr rizik a prospěšnosti. Příklad, na teplotu v těhotenství se dává hned paralen, protože vysoká teplota má na plod horší účinek než paralen. nebo, když přijde paní s angínou, taky jí doporučím radši stopangin-chlorhexidin kloktadlo a pošlu ji pro antibiotika, než aby se trápila s přírodními ¨látkami a pak dospěla k mnohem delší a horší léčbě. Já osobně jsem použila stopangin v těhotenství několikrát a taky jsem měla asi dvakrát urologickou směs jednorázově( ač vím, že obsahuje alkaloidy), právě proto, že to bylo jen nárazově v malém množství a mimo první tři měsíce, tak jsem byla úplně v klidu. Každopádně chce to si najít svého lékárníka, tak jako máte doktora, kterému věříte a víte, že vám třeba pomohl. protože co člověk, to názor a hlavně jiné znalosti
4. dub 2010 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tyjo...ROMI...ty jsi doktorka? Bych si te zvolila jako osobniho lekarnika:slight_smile: Ne, vazne!
4. dub 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahooooj holky :slight_smile:

tak buším co to dá, ale už třetí den je to o dost lepší. netuším, co pomohlo, jestli ta zvýšená poloha v košíku i postýlce - i míň škytá, takže je to možný. kdyby byl tak zlatej pořád, tak jsem šťastná jak blecha :slight_smile:)) teď mi příde, že brekne vyloženě jen ve chvílích kdy má hlada. sem tam zakňourá, když si nemůže prdnout, ale jinak je to fajn... doufám, že to teď zas nezakřiknu :slight_smile:))

všechny vás zdravím, přeju krásný velikonoce, dočtu později...

brou chutˇpokud právě obědváte :slight_smile:))

my máme dneska zase návštěvu... ale už musím říct, že z toho nejsem odvázáná, bo od chvíle, kdy se Kubula narodil jsme měli jen jednu volnou sobotu.
4. dub 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
romik.. moc dekuji.. jj mas pravdu.. on ti v dnesni dobe rekne kazdej neco jinyho... no ale v noci sem spala krasne.. na pruduskach uz me neboli... ale jen kycham a kycham a to mi pomaha krasne vysmrkat.. tak nevim zda si stezuju nebo ne :grinning:
venku mame dneska nadherne.. tak uvidime co se bude dit..
4. dub 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..Luci, snad v tom léku nic nebylo, i mě říkal dr., že tou "větou " se firmy chrání, ale většinou tam nic škodlivého není...Ale drží se tě to dost dlouho, štěstí že to není v 1. trimestru, teď už je to lepší..
Svoji my náušničky píchali, nějak jsem to neřešila..
Hehenko tak ťuk ťuk..
Carcul ten hlen je normální, nebo jsi trošku nastydlá..?
No a Vendulka měla včera zvýš. teplotu, dostala Nurofen, v 8 usnula ale v půl11 jsem na ni sahala a rozpálená jak kamna, 38,7 ( po odečtení) tak dostala ještě čípek...no a spala do půl šesté :sweat_smile: v klidu, akorát teď už hodinu spí..
4. dub 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
svoji mám vystudovanou farmačku, snažím se poradit, to co si ze své kraťounké praxe ještě pamatuju. díky za důvěru, ale :wink: opravdový odborník ze mě bude, až budu mít několik let praxe. moc mě mrzí co se teď ve zdravotnictví děje, takže jsem ráda, že jsem na mateřské :slight_smile:
4. dub 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jaký je víkend?Barvíte vajíčka?:slight_smile:)
Včera na chatě to bylo super, už jsme si dali kafíčko venku na terásce:slight_smile:)malej chrněl celej den a zato dneska má svůj den:slight_smile:chce si pořád hrát a povídat..teď naštěstí po kojení odpadl:slight_smile:)

Tak hezkou neděli:slight_smile:)
Hehenko jsem ráda že je už lépe!!!
4. dub 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veselé velikonoce :grinning:
5. dub 2010 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky přeji veselé velikonoce :wink:
5. dub 2010 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veselé Velikonoce!!!
5. dub 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
já taky přeju i když opožděně :slight_smile:

CAT Denísek je booourááááááááák :slight_smile:))))))))))) :grinning: :wink:

a my máme dneska zase nic moc den... :confounded:
5. dub 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
nějak divně kojím ženy... už poněkolikátý se mi stalo, že kojím třeba v 6 ráno - kolem 30ti minut, malej se pustí, nekřičí... ále za nějakou chvíli začne křičet a dle toho jak se chová má zase hlada... no tak kojím znovu z druhýho prsu... je to od včerejška, dneska celej den... vůbec to nechápu... :sweat_smile: :confused:
5. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
normálně mě z toho kojení asi klepne... a navíc mi nějako ani nefunguje odsávačka... :angry: :angry: :angry:
5. dub 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky

Hehe a zkoušela si odsát nebo odstříkat abys věděla jestli máš dost mlíčka?
5. dub 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau zeny,
tak Bajca je dnes i vcera nejaka nevrlejsi....vzbouzi se s placem, porad by jen papala nebo mela pesticku v pusince....dokonce jsem ji uz zoufala udelala Bebu a vypila 100ml...musela jsem ji teda premlouvat trochu....ted zas place...:frowning2: achjo:frowning2:
5. dub 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
...tak uz spi...napada me par veci...bud zoubek (je brzo) nebo spurt (je pozde) a nebo delam vsechno spatne a jsem spatna mama:frowning2:...snad to uz zitra bude lepsi...

Brou klidnou noc vsem!
5. dub 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svoji nejsi špatná maminka to se občas stává, že jsou děti nevrlé. A zoubek to klidně může být. Přítelova sestra měla první zub ve dvou měsících takže to může být klidně zoubek. Jen se nenervuj i to malá pozná.
5. dub 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek