Prvotěhulky a prvomaminky 🙂

tak a konečně je to tu... když už jsme skoro zahltily těhulkama a maminkama diskusi prvosenkovou snažilkovskou, je čas se přemístit tam, kam patříme 🙂)) a nechat tak prostor pro znovuzaplnění původní diskuse snažilkami .) x-)
snad se k nám snažilky z PRVOSENEK začnou zase časem přidávat a budeme se znovu rozrůstat o nové šťastné prvotěhulky 🙂

* domovská snažilkovská diskuse (aneb tady jsme se narodily, vyrostly a ke štěstí přišly)::: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThread... *

* tabulka prvotěhulek a prvomaminek::: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum... *

x-) x-) x-) x-) x-)
hehenaautor
5. dub 2010
SVOJI no jsem na tom podobně... 😞
zoubek můžu vyloužit... spurt by měl snad furt 🙂)) takže to taky asi nebude ono... a nebo prostě neumím kojit... 😞 a nejvíc mě samozřejmě štve, že nerozeznám, co malej potřebuje...

ADELL ahoj .) no zkoušela, ale jak jsem psala, tak mi nějak nefunguje odsávačka... v porodce byla Medela a ta byla fajn... teď jsme koupili Avent a ta je nějaká divná, nemá ten správnej tah.... a vůbec je o to o něco fórovější "přístroj"...

no napadá mě, že mu prostě jedno prso nestačí, že chce z obou... myslím si, že téměř komplet vysosne jedno prso tak během 15 minut, tomu by odpovídalo i to, že když už je u prsu dýl, tak se stejně vzteká, odtahuje, buší do mě... takže bych asi měla kojit z obou... ale z obou jsem přestala kojit proto, že hodně bečel - asi ho dost trápilo bříško a vyčetla jsem, že když pijou děti hodně toho předního mlíčka, tak to je sladší a víc kvasí, tudíž miminka víc bolí břuško...

no řeknu vám, nečekala jsem, že mi všechno půjde hned, učenej z nebe nespadl, že jo.. ale kojení je nějak u mě zatím ještě větší boj, než sjem čekala... 😞 ]-( 8-(
hehenaautor
5. dub 2010
holky mám takovej prapodivnej dotaz. jeli byste s takhle malilinkatým prckem na pohřeb? bude to v kostele, takže celkově asi delší a pak "pařba" v restauraci... tudíž předpokládám, že celodenní... no jednak se bojím toho, že budeme celej den takhle "venku" a druhak se mi zdá hrozný brát miminko na pohřeb, ale člověk zas zvažuje to rozloučení že jo... je to právě v jiným městě, takže bych se domů vrátit nemohla.
carculka
5. dub 2010
ahoj holky..opozdene vesele velikonoce..

cat..krasna fotecka🙂

svoji,treba prvni zoubek na vas vykoukne :-N a prd spatna mama,vyborna..kazdy mimco ma nekdy svy dny

hehe..ja bych nesla..podle me na takovy akce deti nepatri..
romik84
6. dub 2010
Denýsek je k sežrání 😉
svoji, co tě to napadá, jsi ta nejlepší máma pro své dítě, holt každý občas neví co těm dětem přelítlo přes nos, je to asi mor, Renatka v neděli nechtěla vůbec přes den spát, páč tu byli rodiče, kupa lidí a všichni po mí chtěli výkony místo aby ji nechali trošku odpočinout, no jak malý děti, a tchýně se pomalu urazila, když se Renatka dvakrát rozeřvala, když se na nad ní sklonila, už jsem jí dlouho takhle nemusela utěšovat. taky dělala pěkný scény v kočárku, jsme jeli, jak kdyby jsme ji ukradli. máte podobný zkušenosti v tomhle věku?možná už se jí nelíbí to ležení na zádech nebo nevim.
Včera taky usnula jen na půl hodiny a s přítelem na procházce nezamhouřila oka, je to mrška.
hehenko, renatka taky někdy začne řvát u prsa, ale většinou je to tím, že nalapala hodně vzduchu, po odříhnutí se uklidní, když ji přiložím znova, tak si třeba cucne, nebo taky už nechce
s tou odsávačkou, je potřeba to jakoby rozpumpovat, pak chvíli počkat, mlíko se naleje a pak zase přiložit odsávačku a znovu, pak už by mělo téct mlíko
romik84
6. dub 2010
na pohřeb bych nešla, byla by to pro to dítě hrozně velká zátěž a přecijen, ještě dolaďujete kojení o máte bolebřuchy, to bych neriskovala
angetha
6. dub 2010
Ahojky tak jak jste si užili svátky?
JInak Vendulka včera večer měla teplotu normální, teď ještě chrupe, ale asi taky bude o.k,, konečně...dnes má svátek 😎
Holky prostě ty miminka mají blbou náladu, nemyslím si že byste dělali něco špatně.. 😉
Na pohřeb bych dítě určitě nebrala..jsou tam samý negativní emoce a určitě by to vycítily :-|
p.e.t.u.l.k.a
6. dub 2010
Angeth Vendulce přejem s Vítkem všechno nejlepší, hlavně ať je zdravoučká a maminka s tatínkem jí poslouchají x-) A Vítek posílá pusinku
cat79
6. dub 2010
Zdarec holčiny!!!
Hehe a Svoji a nemáte spurtík?My měli teď 2 dny taky víc papací, ale páč byly Velikonoce ani to nevadilo:-)))ale už je zase obře🙂
Včera jsme byli v kině na Ženy v pokušení a je to supeeer!!!!doporučuji vřele!!!

No holky snad bude lépe, moc na vás myslím afakt jsem čím dál víc vděčná za toho našeho flegmouška kterej řval za celé 3 měsíce snad 3x...a to fakt nekecám...a max 30vteřin, páč to byl vždy jen hlad...3x klepu

My jdeme cvičit tak hezký den a papa na večír, mám dnes ruštinu a návštěvu tak tu moc nebudu.papapaÄnge Vendulce také přejeme jen to NEJ:::🙂))
baeszinka
6. dub 2010
Dobré ránko,no spíš už dopoledne 🙂

Hehenko,klid,já bojovala s kojením 3 měsíce,bradavky do krve a taky jsem nevěděla,jestli jmám mlíka dost a nebo málo...někdy jsem kojila z jednoho prsa,jindy ze dvou...taky jsem to hrozně řešila a tešd když na to koukám zpětně,bylo to zbytečný..akorád se s tím člověk stresuje.... :-S

Svoji,já taky párkrát dávala sunar-asi 5x.Mě stačí,když přes den míň piju nebo jím a hned je druhý den mlíčka míň... 😉

Cat,nádherná fotečka 🙂 Denísek má taky hóódně vlásků 😃 ...

Na pohřeb bych taky nešla s mrňouskem...

Vendulko všechno nejlepší 😉 x-)
hypo
6. dub 2010
ahojky, nestiham docitat ale snad se vsichni mate dobre, a kdo bojuje tak drzim palce at je vse co nejdriv OK
my jdem dnes na ockovani, amalka dostane hnedle dve vcelicky, to to orvu s ni 😞 se mi tam ani nechce..... ted amalka spinka a ani nevi co ji ceka...
blahovka.cz
6. dub 2010
Ahojky zenusky,tak mate vymrskany zadecky??? 😃

me vysupal i malej,sice kokal co to je,ale u babicek prej uz pomlazkou maval jakoby se s ni narodil,vyrostl nam 4 zoubek,tak hura,zase je to za nama na nejakej cas

hehenko cetla jsem problemy s kojenim - no ja mela odsavacku manualni tahaci a moc jsem taky nevytahla,kojila jsem z obou prsu a delka podobne jako ty,je mozny ze slabne mliko,bohuzel tohle nikdy nepoznas moc dobre,jedine zkusit dat umelou,jinak s tim pohrbem - ja bych nesla,malej kdyz mu byli ty dva mesice,tak jsem taky nesla na rozlouceni manzovo prababicky,jednak,souhlasim,ze deti tam nepatri,pak je tam moc lidu a pak lidma zmitaj emoce a vsichni by ti pak chteli nuchnat malyho
hehenaautor
6. dub 2010
VENDULCE všechno nejlepšííííííííííí! 🙂 x-) x-) x-) super, že už je vám líp! 🙂

holky já už si o tom psala s ANGE - všude jsem vyčetla, že pojem slabý mlíko prostě neexistuje.
spíš jestli toho mlíka mám dostatek.
BAE souhlasím - taky se mi zdá hrozný ty mlíkárny furt řešit. většinou se snažím bejt v klidu a teoretizuju a snažím se najít možnosti... ale stejně nakonec vždycky všechno selže.

Kubík zase brečí... holky já už mám vážně pocit, že to bude hlavně tím mlíkem, že má hlad. 😞 kojila jsem přes půl hodiny, ale stejně asi nestačilo... bohužel každý to kojení je jiný - jednou mu stačí 20 minut a je spokojenej a jindy kojím 40 z obou cecků a je to na prd...

ta odsávačka - ještě to zkusím, ale když odstříkávám ručně, tak mlíko teče poměrně dobře, ale s tou odsávačkou je to teda alchymie 🙂)) ta Medela v porodnici fungovala naprosto bez potíží...

CAT taky bych moc ráda viděla tenhle film... 🙂 a to, že dítě nebrečí - to považuju pomalu za zázrak...
angetha
6. dub 2010
Holky děkujeme za přáníčka 🙂
Hehenko a jíš pořádně? Co zkusit nějaký pořádný vývar? Ten neublíží..
nuki
6. dub 2010
Ahojky holky, tak jsme zpět po Velikonocích...tak jaké jsou novinky..?
Vidím, že Hehenka má trápení s Kubíkem a kojením...snaž se vydržet, bude lépe..🙂

Anget..Vendulce všechno nejlepší..🙂)))
zuzka.o
6. dub 2010
Ahoooj PRVUŠKY ....japa je?

Vendulce vše nej k jejímu dnešnímu svátečku. ANGE....budete slavit?
p.e.t.u.l.k.a
6. dub 2010
hehenko já jsem si vařila vývary jak píše angethka a kaše vločkovou, pohankovou ...., pila meltu a čaje pro kojící pořád , pořád já jsme taky bojovala , myslela jsme že mám málo mléka a vidíš kojím doteďka, hlavně buď v klidu a věnuj se teď jen kojením a ničím jiným 😉
hehenaautor
6. dub 2010
ANGE bych i řekla, že jím akorát. spousta ženských se nestačí ani najíst a kojí v pohodě... já vím, že každej je jinej...
ale teda řeknu vám, že to už je pomalu detektivka 🙂)))

NUKI ahooj 🙂 snažím se snažím... taky furt bádám a bádám, čím to může bejt, že mi to moje miminko zlatý pořád tak pláče... 🙂))
ZUZI hoj 🙂 tak co byteček?

HYPO tak držím palce!!! my jdem dneska taky za mudrama - na kyčle 🙂

koupím dneska ještě ty probiotický kapky a uvidíme, jestli se to třeba nezlepší, ale asi je to fakt v tom kojení. něco je prostě špatně no....
hehenaautor
6. dub 2010
PETI ahoj 🙂
tak jo zkusím vývary 🙂

add to pití, tak piju Caro - tak 3-4 denně a kojící čaj taky 2-3 denně. jinak vodu, nebo ředěný kvalitní džusy.

PETI a jak dlouho jsi takhle bojovala? Víteček taky plakal?
p.e.t.u.l.k.a
6. dub 2010
hehnko to je vždycky nejhorší , že maminka neví , proč to miminko pláče 😞
hehenaautor
6. dub 2010
jinak mám pocit, že z mozku už mám jen mlíčnej bar 🙂))) mi z toho fakt hrabe 😃
ještěže pracuju, bo jinak bych asi zešílela...
p.e.t.u.l.k.a
6. dub 2010
hehnko já jsem s tím bojovala tak asi 3 týdny bych řekla, už si to přesně nepamatuju, ale nic jsme nedělala jen jsme se soustředila na to abych pila a jedla pravidelně a chodila v teplém oblečením teda aspoň prsa v teple aby se mi mléko pořád tvořilo , mě stačilo, když bylo tak jak dneska a už jsme měla míň toho mlíčka .
carculka
6. dub 2010
ahojky holky..jakpak se mate?

cat no ty mas zlaty miminko,to se jentak nevidi..

my meli jit dnes na masaze kojencu a kocarkovat a mame zvysenou teplotu,rymu,psikame a trosku kasleme..a jeste dopoledne nas trapili prdiky..tak jsme to zrusili a budem dnes doma at je beruska fit..zbytek tydne mame litani a to se neda moc odlozit(po doktorech atd)

ange..gratulujem Vendulce..

hehe..no a naky miminka pry placou prvni tri mesice a nic nepomaha treba je to vas pripad 😞

bae..tak to je peknej ulicnik,i maminku vyslupal 😃 😃 😃 😃
zuzka.o
6. dub 2010
HEHE...to je trápení, sakriš! Jsem zvědavá, jestli se ti to povede vychytat a Kubík bude spokojený. Já bych už asi nevydržela a dávala umělko. Jsi fakt statečná, že to takhle zkoušíš a nedáš se.

Hihi...z mozku mléčný bar...to je dobré přirovnání 😃

Byteček se už rýsuje..... máme nábytek, teď ho manža postupně smotovává, musí ještě dolištovat pokoj, navrtat 2 garnyže, já poklízím, ale už to vypadá jako byt a ne jako staveniště.
zuzka.o
6. dub 2010
Ahoj CAR 🙂 ať je vám brzo líp.
nuki
6. dub 2010
hehe: snaha se určitě brzy vyplatí a bude vše v pohodě.🙂))

Zuzi: tak to je super, že už se to blíží ke zdárnému konci...)))
zuzka.o
6. dub 2010
NUKI...ty máš tak mini pidi bříško x-)
hehenaautor
6. dub 2010
PETI fakt? já teda jsem teplomil, tak snad jsem oblečená dosti... ale to jsou věci teda ti povím...

ZUZI mě je to líto začít s UM. zdá se mi, že mlíko se zatím tvoří, jen přijít na jádro pudla... ale samozřejmě když to nepůjde, tak to nepůjde a budem krmit UM, prostě hlavně, aby byl Kubula spokojenej 🙂 pak budu taky 🙂)))

CAR jj četla jsem to tom - to se jmenuje tuším Tříměsíční kolikovej pláč... proti tomu jsem už opatření udělala - to musíš zvednout matraci, aby spalo miminko do kopce a kojit z jedhono prsu, bo prý když mimčo pije hodně toho předního, tak to víc kvasí ve střevech a tudíž víc bolí bříško.

BAE jak vy jste to vlastně zvládli? nakonec to ustalo samo?

ZUZI těším se na fotoooooo 🙂

a jdu se připravit, razíme na kyčloně 🙂
zuzka.o
6. dub 2010
HEHE...držím palce, ať na to brzo přijdeš 😉
Fotečky budou, ale teď má foťák půjčený taťka, tak to nechci fotit mobilem. Ale budou 😉
nuki
6. dub 2010
Zuzi: no mě zas tak pidi nepřijde....vždyť tam mám jen 1 mimi.🙂))) nemůžeme se srovnávat..🙂))
carculka
6. dub 2010
ahojky zuzi🙂jsem zvedava na fotecky az bude komplet hotovej 😃

hehenko..no tak fakt nevim,jen doufam ze bude brzy lip

Začni psát odpověď...

Odešli