• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
je toho strasne moc ty mimi toho potrebujou :slight_smile:
10. pro 2009 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
To abych teda fakt začla :slight_smile: Tchýně mě přesvědčovala, že po novém roce stačí, ale já se trochu bojím, že pak budu muset někde lítat a shánět s velkým břichem a to se mi moc nechce...
Co se toho kočárku ýče, tak vidíš, se Tě můžu zeptat jako profíka - jak to řešíš Ty, Vejde se Ti Ondrášek ještě do hluboké na celou zimu? I s fusakem? A nebo ho už musíš dávat do sporťáku? A co máš za kočík Ty?
10. pro 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja mam stejne jako monci dorjancross cauntry

http://www.detatko.eu/zbozi/4808/Kocarek-Dorjan-Cross-Country--CC79.htm

spokojena jsem maximalne,manzel ma 2 metry,pocitame,ze malej bude taky cahoun no a malej jezdi v hlobokym s vloznou taskou a s fusakem se mi tam vejde a kdyby bylo hur,tak vyndam vloznou tasku a jeste porad bude jezdit v hlubokym :slight_smile: vybirali jsme hlavne podle prostorne korby,bala jsem se,ze ma 15 kilo,ale neni to absolutne znat,jedine co by se mi libilo by byl vetsi kosik pod nim :slight_smile:
10. pro 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem se akorát dívala k Tobě do albíčka, jestli ho tam náhodou nemáš a je tam!!! :sunglasses: My jsme se s manžou dívali na Dorjan Danny Sport, akorát se mi právě ta korbička zdála malillinká a uzoučká, zkoušela jsem tam dát zimní fusak a sotva se tam vlezl, natož s půlročním dítětem, no nevím.... Tak jsem zatím ve fázi, kdy se mi líbí Firkon Verano, tam je ta korbička prostornější viz třeba :

http://www.batolatko.cz/0,165,FIRKON-VERANO-kombinovane-kocarky.html

Zkusím někde najít rozměry toho Cross country - akorát mi by se líbily ty přední kolečka otočné...
10. pro 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo Blahu a ty vánoční fotky Ondráška jsou super. Nádhera, fakt. Já už se taaak těším taky :slight_smile:
10. pro 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dekuju vendi,delali jsme to jako nasim maminkam na hrnecky,k vanocum :wink:
jezis tak ja ted vystrikala balkon savem otevrela tam okan a ono zacne prset :unamused:

vendi tak korbicka se mi,libi,ale my jsme teda nechteli trojkolku,ale jedina trojkolka,ktera se mi moc libi je tahle
http://www.detatko.eu/zbozi/4051/Kombinovany-kocarek-Tako-JUMPER-c-06-Bezovy.htm

jako vybirat znovu kocar,tak jdu do nej :grinning: ale to jeste asi tenkrat na tech strankach nemeli
10. pro 2009 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko!!
Tak jsem včera vypalovala to kojení a manipulaci, takže Orchi a hehe, dnes posílám v bublinkové obálce:slight_smile:))..možná zítra:slight_smile:))ale mám to:slight_smile:)

Jdu dnes zase na těhu cvíčo a na obídek s těhulema a pak dokoupim ty dárečkx:slight_smile:)jéééé:slight_smile:))
Vendel se máš že budeš rodit v létě, já celé večery přemýšlím, v čem malýho povezu z porodky, v čem se vlastně vejde do těch zimních kombinézek aby mu nebyla ani zima ani vedro...a nic mě nenapadá, myslela jsem že už mám rozhodnuto, ale nemám:slight_smile:)hihihi, chci aby byl nejkrásnější:slight_smile:))

Tak holky hezký den
Prostěj ať dopadne dobře alergo
Vendel, neboj, už bude jen a jen líp, mě to 4. měsíci zkončilo, jinak mi bylo blbě každý večer od 17.30:frowning2:
Jo a TP mám taky jen jeden, ten co mi napsala poprve a řekla že už se mi to měnit nebude...ale pak asi 2x DR. na 3D napsal stáří plodu mladší...tak nevím, ale je mi to asi jedno:slight_smile:)
Blahu držíme pořád palečky!!!!
10. pro 2009 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Cat :slight_smile:

Blahu, no to je čtyřkolka, ale má ty přední kolečka o něco menší, blíž k sobě a otočné :slight_smile: Na ten Tvůj tip kouknu, ale posléze, letím s hafanama ven :slight_smile: tak zatím, prvosenky....
10. pro 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
cat ja rodit v zime,tak dam mimi na cestu domu dody s kratkym rukave,takove ty teplejsi dupajdy,svetrik,cepicku rukavicky a teplou kombinezku,prece jen jedete domu autikem,mozna body s douhym rukavem,ono jsou pak ty mimica prehraty . . . a co ty fotky z baby mejdanu???
10. pro 2009 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko holky.... opet zdravime ze jsme ok... tak copak se tu resi dneska..
10. pro 2009 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
blahu tak sem taky koukla na fotecky.. no jsou uzasny.. malej je fakt kouzelenej...
10. pro 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký den holky :slight_smile:
10. pro 2009 v 10:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak sem včera eště večer přidala fotečky Janičky v šátku :slight_smile: :dizzy_face:
10. pro 2009 v 10:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky luci dekuju moc :grinning: dneska se toho jeste moc nenabrebentilo

ahojky sac a co jak se v tom male libi??a to mate jen tam na doma,nebo i na ven?
10. pro 2009 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
blahu na to jak tam Janičku cpu tak pohoda :grinning: Ne jako vypadala spokojeně takže myslím že se jí v něm líbí :slight_smile: Jinak bych ráda chodila i po venku ale to asi až bude teplo pře do bundy nezapnu a zase zvlášť budu na šátkování kupovat nechci..

Kurz byl ale dobrej a zase já jediná macecha..všichni sebou měly břicha nebo miminka a to úplně malá. Janička by tam byla za obryňu :grinning: Akorát že byla s babi doma no.. :sweat_smile:
10. pro 2009 v 10:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no coz,treba si zrovna rikali,jezis to je ale skvela maminka,jeste ani na ni neni videt,ze je tehotna a uz se zajima o satkovani :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

sac prosimte ty taky pouzivas to zlucove mydlo z dm?a jestli jo,tak jak to nanasis na skvrnu,das to na ni a tu plenu treba pak das kam??hodis ji do lavoru,nebo do bubnu pracky?
10. pro 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
blahu já mám tekutý žlučový mýdlo..sem koupila v tom obchodě co plíny..a když se malá pokaká tak tu plínu namydlím a properu v ruce a normálně ju hodím do kyblu s plínama a až peru tak peru a plína jak nová :wink:
10. pro 2009 v 10:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak jsem zpět a vidím, že tady se toho moc nenamluvilo :grinning:
10. pro 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak hlásím, alergo v pohodě, prďolka na mě má úžasnej vliv, dýchání jsem neměla nikdy lepší :grinning: takže na další kontrolu už nás čekají oba dva a to na konci dubna, paní doktorka chce miminko určo vidět :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a dneska oficiální informace, agendu mám předávat kolegovi, je to krapet takovej nekňuba, nemá na to prý vůbec čas příští týden, takže se prý sejdeme zítra, tak tu asi nebudu :sweat_smile: ..... no šikovnej, když si myslí, že to za zítřek a pak příští pátek pobere :grinning:
10. pro 2009 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a jinak VENDELINCE děkuju za pochvalu foteček :dizzy_face: .... a ty nevolnosti nezávidím teda :pensive:
10. pro 2009 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a mrkala jsem na fotečky SAC..... paráda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. pro 2009 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahooooooooooooj :slight_smile: všem přeju krásnej den .)

dneska se tu moc nezdržím, neb se chystám malovat :slight_smile:)) tak ať to mám z krku...

VENDEL ahooj, konečně tě tu po dlouhý době vidím! je mi teda líto, že tě furt trápí nevolnosti, ale snad to brzo skončí!
add výbava... já jsem si něco málo z hadříků pokoupila v sekáčku v 16. týdnu, pak mikinku a dvě body v akci v tesctu a pak jsem začala až po UTZ ve 22. týdnu, kdy jsem se dozvěděli, že čekáme chlapečka... tak to pomaličku, polehoučku... ále zase už v 26. týdnu jsme si přivezli kočárek - bo na něj je dlouhá čekačka, tak jsme ho koupili přímo na obchodě... :slight_smile:)) ono je to fakt jedno. začni si nakupovat kdy ty chceš... šak spěchat nemusíš a je to vyloženě tvoje věc... mě trochu brzdil i manžel a pak se mi nějak nechtělo, když už jsem "mohla" :slight_smile:)) :grinning:

jinak k výbavě - nezdá se to, ale toho docela hodně...

* k HADŘÍKŮM ti předám rady, jako daly mě holky tady a kamarádky:::
- co se týče body, triček atp. - tak vybírej nejlépe ty bez lodičkovýho výstřiku - ale s knoflíčkama u krku... (ty s lodičkovým výstřihem se dost vytahají)
- dupačky, lacláčky - s rozepínám mezi nožkama - jinak budeš dítě furt svlíkat...
- nějaký mikinky bez kapucky - zvlášť když máš letní miminko, tak aby se moc nezapařilo na hlavičce a za krkem...
(na začátek ti určitě stačí pár věcí ve velikosti 56, 62 - v obchodech často mívají číslování 0-1 měsíc, nebo 0-3 měsíce)
- jinak doporučuju sekáčky na netu::: www.laclik.cz / www.brumla.cz - tenhle týden mi od nich dorazili věci a musím říct, že super za fajn ceny, ve skutečnosti to vypadá líp jak na netu na fotce, takže se nemusíš bát...

* pak KOSMETIKA, drogerka :::
- mě tu holky doporučovaly - mýdlo, tělový mlíko (někdo radši olejík, ale mě zase kamarádka říkala, že je od toho pak mastná jak její holčička tak ona sama, že mlíčko se líp vsákne), a šampon... většina doporučuje značku HIPP, BABYLOVE, nebo NIVEA... málokdo johnsons - často se po něčem z jejich kosm. děti osypou
- pak vlhčený ubrousky (babylove - jsou asi nejlevnější a stačí), vatový tyčinky (s chráničem)
- prášek na praní Lovela, případně i aviváž lovela (já asi budu prát v mýdlovým slizu, bo budem látkovat)

* věci PROVOZNÍ:::
- teploměr digitální (s ohebnou špičkou), nůžtičky dětský s kulatou špičkou (někdo kupuje i pilníček), rektální rourku (tu ale můžeš koupit až za provozu), odsávačku hlenů - holky doporučujou na vysavač, EFI kupovala nějakou na baterku - tak uvidíme jak bude spokojená, hřeben
- dudlíky, kamarádka mi doporučila i držák na dudlany
- lahvičky AVENT - ty jsou asi nej...
- přebalovací podložku, či pult nebo jak to vymyslíte

* z lékárny pro MIMINKO:
- bepanthen, 60% líh a desinfenční čtverečky (to je na čištění pupíčku)
- probiotický kapky (ty taky nemusíš kupovat hned, až kdyby prcek trpěl na prdíky - stojí kolem 600.-)

* POVLEČENÍ ATP.
- povlečení do postýlky - 2x, prostěradla jsem kupovala v Ikea 4x, pak chránič matrace - taky Ikea...
- rychlozavinky mám 2, kojící poštář (ten jsem kupovala tady s dvěma povlakama, ale ještě nedorazil - www.mimibazar.cz/smise)
- osušku mám zatím jednu, jinak postačí určitě vaše ručníky - ale asi je musíš prát v tom dětským prášku... (někdo utírá mimčo do tetra plen)
- pak normální látkový pleny na ublinknutí a tak... prodávají se ve dvou velikostech... já mám myslím jen ty menší 70x70 cm - mám jich 20, kdyžtak pak dokoupím / pak mám dvě tetra pleny a dvě balení takových potištěných plenek z ikea (6 ks)
- dečky - v ikea mají třeba dětskou deku za 70.- (takže mám dvě)

* DŮLEŽITOSTI:::
- postýlka, případně třeba košík do obyvačky (my žijem v 3+1, ale máme to na dvě patra - naštěstí jsme tyhle věci podědily
- kočárek (my nekupovali korbu, ale vložnou tašku - mám zkušenosti i od mamin, co měly obojí a víc upřednostňujou tu vložnou tašku tak nevím, pak fusak, nánožník, moskytiéru, tašku na rukojeť, pláštěnku....), autosedačka
- no a pak polohovací lehátko (máme též půjčený), vaničku (máme půjčenou, značka ikea - stojí 170.-), do toho lehátko - nej je prý pěnový - stojí asi 100.-

* pro mamku na kojo, nebo do PORODKY:::
- porodnický vložky 3 balení (dle toho, co ti řeknou v porodnici, v Podolí je mají třeba k dispozici a můžu si nabrat i domů), síťovaný kalhotky 3 balení nebo jednorázový
- kojící košilky - já oceňuju už teď... koupila jsem fakt parádní jedna 350.- a můžu je smaozřejmě nositi i pak... (www.tehotne.cz) - též doporučuju - kvalitní!
- kojící podprdy... dávala tu nějakej odkaz SVOJA a pak jsou prý kvalitní v HM
- maliník - pije se před porodem od 34tt, pak čaj pro kojící, fenyklovej čaj (na prdíky kvůli prckovi)
- no a Lactacyd gel, nebo ubrousky - to doporučovala SAC do porodky, že se tím utírala po porodu, že to bylo k nezaplacení...

pak do porodky ještě přezůvky - nejlépe i do sprchy, osučku, ručníky 2, něco sladkýho k porodu, pití, jelení lůj.. (ale to asi budou mít na stránkách porodky, kde se chystáš rodit)

no a záleží, jestli chceš papírový nebo látkový pleny... to ti též můžu sepsat...
10. pro 2009 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
JO jinak VENDEL, já toho z toho seznamu ještě tunu nemám... viz. celá kosmetika, drogerka, lékárna, ani kojící podprdy...
kojo polšťář snad dorazí dnes, nebo zítra...
kočárek mám zatím jen sportovní a nánožník - na zbytek ještě čekáem...
autosedačku jsme ještě neobjednali...
nemám lahvičky, ani teploměr, ani dudlany, rourku a další a další věci...
- budu shánět další věci až v lednu, bo teď budem pokupovat na vánoce a pak jedem na X dní pryč a vracíme se asi až 27. ...

tak a jdu malovat... a pak jdem v 17.40 na 4d :slight_smile: huráááá :slight_smile:)) a pak musíme nakoupit - v sobotu dovalí naši a manža tu zítra celej den není, tak ať to mám v klidu nachystaný...
10. pro 2009 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Týjoooo HEHE děkuju, to je vyčerpávající.....
Hnes si to naklipborduju do Wordu ať mám z čeho vycházet :sunglasses: Děkuju děkuju moc moc moc moc.
Právě jsem nad tím přemýšlela a asi to taky dřív jak v lednu nestihnu začít, páč teď jsem do pondělka doma na marodce, pak ještě pár dní a musíme dokoupit dárky, pak jedem na chatu přijedem a už jsou Vánoce... Takže nezbytnosti asi začnu po novém roce, na velké sono, kde mi řeknou pohlaví jdu ve 20 tt, což vychází někdy v půlce ledna, oblečky začnu asi a pak, ale stejně to bude kluk :slight_smile:

a na ty plenky bych se taky vyptala, ale to až někdy budeš mít čas :slight_smile: já jsem o tom ještě moc neuvažovala, pohodlnější jsou asi jednorázovky, ale toho odpadu a co je lepší pro mimi? A asi když bychom počítali do budoucna i s druhým, tak se látkové aj vyplatí víc, ne?

Tak jdu ještě mrknout na kočíky a pak mě čeká okno v kuchyni...škoda že ne jen na koukání :frowning2:
10. pro 2009 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
VENDEL mám tu seznam v dokumentu... tak ti to pošlu... ať to nemusíš přepisovat...
10. pro 2009 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Supr to budu ráda, nevím jestli to jde dát do ip, pošu Ti kdyžtak adresu na mail... Kujuuuuuu :dizzy_face:
10. pro 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
VENDEL máš to v IP... jen zkopíruj do wordu a můžeš si tam doplňovat... možná tam ještě něco nemám, ale na to přídem asi až časem :slight_smile:)) :sweat_smile:

tak a jdu oblepovat stěny...
10. pro 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuju Hehe :slight_smile: tak ať se to povede :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. pro 2009 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, koukám, že se radíte ohledně výbavičky :slight_smile:
já jen doplním, že šampon pro malé miminko je zatím zbytečný, pokud nebude mít háro jako Vítek :slight_smile: zato je důležitý na zimu krém na obličej a na léto nějaký ochranný krém proti sluníčku
místo těch sterilních čtverečků jsme používali úplně obyčejné vatové tyčinky do uší :wink:
Hehenko máš tam i tampony do podprsenky při kojení? to je hrozně důležitá věc
a doplnila bych k dudlíku a řetízku na dudlík i krabičku na dudlík, aby se nikde neválel :wink:

+ ještě další "blbůstky" jako odsávačka mlíka, monitor dechu, chůvičky, nějaké nosítko nebo šátek jako má Sac ( moc vám to tam sluší Sac :wink:), hrací deka s hrazdičkou
10. pro 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek