Rozhodla jste se některá nemít dítě?

mikhael
16. črc 2014

Zajímá mě, jestli se tu najde žena, která se rozhodla nemít nikdy dítě, případně by mě zajímalo proč. Také uvažuji o tom, že bych z určitých důvodů děti prostě neměla...

tak2014
16. črc 2014

@mikhael by me zajímalo,co by taková žena dělala na těchto stránkách... 🙂

mikhael
autor
16. črc 2014

@tak2014 Já taky jsem na těchto stránkách a uvažuji o tom :D

chris_n
16. črc 2014

na strankach o rodine a detech???? co by\ tu delala?

mikhael
autor
16. črc 2014

Zajímají mě i názory maminek, co před otěhotněním třeba taky něco podobného řešily 🙂

blahova_andrea
16. črc 2014

souhlasím s tak2014...toto je server vyloženě pro maminky, těhule a ženy plánující dítě...nějak nevím, co by tu dělaly ženy, které být matkami prostě z nějakého důvodu nechtějí. ty jistě vysedávají na jiných stránkách a nestudují pro ně zbytečné informace o kojení, příkrmech, porodech, plínkách... 😀 já znám jen jednu takovou, která se dobrovolně rozhodně, že mít rodinu prostě nechce. jinak všichni mají, chtějí nebo pokud ne, tak to z nějakého důvodu nejde, ale rozhodně ne, že by sami nechtěli...to fakt jen ta jedna.

blahova_andrea
16. črc 2014

@mikhael jo táááák, před otěhotněním...tak to jo...do nějakých 26 jsem taky tvrdila, že děti nechci a mít nebudu 😀

anetka1701
16. črc 2014

@mikhael myslím že na těchto stránkách tolik lidí nenajdeš... Já sice dvě děti mám, ale dobrovolně bezdětné páry nebo i lidi znám... Co je k tomu vedlo? Buď prostě nenašli vhodného partnera a dítě v pozdním věku nechtěli, nebo měli problém otěhotnět a když to nešlo, tak se smířili... Znám i takové, kteří jsou na tom ekonomicky špatně (špatná práce nebo je dohnala minulost) a nechtějí do takového světa přivést děti... Vlastně jich kolem mně mám hodně, ale jedna věc spojuje kompletně všechny - sice říkají, jak děti nechtějí a bez nich jim je líp, ale ve společnosti mých dcer jsou neustále s nimi, hrají si, blbnou a v očích je jim vidět smutek, že vlastní nemají...

nadijka
16. črc 2014

@mikhael taky se mi to někdy honí v hlavě.. jsem spíš případ, že se nám nedaří.. a prostě někdy mě přepadnou myšlenky... jestli to má smysl, všechny ty hormony apod.. jestli by nám bez toho nebylo líp smířit se s osudem a prostě nemít děti.. 🙂

mikhael
autor
16. črc 2014

@nadijka Děkuji za první přínosný názor k tématu 🙂

domca89
16. črc 2014

@blahova_andrea @mikhael Souhlasím, do 24 jsem též tvrdila, že jen blázen do dnešního světa přivede dítě a dneska jsem šťastná, protože čekáme s přítelem miminko a hrozně se na něj těšíme.

blahova_andrea
16. črc 2014

no jako on svět není hezký a bezpečný místo a finanční situaci nemá dobrou spousta lidí...ale kdybychom to všichni brali takto poctivě do detailu a zodpovědně, tak jsme dávno vymřeli 😅

mikhael
autor
16. črc 2014

@blahova_andrea Díky za názor 🙂 Zajímají mě i příběhy maminek, které samy děti nechtěly, ale kvůli parnerovi/tlaku rodiny a okolí se nakonec rozhodly...

nonnni
16. črc 2014

@mikhael asi je dulezite si sama v sobe ujasnit presne NAKOLIK to dite opravdu nechci. Mam ted v nasi rodine pripad, kdy zena porodila dvojcatka ve 49. letech...prvni deti, IVF, uz po menopauze...je z nich uplne hin a nemluvi o nicem jinem, nez o tom, ze to mela udelat davno a proc ji to nikdo nikdy nerekl, ze je materstvi tak skvele...jeste si pujdou pro tretiho mrazacka (tedy nejspis). Cely zivot hlasala naprosty nezajem o deti, nikdo nepochyboval, ze je s tim smirena...no nebyla...akorat ji hodiny zacaly tikat dost pozde. Takze bych vzala v uvahu vsechny aspekty, nejen momentalni pocit.

Ja treba cekam treti dite, z miminek opravdu nejsem nijak nadsena a pokud bych mohla, porodim si triletaka. Ale vim, ze chci velkou rodinu a ten konejecky a batoleci vek je nakonec relativne kratky, dite se osamostatnuje velice rychle a bez toho to proste nejde. Takze si v sobe urovnej nejen to, ze se ti z kocarku a batolat jezi vlasy hruzou na hlave, ale i to, zda opravdu nechces deti v jejich dospivani a dospelosti treba....nejen to urvane miminko, ale toho cloveka po dalsich x desitek let...

nonnni
16. črc 2014

@mikhael ona do toho sla vicemene na natlak partnerky. Ale uz v tehotenstvi bylo jasne, ze to ebude tak, jak si planovala...ze porodi a deti preda...je z ni celkem matka lvice🙂

mikhael
autor
16. črc 2014

@nonnni Já to mám právě tak, že bych dítě asi chtěla, ale vzhledem k tomu, že manžel děti nechce a také tomu, že jsem přenašečka hemofilie, taky začínám mít pocit, že by bylo možná lepší se s tím smířit a děti nemít :(

nonnni
16. črc 2014

@mikhael a kolik je manzelovi? Jake prognozy ti davaji lekari na prenos? Neslo by to eliminovat za pomoci selektivniho IVF s vyberem pohlavi?

Tohle je strasne tezke...nutit se do neceho je zhruba tak stejne demoralizujici, jako neceho pak litovat. Nastesti mas jeste dost casu...neuzavirala bych to v sobe.

mikhael
autor
16. črc 2014

@nonnni Manželovi je 27, takže ještě má čas změnit názor, ale zatím tedy trvá na tom, že děti nikdy nechce. Bavili jsme se o tom už před svatbou, že by kvůli tomu nechtěl ničit náš vztah a že by případně do toho šel, ale neumím si představit, jaký by byl otec... Navíc ani nemůžu počítat s tím, že by mi s dítětem nějak pomáhal. On děti, když to řeknu na plno, nesnáší, nemá rád jejich společnost, vadí mu už jen to, když si děti hrají před naším domem nebo křičí apod. U té hemofilie je riziko asi 25 %.

mikhael
autor
16. črc 2014

@nonnni Jinak IVF jsem zamítla, je to hrozný nápor na organismus, navíc to musí být i hrozně psychicky náročné...

blahova_andrea
16. črc 2014

@mikhael tak u mě to nebylo tlakem partnera nebo rodiny, spíš jsem k tomu tak nějak dospěla a dozrála. parnter už děti měl, tak jsem si říkala, že když mít nebudu, neva...budou aspoň nějaké občas a já budu mít dál svůj klid 😅 jenže pak mi asi začaly tikat hodiny, začala jsem si říkat, že by se mi taky líbilo, kdyby mi nějaké mrně říkalo mami a ne jen teto... 🙂 ale měla jsem nějaké zdravotní problémy, myslela jsem si, že možná mít děti ani nebudu moct a nebyla jsem ten typ, co by to právě řešil přes doktory, umělé oplodnění a jiné "mučení" těla i psychiky. podotýkám, že přítel nebyl rozvedený a dluhy měl kam se podíval, takže peníze mi fakt nepřijdou jako důvod nemít děti. jako ano...s minimální mzdou muže a bez vlastního domku si lidé těžko pořídí pět dětí, ale jinak...když zavelí hormony, srdce...jde toho zvládnout fakt hodně 😉

bonavoxa
16. črc 2014

Nejdřív jsme děti chtěla, brzy, hodně. Ale nedařilo se, přišlo dlouholeté srovnávání se. Nakonec mne myšlenka na to, že život je naplněný a radostný jenom v souvislosti s vlastním potomkem, zlobila. Už jsem děti prostě nechtěla...sama sebe jsem se musela přesvědčit. A v té době jsem otěhotněla. A musela jsem se srovnávat zase s tím, že dítě mít budu 😀
@mikhael

fallingstars
16. črc 2014

@mikhael U mě je to tak, že pokud dítě někdy mít budu, tak to bude s největší pravděpodobností rozhodnutí z čistě pragmatické, abych někdy něčeho nelitovala...Je to asi hloupé, ale je mi přs 30 a stále nemám mateřské instinkty, k dětem jsem odjakživa odtažitá, pokud si je představím, tak spíše to, že by mi převrátily život vzhůru nohama a já jsem s tím svým prostě spokojená. Dovedu si představit, že děti mít nebudu a v současnosti tomu i věřím. Samozřejmě nevylučuju, že se mi za dva roky splaší hormony nebo se ve mně něco otočí, to asi neví nikdo, ale jelikož mám stejný postoj prakticky odjakživa, tak by mě to hodně překvapilo...Děti kamáradek nebo neteř si ráda poňuchám, pohraju si, vyblbnu si, někdo možná v ten moment vidí smutek v mých očích 🙂, ale já mileráda po dvou hodinách odevzdávám zpět rodičům 😀

Myslím, že ne každá žena se rodí matkou.

blahova_andrea
16. črc 2014

@mikhael tak ty máš dobré důvody, proč takto uvažovat. ale jsi ještě mladá. ona spousta rodičů má nějaké zdravotní problémy, pro které se bojí být rodiči a rodičovství odkládají, ale tím se situace jen horší a pokud to dítě budeš chtít později, tak klidně od chlapa odejdeš a budeš ho mít s jiným, jen budeš starší a těch rizik bude přibývat ☹ musíš si to fakt urovnat v hlavě i srdci. ale vím, že je to těžké. ono dneska si řekneš...chlapa miluju, chci být s ním i bez dětí, možnost přenosu nemoci tě v tom utvrdí, ale za pár let...vše může být jinak.

blahova_andrea
16. črc 2014

@mikhael no jako jestli tě to uklidní, tak já jekot dětí taky nesnáším a řečma o tom, že u tvých to bude jinak se nenech zmást 😀 takových řečí jsem slyšela, jak jsem přísná, jak si myslím to a to nebo mi vadí to a to a počkej až budeš mít svoje, jak změkneš, jak ti to vadit nebude a bla bla bla...u mě se tak teda nestalo. jsem přísná i na vlastní dítě až kolikrát okolí nestačí zírat, stále si stojím skoro za vším co jsem si myslela i jako bezdětná a je mi jedno jestli ječí cizí dítě nebo moje...trhá mi to uši 😀

blahova_andrea
16. črc 2014

@fallingstars souhlasím. ne každá žena je předurčena být matkou, nebo spíše dobrou matkou. a u některých je opravdu to nejlepší a nejzodpovědnější rozhodnutí to, že mít děti nebudou. ale myslím, že je jich stále menšina, i když se to procento asi s dobrou zvedá 😅

mikhael
autor
16. črc 2014

@blahova_andrea Život v nejbližších letech bez dětí si umím představit. Zatím po nich zas až tak netoužím, je mi s manželem dobře, máme spoustu aktivit, hodně cestujeme a vyhovuje nám to. Ale do budoucna se bojím samoty. Zase ale na druhou stranu si myslím by bylo sobecké přivést na svět dítě s hemofilií jen proto, že já chci mít dítě a chlapeček tím bude celý život trpět. Je možnost potratu ještě v 16 tt, pokud by testy hemofilii odhalily, ale to pro mě také myslím bylo nemyslitelné, když už bych měla malého v bříšku, jít na potrat.

jamia
16. črc 2014

Já jsem po dětech nijak šíleně netoužila, neměla jsem vhodného partnera, zároveň jsem měla hezkou práci. Ale pak jsem poznala svého manžela, prožili jsme spolu pár komplikovaných měsíců, kdy se staral o svého bratra nemocného rakovinou a můj bratr mi pro změnu oznámil, že nemůžou mít se ženou děti, byli z toho opravdu moc smutní. Tak jsme si s mým drahým řekli, že dítě potěší nejen nás dva, ale vnese radost do celé naší rodiny, a tak nás za tři týdny čeká porod naší holčičky.

Je právem každé ženy se rozhodnout, zda děti mít bude nebo nebude a vždycky mě rozesmívá argument, že nemít děti je sobecké vůči společnosti. Copak on někdo děti má, protože mu záleží na tom, aby měl náš stát v budoucnu dostatek daňových poplatníků? Houby, lidi se rozmnožují, protože chtějí, žádný vyšší úmysl ani altruismus v tom není. Problém je v tom, že žena má omezený čas, do kdy se musí rozhodnout, a pokud si to bude v budoucnu vyčítat, nikdo ji nepolituje.

blahova_andrea
16. črc 2014

@mikhael chápu, ale 25% mi nepřijde tak strašné riziko, navíc to pořád může být i holčička. ale je fakt, že jiná situace je, když po dítku touží oba partneři a prostě to chtějí risknout a jiná, když jeden nechce, druhý zatím nechce...s tím potratem to chápu. já si to taky neumím moc představit, že bych měla půlku skoro za sebou a pak by mi někdo dal vybrat...porucha, nemoc, vada, postižení...cokoli...a rozhodni se během pár hodin jestli do toho jdeš nebo jdeš do špitálu a konec ☹ proto vás taky nikdo nemůže soudit ani vám radit 😉

blahova_andrea
16. črc 2014

@jamia to jsi fakt někde slyšela? nezodpovědnost vůči společnosti? 😀 tak to by mě fakt jako argument nenapadlo ani ve snu 😀 jako nedávno mi známej řekl, že plánují dvě děti, aby udrželi populaci. jedno za něj a jedno za manželku, až tu oni dva nebudou 😀 přišlo mi to logické i vtipné zároveň 😀 ale vzhledem k tomu jak stát funguje nefunguje...to je fakt ten poslední důvod, proč bych si pořizovala dítě. on ho kalousek nosit nebude, sobotka nebude zvracet, babiš ho neporodí, zeman ho nebude kojit atd atd... 😀

editah222
16. črc 2014

Po dětech jsem netoužila, cizí děti nechovala nehrála jsem si nikdy s panenkama a pak najednou přišla chvíle kdy jsem nic jiného než miminko nechtěla 😀

Dobrovolně bezdětnou ženu ve svém okolí nemám, ale mám v rodině a okolí pár žen který děti mít nemůžou a nikdy se s stím 100% nesmířily, zatím.

jenny.kay
16. črc 2014

@mikhael S tím přenosem hemofilie tvé uvažování chápu. Sice je 75 % šance na zdravé dítě, chápu, že to člověka hlodá. Na druhou stranu mám kamarádku se synkem - hemofilikem a je to brouček. Do budoucna to nebudou mít jednoduché, pomocí léků se dá nemoc relativně držet pod kontrolou. Jinak ve svém okolí mám pár lidí, kteří děti vůbec nechtějí. U některých je to skutečně jejich rozhodnutí z racionálních důvodů, u některých je to jen póza na venek