• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
autor
AMALLI ta MaM láhev je u nás fakt asi tím, že si zvykl na jejich dudlana... je takovej plochej a má trochu jinej povrch, takže už s tím umí no :slight_smile:)) :grinning:
11. dub 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe: ty jo, zrovna jsem prodala tu mojí Medelu, škoda, žes neřekla, ta byla naprosto super. Mlíčka má vypít, kolik si vypije, ale tabulkově je to 150-180ml/kg váhy a den. Pokud máš váhu, můžeš sledovat, pokud ne, tak to neřeš, pokud přibírá, tak si vypije dost. Některé děti se napijí za 8 minut a vypijí hodně, jiné se kojí 45 minut a vypijí třeba i méně.

Já už bych normálně mohla dělat poradce přes výživu, mi dokonce minule mudra řekla, že už vím víc, než ona :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Právě, ta flaška je taková jiná, ten dudlík placatej a i je bachratá a zespoda se rozdělává............ No, Amali jí odmítá, stejně, jako velkou Aventku ale. Musí mít maličkou, té velké se bojí, nebo co :astonished:
11. dub 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty jo tak teď jsem našla tohle... :((((( to mi ta sestra v porodnici taky mohla říct... :frowning2: :frowning2: :frowning2: :pensive:

Kloboučky:
Saje-li dítě přímo z bradavky, vysílá do matčina mozku určité impulsy. Ty mohou být slabší, pokud dítě saje přes kloboučky. Tvorba mléka a spouštěcí reflex jsou zpomaleny, což přímo ovlivňuje množství mléka, které se dítěti při každém kojení dostane. Při používání kloboučků po několik dní se tvorba mléka snižuje.
11. dub 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
škoda AMALLI... Medelu jsem používala v porodnici a ta byla skvělá... se s tím Aventem nedá srovnat... vůbec nevím, jestli se taková odsávačka dá prodat, či co... hrozný!!!! a nedovedu si představit, jak to jako reklamujeme... :((( :angry: :angry: :angry:
11. dub 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
normálně u toho Aventu slyšíš jak tam uchází vzduch... proto to prostě nemůžu mít ani pořádnej tah...
11. dub 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe: s těma kloboučkama jsem to tu psala, že to tak je........... Doporučuje se např. i , aby miminko ocucalo aspoň bradavku, kvůli protilátkám, a pak teprv nasadit klobouček.

Prodala jsem ji v pátek, fakt škoda............ :frowning2:

Tak si dej na tu Aventku inzerát a až jí prodáš, koupíš si Medelu :wink:
Reklamovat, to pochybuju, neb si vymyslej něco, že je to tak ok, nebo že to blbě nasazuješ.... :unamused:
11. dub 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
AMALLI to jsem bohužel nečetla... a je mi moc líto, že mi to ta sestra v porodnici neřekla. zrovna o kloboučcích jsem si nic dopředu nezjišťovala, neb jsem si myslela, že je nebudu potřebovat. a když sestra v porodce viděla, jak se Kubula nechce přisát, přišla rovnou s kloboučkem, že je to hraniční, že mám skoro plochý bradavky... .( já je nechtěla... když mě viděla potřetí kojit a jak se spolu s Kubulou pereme, tak mi skoro vynadala "proč ty kloboučky tak odmítáte... šak je můžete používat třeba jen měsíc..." :(((( jako nemám slov. na stránkách s kloboučkama je psáno, poraďte se s dr. nebo s laktační poradkyní.... no tak paní mi teda fakt poradila... manža se tu rozčiluje, že jen chtěli mít klid, aby Kubula přibíral... :( a já se nějak na nic nezmůžu...

strašně mě to štve. nejspíš i kvůli tomu tak dlouho kojím... .( a vůbec je to posraný... :confounded:
11. dub 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe me avent sala dobre..nebyl vubec problem
11. dub 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAR tak mám fakt asi vadnou, bo se to s tou Medelou z porodnice fakt nedá srovnat. a to nemluvím o tom, že i jak je vyrobená mi příde prostě fórovější... :( ale kdyby odsávala neřeknu asi proti matroši ani popel že jo...

no nic, tak jsem kolem 12 ručně odsávala, krmila z lahve - dostal asi 50 ml... pak jsem se naobědvala a zkusila nakojit... nakojila jsem, zase asi 40 minut a stejně má hlad. čaje vysosnul hnedle dalších 50 ml... :confounded:
11. dub 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky :wink:
Hehenko,tak zkus kojit bez kloboučků-to nejde??Kamarádka taky kojila po porodu s kloboučkama a pak se naučila bez....Asi má Kubík opravdu hlad,když ti vysosnul 50ml čaje :unamused:
11. dub 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:tak jsme zpět z Prahy:slight_smile:))
Malej prošels miláčkem celou prahu a byl pořád vzhůru:slight_smile:)byla to legranda:slight_smile:
Prababička a praděda a prateta byli naprosto hotový z prcka:slight_smile:))

Hehenko mě taky nejde odsávat, některým ženám to prostě nejde.
V porodce jsem mlezivo odsála v poho, ale pak jak jsem sim chtělazamrazit mlíčko tak ani Ň, mám avent i medelu elektrickou a stejně nic..takže buď v klidu

Jo a jestli má Kubíček hlad, tak se radši poraď s Dr a dokrmujte!!!
a copa tady nového???
11. dub 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky Cat,tak to je fajn,že jste si užili Prahu :wink:
Mě taky nejde odsávat..ani jsme to teda nezkoušela,ale nejde mi ani odstříkat...a přitom mlíka mám asi dost,když stále krom oběda kojím.. :slight_smile:
11. dub 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
no oni psali, že je to o mozku, že prostě když se mimi přisaje mozek mlíčko spustí, ale ta odsavačka to neuděla a protot to maminkám někdy nejde....a to při vážení prcek vypije i 200ml a po hodině odsávání jsem sotva 40ml vypotila a bradavky pak měla total KO

hehe ty kloboučky používá hodně holek co znám, ale některým pak už mimi nechtělo bradavku ale jen gumu, no tak nevím...ale je to riziko.
zase ale ti to měla říct gynekoložka s těma bradavkama, ne?Snad potźnají ploché bradavky!!!!

bae děkuji:.))
11. dub 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
..tady nikdo:frowning2:
Tak já jdu pomalu uklízet po víkendu a zítra jdeme do fitka a pak na pedikůru a tchýňka má narozky, takže véča a oslavička:slight_smile:
holky krásný zbytek neděle a papa zítra!!!

Jo před odjezdem do Phy jsem přidala albíčko s fotečkama deníska tak mrkněte:slight_smile:)
11. dub 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BAE to jsem zkoušela.. před dvěma dny z nějakýho důvodu sál sám od sebe - to jsem chtěla slavit... ale asi za tři minuty se odtrhl a zas se rozčiloval... já to zkouším, ale on není schopnej tu bradavku uchopit :( nevím proč. jestli je to na něj už měkký či co. začne bečet a když mu nedám klobouček, tak pak už křičí a hrozně se trápí a to já pak už nevydržím dál zkoušet, ani to nejde, když už je tak rozrušenej... je mi to líto no. jsem blbá, jsem se měla podívat na net. halvně, že jsem zkoumala ty kyčle a tak, ale tohle mě nenapadlo...

CAT super. malej je tak hodňoučkej :slight_smile: se nedivím, že jsou z něj všichni hotoví :slight_smile: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
no to je taky možný, že mi to prostě nejde. je ale fakt, že si ještě pamatuju, jak ta Medela - ruční teda odsávala, to byl ouplně jinej tlak. :( tady je chvíli tlak a chvíli není a už to pořádně tu kozu netahá no :( jinak jsem s ní částečně odstříkala...

k dr. jdu v úterý a určitě se radit budu. možná i z toho má propadlou tu fontanelku.
já jsem si teda myslela, že má halvně žízeň, bo po koju většinou bez problémů vydrží ty tři hodiny, někdy i dýl... někdy samozřejmě taky míň... v noci teď zas asi třetí den spí od cca 21 - skoro 4 hodin... tož já nevím...
taky od tý co mu dávám čajík je mnohem klidnější... skoro vůbec už nepláče... ale já vždycky jásám, že už jsem na to přišla a pak je zas několik dní silně nesvůj...
11. dub 2010 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT nááádherný fotky :slight_smile: jsem ti je tam trochu okomentovala :slight_smile: :dizzy_face:
11. dub 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo CAT ještě jsem dočetla... tak gynekolog mi vůůůbec prsa neprohlížel :( sestra v porodce mi pak rovnou už řekla, že mám ty prsa hraniční. já jsem zkoušela přikládat a malej se furt cukal, ale i tak se mi pak podařilo ho přiložit a sál bez kloboučku. jenže už dost ztratil z váhy a další den už jsme byli asi všichni na nervy a když mi pak ta sestra pleskla na bradavku klobouk, tak jsem nakonec byla ráda, že si trochu sosnul. ale fakt mě mrzí, že mě neupozornila no. doma bych častěji zkoušela bez kloboučku. těch prvních 14 dní byl fakt strašlivě hodnej, takže v tu dobu by to určitě šlo. mě to prostě nedošlo, já byla ráda, že je spokojenej...
no jsem asi matka vygumovaná no :(
11. dub 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
teď je zas Kubula v klidu skoro 4 hodiny. právě ještě podřimuje, tak holky netuším, jestli je hladnej. každopádně to kojení mi příde fakt dlouhý, kdyby se to časově aspoň trochu zkracovalo, ale je to furt stejný.
11. dub 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoooooooooooooooj..

cat z vaseho malyho jsem hotova :dizzy_face: krasne a jeste uplny zlaticko :wink:

hehe..koukam ze stale bojujete.vubec to nezavidim

jinak mala posl.par dnu chce pres den byt furt se mnou,takze nic neudelam az po koupani kdyz jde do postylky..mozna je to jak ma rymu...ale furt je zlaticko..dnes si hrala sama pres pul hodky na dece...

no jinak uz jsem chtela cvicit,ale musim odlozit kuli zdr.problemum..tak snad si pak jeste mala zvykne ze bude chodit se mnou...

a vcera jsme se spolu koupali ve vane :grinning:
11. dub 2010 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko: já bych na tu sestru až zas tak nenadávala, já jsem měla úplně stejnej problém a byla jsem za kloboučky ráda. Bradavky mám v pohodě, ale zas Amálka neuměla bradavku uchopit, asi neotevřela pusinku, nebo jí měla malou, co já vím. Takže díky bohu za ně, jinak bych to asi nerozkojila. Další fáze je pak odnaučování od kloboučku, kup si knížku a zkus to, jde to. Já jsem se k tomu už nedostala, neb pak Amísek nepřibírala dobře a já byla ráda, že vůbec něco nakojíme. No, teď jsme na flašce a je klid. Kdybych se měla znovu rozhodovat, tak se na celé kojení vykašlu po týdnu snažení, neb to bylo akorát na mozek můj a stejně jsme skončily na flašce po třech měsících. Jibnak má zkušenost, kojila jsem s kloboučky i bez. Bez tahala pak taky a zdálo se, jak se napucla a ejhle, když jsem jí zvážila, tak bylo jasný, že toho moc nevypila.

Mudra mi ale poradila, že než čaj, tak UM, neb to je aapoň výživné, čaj je jen tekutina. Ale vše záleží na tom, jak dítě přibírá. Pokud Kubík přibírá, netrap se tím. I kdybys kojila hodinu, je to jedno, až bude větší, zkrátí se to určo.
11. dub 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, moje společenská Amálka má období, kdy na ní nesmí sáhnout někdo cizí, to se rozeřve jak tur. Na lidi se rehta, necha si sahat na rucuicky a tak, ale jakmile ji nekdo vezme do ruky, tak je zle. Okamzite se rozbreci, ale tak srdceryvne........... musim ji chytitt a hned je klid. Nemel jste to nekdo?
11. dub 2010 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky..dnes jsme byly na pouti a na návštěvě, Vendulka hodňoučká :slight_smile:
Amal Vendulka taky nerada, když jí chová někdo úplně cizí, začne kvíkat..ale kamarádka dnes v pohodě a to jí viděla poprvé
11. dub 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak jsem vcera odvolala manzu s chaty a maze domu ze uz nevladnu na toho naseho kriklouna sama.... a dnes jsme byli cely den velku na vyletech a mala byla zlata ani nebrecela, jen se nekdy vzteka u kojeni, tak snad ji to vydrzi.... jinak s ni budu muset stale nekam vyrazet na cely den :slight_smile: pridala jsem par fotek do alba.....
11. dub 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak se hlasime... koukam ze ste se tu rozepsali... .ale stiham docitat..

jinak my dneska byli na krtinach.. no bylo super.. ale ja se vam tak prejedla az je mi ted spatne.... takze to vypada ze pujdu asi spat... zitra vyfotime pupika myslim ze dost vylezl.. pac uz sem mela na sobe tehu tunicku a bylo to krasne videt.. :grinning:
11. dub 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam odsavacku obycejnou rucni z tesca na dve stovky a sala pekne....pak uz...kdyz jsem si na to zvykla. Asi je to i o kozach...ne?:slight_smile:

Ja davam ted skoro kazdy den jednou flasku...na dopucnuti...vetsinou vecer po kojo a nebo odpol po kojo. Vetsinou vypije tak 80 ml. Uz z toho nejsem tak na nervy, proste to tak je no....Ale kozu chce porad a porad neco je, tak uvidime, jak to bude pokracovat...

Me kloboucky v porodce zkouseli, mala nesala, ja nemela mliko...dva dny nas trapili a cpali moji bradavku umelyma ostryma nehtama barunce do krku....bylo to strasny.....ale kloboucek nechtela vubec....

HEHE vazis ho? mas predstavu jestli pribira? je jeste malickej, klidne ho nech u kozny i hodinu, pokud pribira...pokud ne, poradila bych se o nejakych prikrmech :wink:
11. dub 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky mam dotaz... byla sem na velke a to me teda dost bolelo.... a od te chvilky mam takove divne bolesti jakoby tlaky do boku a zad a ji v pupiku.. jako citim ze se mimi hybe.. ale ta bolest.. no ty blaho.. sedela sem na balonu a nic moc... .tak sem sla na 4 abych mela pupika dolu a taky nic moc... asi si pujdu lehnout nebo nevim.. ble to je des..
11. dub 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no asi uz spite.. jdu to vylezet a uvidime jak nam bude v prubehu noci...
11. dub 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, luci, snad budeš v pořádku, kdyby to pokračovalo, hned k doktorovi!!!!!!!!
hehe, ty si teda " užíváš", taky myslím, že je ještě malý a má právo sát takhle dloho, já si přesně nepamatuju, do kdy jsem kojila třičtvrtě hodiny, ale dlouho a pak jsem to zkracovala, postupně, jak byla v sání šikovnější a jak přestala usínat, ty malý mimča, většinu času u koja spí a musí se pořád budit.. Bude to asi těžký odnaučit z kloboučku, ale když to zvládně, pak už to bude fajn, zjistí, že je to jednodušší z bradavky, ony taky existují formovače bradavek, pro plošší bradavky, kterými jakoby tu bradavku vytahuješ a připravuješ na kojení, ale to ti měl někdo říct ještě před porodem. jinač já poznám, když začne z bradavky téct mlíko-po chvíli po přisání se napřímí druhá bradavka, mě to začne vždycky tlačit, tak odchlípnu podprdu, jen na vteřinku, páč by začalo vylékat mlíko. k tomu vztekání, moje se vzteká když tam už nic neni, nebo když tam má vzduch, doporučuje se během kojení odkrknout. mnoho sil do dalšího boje přeje R+R, ps- jestli máš sílu, nevzdávej se, jestli tě to psychicky ničí a už nemůžeš dál, vykašli se na to. ale řekla bych, že brzy se vaše komunikace s Kubíkem vyladí tak, že budeš vědět (alespoň většinou), co chce, je to o pozorování a zkoušení
12. dub 2010 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :slight_smile:
Hehenko,já ze začátku kojila taky hrozně dlouho a to mi Kryštůfek u toho ani neusínal..počkej za pár týdnů,změní se to a budeš mít nakojíno raz dva :wink: Já ž teď kojím tak +-4,5 minut a stejně se Krykry stihne přežrat :frowning2: takže mi pořád po jídle zvrsací,jen ne po obědě..Příští středu jdem na 7.měsíční KO,tak se na to budu muset zeptat,páč to mi už moc normální nepřijde..nevím čím to je :frowning2: :unamused:
Luci,tak snad je vše v pořádku!!!
12. dub 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehnko já jsme kojila ze začátku než mě Dr poradil i třeba 45 min , tak buď v klidu a tobě nešlo kojit bez kloboučku? Mě v porodnici taky říkali, že budu muset s kloboučkem a ani jednou jsme klobouček neměla
Baes na to blinkání se určitě zeptej a to ti blinká jen po mléce jo?
12. dub 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek