• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prvotěhulky a prvomaminky :)

15. dubna 2010 
Zuzi tak už miminko kope jo? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
HEHENKO: hráškově zelenou (pistáciovou) mám vymalovanou celou kuchyň..... takže žádná divočina mi není dost divoká.... jen nemám ráda vínovou. Dost se mi teď líbí kombinace čoko hnědá+azuro modrá(až tyrkisová)+bílá :dizzy_face:
Určo se ráda pro inspiraci mrknu.... a až budeme mít vyměněná okna, začnu plánovat a budu se s tebou radit :wink: Děkuju za nabídnutou radu :dizzy_face:
10. pro 2009 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi budeš s miminkama taky šátkovat?? :slight_smile: Já koukala pře sem ani nevěděla že se dá šátkovat i s dvojčátkama :sweat_smile: :grinning:
10. pro 2009 ve 14:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zatím to byl jenom malý ťukaneček, občas se mi zdá, že tam to mimi vepředu cítím, jak se převalí....

HEHE: když se v noci protáhnu nohy, tak mi chytne křeč do lýtka nebo do prstů na noze.... ale jenom v noci. Na kontrolu jdu 29.12., tak se tam s ním poradím. Zatím je to v pohodě, na křeče jsem byla zvyklá hodně let zpátky, pak jsem začala brát "super minerály" a nic mi netrápilo. Až teď pár nocí zpátky. Jo a včera mi při psaní chytla křeč do palce levé ruky, to vám byla prča, jsem se chechtala, nešlo mi to nějak dát zpátky :grinning:

SAC: šátkování by se mi líbilo, ale teda nedovedu si představit tahat dvě 5kilová miminka najednou. Ale uvidíme.....

Jo a včera mi dost překvapil manžílek... prý kdy už začneme nakupovat věci pro miminka.... :dizzy_face: Že je takovej iniciativní.... :slight_smile:
10. pro 2009 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a kdyby někoho zajímalo co sem se na kurzu dozvěděla tak ať písne a já ráda povím :slight_smile:
10. pro 2009 ve 14:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ptala jsem se sestřičky na těhu kurzy, cvičení jsem teda rovnou s dvojčatama vzdala..... a určitě před porodem půjdu na kurz o kojení. Bude to mazec, tak ať jsem připravená alespoň teoreticky. Ale řekla jsem si už dopředu. Zkusím kojit, pokusím se pro to udělat max a když to nepůjde, nebudu se hroutit. Ale chci být chytřejší než mi dostanou do parády sestřičky na šestinedělí :angry:
10. pro 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
no aspoň nebudeš potřebovat chodit do posilovny :grinning: To je manžílek aspoň..to ten můj zase furt říkal proč pořád něco kupuju že už toho mám milion a stejně sem toho měla nakonec málo :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
10. pro 2009 ve 14:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi já ti nevím, v noci se dvakrát převlíkám, mám věčně mokrou postel jak mi protéká mlíko i přes ty prsní vložky, je to fakt děs, ale jsem ráda, že mám mlíka hodně :slight_smile:

Ange tu krabičku na dudlíka ovoce mám :dizzy_face: děkujem za pochvalu, však Vendulka je taky úúúúúžasnáááá :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ty fotečky jak se směje, no k zulíbání :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

holky já mám taky doma šátek a včera jsme to taky zkoušeli a Teri se tam moooc líbí :wink: :dizzy_face: taky musím vyfotit :wink:

musím běžet, Teri se budí, zadělala jsem těsta na cukroví, o víkendu budeme s manžou péct, dneska upeču večer jedno cukroví, který musí být 14 dní uleželý Zázvorky :slight_smile: tak holčiny pááá, jdu se věnovat dcéři :sunglasses:
10. pro 2009 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
prdelka je už vzhůru a moc spokojená..vykládá si a usmívá se :dizzy_face: Jdu se jí věnovat ..pa páá :slight_smile:
10. pro 2009 ve 14:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
SAC: nebuj, ono ho to taky přejde a bude remcat, že už toho máme hodně..... Ale potěšilo mi, jak se začíná starat, co a kdy a kde koupíme....
JJ, posilovna asi nebude nutná :grinning:

Pa MONCI :slight_smile:
10. pro 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pa SACVI :slight_smile:
10. pro 2009 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sac tak takhle se překrývá ta hlavička ahááá..teď mě manžel učil ten uzel, je moc šikovnej :sunglasses:
Monci tak ty máš taky šátek, to je super :slight_smile: a ono se v něm dá i kojit..
10. pro 2009 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já jsem u kamarádky viděla takové plastové chytáčky na mlíko, jen se to dalo do podprsenky a pak se to drželo jakoby v tom kloboučku. Nevím, jestli jste to některá zkusila, ale ta moje kamarádka si to nemohla vynachválit...

Hehe, tím by sis mohla přivydělávat :slight_smile: my teďko konečně dokončujem domek, stěhovat se budem asi někdy přelom ledna a února, zatím víme jen jak chceme kuchyň a do obyváku se nám líbí světlounce žlutá, ale ne všude... Ale zbytek... A já nejsem moc výtvarný typ, no. Tak třebas dětský pokojík buď někde vyloženě okoukám, nebo nevím :frowning2:

Zuziku, no jo, to šátkování bys asi nedala s dvěma prckama :stuck_out_tongue_closed_eyes: to by bylo náročné... Stejně je to mazec, co? už sis na tu myšlenku, že budeš mít dvě zaráz zvykla?
10. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi držím palečky s tím kojením :slight_smile: já jsem četla, že se dají kojit najednou, ale že třeba jedno miminko se chce krmit jen o samotě s maminkou, nebo chce svoje oblíbené prso..
10. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ange, hahaha a to by člověk řekl, že prso jako prso, že? :grinning:
10. pro 2009 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já myslím, že až manžovi ukážu ten seznam, co mi poslala Hehe dneska, tak z toho zešediví :slight_smile: ale poctivě bude jistě obíhat obchůdky se mnou... teda doufám :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a ještě si Zuzi představ, že budou obě miminka chtít jen jedno prso :slight_smile: to bude schíza :grinning: :grinning: :grinning: Ale máš můj obdiv fakt :slight_smile:
10. pro 2009 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
VENDELINKO: zvykla jsem si na tu myšlenku hodně rychle. Dokonce jsem to tak i chtěla.... a bála jsem se, aby se třeba jedno nepřestalo vyvíjet.... ta představa, že bych už měla jenom jedno, byla strašná. Ale vydržela obě a jsou stejně velká, tak to už i ve dvou doklepeme (doufám, že to vydržím co nejdýl).
Já se fakt strašně těším, až budu mít obě. Bude to náročný, ale jaký si to udělám, takový to budu mít. Spousta starších ženskejch se chytá za hlavu, dvojčata? to je hrozný, to jeden rok budete na prášky, nebudete žít, mít na nic čas...... Ale já si to prostě představuju (asi růžově) jako velkou pohodu. Mám utřít 1 prdelku? Utřu 2. ..... asi jsem v tomhle optimista (i když v životě jsem spíš pesimista).

ANGE: taky jsem si začala něco číst, prý je to různé, žáleží na miminkách, jak je jim to příjemné. Ale s polštářem se dají v pohodě nakojit i obě najednou.
Já si teda pořád nedovedu představit kojit, ne že by mi to bylo nepříjemný, ale prostě rozhodně nebudu mamina, co vytáhne prso na lavičce v parku. A bude mi asi i dost vadit, když se na mě bude někdo dívat.... třeba si to jen tak blbě představuju a realita bude naprosto jiná. Ale nevím, jak bych to tady nejlíp popsala.....
10. pro 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
VENDEL: chichi.... to si teda ale dám... obě z jedoho prsa...hahahahaha
10. pro 2009 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ZUZI už bych s dvojčátkama taky nakupovala... většinou jak jsi říkala se rodí dřív. takže bych čekala porod o měsíc, nebo tři týdny dřív. s dvojičkama prý zezačátku stačí jedna postýlka, pak určitě kupte autosedajdy, ať je máte v čem převézt a hadříky... holt to máte nadvakrát a nebudou to nejmenší výdaje, ale jak už jsem tu doporučovala - na těch netových sekáčích si pohodlně nakoupíš a fakt je to jako nový! navíc dost ušetříš.

VENDEL a to si vem, že tam spoustu věcí nemám... :slight_smile:)) někdo nakupuje hodně věcí. jako sterilku do mikrovlny bych nekupovala, ale půjčila mi jí kamarádka. koupila bych jí až v případě, že by nebylo mlíčko, tak na ušetření času.
hrací deku tam též nemám...
ženy kupujou třeba ještě kolíbky, nebo košíky... a další vychytávky, který jsou dle mě zbytečný...
pokud nebudeš látkovat, nebo nebudeš mít přebalvoaák v druhým patře, tak dle mě neoceníš ani supr spešl kýbl na použitý plínky...

v obchodech je takovejch lákadel... radši si naplánovat co, a moc se nerozhlížet :slight_smile:))

jinak jsem dost věcí pokoupila v Ikea, je to tam poměrně levný... kamarádka třeba doporučuje jejich mantinel do postýlky - bo je prý kolem celý postele a je to lepší... http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90126854
měla i ten, co je jen do čela a trochu do boku a prý je to naprd...

pak jsem tam i koupila krásnej spací pytel modrej http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80150552
tuhle nepromokavou přebalovací podložku jako erár nebo na cesty (ale žabičku) http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10142419
osušku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10124731
kupovala jsem tam dvoje povlečení - jedno teda za 399.- http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90123662
peřinku a polštářek (249.- a 99.-), prostěradla (jedno za 79.-), chránič matrace 129.-
přebalovací podložku http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70025318

postýlku máme ještě po tchánovi
a měli jsme to štěstí, že kočárek nám zainvestovali naši.

jinak VENDEL nemyslím, že sem nějakej borec na zařizování, ale klidně se zapojím, když budete chtít.
ZUZI taky jsem zamilovaná do tyrkysový a lila barvy... :slight_smile:
10. pro 2009 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ženštiny jdu pokračovat...
ale teda nějak mě bolí břicho... ani nepoznám, jestli je to z trávení : (
10. pro 2009 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, já si ale myslím, že tohle je fakt ten správný přístup :slight_smile: určitě to zvládneš, bude to asi mazec, ale je důležité mít na to ten pozitivní pohled...
Já mám teda tři psy a taky jsem si vždycky říkala a lidem říkám, když mě zastavujou proč mám tolik psů a jak to zvládám... no to je jednoduché...jdete ven s jedním, dvěma neb třeba, to je fuk, stejně ven jít musíte, když se myjou nožky tak neumyju čtyři ale dvanáct... jen s tím výcvikem je to pak náročnější... to nejde dělat najednou a musíš postupně se každému věnovat... ale u těch dětí to asik bude podobné, i když je asi fakt, že budeš mít větší problém se vyspat a tak. Ale určo to zvládneš, optimismus je důležitý :slight_smile:

Zuziku a Ty ještě nenakupuješ? Budeš si nechávat říct pohlaví?
10. pro 2009 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hehe, díky za další tipy... no my na baráčku budeme mít patro, takže něco na spaní asi 2x, s těma látkovkama ještě nevím, nejsem rozhodnutá, ale asik bych to zkusila a speciální kyblík na pužité pleny???? Ty brďooooo to by mě ani ve snu nenapadlo, že to existuje :grinning: :grinning: :grinning:
10. pro 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ale přiznám se, že bych vpbec nevěděla co všechno nakoupit nebýt vás.... Fakt holky moc děkuju za rady, páč z toho by mi šla asi hlava kolem.
10. pro 2009 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!!

nemuzu moc psat,spinka tady Davidek...jdu se hlavne pochlubit...Davidek uz sedi :sweat_smile: sice jen kdyz se drzi mych rukou,ale zvlada to dobre...a kdyz ho opru tak vydrzi i sedet,ale za chvili prepada na stranu :grinning:

jinak vnoci spal s nami...aspon to...v postylce spal asi jen dve hodky a pak uz jsme ho tam nemohli dostat...pres den v postylce spi...sice chvili rve,ale pak usne,kdyz mu jeste trochu zahrkam s postylkou :grinning: tak jsem zvedva dneska...Mila si s nim po vykoupani a jidle bude lehnout,tak jsem zvedava...

a jsou tu nejaky novinky??neni dalsi miminko? :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. pro 2009 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jdu se natahnout..snad bude prcek chvili spat
10. pro 2009 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
VENDELINKO: pohlaví si říct necháme, ale nebudeme to nikomu říkat. Prostě překvápko pro okolí. Vymyslel to manža a mně se ta myšlenka zalíbila. Ani jména neřekneme, vše bude až po porodu. Nechci,a by mi do výběru někdo kecal. S manžou se dohodneme a bude.
Ještě nenakupuju, ale ráda bych po Vánocích začala. Jak psala HEHENKA, u dvojčat hrozí dřívější porod, tak ať jsme nachystaní. Do konce února určitě kočár, drobnosti se dají dokoupit později nebo přes net, kdybych musela ležet.
A s těma pejskama tě chápu. Já mít baráček, tak tam mám alespoň 2pejsky. Takhle se musím spokojit s jedním. A ona ta naše potvůrka by to špatně snášela, je z útulku a je na nás dost fixovaná, hlídá si nás.

Ještě jsem nepoděkovala HEHENCE za úžasný seznam potřebných věci pro mimi. Hned jsem si to uložila a budu k tomu přidávat. Dííííííííkyyyyyyy :dizzy_face:

HEHENKO: nepřežeň to s tou námahou, ať tě pak nebolí bříško.
10. pro 2009 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, že je ten seznam paráda? Mi to taky moc ulehčí hlavu. HEHE fakt díííííky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
Zuzi, tak to jste borci, já bych to asi nevydržela a někde se prokecla.... Já si stejně od začátku myslím, že to bude kluk :slight_smile: Ale právě ona už zmiňovaná moje kamarádka si to nechtěla nechat říct a když byla na poslední kontrole před porodem, tak tam nebyl její doktor, ale nějaký zástup a ten jí prozradil, že čeká kluka.... Ale nikomu to neřekla :slight_smile: pro ostatní to bylo překvápko. Já než jsem manžovi řekla, že čekáme prcka, tak jsem musela týden vydržet - měli jsme právě rok od svatby, tak jsem mu to dala k výročí jako dáreček :slight_smile: myslela jsem, že to nezvládnu a zvládla, tak asik se to dá :slight_smile:
10. pro 2009 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
VENDELI: to jsi dobrá, žes to manžovi vydržela neříct, to já to musela vydržet jenom od rána do večera a byla jsem z toho hotová.
Doufám, že se neprokecneme.

Mějte se krásně...papapapapa
Zítra nebudu, musím připravovat baštu na sobotní mega oslavu mých narozenin.

Krásný víkendíček :dizzy_face:
10. pro 2009 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeee, Zuziku, ahoj a všechno nejlepší ka nrozkám :slight_smile:
10. pro 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek