Prvotěhulky a prvomaminky 🙂

tak a konečně je to tu... když už jsme skoro zahltily těhulkama a maminkama diskusi prvosenkovou snažilkovskou, je čas se přemístit tam, kam patříme 🙂)) a nechat tak prostor pro znovuzaplnění původní diskuse snažilkami .) x-)
snad se k nám snažilky z PRVOSENEK začnou zase časem přidávat a budeme se znovu rozrůstat o nové šťastné prvotěhulky 🙂

* domovská snažilkovská diskuse (aneb tady jsme se narodily, vyrostly a ke štěstí přišly)::: http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThread... *

* tabulka prvotěhulek a prvomaminek::: http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbum... *

x-) x-) x-) x-) x-)
blahovka.cz
10. pro 2009
je toho strasne moc ty mimi toho potrebujou 🙂
vendelinka1
10. pro 2009
To abych teda fakt začla 🙂 Tchýně mě přesvědčovala, že po novém roce stačí, ale já se trochu bojím, že pak budu muset někde lítat a shánět s velkým břichem a to se mi moc nechce...
Co se toho kočárku ýče, tak vidíš, se Tě můžu zeptat jako profíka - jak to řešíš Ty, Vejde se Ti Ondrášek ještě do hluboké na celou zimu? I s fusakem? A nebo ho už musíš dávat do sporťáku? A co máš za kočík Ty?
blahovka.cz
10. pro 2009
ja mam stejne jako monci dorjancross cauntry

http://www.detatko.eu/zbozi/4808/Kocarek-Dorjan...

spokojena jsem maximalne,manzel ma 2 metry,pocitame,ze malej bude taky cahoun no a malej jezdi v hlobokym s vloznou taskou a s fusakem se mi tam vejde a kdyby bylo hur,tak vyndam vloznou tasku a jeste porad bude jezdit v hlubokym 🙂 vybirali jsme hlavne podle prostorne korby,bala jsem se,ze ma 15 kilo,ale neni to absolutne znat,jedine co by se mi libilo by byl vetsi kosik pod nim 🙂
vendelinka1
10. pro 2009
No já jsem se akorát dívala k Tobě do albíčka, jestli ho tam náhodou nemáš a je tam!!! 😎 My jsme se s manžou dívali na Dorjan Danny Sport, akorát se mi právě ta korbička zdála malillinká a uzoučká, zkoušela jsem tam dát zimní fusak a sotva se tam vlezl, natož s půlročním dítětem, no nevím.... Tak jsem zatím ve fázi, kdy se mi líbí Firkon Verano, tam je ta korbička prostornější viz třeba :

http://www.batolatko.cz/0,165,FIRKON-VERANO-kom...

Zkusím někde najít rozměry toho Cross country - akorát mi by se líbily ty přední kolečka otočné...
vendelinka1
10. pro 2009
Jo Blahu a ty vánoční fotky Ondráška jsou super. Nádhera, fakt. Já už se taaak těším taky 🙂
blahovka.cz
10. pro 2009
dekuju vendi,delali jsme to jako nasim maminkam na hrnecky,k vanocum 😉
jezis tak ja ted vystrikala balkon savem otevrela tam okan a ono zacne prset :-|

vendi tak korbicka se mi,libi,ale my jsme teda nechteli trojkolku,ale jedina trojkolka,ktera se mi moc libi je tahle
http://www.detatko.eu/zbozi/4051/Kombinovany-ko...

jako vybirat znovu kocar,tak jdu do nej 😃 ale to jeste asi tenkrat na tech strankach nemeli
cat79
10. pro 2009
Dobré ranko!!
Tak jsem včera vypalovala to kojení a manipulaci, takže Orchi a hehe, dnes posílám v bublinkové obálce🙂))..možná zítra🙂))ale mám to:-))

Jdu dnes zase na těhu cvíčo a na obídek s těhulema a pak dokoupim ty dárečkx🙂)jéééé🙂))
Vendel se máš že budeš rodit v létě, já celé večery přemýšlím, v čem malýho povezu z porodky, v čem se vlastně vejde do těch zimních kombinézek aby mu nebyla ani zima ani vedro...a nic mě nenapadá, myslela jsem že už mám rozhodnuto, ale nemám🙂)hihihi, chci aby byl nejkrásnější🙂))

Tak holky hezký den
Prostěj ať dopadne dobře alergo
Vendel, neboj, už bude jen a jen líp, mě to 4. měsíci zkončilo, jinak mi bylo blbě každý večer od 17.30😞
Jo a TP mám taky jen jeden, ten co mi napsala poprve a řekla že už se mi to měnit nebude...ale pak asi 2x DR. na 3D napsal stáří plodu mladší...tak nevím, ale je mi to asi jedno:-))
Blahu držíme pořád palečky!!!!
vendelinka1
10. pro 2009
Ahojky Cat 🙂

Blahu, no to je čtyřkolka, ale má ty přední kolečka o něco menší, blíž k sobě a otočné 🙂 Na ten Tvůj tip kouknu, ale posléze, letím s hafanama ven 🙂 tak zatím, prvosenky....
blahovka.cz
10. pro 2009
cat ja rodit v zime,tak dam mimi na cestu domu dody s kratkym rukave,takove ty teplejsi dupajdy,svetrik,cepicku rukavicky a teplou kombinezku,prece jen jedete domu autikem,mozna body s douhym rukavem,ono jsou pak ty mimica prehraty . . . a co ty fotky z baby mejdanu???
luciebx
10. pro 2009
dobre ranko holky.... opet zdravime ze jsme ok... tak copak se tu resi dneska..
luciebx
10. pro 2009
blahu tak sem taky koukla na fotecky.. no jsou uzasny.. malej je fakt kouzelenej...
sacvi
10. pro 2009
Hezký den holky 🙂
sacvi
10. pro 2009
tak sem včera eště večer přidala fotečky Janičky v šátku 🙂 x-)
blahovka.cz
10. pro 2009
ahojky luci dekuju moc 😃 dneska se toho jeste moc nenabrebentilo

ahojky sac a co jak se v tom male libi??a to mate jen tam na doma,nebo i na ven?
sacvi
10. pro 2009
blahu na to jak tam Janičku cpu tak pohoda 😃 Ne jako vypadala spokojeně takže myslím že se jí v něm líbí 🙂 Jinak bych ráda chodila i po venku ale to asi až bude teplo pře do bundy nezapnu a zase zvlášť budu na šátkování kupovat nechci..

Kurz byl ale dobrej a zase já jediná macecha..všichni sebou měly břicha nebo miminka a to úplně malá. Janička by tam byla za obryňu 😃 Akorát že byla s babi doma no.. :-N
blahovka.cz
10. pro 2009
no coz,treba si zrovna rikali,jezis to je ale skvela maminka,jeste ani na ni neni videt,ze je tehotna a uz se zajima o satkovani 😃 😃 😃 😃 😃

sac prosimte ty taky pouzivas to zlucove mydlo z dm?a jestli jo,tak jak to nanasis na skvrnu,das to na ni a tu plenu treba pak das kam??hodis ji do lavoru,nebo do bubnu pracky?
sacvi
10. pro 2009
blahu já mám tekutý žlučový mýdlo..sem koupila v tom obchodě co plíny..a když se malá pokaká tak tu plínu namydlím a properu v ruce a normálně ju hodím do kyblu s plínama a až peru tak peru a plína jak nová 😉
prosteja
10. pro 2009
ahojky holky, tak jsem zpět a vidím, že tady se toho moc nenamluvilo 😃
prosteja
10. pro 2009
jinak hlásím, alergo v pohodě, prďolka na mě má úžasnej vliv, dýchání jsem neměla nikdy lepší 😃 takže na další kontrolu už nás čekají oba dva a to na konci dubna, paní doktorka chce miminko určo vidět 😃 😃 😃
prosteja
10. pro 2009
no a dneska oficiální informace, agendu mám předávat kolegovi, je to krapet takovej nekňuba, nemá na to prý vůbec čas příští týden, takže se prý sejdeme zítra, tak tu asi nebudu :-N ..... no šikovnej, když si myslí, že to za zítřek a pak příští pátek pobere 😃
prosteja
10. pro 2009
jo a jinak VENDELINCE děkuju za pochvalu foteček x-) .... a ty nevolnosti nezávidím teda |-|
prosteja
10. pro 2009
a mrkala jsem na fotečky SAC..... paráda x-) x-) x-)
hehenaautor
10. pro 2009
ahooooooooooooj 🙂 všem přeju krásnej den .)

dneska se tu moc nezdržím, neb se chystám malovat 🙂)) tak ať to mám z krku...

VENDEL ahooj, konečně tě tu po dlouhý době vidím! je mi teda líto, že tě furt trápí nevolnosti, ale snad to brzo skončí!
add výbava... já jsem si něco málo z hadříků pokoupila v sekáčku v 16. týdnu, pak mikinku a dvě body v akci v tesctu a pak jsem začala až po UTZ ve 22. týdnu, kdy jsem se dozvěděli, že čekáme chlapečka... tak to pomaličku, polehoučku... ále zase už v 26. týdnu jsme si přivezli kočárek - bo na něj je dlouhá čekačka, tak jsme ho koupili přímo na obchodě... 🙂)) ono je to fakt jedno. začni si nakupovat kdy ty chceš... šak spěchat nemusíš a je to vyloženě tvoje věc... mě trochu brzdil i manžel a pak se mi nějak nechtělo, když už jsem "mohla" 🙂)) 😃

jinak k výbavě - nezdá se to, ale toho docela hodně...

* k HADŘÍKŮM ti předám rady, jako daly mě holky tady a kamarádky:::
- co se týče body, triček atp. - tak vybírej nejlépe ty bez lodičkovýho výstřiku - ale s knoflíčkama u krku... (ty s lodičkovým výstřihem se dost vytahají)
- dupačky, lacláčky - s rozepínám mezi nožkama - jinak budeš dítě furt svlíkat...
- nějaký mikinky bez kapucky - zvlášť když máš letní miminko, tak aby se moc nezapařilo na hlavičce a za krkem...
(na začátek ti určitě stačí pár věcí ve velikosti 56, 62 - v obchodech často mívají číslování 0-1 měsíc, nebo 0-3 měsíce)
- jinak doporučuju sekáčky na netu::: www.laclik.cz / www.brumla.cz - tenhle týden mi od nich dorazili věci a musím říct, že super za fajn ceny, ve skutečnosti to vypadá líp jak na netu na fotce, takže se nemusíš bát...

* pak KOSMETIKA, drogerka :::
- mě tu holky doporučovaly - mýdlo, tělový mlíko (někdo radši olejík, ale mě zase kamarádka říkala, že je od toho pak mastná jak její holčička tak ona sama, že mlíčko se líp vsákne), a šampon... většina doporučuje značku HIPP, BABYLOVE, nebo NIVEA... málokdo johnsons - často se po něčem z jejich kosm. děti osypou
- pak vlhčený ubrousky (babylove - jsou asi nejlevnější a stačí), vatový tyčinky (s chráničem)
- prášek na praní Lovela, případně i aviváž lovela (já asi budu prát v mýdlovým slizu, bo budem látkovat)

* věci PROVOZNÍ:::
- teploměr digitální (s ohebnou špičkou), nůžtičky dětský s kulatou špičkou (někdo kupuje i pilníček), rektální rourku (tu ale můžeš koupit až za provozu), odsávačku hlenů - holky doporučujou na vysavač, EFI kupovala nějakou na baterku - tak uvidíme jak bude spokojená, hřeben
- dudlíky, kamarádka mi doporučila i držák na dudlany
- lahvičky AVENT - ty jsou asi nej...
- přebalovací podložku, či pult nebo jak to vymyslíte

* z lékárny pro MIMINKO:
- bepanthen, 60% líh a desinfenční čtverečky (to je na čištění pupíčku)
- probiotický kapky (ty taky nemusíš kupovat hned, až kdyby prcek trpěl na prdíky - stojí kolem 600.-)

* POVLEČENÍ ATP.
- povlečení do postýlky - 2x, prostěradla jsem kupovala v Ikea 4x, pak chránič matrace - taky Ikea...
- rychlozavinky mám 2, kojící poštář (ten jsem kupovala tady s dvěma povlakama, ale ještě nedorazil - www.mimibazar.cz/smise)
- osušku mám zatím jednu, jinak postačí určitě vaše ručníky - ale asi je musíš prát v tom dětským prášku... (někdo utírá mimčo do tetra plen)
- pak normální látkový pleny na ublinknutí a tak... prodávají se ve dvou velikostech... já mám myslím jen ty menší 70x70 cm - mám jich 20, kdyžtak pak dokoupím / pak mám dvě tetra pleny a dvě balení takových potištěných plenek z ikea (6 ks)
- dečky - v ikea mají třeba dětskou deku za 70.- (takže mám dvě)

* DŮLEŽITOSTI:::
- postýlka, případně třeba košík do obyvačky (my žijem v 3+1, ale máme to na dvě patra - naštěstí jsme tyhle věci podědily
- kočárek (my nekupovali korbu, ale vložnou tašku - mám zkušenosti i od mamin, co měly obojí a víc upřednostňujou tu vložnou tašku tak nevím, pak fusak, nánožník, moskytiéru, tašku na rukojeť, pláštěnku....), autosedačka
- no a pak polohovací lehátko (máme též půjčený), vaničku (máme půjčenou, značka ikea - stojí 170.-), do toho lehátko - nej je prý pěnový - stojí asi 100.-

* pro mamku na kojo, nebo do PORODKY:::
- porodnický vložky 3 balení (dle toho, co ti řeknou v porodnici, v Podolí je mají třeba k dispozici a můžu si nabrat i domů), síťovaný kalhotky 3 balení nebo jednorázový
- kojící košilky - já oceňuju už teď... koupila jsem fakt parádní jedna 350.- a můžu je smaozřejmě nositi i pak... (www.tehotne.cz) - též doporučuju - kvalitní!
- kojící podprdy... dávala tu nějakej odkaz SVOJA a pak jsou prý kvalitní v HM
- maliník - pije se před porodem od 34tt, pak čaj pro kojící, fenyklovej čaj (na prdíky kvůli prckovi)
- no a Lactacyd gel, nebo ubrousky - to doporučovala SAC do porodky, že se tím utírala po porodu, že to bylo k nezaplacení...

pak do porodky ještě přezůvky - nejlépe i do sprchy, osučku, ručníky 2, něco sladkýho k porodu, pití, jelení lůj.. (ale to asi budou mít na stránkách porodky, kde se chystáš rodit)

no a záleží, jestli chceš papírový nebo látkový pleny... to ti též můžu sepsat...
hehenaautor
10. pro 2009
JO jinak VENDEL, já toho z toho seznamu ještě tunu nemám... viz. celá kosmetika, drogerka, lékárna, ani kojící podprdy...
kojo polšťář snad dorazí dnes, nebo zítra...
kočárek mám zatím jen sportovní a nánožník - na zbytek ještě čekáem...
autosedačku jsme ještě neobjednali...
nemám lahvičky, ani teploměr, ani dudlany, rourku a další a další věci...
- budu shánět další věci až v lednu, bo teď budem pokupovat na vánoce a pak jedem na X dní pryč a vracíme se asi až 27. ...

tak a jdu malovat... a pak jdem v 17.40 na 4d 🙂 huráááá 🙂)) a pak musíme nakoupit - v sobotu dovalí naši a manža tu zítra celej den není, tak ať to mám v klidu nachystaný...
vendelinka1
10. pro 2009
Týjoooo HEHE děkuju, to je vyčerpávající.....
Hnes si to naklipborduju do Wordu ať mám z čeho vycházet 😎 Děkuju děkuju moc moc moc moc.
Právě jsem nad tím přemýšlela a asi to taky dřív jak v lednu nestihnu začít, páč teď jsem do pondělka doma na marodce, pak ještě pár dní a musíme dokoupit dárky, pak jedem na chatu přijedem a už jsou Vánoce... Takže nezbytnosti asi začnu po novém roce, na velké sono, kde mi řeknou pohlaví jdu ve 20 tt, což vychází někdy v půlce ledna, oblečky začnu asi a pak, ale stejně to bude kluk 🙂

a na ty plenky bych se taky vyptala, ale to až někdy budeš mít čas 🙂 já jsem o tom ještě moc neuvažovala, pohodlnější jsou asi jednorázovky, ale toho odpadu a co je lepší pro mimi? A asi když bychom počítali do budoucna i s druhým, tak se látkové aj vyplatí víc, ne?

Tak jdu ještě mrknout na kočíky a pak mě čeká okno v kuchyni...škoda že ne jen na koukání 😞
hehenaautor
10. pro 2009
VENDEL mám tu seznam v dokumentu... tak ti to pošlu... ať to nemusíš přepisovat...
vendelinka1
10. pro 2009
Supr to budu ráda, nevím jestli to jde dát do ip, pošu Ti kdyžtak adresu na mail... Kujuuuuuu x-)
hehenaautor
10. pro 2009
VENDEL máš to v IP... jen zkopíruj do wordu a můžeš si tam doplňovat... možná tam ještě něco nemám, ale na to přídem asi až časem 🙂)) :-N

tak a jdu oblepovat stěny...
vendelinka1
10. pro 2009
Děkuju Hehe 🙂 tak ať se to povede x-) x-) x-)
angetha
10. pro 2009
Ahoj holky, koukám, že se radíte ohledně výbavičky 🙂
já jen doplním, že šampon pro malé miminko je zatím zbytečný, pokud nebude mít háro jako Vítek 🙂 zato je důležitý na zimu krém na obličej a na léto nějaký ochranný krém proti sluníčku
místo těch sterilních čtverečků jsme používali úplně obyčejné vatové tyčinky do uší 😉
Hehenko máš tam i tampony do podprsenky při kojení? to je hrozně důležitá věc
a doplnila bych k dudlíku a řetízku na dudlík i krabičku na dudlík, aby se nikde neválel 😉

+ ještě další "blbůstky" jako odsávačka mlíka, monitor dechu, chůvičky, nějaké nosítko nebo šátek jako má Sac ( moc vám to tam sluší Sac 😉), hrací deka s hrazdičkou

Začni psát odpověď...

Odešli