• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Holky to papani jo:

ja treba mliko mam, to cejtim, ale barunka me u toho prsa docela vyvadi, prohyba se, otaci hlavickou, kope....ale pritom se na to prso uplne klepe...chvili pije a zase vyvadi....takhle se to strida az nevydrzim a dam lahvicku, parkrat si potahne a usne. Je to normalni? Prijde mi, ze ted uz se to mlicko zase dela, mela jsem asi nejakou krizi, i kdyz vecer toho vypije vic(tak 80ml)- je mozny, ze to pije pro zabavu? Asi by mozna usnula i bez toho...uz nevim....nechci ji davat zbytecne um, chci kojiiiit.

o vikendu jsem mela strasnou krizi....uplne vycerpani- psychicke a fyzicke....od porodu jsem jela na 100procent, 24/7, bez odpocinku, skoro bez spanku, barunku jsem nepujcila, nenechala hlidat, porad jsem byla s ni....no a pekne me to dohonilo. nikdy me jeste takhle nebylo....samozrejme, manzel v praci, tak me z toho vytahli nasi. jeste porad nejsem ok, asi na me mozna i neco leze, snad se dam brzy dokupy. Asi i proto ta krize s mlickem. antiko jsem vysadila proto, protoze me pusobila hrozne stavy psychicke....uz to nechci nikdy brat. fuj.
13. dub 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tramtatadaaa hura,chlebicek s maslem chutnal a co vic kazdou kosticku krasne zapijel,no to jsem rada,sam teda papat nechtel,ale jsem presvedcena,ze casem bude chtit sam,protoze pri obede mi taky hrabe do misky :grinning:

hypo a to se ti zda moc???malej taky vazil kolem 6kg ve trech mesicich a to mala je jeste kojena :slight_smile:

adel tak souhlasim s bananem bych taky nesouhlasila,zacinat se ma mrkvi,banan by ho akorat tak ucpal,ja cetla zpetne vserejsek a tam me pobavila tchyne prostejky,kdyz chtela davat dvoumesicnimu prckovi polivky :grinning: :grinning: :grinning:

svoji tak to telo vola po odpocinku,nemej vycitky a kdyz nechces dat jinym,tak dej manzelovi malou :slight_smile: ja to mela taky a jak mi pomohlo kdyz manza vyrazil na 4 hodky ven s malym,nebo si dej nejake dostavenicko s kamaradkou treba vecer,ja tohle znam taky lezela jsem,telo se nechtelo hejbat,zima mi byla,unavena byla stalo se mi to asi 2x stav totalniho vycerpani
13. dub 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
no my sme taky posnidali.. ale nejak mi nejede rano caj.. tak zkousim dzusika s vodou.. pac dzusik je na me dost sladkej...
ale mam nejak furt na neco chut.. holky vcera manza pekl buchtu.. a jakou.. mnam mnam... udelal cokoladovou... do ni dal jeste cokoladove kousku... a nahoru polil cokoladou a jeste posypak cokoladou.. no proste cokoladova buchta s cokoladou.. :grinning: :grinning: a jak nam to chutna.. hnnnmmmmmmmm
13. dub 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
luci tak to byl teda cokoladovy sen :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to musela byt dobrutka
13. dub 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj PRVUŠKY :dizzy_face:

SVOJI... ať se z toho brzo dostaneš. Je třeba hodně odpočívat, naláduj se vytamínkama a nech se rozmazlovat. Určo ti pak bude líp.

Jinak čokošku miluju, tak mi LUCI udělala pěkný chutě. :sweat_smile:

Jooooo..... málem bych zapomněla poinformovat, byla jsem na 1.monitoru, byla to zábava sledovat, jak tam skáčou číslíčka. Srdíčka se sestře podařilo najít hned, tak dle toho se mimča fakt neotočila a jsou pořád stejně.... A KP a B hlavičou dolů, ale šikmo..... vyptala jsem se na všechno, co a jak tam probíhá, jak probíhá císař,...... co s sebou do porodky,... sepsala se mnou porodopis.... no, jsem z toho nějak vykulená, musím říct. Ono se to holky fakt blíží!!!!
13. dub 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi my jsme byli včera! nic se neděje, prtě je hodné a ze začátku spolupracovalo a pak jsme ho budili.. a nakoupila jsem krámy v lékárně. co do porodky? vloži papír, gatky, neparf.mýdlo, šampon, bepanthen, botky, vodu, kojo čaj, něco do tašky na zub... alles... víc toho neberu :- zuzi něco bereš jiného?
13. dub 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
TOL.... dneska jsem se ptala, co....tak pro mimi plíny (mají erár jen pár a pak látkové), já si beru botky do sprchy, nerada bych chytla plíseň či něco takového...... no župan, kojo podprďu, jestli chceš svojí nočkoš, prý mají málo těch lepších odsávaček, tak jestli chceš tak svojí...... balzám na rty je prý super.....

Mimča do těch sond pěkně mydlila :grinning: O spánku ani slovo :grinning:
13. dub 2010 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi teeda ty už jsi 36tt, to snad ani není možný!!hoolky to letí!!ale už se na ta orvosenková dvojčátka mooc těším:slight_smile:)konečně zuzi odtajní to tajemství.-))hihihihi

Svoji proboha musíš se šetřit!!!miminko tě potřebuje zdravou a silnou a pozor aby ti nezačaly padat vlásky!!!musíš hoodně papat, hlavně vitamíny a vpník, ať můžeš ještě rodit další krásný prcky jako je Barunka:slight_smile:))

Blahu Ondrášek je teda šikula:slight_smile:
Ahoj Adelaide:slight_smile:tys tu taky nebyla ani nepamatuju:slight_smile:))

Luci tak ty si teda dáváš ňaminky:slight_smile:
Já akorát dorazila z fitka, denísek byl zase zlatíčko, jen si povídal a hrál, ani jednou nezafňukal.-)))
Odpo mám ruštinu, tak jdu dělat úkola a trišku relaxovat, tak zatím!!

Jo a kdepa je Hehenka?jak se asi mají?
Prostějko a co ta kýla?Kdy je operace?
13. dub 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ženy ahoooj :slight_smile: jak se máte při úterku? :slight_smile:

my teď dovalili z kontroly - tak Kubula má 4170 g a 59 cm .)
jináč lehce propadlá fontanela bývá normální, zvlášť při změnách poloh. asi jsou na to některý miminka citlivější - prý by jinak musel víc blinkat, nebo mít hodně řídkou stolici ve velkým množství, aby se to řešilo.

a add kojení - dr. mi až tak moc neporadila. řekla, že se asi nedá moc dělat, když není schopen sát bez kloboučků, ale že tu dobu kojení by bylo dobrý zkrátit a přechodnou dobu přikrmovat. že i on musí bejt vysílenej z toho, když je hodinu u kozy...
ále holky nevím, jestli to není cesta do pekel - aby se pak mlíko tuplem ouplně neztratilo... babo raď...
13. dub 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZí to páni :slight_smile: blíží se tooo :slight_smile:)) za dva až tři týdny máš chlapečky u sebe :slight_smile: :grinning: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: těším se těším a mooooc ti přeju všechno nejlepší - aby císař proběhl v pořádku, aby se jizva rychle zhojila, aby byli kloučci zlatý!!! :slight_smile: :dizzy_face:

no add ta jizva - mě se to furt nehojí :( ééééé furt tam mám takový tři (sice malý) otevřený místa... :(
13. dub 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
*********** POZOR POZOR POZOR :slight_smile: hlášení místního rozhlasu.... *************

padla tu myšlenka, přesunout se do soukromých diskusí... ještě jsem to nezkoumala, tak ouplně nevím jak na to - ALE CO VY NA TO??? :slight_smile:))))))))

*********** POZOR POZOR POZOR :slight_smile: konec hlášení :slight_smile:)) *************
13. dub 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty jo holky já mám o víkendu narozeniny :slight_smile:))))) a mám z toho radost nebo co :grinning: :grinning: :grinning:
akorát si mám jako něco vybrat (bo mamina mi nechce nic kupovat) a já nevím co :slight_smile:
13. dub 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky za podporu....fakt se to krátí, sááákriš :sweat_smile: Nějak to zmáknu, nedá se svítit. Psychicky se na to snažím připravit.... :slight_smile:

HEHE..... ještě nemáš jizvu zhojenou? Ty brďo....tak to je nářez, po měsíci a týdnu.....
Děkuju za přáníčko :dizzy_face:
S tím kojením to máš chudniko hrozný..... fakt jsi statečná, že se pořád snažíš. Já už bych to asi vzdala. Jsem srababa.

SOUHLASÍM S HLÁŠENÍM MÍSTNÍHO ROZHLASU :wink:
13. dub 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
SVOJI hlavně se opatruj! pokud můžeš odpočívej, nech manžela a rodiče, ať pomůžou. Barunka potřebuje spokojenou maminku. a to mlíčko bude určitě tím! takže se pořádně zrelaxuj a zas to bude dobrý! :wink:

já tu teď vymejšlím strategii co s tím mým kojením. bo mě Kubulka dělá podobný psí kusy u kojení jako popisuješ. a musím naznat, že při tom všem, kdy kojím hodinu, nebo častěji pláče, kdy musím pracovat, mě to všechno dohromady dost drásá nervy, takže jsem včera ujela :((( normálně cítím, že to není dobře, že psychika si pracuje dle sebe a ještě nějaká potíž a já tu normálně asi něco rozbiju či co... :frowning2: takže to musím nějako všechno vyřešit, ať je nám líp.
13. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jééé...HEHENKA bude mít narozky....to je úžasný. Kdybych náhodou se svojí těhudemencí zapomněla, tak předem ti přeju vše nej nej nej nej nej.... ať jsi šťastná a Kubíček je nejhodnější miminko na světě.
13. dub 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no nemám ZUZI... :( i to někdy furt bolí. a stačí když mě Kubík u kojení kopne a je to nepříjemný no. musím víc mazat a zkusím ještě nějakej odvar...
určitě bys to nevzdala ZUZI, zvlášť s jedním miminkem... :wink: s dvěma už bych se na to taky vybodla, bo toho času by bylo ještě mnohem míň a nervy by víc pracovaly. já mám prostě furt pocit, že mlíko mám, jen Kubula nedokáže efektivně sát a že to způsobily ty kloboučky... ale přiznám se, že nějak nemám psychicky na to, kojit fakt takovou dobu a ještě se s ním u toho prát... :confounded: furt doufám, že to nějak půjde...
13. dub 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHENKO.... Není někde nějaká tel.linka kojení? Že bys tam zkusila zavolat, co by ti poradili?
13. dub 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: děkuju ti, jsi zlatá :slight_smile: ale klidně na to zapomeňte, šak o nic nejde... :wink: já z toho mám jen podivnou radost :grinning:
autor
no vidíš to... to asi bude... a asi si zavolám i laktační poradkyni...
A nechat Kubíka odpočinout od prsa, jenom odsávat a krmit ho z flaštičky.... nabere sílu a postupně začít přikládat?
13. dub 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jsem závislá na Lipánku DUO :slight_smile:))) ježiši to je dobrota... denně sežeru minimálně 2 :grinning: :grinning: :grinning:
13. dub 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj Hehenko,

kočko neboj se mlíčko určitě neztratíš. Já měla ze začátku asi díky tomu císaři podobný problém jako Ty. Také jsem se bála dávat UM, aby se malý neodnaučil sát, aby se neztratilo mlíčko a podobně. Je ale pravda, že jsem to taky už nezvládala skoro hodinu přisátého malého a tak jsem si řekla, že se nedá níc dělat. Přikrmovala jsem ho. Dopil se sice málo, ale prostě něco málo ještě potřeboval a byl pak v klidu. Samozřejmě, že ale musíš kojit pořát při každém dokrmování. Já jsem se pak snažila ještě i odsávat. Fakt jsem měla strach aby se mlíčko tvořilo. Pak jsem mu dávala z lahve právě to odsáté mlíčko, někdy UM, ale při každém papání jsem nejdřív nakojila a pak dala UM, Bylo to hrozně těžké a vyčerpávající, navíc když jsem nebyla úplně OK s tou svojí nohou, ale zvládli jsme to a podívej, malý bude mít půl roku a kojím pořát. Někdy když má málo přidám, ale stále krásně saje. Samozřejmě, že je to jen na Tobě, tohle je jen moje zkušenost a můj názor, ale opravdu se možná malý vysiluje a proto Ti třeba i pak pláče.Jo a jinak všechno nejlepší k narozeninám. Pokud jde o soukromou skupinu, já bych byla pro protože to vypadá, že sem už stejně nové maminky asi nezavítají.
13. dub 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI k odsávání bohužel nejsem teď momentálně vybavená - ta Aventka mi nejede.
ručně jsem zkoušela teď před odchodem k dr. a vystříkala:slight_smile:)) jsem 60 ml asi během 15-20 minut... pak to během pár minut z lahve vypije... to by jako šlo, zvlášť s dobrou odsávačkou, bych se nebránila, ale pak si zvykne na lahev a už stejně nebudu kojit z prsa... a taky nevím, jestli to není nepraktický. no nevím :slight_smile:))

no nejlepší by samozřejmě bylo, kdyby se zázračně přišál k cecku a sosal... a postupně si ten interval prostě zkracoval no... :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
13. dub 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ADELL děkuju za moooc za příspěvek do pranice!!! jsem za to moc ráda.
my máme právě potíž asi hlavně s tím kloboučkem... malej už není schopnej z prsa sát bez něj, to už se tak rozčiluje, že ho při tom kojení nejsem schopná ani udržet... a máš pravdu, pro mě je taky nejhorší ta psychika, když je tak dlouho na prsu a pak třeba ještě pláče....

no tak to už jsme tři pro SOUKR. skupinku :slight_smile: :dizzy_face:
13. dub 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no a to jsem chtěla říct... malej ze mě musí bejt teď pěkně zmagořenej... pije přes klobouček, žužlá dudlíka, z láhve jsem dávala čajík a odstříkaný mlíko... a ještě po něm chci, aby si zvykl na bradavku :slight_smile:)))) chudák malej!!! :sweat_smile:
13. dub 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe rozumím Ti. Psychika tady hraje strašnou roli. A si šikovná, že to nevzdáváš. Bohužel s kloboučky nemám zkušenost. Mě se malý přisál krásně. Ono jde právě hodně o to aby si pořát a pořát přikládala i když mu třeba pak dáš flašku. Já mu teda ještě k tomu dala tu s nejmenší dirkou ať se musí pořát snažit tahat. Je to boj, znám to moc dobře. Víš co ono stačí když to zkusíš jen jednou UM z toho si na Tvoje mlíčko určitě neodvykne.
13. dub 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE???? zuzi bude mit chlapecky u sebe????? tady nekdo neco vi?????? :confused: :confused:

Holky dik....ted odjel manzel s Barunkou a ja si pujdu lehnout....
13. dub 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
a soukroma skupina- klido brdo!
13. dub 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Svoji hezky odpočívej.
13. dub 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
..jsem taky pro soukromou skupinu!!!
To by pak mohla být s námi zase i Verled,ne?:slight_smile:))

A jací chlapečci:slight_smile:)něco mi uniklo nebo se něco omylem provalilo:_)))???
13. dub 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek