• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
....tak holky jsem napekla 5 druhů cukroví, zítra ještě linecký a úly a bude to:slight_smile:
Ve středu výzdoba, no to se těšim nejvíííc:slight_smile:))

Děkuju za pochvalu foteček, těším se na vaše!!Hehe tak ukaž účes:slight_smile:))
6. pro 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme doma...mame toho teda dost:slight_smile:

mame poreseny Vanoce, darecky nakoupeny a hlavne jsme poradne napapany :grinning: Mnam mnam :grinning:
6. pro 2009 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé, to se máš Svoji, mě dárečky čekají př. týden, mám teda vymyšlené co komu, ale abych to taky snadno sehnala:slight_smile:))
6. pro 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
****** ANGE :slight_smile: *****

ANGE až budeš mít čas... co potřebuju na ten MÝDLOVEJ SLIZ?
máš nějakej recept, nebo je volně k nalezení na netu?

třeba toto:::
K výrobě slizu je potřeba 1 mýdlo "jelen" (nebo 250g kelímek mýdlových vloček), 250 g sody, kýbl nebo nádoba o objemu 12 l, struhadlo v případě tuhého mýdla, voda, špachtle nebo lžíce na míchání

Postup je následující:
1. Do 12-ti litrového kýble jsem nastrouhala mýdlo (doporučuje se nechat vybalené mýdlo několik dnů vyschnout, aby se lépe strouhalo, já jsem ho nedočkavě nastrouhala ihned po vybalení a taky to šlo)
2. Do kýble napustit trochu horké vody a míchat do rozpuštění (po pětiminutovém míchání v horké vodě bez uspokojivého výsledku jsem přidala cca. 1,5 l vařící vody a mýdlo se prakticky ihned rozpustilo)
3. Dolít kýbl horkou vodou do objemu cca. 10 litrů
4. Za stálého míchání přidávat 250g sody (odměřené např. ve větším kelímku na jogurtt)
5. Nechat ztuhnout ve sliz

Celá procedura trvala cca. 10 minut. Zprvu se mi zdálo, že můj sliz příliš netuhne, ale zjistila jsem, že proces tuhnutí postupuje se snižující se teplotou původně horkého roztoku, takže trvá tak 1,5 hodiny, než vznikne opravdu sliz s konzistencí pudinku nebo želé.

*** našla jsem v dikusi pod receptem, že někdo používá marseillské mýdlo od Lanzy (?) - že je dost voňavý... to mě zaujalo, bo jsem tam vyčetla, že se nepoužívá aviváž - ale voda s octem na změkčení prádla...

*** add žlučové mýdlo - NA HORŠÍ SKVRNY - též seženu v drogerii?
*** kde ty to ANGE nakupuješ???

díky moc za rady...
6. pro 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
CAT já ti nevím... docela se asi stydím... a fakt nevypadám dobře :slight_smile:)) ale třeba se odhodlám...
jo a víš kde mě nejlíp takhle nakrátko osříhali? - VE VARECH!!! od tý doby mě už nikdy nikdo tak neostříhal... chodím od kadeřnici ke kadeřníkovi a teda fakt často naprostá hrůza - jednu dobu jsem se radši stříhala sama... :slight_smile:)) :grinning: :grinning: :grinning:

já teda Vánoce ještě vůbec nepořešila :slight_smile:))) :grinning: vůbec nevím co s nima :slight_smile:))
mamině jsem akorát objednala povlečení na postel, co se jí líbilo, toť vše...

co třeba nakupujete holky? víc dárků pro jednoho ? - a kolik si asi vyhrazujete na jednoho člověka?
6. pro 2009 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Hehenko dělám to přesně podle toho návodu, mýdlo strouhám hned, ale mám Jelena, ta Lanza se mi nějak neosvědčila..prádlo sice není vyvoněné ale voní čistotou :slight_smile:

žlučové mýdlo na skvrny kupuju v DM drogerii, mají tuhé, to můžeš nastrouhat ke slizu a tekuté v lahvičce a to dávám rovnou na skrvny od kakání

bohužel Jelena a sodu na praní v DM nemají, ale mají to v Rossmanu, Teta drogerii a tak..
6. pro 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme letosni vanoce pojali jen tak zlehka, protoze jsme meli vydaje s malou. Vsichni to vedi a nikdo od nas asi ani nic neceka. Babickam jsme pokoupili nejakou nivea kosmetiku telovou, dedeckovi flasku, tchanovcum kosmetiku a alkohol, nasim parfemy, segre kamasutru, kocickam kocici pamlsky...jeste neco koupime manzelovymu synovi(to spis jen tak z povinnosti) a mozna nasim jeste nejakou knizku. Sobe navzajem si nebudeme davat nic...pry.
6. pro 2009 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!!!

tak ja mam za sebou vanocni uklid :slight_smile: Milan se cely vikend staral tak jsem si uklidila...a pristi patek je damska jizda a jdu se bavit :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: uz ted se tesim jak maly dite...jde nas asi sedm holek,tak tatka uz aspon trenoval na pristi patek :slight_smile:

a jak vy??neco novyho???koukam ze cat pekla,no k peceni se mamkou zatim moc nehrnem :grinning:
6. pro 2009 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ach ach ANGE ... zrovna tu máme jen DM drogerku :((( :angry: ale to neva, holt udělám nějakou zásobu :slight_smile:...

SVOJI a co jste třeba koupili za parfémy? .)
moje mamina třeba používá jen hodně drahej parfém a táta davida backahama - či jak se to píše :slight_smile:)

ale pokoupili jste dobře - i my budeme mít nízkorozpočtový vánoce a sobě navzájem si nic kupovat nebudem.
ale asi si pořídíme ještě foťák kompakt - bo máme jen firemní těžkou zrcadlovku, tak ať máme foťák na porod ale pak na každou chvíli s prckem - bo ten těžkej je za prvé těžkej :slight_smile:)) za druhé drahej na tahání a za třetí velkej - tudíž neskladnej, chce to něco prostě do kapsy, kabelky... :slight_smile:
6. pro 2009 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHE natrefili jsme na slevy vuni mame pierre cardin parfemovanou vodu pro oba...mamka taky pouziva samy drahy, ale myslim, ze nepohrdne...tatkovi to je jedno :wink:

a s tim fotakem....vloni jsme kupovali presne jak rikas malou stribrnou krabicku do kapsy a kabelky a taham ho vsude....driv teda jsem fotila o hodne vic, ale pak me shorely fotky za posledni 4 roky v pocitaci a nejak me to vzalo chut a elan. a ted pokukuju po necem lepsim, protoze tento nedela moc hezke fotky....ale jako zas nepotrebuju nejakej profi na to moje foceni, ze....
6. pro 2009 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe fakt ve varech,jo??Já jezdím zase za kadeřnicí už 10 let do Prahy:slight_smile:)))

No já Vánoce děsně prožívám a my si kupujeme co si přejeme:slight_smile:takže mám seznam a budu shánět:slight_smile:
Pro miláčka je to snadný,on co během roku řekne že by chtěl, to já pak jdu a koupím:slight_smile:))
Zatím mám jen pro něj, tchýňku a babis dědou a pro našeho tatínka, ale pro ségry a mamku ještě musím jít hledat, ale těším se na to:slight_smile:))

Parfémy taky, to je klasika:slight_smile: ale ty už máme z letiště, tady se to vůbec nevyplatí...se asi v sephoře zbláznili:slight_smile:
6. pro 2009 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
CAT tak to je hezky, ze si to takhle uzivate....my to moc neprozivame ty darky....od vetsiny uz par let dostavame penizky, at si koupime co chceme, i kdyz stejne potom jeste nejaky darecek dostaneme. vloni jsme meli na vanoce svatbu, takze jsme to resili podobne jako letos, ted je zas mala....ale myslim, ze budem spokojeni vsichni....ja se treba nejvic tesim na to jidlo :grinning: :grinning: :grinning:
6. pro 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky začínám řešit Vánoce a mamce koupím kabátek, tchýni svetřík ( oboje si přejí), tatovi knížku o internetu, manželovi maskáče, bráchovi asi kravatu a co si vybere..ale žádný drahý dárky nebudou

Vendulka tu teď vejská, to je hrozně pronikavej zvuk, div nám neprasknou skleničky..
6. pro 2009 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ANG doufam, ze vendulce odpovidas :grinning: :grinning: :grinning:
6. pro 2009 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
..ty jo ty zprávy, to je černá kronika jak sviňa..už mě to štve, já mám pak o každýho z rodiny strach, v autě, na přechodech, ve vlaku i v autobuse.....hrůůůůůůůůůůůůůůůůůůůza:frowning2:((((((((((((((((
6. pro 2009 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ange krásná fotečka, Vendulka je už slečna:slight_smile:)
6. pro 2009 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky , tak už konečně s vámi můžu být i po večerech :slight_smile:

Ef já jsem byla s M a kamarády poprvé v pátek v hospě na čajíček :slight_smile: Hlídala babička

Angeth Vendulka je kočanda šikovná :dizzy_face:

Já jsme ráno vložila taky fotky z mikuláše :grinning:
6. pro 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
...holky jdu koukat na superstar:slight_smile:))
Takže hezký večer všem!!!!!papapapa
6. pro 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
proc tomu smajdovi proboha neumejou vlasy...nebo ho neucesou....nebo neostrihaj....nebo nevyradej!!!!! smarjaaaa
6. pro 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a....barunka ma novou hracicku...ke svatku :grinning: malou opicku lamaze :dizzy_face:
6. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jj CAT ve Varech :grinning: myslím, že to bylo přímo v ulici lázeňská - tenkrát mi tam ta paní udělala ještě silný rudý pramínky - no paráda... :slight_smile:
první roky jsme si taky nakupovali, ale teď si radši uděláme radost společně, nějak nám to vyhovuje víc :slight_smile:
třeba manža toho totiž moc nechce - vlastně nikdy nic (navíc nemá oblíbenou hudbu, nemá rád košile, kravaty, celkově oblečením mu radost neudělám, žádný knihy, vůni mu koupím jen tak během roku... no prostě konec :slight_smile:)))- takže mu něco kupovat to je hrůza... a on je u mě moc snaživej, ale zbytečně z toho nervozní a mě naprosto vyhovuje zajít třeba do obchodu, něco si vybrat a oba jsme nejspokojenější :slight_smile:)) asi jsme moc praktici, méně romantici :slight_smile:)

SVOJI já rozhodně jdu u foťáku do značky - a to Canon - máme i jejich zrcadlovku a je to pro mě záruka právě dobrýho snímku - dobře barevně vyváženýho...
doporučuju tenhle::: http://www.kasa.cz/digitalni-foto/koupit/904007/canon/canon-powershot-sx200-is-red/
má 12x optickej zoom (na digitální nehleď to je naprosto na hovno) - výbornej rozsah objektivu, stabilizátor obrazu atp. - je z kompatků sice dražší, ale myslím si, že stojí za to... ale pokud třeba neoceníš ten optickej zoom až tolik, tak tam jsou jiný za fajn ceny... akurát bych vybírala objektiv s nejkratším ohnisko (mm): 28 mm - tzn. že je širokoúhlej a zabere tak nejvíc snímanýho prostoru...
no a když né Canon, tak Nikon :slight_smile:)

holky fajn, že máte hlídání, my asi budeme muset někoho zaplatit, když budeme chtít vypadnout

PETI jak to, že už tu můžeš být i večer.. . jsi neměla připojení?
6. pro 2009 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky sím vás, můžete mi někdo popsat hlenovou zátku?
6. pro 2009 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe dik :wink:

ta hlenova zatka....ja to tady taky hledala, jsou o tom dve diskuze tady: sekce porod...ja tam taky psala, mrkni tam....proc se ptas?? :astonished: :astonished:
6. pro 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mno ptám se, bo jsem něco jinýho než výtok dneska identifikovala... bylo to skoro jako želé, či jak to popsat... :sweat_smile:
6. pro 2009 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehenko a kdy jdeš na kontrolu? :confused:
6. pro 2009 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe to je ale brzo jesteeee...rika se, ze klidne 2-3 tydny pred porodem....ale 10...to je moc....jakou to melo barvu?
6. pro 2009 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no tak SVOJI popsalas to na tý diskusi naprosto přesně dle toho, co jsem dnes našla já.... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
6. pro 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
bílo žlutou - přesně bílo žlutá želatina...
6. pro 2009 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek