• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
jé tady se probírají tchýně, že bych si taky ohřála polívčičku?Blahovko, nedej se, vy jste rodiče, vy rozhodujete!!!!!!!!udělala bych to stejně. my jsme na tom teď tak, že se snažíme, aby si rodiče přijeli klidně každý týden, páč kdyby jsme jim to zakazovali, tak bude peklo a tchýně nám bude volat pořád, takhle to vždycky nějak přežiju, samozřejmě že z malé nespustím oka, neumí s dítětem manipulovat bezpečně a jakmile odejdu z místnosti, hned ji začnou tahat jako kočku, když jsem v místnosti tak si to nedovolí, jen se blbě vyptávají, proč jí jako nemůžou tahat. tak jsem jasně řekla, že si ji pochovat můžou, ale chvíli a pak ji mají zase položit, protože na to není zvyklá a je vidět, jak je v jejich náruči nešťastná, že se nemůže pohybovat. jako nemůžou si ji podávat z ruky do ruky v kuse třeba tři a půl hodiny, oni jsou toho schopný a vůbec jim nejde o blaho dítěte ale o jejich blaho, až se mě budou zase příště znovu vyptávat, tak přitvrdím a rovnou jim asi řeknu, ať si pořídí kočku nebo psa, když chtěj někoho tahat
12. dub 2010 ve 12:24  • Odpověz  • To se mi líbí
anget: červená, ale co??
12. dub 2010 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, takjsem tady po víkendu, vyjeli jsme si na chatu, ikdyž nebylo zrovna ideální počasí, tak to blo super, měli jsme na sebe s manžou čas a hezky si užívali a dýchali čerstvý vzdoušek,......)))

tak koukám, že Blahu stále problémy s tchýní, to je děs..:( bude lépe..:slight_smile:
12. dub 2010 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
amal, naposledy jsem byla na kosmetice ve druhém měsíci těhu, a co následovalo po tom, už nikdy více, nemohla jsem mezi lidi tři dny
12. dub 2010 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
AHOOOJ PRVUŠKY...japa je po víkendíku? :dizzy_face:
12. dub 2010 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
hehe: tak to je super, že byl vkend zlatej...jen tak dál..:slight_smile:))

Zuzi: Ahojky, o víkendu jsem si hezky odpočinula a je mi skvěle..:slight_smile: jak se vede Vám? :slight_smile:
12. dub 2010 ve 12:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky... tak sem vcera usnula.. jeste me to v noci trosku zlobilo.. ale rano to uz bylo dobry.. asi se mi tam nejak sprajcly streva po tom bobiku hihi.. a mimi se nemohlo uhnizdit.. ale uz je to dobry.. no ale nacvicovala sem dychani jako kdyby to byly kontrakce haha.. sedela sem na balonu a kymacela sebou do vsech stran.. .dneska asi vyperu nejaky mimi hadriky uvidim jak se mi bude chtit venku nic moc .. docela fouka takze ja zustanu dneska doma... ale musime jet nakoupit doma neni co k jidlu hihi
12. dub 2010 ve 12:45  • Odpověz  • To se mi líbí
NUKI.... to je fajn, že sis odpočinula, sice nic moc počasí, u nás i déšť se sněhem!!!... ale ta pohodička je důležitá.
Nám je fajn :wink: V rámci možností, samozřejmě.... ale jde to. Tak nějak se to blíží, vše se tam už připravuje, tak mi sem tam pobolívá bříško, mimi se tam občas melou jako o život, záda mi bolí,.... prostě těhu klasika. Zítra jdu na první monitor, tak jsem zvědavá,co mi čeká. V pátek kontrola, tak snad se dozvím něco víc.

Jinak máme postýlku,...náááádhera :dizzy_face: Máme složené postýlky pro mimi, povlíkla jsem je, .... a postupně balím věcičky a nechám si je nosit do bytu a ukládám. Tak snad se už brzo dostěhujeme. Ale vše mi utahá, tak to nesmím přehánět.

LUCI...to je dobře, že už ti je líp. Hezká fotečka s pejskem na pláži.

BLAHU....ty jo, zase ta tchýně!!!! Ach jo! Že už nedá pokoj.... takhle tě pomlouvat u doktorky!!!!
12. dub 2010 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzi: když je jedno miminko KP a druhé šikmo, nenaplánují ti císaře, rovnou?
12. dub 2010 ve 12:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci to je dobře, že už to nebolí.
Zuzi taky jsem zvědavá na tvojí kontrolu :sunglasses:
Amal objednávám jídelní židličku, ale stejně objednám hnědou, aby to ladilo s kuchyní, jenže musím jinde, tady na tom obchodu mají jen červenou..

tady je hnědá
http://www.malvik.cz/Jidelni-zidlicky-7/zidlicky-plastove/4Baby-KID-jidelni-zidlicka
12. dub 2010 ve 13:00  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
SAC já si třeba nedovedu představit s druhým takový dlouhý kojení... jasný, teď to jde. ale jako hlava mi nebere, kdy bych se starala o to druhý třeba 2 nebo 3 letý dítě... jak mu vysvětlíš, že musí tolikrát denně hodinu vydržet... :sweat_smile: ???

občas píšu kamarádce a ona mě vždycky "setře" tím, že je to příroda, že obě svoje děti kojila dlouho a že měla pocit, že jí přirostou... ale druhý mimčo se jí narodilo, když bylo prvnímu 2 roky a to pořád vykládali jak je to první hyperaktivní... tož se mi to nezdá no.
12. dub 2010 ve 13:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Hehenko taky přemýšlím, jak pak budu kojit druhé..asi ho budu mít v šátku, a přitom budu koukat na Vendulku jak se snaží sama nakrmit, nebo nám k tomu může zpívat, vyprávět, hladit mimi, může nás nakreslit, a tak..ale v praxi nevím jak to bude fungovat :grinning:
12. dub 2010 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
jj ja sem taky rada.. pac to bylo takove dost neprijemne.. ale kdyz sem citila mimiska jak se furt vrti tak sem byla klidna.. diky bohu ze mame doma ten monitorek ze muzu klidne poslouchat co se deje.. uff ale doufam ze tu bolest uz nezaziju.. zitra mame kontrolu tak se optam co to asi mohlo byt..
12. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
LUCI tak to je fajn, že to přešlo! to vyprazdňování občas v těhu stojí za to... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ZUZI ahoooj :slight_smile: gratuluju k postýlkám :slight_smile: huš se těším na dokumentaci .)

ANGE parádní :dizzy_face:

ROMI :(((
na mojí maminu zabrala v porodnici sestra. chovala Kubulu skoro celej den a on byl pak nevrlej a hlavně měl zvýšenou teplotu... naštěstí to sestra viděla a hned upozornila, že je to i tím neustálým chováním. a druhej den byl klid, mamka ho na chvíli pochovala a pak dala do toho vozítka... ale co budu vymejšlet dál teda nevím. bo když byli na návštěvě u nás doma naposled, tak teda držela Kubulu tak, že jsem z toho byla dost na nervy, vyvracel se silně na jednu stranu... a to nemůžeš říct nic... "já ho držím dobře" / "co furt máš" atp...
no dělat mi tohle TCH, tak skočím do zdi... takhle přeci jen můžu něco říct a kdyžtak jí dítě prostě vzít, ať si klidně zanadává :slight_smile:)))
12. dub 2010 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Luci: tak to je dobře, že už je to lepší..:slight_smile:))

Zuzi: tak to přeji at to máte brzy přestěhováno a nemusíš už se s ničím trápit...)
a je super, že už máte postýlku i postýlky pro mimi...)))
12. dub 2010 ve 13:13  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
LUCI se obávám, že zažiješ a ještě mnohem horší :slight_smile:)) až se bude drát mimoušek na svět :slight_smile: :sweat_smile:

jo ZUZI to mě taky zajímá, kdy ti naplánujou CS...
12. dub 2010 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Jak to tam v břiše pozoruju, tak sice tam sebou prcci pěkně melou, ale už nemají šanci na otočení. A KP je pořád, protože mám děsně šišatý břicho a nahmatám hlavičku. B je hlavičkou šikmo....ale to nemůžu říct na 100%. Zítra se na monitorech vyptám... a v pátek budu na doktora naléhat, aby mi řekl, co a jak... ta nejistota je děsná.
Posl.5dní lítám v noci na záchod min 3x, což je teda děsnej vopruz! :angry:
12. dub 2010 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
holky s temi tchýnemi je to teda fakt síla, hlavně si vždycky myslí jak jsou nejchytřejší, to mě uplne sejří..:(((
12. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ZUZI to je taková příprava na noční život s miminkem...
chystáš se vůbec kojit ZUZI?
12. dub 2010 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Já se ještě potřebuju dostěhovat a pak teprve můžou prcci na svět. Ale myslím si, že mám císaře jistého. Nebudu předbíhat.

Jo.... a víte co? Musím si postěžovat. Manža mi začal říkat OTESÁNKU!!! Hnus, co? A když jdu po ulici, tak na mě lidi pořád čučí jako na zjevení....že asi takový břicho neviděli či čo! Už abych nikam nevystrčila nos :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
12. dub 2010 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ZUZI usmívej se od ucha k uchu - ať si ostatní trhnou... a až tě to fakt dožere, tak si napiš na ceduli - "je jich tam rovnou 5 - to čumíte co?"
12. dub 2010 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE...dobrá otázka s tím kojením..... uvidíme. Některé holčiny s dvojčaty kojí, jiné ne. Je to fakt o náhodě, možná o vytrvalosti,..... třeba jedna, co porodila předčasně, tak má mlíčka pro regiment dvojčat. Jiné o mlíčko brzo přišly..... tak uvidíme. Ale snažím se psychicky připravit na obě varianty. Když to holt nepůjde, nebudu se hroutit. Ale aby mi odvezli kvůli kojení do blázince, bych taky nechtěla.
12. dub 2010 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE....ty mi bavíš :grinning: :grinning: :grinning: Taky jsem o tom přemýšlela, že si namaluju triko s nějaký vtipným nápisem..... ten tvůj je dobrej :grinning: :grinning: :grinning:
Ale fakt mi to vadí. Každá ženská vejrá, div by jí dolní sanice neupadla!!!!
12. dub 2010 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Hehenka vždycky něco vtipného vymyslí..:slight_smile:))

Zuzi: vyprdni se na ně...oni neví jak se chovají...není to slušné takhle zírat..:slight_smile:))
12. dub 2010 ve 13:33  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
zajímavý, že chlapi tak nečučí co?

ZUZI no ty si rozhodně musíš říct, že když kojení nepůjde, tak se z toho nezblázníš! lepší, abys byla v pohodě. budeš mít práce až nad hlavu. jsem si právě říkala, že si nedovedu představit, že mám ty děti dvě... kojit každý hodinu... když se Kubula vzbudí, tak často rovnou vřeští hlady... jasný, dají se kojit obě děti najednou, ale upřímně, to aby ženská bravurvně manipulovala s miminkem - bo si nedovedu představit, jak si obě děti současně dá k prsu a oni se bez potíží obě přisajou...
ale teoreticky by šlo odstříkávání dopředu a pak krmení z lahví... ale i tak to odstříkávání trvá nějakou dobu žejo... no ty jo...
12. dub 2010 ve 13:36  • Odpověz  • To se mi líbí
HEHE.... právě to popisovala na dvojčatech ta co má mlíčka hodně, že když mimča kojí najednou, že jí to nevyhovuje, že vypijí míň a trvá jim to dýl než když kojí postupně.
Uvidíme, jaká ta naše mimča budou. Třeba to budou mimořádně hodná zlatíčka a vše půjde jako po másle. Mít dvě zlobivá, to by mi asi vodvezli :sweat_smile:
No bude to mazec. Zatím si to kojení fakt nedovedu představit. :confounded:
12. dub 2010 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuiz: no jedoduché to asi nebude...to je fakt, ale určitě to nějak zvládnete..:slight_smile:))
12. dub 2010 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
NUKI....fakt se nehodlám hroutit, když to nepůjde. Můžu si to vybásnit a pak stejně realita bude jiná.
12. dub 2010 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
no právě ZUZI, stačí prdíky, nějaký bolení a ze začátku fakt člověk nepozná čím to, proč děti pláčou.
určitě pořiď probiotický kapky :slight_smile:) a polštářky na bolení bříška! a asi bych i zvážila mít ve forotě nějaký UM, kojeneckou vodu a dvě lahve. to pro jistotu, kdyby šlo do tuhýho a tys neměla nikoho, kdo by ti v akutním případě pomohl...
12. dub 2010 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
tak vás zdravíme s Davídkem po obídku... :wink:

ZUZI ahojky... téda tobě už se to krátí... za chvíli budou další miminka na světě... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: určitě to zvládnete, neboooj...... ale HEHE radí dobře, být raději připravená na vše.. :wink:

ahoj NUKI těhulenko :dizzy_face: jak je?
12. dub 2010 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek