Sandálová mezera mezi prsty (sandal gap)

pltka
9. dub 2013

Ahoj maminky, při kontrolním utz v II. trimestru diagnostikovali naší holčičce trv. sandálovou mezeru na jedné nožičce. Máte s tím některá zkušenosti? Může to být jen "kosmetická váda", nebo je to jen znak Downova syndromu? Děkuji....

strapocka
9. dub 2013

S tímto přímo zkušenost nemám, ale mám zkušenost, že diagnózy doktorů jsou někdy úplně mimo..Jsem na to slovo alergická. Nemohla jsem se nevyjádřit..Tímto se tak trochu omlouvám a hlavně přeju, ať je miminko v pořádku!

ivasad.
9. dub 2013

Neboj se, Downův syndrom je dobře rozpoznatelný už na UZ ve 12-13tt, je zde výrazné ztluštění šíjového projasnění, srdeční vada, není vidět nosní kůstka, výsledky z krve taky nejsou v pořádku... Takže kvůli prstíčku na noze si myslím, že není potřeba si dělat starosti 😉 držím palce.

speedygon
9. dub 2013

Sandálová mezera sice patří mezi vnější příznaky DS, ale pokud bylo vše ostatní ok, tak bych byla klidná. Pokud by mimi skutečně DS měli, poznali by to...

pltka
autor
10. dub 2013

Děkuju moc holky...pořád se uklidňujeme, že to bude jen kosmetická vada, manžel má oba palce na nohách dál než ostatní prsty...ale to čekání na výsledky je hrozné... ☹
@speedygon
@ivasad.
@strapocka

speedygon
10. dub 2013

@pltka A kdy budete znát výsledky??

pltka
autor
10. dub 2013

Odběr byl minulou středu a říkali za 2-3 týdny
@speedygon

speedygon
10. dub 2013

@pltka pěkně dlouho...tak držím pěsti, ať jsou výsledky v pořádku 🙂

evitaa
11. dub 2013

@pltka Nebyla jsi náhodou u Apolináře? Nám tam zjistili v úterý (21+4 tt), že má prcek otočenou nožičku dovnitř. A hned vyhrožovali Downem. Protože nás tlačí čas, museli jsme hned druhý den na amnio a zítra máme výsledky. Včera i dneska na to celý den musím myslet, nejsem schopna normálně fungovat. Vyděsily mě i informace na netu o té vadě (PEC) a hlavně informace o léčbě. Také věřím a doufám, že to nic nebude, že má jen málo místa v bříšku a má ji přeleženou.

pltka
autor
12. dub 2013

@evitaa Ahoj, my jsme ze Zlína, takže jsme byli v Baťově nemocnici. Jsou to nervy, my budeme mít výsledky nejdřív příští středu ☹ Člověk se uklidňuje jak se dá, ale ty články na netu a obrázky mi taky nedají spát. Držím palce, ať Vám i nám vše dobře dopadne, taky doufám, že má paleček po taťkovi, ten má oba mírně do stran...nezbývá než čekat...

evitaa
12. dub 2013

@pltka Já už si dnes volala na výsledky a je to v pořádku, potrvrzen chlapeček. Příští týden chci jít na 3D utz a pořádně se na tu nožičku podívat. Držím palce a přeju hodně štěstí!

pltka
autor
12. dub 2013

@evitaa Krásné zprávy, moc vám to přeju 🙂 Sand i u nás to dopadne takhle skvěle 🙂

strapocka
12. dub 2013

Ještě tě chci podpořit a proto Ti řeknu ať vydržíš, a zbytečně si nepřipouštíš ty nejhorší varianty. Toto čekání mám za sebou a proto vím, co přesně prožíváš. Nám v 22.tt diagnostikovali atrezii konečníku, x doktorů tuto diagnozu potvrdilo a dokonce jsem se musela rozhodovat jestli na potrat (šílené v tomto stadiu). Narodila se mi naprosto zdravá hočička..Co k tomu dodat. Neztrácej hlavu a nejděsivější scénáře si nech až budou opravdu jisté! Spíš věř že to bude v pořádku, mimi taky potřebuje klid, ne vydepkovanou maminku. Je to těžké, ale bojuj. hodně štěstí!

pltka
autor
12. dub 2013

@strapocka Snažíme se nepřipouštět si to, ale když sis tím prošla, tak víš, že někdy to jde líp a někdy hůř. U mě je to o to horší, že máme DS v rodině... Díky za podporu, snad příští týden už se to rozčísne a zavolají.

marvie
14. dub 2013

Já mám taky sandálovou díru mezi prsty (lidi se tomu pořád diví) a downův syndrom fakt nemám... takže klid 🙂

pltka
autor
15. dub 2013

@marvie to moc ráda slyším 🙂 Děkuji...

ooo
7. čer 2013

@pltka ahoj. chcela by som sa opytat, ako ste dopadli s vysledkami. dnes som bola na morfologickom utz a babo ma palcek mimo ostatnych prstov. zatial nestresujeme a skor sa priklanam len ku kozmetickej vade, ale 11.6. ideme na genetiku a uvidime, co nam tam povedia. ostatne hodnoty aj vsetky merania mame v poriadku, len ta nozicka sa lekarovi nepacila.

pltka
autor
7. čer 2013

@ooo Můžu Tě uklidnit, vše dopadlo na výbornou ;) Odběr půodové vody dopadl na jedničku, naše holčička bude zdravá a při kontrolním utz už měla dokonce prstíček zase na svém místě, zřejmě si ho tenkrát protahovala 🙂 Takže klid, určitě to taky dobře dopadne ;)

ooo
7. čer 2013

@pltka dakujem. nas maly ho mal cely cas, co nam robil sono - cca pol hodinu. lekar sa k tomu stale vracal a kontroloval. verim, ze bude vsetko ok. prinajhorsom bude mat krivy palcek.

pltka
autor
7. čer 2013

@ooo naši Nelinku zkoumali třičtvrtě hodiny! ;) Při další kontrole spinkala, takže byla v klidu a paleček na svém místě 🙂 Moc držím pěsti, vím co je to za nervy, ale věřím, že to je všechno v pořádku. Pokud má ostatní výsledky v pořádku, tak to při nejhorším bude jen kosmetická vada a to je fuk 🙂

ooo
7. čer 2013

@pltka ved to, ze NT sme mali v norme, krv tiez, riziko na DS mi vychadza na 1:27000 + dnesne vsetky merania boli v norme - ziadne skratene kosti, nos bol v poriadku, atd...

pltka
autor
7. čer 2013

@ooo no vídíš a já měla riziko na DS 1:260.... takže buď uplně klidná ;)

ooo
8. čer 2013

@pltka dakujem este raz. 🙂

ooo
11. čer 2013

@pltka ahoj. ja len tak, ze dnes sme boli u toho genetika a nic sme sa poriadne nedozvedeli. ani sono nerobil. iba vravel, ze podla doterajsich vysledkov by DS nemal mat, ale ze to nevylucuje. neodporuca ani amniocentezu, kedze ma len jeden znak na DS a nechce zbytocne riskovat, ze by sa nieco pri odbere vody stalo - na to by som ale ani nesla. takze sme odtial odisli so zaverom, ze vsetko co nam tam povedal sme vedeli uz predtym. koncom mesiaca idem este na 3D, tak poviem, nech tu nozisku este poriadne skontroluju.

pltka
autor
12. čer 2013

@ooo Ahoj, věřím, že je vše v nejlepším pořádku 🙂 A ikdyby měl prsteček bokem, tak to nic neznamená... ;) My těch znaků měli víc a hlavně máme DS i v rodině (můj bratranec), takže jsem amniocentézu podstoupila, ale i tak jsme byli rozhodnuti si malou nechat v každém případě 🙂

strapocka
27. čer 2013

Doktoři toho nekecají, někteří i lžou...