• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
bre ranko:slight_smile:

zelena stolicka u novosku je z toho, ze pijou hodne predniho mlicka....prej

holky, to "treseni"....u nas to je asi ok, takovy kmitani ruckama, kdyz je treba ve vzduchu nebo se ji nelibi ze ji mazu mlikem nebo se klepe na jidlo....dela to jen v bdelem stavu a je to podobny jako to maji novorozenecci...kdyz ji pohladim, tak se uklidni....a dela to obcas....vecer vzdycky vsechno vypada tragictejsi nez to ve skutecnosti je :wink:

ale kasle trochu:frowning2: a rano odsavame....zatim to neresim, jeste pockam....

vcera jsem s ni byla v obchode, skoro nikdo tam nebyl, bylo teplicko, tak byla bez deky, na volno....a na celej kram krasne tlacila a pekne nahlas se vykakala...radna naloz zase za necely tyden:slight_smile: a jak jsme tam krouzily, tak se za nama tahnul smradek:slight_smile:))) to bylo legracni:slight_smile:))
9. dub 2010 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ANGE :dizzy_face: tak tučného? nevím, asi ne... nejedla jsem nic zvláštního.....

ahojky BAE :dizzy_face: o tom přejídání jsem taky slyšela... :wink: a s tím tělískem.... tak mě doktor řekl, že je to na 5 let a že některý ženský u toho ani nemají menstruaci a když ji mají, tak je prý krátká, slabá a téměř bezbolestná..... :wink: což mě docela zaujalo,navíc nemusíš myslet na prášky, nemusíš si pro prášky chodit, docela pohodlný....... tak uvidím.... kdyžtak se kámošky poptej, jestli ti k tomu něco řekne, díky moc... :dizzy_face:

SVOJI ahojky.... :dizzy_face: přední mlíčko..no to by i docela sedělo..... tak je to možná tím... díky moc.. :wink:
9. dub 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak ja si uz nemyslim ze amalka rve kvuli ockovani... dneska 4 den to by ji to vydrzelo dlouho, mozna ma 3mesicni spurt porad kojim ale ted to zas vyblinkava, my prijde prezrana... a nebo jen vyzaduje nasi pozornost protoze kdyz se s ni tahame v naruci tak se uklidni..... uz jsem dala i sirup ale kvici porad, teda ted ne ted spi
kupodivu spani ji problem nedela, jeden kratky spanek dopoledne jeden odpoledne a v noci taky spi hezky jen na kojeni se dnes budila asi 3x coz normalne se budi jen 1x.......
9. dub 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky Vendulce je skoro 8 měsíců a nemám žádnou antikoncepci :sweat_smile: :grinning: možná už jí ani brát nebudu :grinning: ten rok to asi vydržím
9. dub 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky.. tak je opet rano a venku uplne uzasny pocasi.. valim opet na 4 hodky do prace.. a pak uvidime co.. mozna se stavim v obchode.. vcera sem si koupila 2 tehu tricka.. spis teda jednu takovou kosili.. no uzasne...
jinak s tou svatbickou jj... ani poradny fotky nemame nic.. fakt sme jeli podepsat papir.. ale na tu pravou svatbu za rok v lete se tesim jako mala.. juchuuu.. co vic si muzu prat.. ty blaho dneska 28 tt.. to letiiiiiiiiiiii
9. dub 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
HYPO tak snad to bude ten spurt... když si i v noci říká častěji o jídlo... :wink:

ANGE tak rok jo? :grinning: no tak když chcete za rok těhulit znovu,tak to je jasný, to bych nad tělískem taky neuvažovala.... ale my tak brzo druhý nechceme, jesti mít vůbec budeme... :wink: takže mě docela zaujalo, že 5 let se s tím nemusí nic dělat... jo a otěhotnět jde prý hned po vyndání... :wink:
9. dub 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad to bude spurt jinak uz nevim co s ni...... ted se probudila a je chvilku klid protoze si hraje ale nevim jak dlouho ji to vydrzi :slight_smile: musim se rychle najist :sweat_smile:
9. dub 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hypo někdy je to s těma miminkama náročný no..
Prostěj kdybych otěhotněla příští rok v létě tak dětičky budou o 2 a 3/4 roku což je tak akorát :slight_smile: ale stačí se dokopat k dr.
9. dub 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoooj holky .)

PROSTEJ Kubula míval taky nazelenalou, když jsem střídala prsa. zvláštní, že teď zas pár dní dávám skoro každý kojení z obou (kvůli tý fontanele) a nazelenalou jí nemá. četla jsem, že známkou dehydratace by byla jasně zelená stolice. mírně nazelenalá bývá naprosto normální. navíc u dehydratace by byla i tmavší žlutá moč, to by sis všimla.

jinak co se týče vody - tak já převařovala Tomu Naturu. vyšla výborně v nějakých testech a je vhodná i pro kojence.
a ten čaj Kubulovi moc nejede teda :slight_smile:)) nějak se mi u toho šklebí...

HYPO možná jste se tím očkováním trefili do spurtu. tak držím palce, ať je brzo líp.
u nás má Kubula v podstatě pár dobrých okamžiků za den, jinak furt natahuje. já už prostě nevím co s ním. naprosto nepoznám proč je pořád nespokojenej... .(

a antikoncepci jsem ještě neřešila. mám pocit, že jestli budeme mít pořád tak "hodný" miminko jako teď, tak mi jako antikoncepce stačí. bo sice na sex myslím, ale provozu jsem zatím totálně neschopná... :frowning2:
9. dub 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ANGE tak to jo... no jak říkám, kdybychom chtěli děti takhle brzo po sobě, tak to taky neřeším.... ale my chceme nějaký rok počkat, jestli se vůbec do druhého odhodláme... manželovi se teď otvírají nějaký pracovní příležitosti docela zajímavý, takže nevíme, co bude za měsíc ne tak za rok... :grinning:

HEHE ahojky.... já čajík budu kupovat dneska... :wink: tak ti pak řeknu, jak mu chutnal.... a díky za tip, taky jsem nad tou Tomou uvažovala, v těch testech vyšla dobře..... ale říkala jsem si, že by mohli prodávat i vyloženě kojeneckou vodu.... tak se poptám a uvidím..... s tou stolicí, on ji měl právě dneska docela zelenou v noci :sweat_smile: sice jen trošku, ale měl ji zelenou.... teď už je zase všechno v pohodě..... já si říkám, jestli to není tím, že mi v noci dlouho vydrží bez jídla... :wink: no uvidím, kdyby to bylo nějaký častý, tak brnknu k doktorce.... takhle to má jen občas :wink:

s tou nespokojeností je mi to líto.... :frowning2: ono poznat, co mu chybí je mnohdy dost složitý.... já jsem třeba vypozorovala, že malý je hrozně neklidný někdy a je protivný a pak jsem si uvědomila, že třeba celý den nespal a pak proč že? ale spinkat prostě nemohl, sám se asi vztekal na sebe, že mu nejde zabrat.... to chce pak jen utěšovat a chovat... :wink: ale nemá to naštěstí často, jen někdy, takový den blbec... ale u vás už je to docela dost dlouho.... :frowning2:
9. dub 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě s tou stoličkou a střídáním prsou... já normálně přes den kojím jen z jednoho, to si malej řekne co 2-3 hodinky a většinou tahá tak 15 minut a už nechce... :wink: ale je fakt, že před spaním ho kojím z obou.... klidně i 20 minut z jednoho a 20 z druhýho.... on se to tak naučil a je fakt, že pak vydrží spinkat od 8 až do 2... :wink: tak to možná taky bude tím...
9. dub 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já kupuju vodu Horský pramen..
9. dub 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ no u nás je to tak, že kojím kojím kojím a kojím... a on si prostě sám neřekne, kdy má dost. někdy u toho usíná, jindy by tahal až do aleluja, jindy mě dudá, tak mu vezmu prso a on se zase rozčiluje a tak mu ho vrátím a on zas saje.
ale kojím teda většinou 20 a 20 minut :((( snad jen jednou se mi stalo, že už nechtěl sám od sebe.

a dneska mám teda už mizernou náladu. malej zase křičí. mám pocit, že jsem už udělala naprosto všechno a stejně mi to bylo k prdu!!!!!!! fakt děsný!!!!!

PROSTEJ a myslet teď na druhý dítě je asi brzo... uvidíš, co si budete myslet za nějakej ten měsíc...
9. dub 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jdu zdechnout do houští... sbohem přátelé...
9. dub 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko tak pa...
9. dub 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE teda mě je tak líto, že Kubík pořád křičí... :frowning2: :frowning2: :frowning2: něco se mu asi nelíbí, ale co..... doufám, že to je jen nějaký blbý období a bude to lepší... s tím kojením, náš malej taky ze začátku nevěděl kdy má dost a kojila jsem i 30 minut.. teď se to tak upravilo... uvidíš, že se to zlepší... :wink:

s druhým mimčem víme, že chceme nějaký ten rok počkat, pokud ho vůbec budeme mít :wink: tak jsem to myslela... já bych zatím chtěla a manža taky, ale kdoví, co bude za pár měsíců a let.... :wink: myslela jsem to jen tak, že vím, že druhé dítko určitě nebude v horizontu 3 let... :wink:

ANGE díky za tip... :dizzy_face: něco z toho snad seženu... :wink:
9. dub 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE tak papa a drž se holka.... myslím na vás a doufám, že se budete zlepšovat.... :wink:

já se asi dneska pominu z Davida.... nemohl zabrat, tak taky kňoural, zkusila jsem ho dát do lehátka, tak si tam chvilku vrkal na hračky a pak usnul.... a teď normálně začal dudlat ze spaní :grinning: :grinning: :grinning: naprázdno mi tu mlaská a tahá jak z prsa..... :grinning:
9. dub 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
PROSTEJ fakt ? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no to musí bejt sladkýýý :slight_smile:))

holky pozor pozor :slight_smile:)) koupila jsem v DM vafle - takový menší kulatý placky - mají tam medový a oříškový - doporučuju - dobrotá! ty medový jsou teda sladký jako cecek...

aha... tak to já nevím, jestli budem chtít druhý dítě za rok, nebo za pět let... už mockrát jsem plánovala a bylo to k ničemu, v tom se znám, takže si radši nic neříkám. ale když v tom máte tak jasno, tak s tím tělískem není co řešit..
já taky netuším co s antiko - bo pilule nemůžu, tak jsem zvědavá, co s dr. vymyslíme... :sweat_smile: teda až někdy bude mít Kubulka rád svojí maminku a bude se furt jen usmívat a nebude vůůůůůbec plakat :grinning: :grinning: :grinning:
9. dub 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a bacha - Kuba spí... HYPO ZABRAL VYSAVAČ :grinning: halelujááááááááááááááááá :grinning:
autor
a to jsem se bála, jak budu denně s prckem vysávat ty pejsčiny chlupy, že ho chudáka vzbudím... a ono se mu to ještě líbí :grinning:
kubulka miluje svoji maminku :wink:
9. dub 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI :slight_smile:))) no je fakt, že dneska se na mě ráno zase usmál :slight_smile:)) tak možná mě má přeci jen trošku rád :grinning:
9. dub 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ono mě to možná i deptá o něco víc, že tu manža teď skoro není... poslední dny se vrací až po 20 hodině a když má Kuba fakt blbej den, tak jsem tak hotová, že už nejsem ani schopná slova :slight_smile:)) fakt. já už s ním pak večer nemůžu ani mluvit. funguju, ale nemluvím... :grinning:
9. dub 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE no sladký to bylo, ale měl hlad... :grinning: vzbudil se křikem a volal, že chce prsoooo :grinning: tak už je nabaštěnej a vypadá to, že se ještě dospí v košíku... :dizzy_face: kéž by...

no vidíš, Kubulka usnul, ten má ale rád maminku :dizzy_face: asi už je chudák taky unavenej.... jo a vysavač a jiný hlučný věci dětem fakt nevadí, náš malej v neděli usnul při zvuku hnětače těsta... takovýho toho robota.. :grinning:

s tím dítkem docela jasno máme... nevím jestli za 5 let nebo za 6 nebo tak, ale vím, že několik let si chci malého užít samotného a navíc bych se ráda mezi dětma vrátila do práce... :wink: takže to tělísko bude asi dobrý řešení.... ženský jsou konkrétně s tím, co mi nabídl doktor prý hodně spokojený, tak do toho asi půjdu... :wink:
9. dub 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE tak s tím, že jsi s malým sama, to ti věřím, že to takhle zvládáš trošku hůř.... já když manža musí zůstat dýl v práci, nebo jede pryč přes noc, nebo prostě něco odpoledne má, tak to taky už večer pak nedávám... :sweat_smile: nejvíc se těším na víkendy, to jsme spolu jako rodina 24 hodin denně a to je úplně nejlepší... manža dokonce o víkendu vstává v noci na přebalení, tak si užívám.... :dizzy_face:
9. dub 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko plně tě chápu s tím, že manža není doma...včera měl manžel volno ale sjížděli řeku, takže dopo jsem ho odvezla, ve 4 jsme jeli domů, pak se vrtal v traktoru, já si dávala doma s Vendulkou kolečko, přebalování, kojení, krmení, kakání, sprcha, přebalování , hraní....večer jsem uklízela..dnes je taky doma, ale byl na poli, teď přijel, byl tu 2 minuty a zase se tam vrátil..ale aspoň ráno přebalil malou, byla i pokakaná..
zítra jde do práce, v neděli jde na dříví na čarodejnice, takže jedu s malou na pouť sama :unamused:
9. dub 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj víkendy... už sem chtěla zase přijít návštěva, ale dohodli jsme se, že teda tentokrát chceme bejt radši sami. ono i když přijdou nenároční kamarádi, tak je tím celej den takovej narušenej. přeci jen se víc poklízí a taky tu musíme mít něco na zub že jo...
akorát půjdeme do centra kupovat manžovi kalhoty na pohřeb - to bude něco - on táááák ráááád nakupuje :grinning: :rolling_eyes: a já si půjdu vybrat něco k narozeninám :slight_smile:)) nějakej lichotící střih trička nebo halenky... abych nemusela řešit to moje břicho... :grinning:

jo manža mi občas taky přebalí v noci... :slight_smile:
teď ale asi celkově nastanou krušnější časy, bo tu asi kvůli práci nebude skoro vůbec. navíc mám na příští týden já tolik práce, že se děsím už dopředu a modlím se, aby byl Kubík co možná nejhodnější. ale bohužel - musela jsem to vzít.
já bývám na manžu naštvaná taky, když je teď často pryč - kdyby měl aspoň práci, která by nás v klidu uživila a já nemusela řešit, že teda taky musím pracovat, tak neřeknu, ale takhle mě to logicky štve. prostě je to tak nějak nefér.
9. dub 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mě prostě trošku zamrzelo, že mi k tý mojí práci manžel jen řekl, že ty peníze za tu práci potřebujeme... to jsem cítila jako takovej menší nátlak... a nějak mi to zůstalo v hlavě... tak mám prostě pocit, že pak se teda musíme i víc dělit o tu péči o Kubíka, jinak se to prostě zvládnout nedá. ale už vidím, jak tu klikám po nocích, až on příde z tý svojí práce no... :(
9. dub 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ANGE no takže takovej "fajn" víkend tě čeká :(

zajímavý, že to teď slyším ze všech stran. moje mamina např. nemluví s tátou, bo je furt v kanclu. ona by chtěla makat na zahradě, ale taťka furt jen reptá, že nestíhá a všichni se divíme, jakto že už dávno není milionář :slight_smile:)))))
9. dub 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek