• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
SVOJI no jsem na tom podobně... :(
zoubek můžu vyloužit... spurt by měl snad furt :slight_smile:)) takže to taky asi nebude ono... a nebo prostě neumím kojit... :( a nejvíc mě samozřejmě štve, že nerozeznám, co malej potřebuje...

ADELL ahoj .) no zkoušela, ale jak jsem psala, tak mi nějak nefunguje odsávačka... v porodce byla Medela a ta byla fajn... teď jsme koupili Avent a ta je nějaká divná, nemá ten správnej tah.... a vůbec je o to o něco fórovější "přístroj"...

no napadá mě, že mu prostě jedno prso nestačí, že chce z obou... myslím si, že téměř komplet vysosne jedno prso tak během 15 minut, tomu by odpovídalo i to, že když už je u prsu dýl, tak se stejně vzteká, odtahuje, buší do mě... takže bych asi měla kojit z obou... ale z obou jsem přestala kojit proto, že hodně bečel - asi ho dost trápilo bříško a vyčetla jsem, že když pijou děti hodně toho předního mlíčka, tak to je sladší a víc kvasí, tudíž miminka víc bolí břuško...

no řeknu vám, nečekala jsem, že mi všechno půjde hned, učenej z nebe nespadl, že jo.. ale kojení je nějak u mě zatím ještě větší boj, než sjem čekala... :frowning2: :angry: :rolling_eyes:
5. dub 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky mám takovej prapodivnej dotaz. jeli byste s takhle malilinkatým prckem na pohřeb? bude to v kostele, takže celkově asi delší a pak "pařba" v restauraci... tudíž předpokládám, že celodenní... no jednak se bojím toho, že budeme celej den takhle "venku" a druhak se mi zdá hrozný brát miminko na pohřeb, ale člověk zas zvažuje to rozloučení že jo... je to právě v jiným městě, takže bych se domů vrátit nemohla.
5. dub 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..opozdene vesele velikonoce..

cat..krasna fotecka:slight_smile:

svoji,treba prvni zoubek na vas vykoukne :sweat_smile: a prd spatna mama,vyborna..kazdy mimco ma nekdy svy dny

hehe..ja bych nesla..podle me na takovy akce deti nepatri..
5. dub 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Denýsek je k sežrání :wink:
svoji, co tě to napadá, jsi ta nejlepší máma pro své dítě, holt každý občas neví co těm dětem přelítlo přes nos, je to asi mor, Renatka v neděli nechtěla vůbec přes den spát, páč tu byli rodiče, kupa lidí a všichni po mí chtěli výkony místo aby ji nechali trošku odpočinout, no jak malý děti, a tchýně se pomalu urazila, když se Renatka dvakrát rozeřvala, když se na nad ní sklonila, už jsem jí dlouho takhle nemusela utěšovat. taky dělala pěkný scény v kočárku, jsme jeli, jak kdyby jsme ji ukradli. máte podobný zkušenosti v tomhle věku?možná už se jí nelíbí to ležení na zádech nebo nevim.
Včera taky usnula jen na půl hodiny a s přítelem na procházce nezamhouřila oka, je to mrška.
hehenko, renatka taky někdy začne řvát u prsa, ale většinou je to tím, že nalapala hodně vzduchu, po odříhnutí se uklidní, když ji přiložím znova, tak si třeba cucne, nebo taky už nechce
s tou odsávačkou, je potřeba to jakoby rozpumpovat, pak chvíli počkat, mlíko se naleje a pak zase přiložit odsávačku a znovu, pak už by mělo téct mlíko
6. dub 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
na pohřeb bych nešla, byla by to pro to dítě hrozně velká zátěž a přecijen, ještě dolaďujete kojení o máte bolebřuchy, to bych neriskovala
6. dub 2010 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak jak jste si užili svátky?
JInak Vendulka včera večer měla teplotu normální, teď ještě chrupe, ale asi taky bude o.k,, konečně...dnes má svátek :sunglasses:
Holky prostě ty miminka mají blbou náladu, nemyslím si že byste dělali něco špatně.. :wink:
Na pohřeb bych dítě určitě nebrala..jsou tam samý negativní emoce a určitě by to vycítily :unamused:
6. dub 2010 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Angeth Vendulce přejem s Vítkem všechno nejlepší, hlavně ať je zdravoučká a maminka s tatínkem jí poslouchají :dizzy_face: A Vítek posílá pusinku
6. dub 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarec holčiny!!!
Hehe a Svoji a nemáte spurtík?My měli teď 2 dny taky víc papací, ale páč byly Velikonoce ani to nevadilo:slight_smile:))ale už je zase obře:slight_smile:
Včera jsme byli v kině na Ženy v pokušení a je to supeeer!!!!doporučuji vřele!!!

No holky snad bude lépe, moc na vás myslím afakt jsem čím dál víc vděčná za toho našeho flegmouška kterej řval za celé 3 měsíce snad 3x...a to fakt nekecám...a max 30vteřin, páč to byl vždy jen hlad...3x klepu

My jdeme cvičit tak hezký den a papa na večír, mám dnes ruštinu a návštěvu tak tu moc nebudu.papapaÄnge Vendulce také přejeme jen to NEJ::::slight_smile:))
6. dub 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko,no spíš už dopoledne :slight_smile:

Hehenko,klid,já bojovala s kojením 3 měsíce,bradavky do krve a taky jsem nevěděla,jestli jmám mlíka dost a nebo málo...někdy jsem kojila z jednoho prsa,jindy ze dvou...taky jsem to hrozně řešila a tešd když na to koukám zpětně,bylo to zbytečný..akorád se s tím člověk stresuje.... :confounded:

Svoji,já taky párkrát dávala sunar-asi 5x.Mě stačí,když přes den míň piju nebo jím a hned je druhý den mlíčka míň... :wink:

Cat,nádherná fotečka :slight_smile: Denísek má taky hóódně vlásků :grinning: ...

Na pohřeb bych taky nešla s mrňouskem...

Vendulko všechno nejlepší :wink: :dizzy_face:
6. dub 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, nestiham docitat ale snad se vsichni mate dobre, a kdo bojuje tak drzim palce at je vse co nejdriv OK
my jdem dnes na ockovani, amalka dostane hnedle dve vcelicky, to to orvu s ni :frowning2: se mi tam ani nechce..... ted amalka spinka a ani nevi co ji ceka...
6. dub 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky zenusky,tak mate vymrskany zadecky??? :grinning:

me vysupal i malej,sice kokal co to je,ale u babicek prej uz pomlazkou maval jakoby se s ni narodil,vyrostl nam 4 zoubek,tak hura,zase je to za nama na nejakej cas

hehenko cetla jsem problemy s kojenim - no ja mela odsavacku manualni tahaci a moc jsem taky nevytahla,kojila jsem z obou prsu a delka podobne jako ty,je mozny ze slabne mliko,bohuzel tohle nikdy nepoznas moc dobre,jedine zkusit dat umelou,jinak s tim pohrbem - ja bych nesla,malej kdyz mu byli ty dva mesice,tak jsem taky nesla na rozlouceni manzovo prababicky,jednak,souhlasim,ze deti tam nepatri,pak je tam moc lidu a pak lidma zmitaj emoce a vsichni by ti pak chteli nuchnat malyho
6. dub 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
VENDULCE všechno nejlepšííííííííííí! :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: super, že už je vám líp! :slight_smile:

holky já už si o tom psala s ANGE - všude jsem vyčetla, že pojem slabý mlíko prostě neexistuje.
spíš jestli toho mlíka mám dostatek.
BAE souhlasím - taky se mi zdá hrozný ty mlíkárny furt řešit. většinou se snažím bejt v klidu a teoretizuju a snažím se najít možnosti... ale stejně nakonec vždycky všechno selže.

Kubík zase brečí... holky já už mám vážně pocit, že to bude hlavně tím mlíkem, že má hlad. :( kojila jsem přes půl hodiny, ale stejně asi nestačilo... bohužel každý to kojení je jiný - jednou mu stačí 20 minut a je spokojenej a jindy kojím 40 z obou cecků a je to na prd...

ta odsávačka - ještě to zkusím, ale když odstříkávám ručně, tak mlíko teče poměrně dobře, ale s tou odsávačkou je to teda alchymie :slight_smile:)) ta Medela v porodnici fungovala naprosto bez potíží...

CAT taky bych moc ráda viděla tenhle film... :slight_smile: a to, že dítě nebrečí - to považuju pomalu za zázrak...
6. dub 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkujeme za přáníčka :slight_smile:
Hehenko a jíš pořádně? Co zkusit nějaký pořádný vývar? Ten neublíží..
6. dub 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsme zpět po Velikonocích...tak jaké jsou novinky..?
Vidím, že Hehenka má trápení s Kubíkem a kojením...snaž se vydržet, bude lépe..:slight_smile:

Anget..Vendulce všechno nejlepší..:slight_smile:)))
6. dub 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj PRVUŠKY ....japa je?

Vendulce vše nej k jejímu dnešnímu svátečku. ANGE....budete slavit?
6. dub 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehenko já jsem si vařila vývary jak píše angethka a kaše vločkovou, pohankovou ...., pila meltu a čaje pro kojící pořád , pořád já jsme taky bojovala , myslela jsme že mám málo mléka a vidíš kojím doteďka, hlavně buď v klidu a věnuj se teď jen kojením a ničím jiným :wink:
6. dub 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ANGE bych i řekla, že jím akorát. spousta ženských se nestačí ani najíst a kojí v pohodě... já vím, že každej je jinej...
ale teda řeknu vám, že to už je pomalu detektivka :slight_smile:)))

NUKI ahooj :slight_smile: snažím se snažím... taky furt bádám a bádám, čím to může bejt, že mi to moje miminko zlatý pořád tak pláče... :slight_smile:))
ZUZI hoj :slight_smile: tak co byteček?

HYPO tak držím palce!!! my jdem dneska taky za mudrama - na kyčle :slight_smile:

koupím dneska ještě ty probiotický kapky a uvidíme, jestli se to třeba nezlepší, ale asi je to fakt v tom kojení. něco je prostě špatně no....
6. dub 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PETI ahoj :slight_smile:
tak jo zkusím vývary :slight_smile:

add to pití, tak piju Caro - tak 3-4 denně a kojící čaj taky 2-3 denně. jinak vodu, nebo ředěný kvalitní džusy.

PETI a jak dlouho jsi takhle bojovala? Víteček taky plakal?
6. dub 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehnko to je vždycky nejhorší , že maminka neví , proč to miminko pláče :frowning2:
6. dub 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak mám pocit, že z mozku už mám jen mlíčnej bar :slight_smile:))) mi z toho fakt hrabe :grinning:
ještěže pracuju, bo jinak bych asi zešílela...
6. dub 2010 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehnko já jsem s tím bojovala tak asi 3 týdny bych řekla, už si to přesně nepamatuju, ale nic jsme nedělala jen jsme se soustředila na to abych pila a jedla pravidelně a chodila v teplém oblečením teda aspoň prsa v teple aby se mi mléko pořád tvořilo , mě stačilo, když bylo tak jak dneska a už jsme měla míň toho mlíčka .
6. dub 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky..jakpak se mate?

cat no ty mas zlaty miminko,to se jentak nevidi..

my meli jit dnes na masaze kojencu a kocarkovat a mame zvysenou teplotu,rymu,psikame a trosku kasleme..a jeste dopoledne nas trapili prdiky..tak jsme to zrusili a budem dnes doma at je beruska fit..zbytek tydne mame litani a to se neda moc odlozit(po doktorech atd)

ange..gratulujem Vendulce..

hehe..no a naky miminka pry placou prvni tri mesice a nic nepomaha treba je to vas pripad :frowning2:

bae..tak to je peknej ulicnik,i maminku vyslupal :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. dub 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE...to je trápení, sakriš! Jsem zvědavá, jestli se ti to povede vychytat a Kubík bude spokojený. Já bych už asi nevydržela a dávala umělko. Jsi fakt statečná, že to takhle zkoušíš a nedáš se.

Hihi...z mozku mléčný bar...to je dobré přirovnání :grinning:

Byteček se už rýsuje..... máme nábytek, teď ho manža postupně smotovává, musí ještě dolištovat pokoj, navrtat 2 garnyže, já poklízím, ale už to vypadá jako byt a ne jako staveniště.
6. dub 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj CAR :slight_smile: ať je vám brzo líp.
6. dub 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe: snaha se určitě brzy vyplatí a bude vše v pohodě.:slight_smile:))

Zuzi: tak to je super, že už se to blíží ke zdárnému konci...)))
6. dub 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
NUKI...ty máš tak mini pidi bříško :dizzy_face:
6. dub 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PETI fakt? já teda jsem teplomil, tak snad jsem oblečená dosti... ale to jsou věci teda ti povím...

ZUZI mě je to líto začít s UM. zdá se mi, že mlíko se zatím tvoří, jen přijít na jádro pudla... ale samozřejmě když to nepůjde, tak to nepůjde a budem krmit UM, prostě hlavně, aby byl Kubula spokojenej :slight_smile: pak budu taky :slight_smile:)))

CAR jj četla jsem to tom - to se jmenuje tuším Tříměsíční kolikovej pláč... proti tomu jsem už opatření udělala - to musíš zvednout matraci, aby spalo miminko do kopce a kojit z jedhono prsu, bo prý když mimčo pije hodně toho předního, tak to víc kvasí ve střevech a tudíž víc bolí bříško.

BAE jak vy jste to vlastně zvládli? nakonec to ustalo samo?

ZUZI těším se na fotoooooo :slight_smile:

a jdu se připravit, razíme na kyčloně :slight_smile:
6. dub 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE...držím palce, ať na to brzo přijdeš :wink:
Fotečky budou, ale teď má foťák půjčený taťka, tak to nechci fotit mobilem. Ale budou :wink:
6. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi: no mě zas tak pidi nepřijde....vždyť tam mám jen 1 mimi.:slight_smile:))) nemůžeme se srovnávat..:slight_smile:))
6. dub 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky zuzi:slight_smile:jsem zvedava na fotecky az bude komplet hotovej :grinning:

hehenko..no tak fakt nevim,jen doufam ze bude brzy lip
6. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek