• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Ahojky Petulko,jj,právě že jenom po mlíce.Jsem si myslela,že ještě třeba nemá dovřenej ten jícen-uzavírá se až do roka,ale to by blindil i jídlo....Jsem z toho docela zoufalá,je mi ho líto a navíc nestíhám převlíkat a hlavně prát...
12. dub 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj bae a holky,
může to být alergie a kraví bílkovinu.. zní to opět klasicky doprovázená refluxem. bože, těch dětí je kolem se stejnýma příznakama tolik...
12. dub 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,teda to byl ficak posledni dny

hehenko teda to s tema klobouckama je dobry,jako proc ti to nerekly v porodce???jakoby nestacil stizenej rozjezd laktace cisarem

no holky jako me za cele tehu nikdo na prsa ani nekoukl :slight_smile:

baes pani uz sedm mesicu teda to leti :grinning: a co uz se taky stihas vyspat,spinka Krystufek???

luci teda jako hajdy k mudrum,me napadli akorat hemeroidy spojene s tou stolici,ale jinak nic

amalko gratulirujem,ze se drzite s papanim,jste holky sikovny

holky vam musim rict,co se mi stalo:

jdu takhle v patek na gastro k mudre pro papiry k biolecbe a ona se me ptala,jestli vim,ze se u ni leci tchyne a tak,no a ona mi povida,ze tchyne je nestastnej clovek,ze vetsi starosti ji dela jeji psych,stav,nez to co lezi za gastro problem a najednou na me zacala apelovat,abysme ji pomohli s Ondraskem,ze ji brecela v ordinaci,jak ho miluje,ze ho vubec nevidi a ze jim ho nedame - jsem tam sedela jako oparena,vrelo to ve me . . . no pak rikam mudre,ze ale vida malyho kazdej tyden pravidelne a naposled o mylyho rekly na novej rok ,kdy ho chteli na 5 hodinovej vystup na rozhlednu v mrazu a snezeni - no a to koukala zase mudra,ze ji ona rikala neco jineho

no co vam budu povidat,sla jsem pekne nasupena,co jsem se to dozvedela za lzi co tam tchyne s place lici,ja mam svoji gastromudru fakt rada,jako ja lepsiho mudra nepotkala a ted mi tam takhle tchyne spini,co si jako mudra musela myslet o me :confounded: :unamused:

no zkratim to vcera jsme byli u tchanovcu (a jelikoz v dobry vuli mi to rekla mudra,ja to probrala s manzou a ten zase s tchanem,co s tim - tak ten to rekl tchyni - coz vrha spatny svetlo namudru) no a vcera u tchanovcu uz mi dosla trpelivost,kdyz jsme ji jako rodice rekli at neco s malym nedela - no a byla z tohjo takovej ficak,ze jsme se tam zkrafaly a nakonec jsem ji tam dost uprime rekla i veci stary 3 roky,ktery jsem prehlizela
12. dub 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toltec,že bych byla kráva? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. dub 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
né,ale jogurty nejím vůbec a jediný co,tak si občas udělám kakao ke snídani...takže moc kravský bílkoviny ve stravě nemám....

Blahu..co na to říct..prostě MAZEC!!!!!!!!!!!!!! :astonished:
12. dub 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
baes neni nad dobre rodine vztahy co? :angry:

no jinak uz rikame dalsi sluvko DEDA,no akorat tatinka se ne a ne dockat :grinning:
12. dub 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak hlasim ze jsme vcera asi amalku na vylete utahali protoze spala dnes az do pul jedenacty tedy cca 15 hodin ale samozrejme s prestavkami na kojeni :slight_smile: asi 6x jsme kojili po 10 min a byla zas uplne tuha uz jsem myslela ze ma spavou nemoc :grinning: nicmene ted zas radi v kosiku a povida si na cely sidliste..... proste objevila hlasivky :sweat_smile:
fiiiha blahu des s tou tchyni bych se taky neudrzela :angry:
12. dub 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoooooooooj holky :slight_smile: no my pořád bojujeme... občas se mi s tím teda chce seknout, to je fakt, ale nakonec si to stejně rozmyslím :slight_smile:))) ale už jsem fakt párkrát šla pro Nutrilon a nakonec si to rozmyslela...

AMALLI já začala dávat čajdu, bo se mi právě zdálo, že je žíznivej.
váhu holky nemáme, ale zítra jdeme konečně k dr. tak se budu tak radit, až jí půjde hlava kolem :slight_smile:))) :grinning:

ROMI jj četla jsem teď zpětně, že formovače bradavek by se měly používat asi od 6. měsíce těhu.

kloboučky jsem včera zkoušela odnaučovat... na kojeni.net jsem si přečetla, že je možný zkusit klobouček postupně sestříhávat, prostě v něm dělat díru - tak jsem se na něj vrhla :slight_smile:))) na jednom jsem udělala takovou lochnu, že už z toho ani sát prostě nešlo :slight_smile:)) a na druhým menší díru nahoře... no jak se změnil tah, tak ta bradavka v tom teda bolííííí jako k*ááááva (jak když mi do ní řežou), ale pomůže jí to nějakým zajímavým způsobem vytáhnout a malej se mi pak na chviličku přisaje bez klobouku. no zkusím to. bude to ale neskutečnej boj. to je mi jasný už dopředu...

BLAHU taky mi nikdo na kozy nekoukal... mě se ani čoveče nezdálo, že bych měla nějak plochý bradavky... jako dělá se mi tam menší čudlík asi než by měl, ale je tam...

PETI ani nevíš, jak mě štve, že jsem to už v porodnici nezkoušela víc... ale jak se člověk už bál, že Kuba dlouho nejedl a teplota mu stoupala, tak jsem se nechala udolat.

BAE to je zvláštní, že se mu to děje jen u mlíka. možná je to fakt tak jak píše TOL. třeba ho právě to víc dráždí a víc pláče.
mě se zdálo, že Kubula taky často ublinkává - v tom období jak víc brečel.. sice to z něj nevyšlo, ale začala se divně zalýkat, rychle polykat, funěl a vždycky mu vyhrkly slzičky... od tý doby spí furt dokopce. taky jsem koupila ty Probiotický kapky - taky v lékárně teda nestály 650.- jak mi říkala kamarádka, ale 370.-... nějak těsně na to jsem začala dávat i trochu toho fenyklovýho čajíku a musím zatím zaklepat, že je to o 100% lepší... víkend byl naprosto zlatej! fakt kdyby takovej byl pořád, tak je to nááádhera! :slight_smile:
12. dub 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
hypo vsak si toho povazuj,ze spinka,jeste jednou budes vzpominat,ty decka jsou pak neutahani :grinning: :grinning: :grinning:
12. dub 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
BLAHU teda čumím... za prvé na chování TCH a za druhé se mi zdá přístup tvojí dr. trochu neprofesionální... bych tvojí TCH být mudou řekla, že kdoví jak tohle je a ať si to vyřešíte doma. to mě naprosto překvapuje a asi bych se na tvým místě nezmohla z toho šokingu na slovo.

každopádně teda dooobře, že jsi ze sebe všechno dostala. jak to dopadlo? co ti na to řekla? co tchán a manžel???
12. dub 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HYPO tak to je fajn... :slight_smile:
já už mám podezření, že na Kubulu působí přítomnost tatínka... v pátek byl doma skoro celej den a Kubula byl nevrlej jen dopoledne a od tý doby zlatíčko, až na mě manža koukal, jestli jsem normální, že je jako hodnej :slight_smile:)))) :grinning:

BLAHU mi neříkej, že jsou k neutahání... to budu rejt hubou dlažbu.. :grinning: :grinning: :grinning:
12. dub 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky... :dizzy_face: tak zdravím po víkendu, kdy jsme měli další návštěvu, všechno proběhlo parádně a máme zase na chvíli klid... teď v sobotu přijede ještě tchýně a pak bude s návštěvama na delší dobu útrum.... :grinning:

AMALI tak vy jezdíte kolem našeho domečku, to je paráda... :grinning: jj, moc se nám tu líbí, je tu klid, je to všechno nový,nezničený, takže jsme spokojení...... a jsem moc ráda, že malá Amálka pěkně papká a jinak je mooooc hodná, to si asi vybrala všechno s tím baštěním a teď už bude klid... :wink:

HEHE sleduju, že pořád bojujete, ale nevzdáváte se, to je dobře... :wink: já taky zkusila teď o víkendu dát čajík, přišlo mi, že malej se občas jen tak z prsa napije,protože má žížu... a čajík prošel, trošku si potáhl a byl spokojenej... tak jsem to odhadla.... s těma kloboučkama jak jsi psala, no mohli ti to říct v porodce, ale co už teď... mě na prsa během těhu taky nikdo nemrkal a v porodce mi nějaká sestra řekla, že s tímhle kojit nemůžu.... a pak přišla jiná sestřička a bylo vyhráno.. ukázala mě i malému jak na to a najednou to šlo... :wink: je to hodně i o přístupu těch lidí no.....

BLAHU zase tchýně? :angry: bych se taky neudržela.... toto snad už ani není možný......

HYPO snad už Amálka bude v pořádku :wink:
12. dub 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
snad jsem na nic nezapomněla... :grinning: HEHE ještě jsem četla, že jsi měla problémy s Avent odsávačkou, tak já s ní byla hrozně spokojená... vlastně jsem doteď...nikde nic neuniká, a v porodce jsem měla možnost si vyzkoušet elektrickou Medelu a nevidím v tom vůbec rozdíl... jen teda v tom, že v porodce jsem měla elektrickou a doma mám ruční, ale tak to je už je jen tím, co jsem si koupila.... jinak bych je hodnotila obě kladně :wink: ..... a pokud s ní nejsi spokojená, tak ji zkus fakt prodat... :wink: a koupit si tu Medelu... :wink:
12. dub 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Me bradavky kontrolovala sestra na kurzu o kojeni....jinak nikdo nikdy nikde. Ani muj gynekolog nikdy my prsa nevidel. Nikdy. Ty formovace se nosi jeste behem tehu, dost tydnu dopredu, aby se bradavky stihly zformovat. Kamaradka je nosila a pomohlo ji to.

BLAHU tyyyyjo....doktorka me teda prijde dost neprofesionalni, at uz je tch jakakoliv a mate mezi sebou cokoliv, ji do toho nic neni...a i kdyz si ji tch vylila srdce, tobe to nemela rikat....podle me. nemela by sis to treba s tch vyrikat z oci do oci pekne narovinu? rict ji co ti vadi, ona by ti rekla totez a domluvily byste se na tom, jak to bude dal....? to bude porad dokola jinak....

TOLTEC???????????????????????????????
12. dub 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no hehe nepadnes na hubu,si prave pak uz zvyknes :grinning: :grinning: :grinning: neboj zvladnes vsechno casem - zvladnou jine,co bys nezvladla ty :wink: no ta mudra ona mi to rekla spis taky proto,ze jsem zdravotnik - a tchyne taky,takze je to trosku o necem jinem,no manza mi sice nejdriv prisel,ze ho to ani nestve,ale pak se rozjel pred tchyni tak,ze jsem cumela co ji vsechno rekl,no a tchan klasika - podpantloflak

ahojky prostejko a co uz se tesis,az buder po navstevach,nebo ti to bude chybet? :grinning:
12. dub 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAHU to je teda fakt děs... teď je otázka jestli jste si to vyříkali a bude klid.... :sweat_smile:

s těma návštěvama, docela jsem ráda, že bude teď chvíli klid.... na konci dubna nás čekají doktoři a pak ta operace....ale je zase fakt, že díky těm návštěvám mi to hodně utíká... to čekání je hrozný, co ti budu povídat.... :confounded:
12. dub 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky..
Hehenko uvidíš půjde to i bez kloboučku..já mám tak trochu opačný problém, všude píšou, že musí mít dítě v pusince co nejvíc dvorce, jenže to by měla bradavku v žaludku :grinning: Ale věřím, že se vám to povede, však ty si poradíš holka šikovná :wink:
Bae třeba by ti poradila Amálka, ta má zkušenosti s tím ublinkáváním..
Blahu no to teda muselo vypadat :confounded:
12. dub 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hypo koukala jsem na fotky a nejvíc se mi líbí ta jak na ní Amálka spinká s prstíkem v puse :dizzy_face:
12. dub 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky svoji,my jsme vsechny tri ze zdravotnictvi to je trosku jinej vztah s mudrem,kazdopadne myslim,ze neco ji tam asi tchnye rekne,ze - vyrikat,no tak neco malo probehlo ted,ale jinak jsme vzdycky v klidu rikaly,co treba jak delame a co delat nemaji,jenze kazdej z naseho okoli to pochopi,jenze tchyne ne a jestlize vcera jsme ji vsichni rekli at maleho nezveda a nechaho kde se mu libi,tak to mela respektovat,jenze ona ne musela ho zvedat a malej zacal brecet - tahle situace je jen priklad,proste kazdou vec rikat 100x a pristi navstevu zase znova - uz to bylo unavujici
12. dub 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAHU verim
12. dub 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAHU tchýně by si měla krapet vážit toho co má.... já když si uvědomím, že moje tchýně Davídka ještě ani neviděla a uvidí ho teď poprvé a pak už zase delší dobu ne, tak to má tvoje tchýně zlatý, že ho vidí každý týden..... no jo,neváží si toho, co má a chtěla by víc... :rolling_eyes:
12. dub 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky ange no to jo,ona dokonce zarlila i na vlastniho manzela,ze choval malyho,kdyz my jsme balily,ze jdeme a to bylo jeste pred hadkou,to bylo jen po tom,co jsem rekla - ze slovo rodice u nich asi nic neznamena

ono to totiz cele to zaclo tak,ze malej lezel na zadech a pretocil se na brisko no a zacal knourat a zkousel to kdo se chyti,on tohle ted dela casto,ze chvilku hudruje pak hrabne po hracce a jde si stezovat :grinning: no a my ji s manzelem rekli at ho necha,jenze ona ho sotva knournul zvedla a to manza ji uz rekl,ze nam ho akorat rozmazli,kdyz ho po kazdem knournuti bude chovat a ja na to,ze slovo rodice nic u ni neznamena no a ona udela vec,ktera me s prominutim i manzela naprosto nasrala a to ji jeste reknu,jak se naprdla,tak prdce s malym trhla az mu letela hlava dopredu a dozadu a dala ho na zem - ne ze by by se mu ta hlava takhle nepohla kdyz s nim treba manza blbne,ale tak snad jsme dospeli a nebude si vylejvat zlost na diteti - nastesti pred zemi pribrzdila a neprdla ho na zem tak rychle,no a malej samozrejme zacal brecet,jednek se lekl jak s nim trhla a pak ho polozila a to se mu nelibilo
12. dub 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidis protejko a ona si toho nevazi,proste ja vim,ze moje mamka ho vidi vic,nez ona,jenze ja mam se svoji mamkou hodne blizkej vztah a vidala jsem se s ni casto nezjsme se vzali,kdyz jsem byla tehule a jen proto,ze se mi narodilo dite to menit nebudu,ja si dam s mamkou treba sraz pres tyden,kdyz je tata i manza v praci,prece nebudem samy obe,uprime ktera hola nerekne radsi svoji mamce o hlidani,nez tchyni
12. dub 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
BLAHU máš ještě svatou trpělivost... mě tohle udělat tchýně, tak malýho dlouho neuvidí :angry: :angry: :angry: je jasný, že jsi radši se svou mámou, pokud s ní máš dobrej vztah, tak na tom není vůbec nic divného.... a pokud ho tchýně vidí každý týden, tak nechápu na co si pořád stěžuje.... :rolling_eyes:
12. dub 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
asi zere prostejko,ze ho nedostala sama drncani,tak jako to ho ani nasi nedostali do pul roka,navic jim to nevadilo,vzdycky se to nejak vyvrbilo,ze jsme byli s nima
12. dub 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak amalka zas spi a me za chvilku dorazi tchyne.... nastesti ma tchyni zlatou (i kdyz nekdy mi leze na nervy vic nez je zdravo) :slight_smile: s amalky se muze zblaznit, snazi se mi pomahat sec ji sily staci a pod takze pohoda...... jdu rychle poklidit tak se zatim mejte
paaaaa
12. dub 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

blahu to je hrůza :rolling_eyes: Tchýně si fakt nedá pokoj..nemám slov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

Koukám jak hehenka bojuje s kojení..já bez kloboučků nemohla vůbec..mně bradavka úplně zaleze do prsa a malá by bez klobouka nechytla nic..no teď to už neřeším spíš mám obavy co bude u dalšího mimi (esi nějaký bude :grinning: ) a jak píšeš hehe je možný že sem taky měla málo mlíka když sem kojila jen s kloboukem? Asi to nebylo jen tím ale možná to tomu taky pomohlo..kdo ví..

Já mám ruční avent a taky sem byla spokojená

Jinak my se máme dobře..Janička si hezky hraje, válí sudy, všechno žmoulá a je spokojená. Několikrát sme už byly venku jen se šátkem a bylo to super..moc se jí líbí pes..pořád se za ním otáčí když sme na doře a vyklání se aby ho viděla :grinning:
A večer dám do postýlky a už hezky bez breku se chvilku válí a usne :dizzy_face: Budí se nejdřív před pátou ale někdy i po 6té a ještě spinká..super noo :grinning: :dizzy_face:
12. dub 2010 ve 12:19  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic holky,ditatko mi spinka jdu poklidit auzit zbatek volneho casu a pak letime do mesta,2xmudra,banka pro prasule,lekarna,nakoupit,objednat k zubari jestli to stihnu - no a pak,ze dovolena materska :grinning:
12. dub 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem si dneska zašla na kosmetiku po 5-ti měsících, paráda, Amálka se tam řehtala na kosmetičku, zlatíčko :wink:

Za chvíli se jedeme podívat na malý miminko, jupíí

Bae: může to bejt reflux, zkus mu dávat před kojením trochu Nutritonu (zahušťovač mateřskýho mlíka), nebo trochu rýžový kaše :wink:

Amísek už naštěstí ublinkávat přestala, teď vždycky jen maličko, ale je obložená plínama na každý krmení.
12. dub 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky řekněte ..červená nebo hnědá?
12. dub 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek