Snažení se o mimi a doprovázející problémy

vercasnazilka
30. led 2012

Nepravidelná, bolestivá MS, záněty, hledání ovulace, atd.... ☹

vercasnazilka
autor
30. led 2012

Ajoj holky,
je na tom někdo podobně jako já?
Více jak 2 roky jsem vysadila prášky a nic se neděje. Jen jsem zjistila, že mám nepravidelnou MS docela i bolestivou, když už příjde, a bez vyvolávky snad ani nepříjde....ale od ledna zkouším bez vyvolávek a zatím jen špiním. Minulý rok jsem snad každý druhý měsíc měla záněty. 😒 Teď od února chci měřit BT. Tak jsem zvědavá, zda mám vůbec ovulaci.

anubis
30. led 2012

@vercasnazilka
Ahoj,a zkoušela sis nechat vzít krev na hormonální profil? FSH a AMH?

vercasnazilka
autor
30. led 2012

@anubis
Ajoj, ne-e, nezkoušela.
Tady jde o to, že jsme se s manželem domluvili, že vysadím prášky a necháme to volně plynout. Proto to nechci rozjíždět na plno, ale chci právě pozjišťovat, zda jsem vůbec schopná otěhotnět. Jenže v průběhu jsem zjistila tady ty fakta co mi všechno je a už mi to šťourá v hlavě, zda je vše v pořádku....proto do toho manžela nechci nijak fušovat, aby z toho neměl depky jako já. Chci právě zjistit, jak na tom jsem já a pak časem uvidíme.
Ale děkuji za info, zkusím to příště doktorovi podat, co mi poradí.
Máš zkušenosti s BT?

anubis
30. led 2012

@vercasnazilka
My jsme to chtěly zkoušet jako vy...jenže nepravidelná ms-provokačky-většinou až druhá nebo třetí 😒 každou chvíli jiná antikoncepce a když jsem ji vysadila tak skoro nic.Nasadili mi hormony na srovnání,ale bohužel-vždy dobré jen chvíli....Pak mě můj slavný gynekolog po roce hokusů pokusů vzal krev,zjistil předč.přechod a poslal do caru....Nechci tě strašit,problém nemusíš mít ty,ale třeba přítel nebo manžel,ale 2roky je opravdu dlouhá doba 😒 A nic nedáš za to,když si necháš udělat hormonální profil-většinou je to 2-5 DC vezmou krev a uvidíš 🙂 a poslala bych chlapa na spermiogram 😉

vercasnazilka
autor
30. led 2012

@anubis Děkuji moc. Vážím si Tvého impulzu a zkusím to doktorovi navrhnout, jestli by mi neudělal ten test. Bude čučet, když za nim příjdu připravená, protože mi připadne, že to nějak moc efektivně nevyšetřuje. Je i fakt, že já si pokecám více se sestřičkou než se samotným doktorem. O tom také přemýšlím, jestli ho nevyměním, ale zatím mu dávám šanci.🙂
A s tou BT máš zkušenosti?

anubis
30. led 2012

@vercasnazilka
Ne,jen jsem si koupila ovu testy-ale mám je nevyužité a neotevřené v šuplíku 🙂 A já svého gyn.poslala do háje-dva roky se nic nedělo-jen jsem si připadala jako pokusný králík a pak se mě rychle zbavil,tímmže mě poslal do caru-že on mi nepomůže-jen kdyby mi vzal tu krev hned mohla jsem si ušetřit spoustu času a zbytečných stresů a nabraných kg 😖 Jestli si myslíš,že není vše v pořádku,ozvi se 😵 jinak držím palečky,at je to nějaká banalita-podstoupila jsi třeba hysteroskopii?můžeš být jen neprůchodná a normálním ultrazvukem se to nepozná 😵 ale být tebou,už bych nečekala-já ted díky Libereckému Gennetu končím 12tt 🙂

vercasnazilka
autor
30. led 2012

@anubis
Tak to Ti moc přeji! Nepodstoupila jsem vůbec nic. Jen nekonečné přeléčování zánětu....a to mě právě štve, že se nic neděje a nakonec jsem se rozhodla sehnat info na netu. A snad se mi vše povede a budu brzo mamčou, tak jako Ty.🙂 Hodně štěstíčka!

vercasnazilka
autor
30. led 2012

@vercasnazilka
Ovu test je pro mě k ničemu. Musela bych si jich koupit mraky, abych zjistila, kdy a jestli jí mám.

anubis
30. led 2012

@vercasnazilka
Díky,tobě taky 😵

vercasnazilka
autor
30. led 2012

@anubis
Ještě se zeptám na jednu věc.....a ten hormonální profil je dobrý na co? Skrz tu nepravidelnost?

anubis
30. led 2012

@vercasnazilka
To fsh je folikulostimulační hormon-musí to být do deseti-nad 15 už doporučují dar.vajíčka-to je už přech.stav,ale kolísá to,mělo by se to nabírat víckrát,je to jak ti fungují vaječníky,ale AMH je lepší a přesnější-to vypovídá o tom jakou máš zásobu vajíček-hodnota by měla být okolo 2...já měla FSH 63 a pak najednou 11-fakt je to kolísavý,ale jakmile je to už jednou hodně-není to dobré,a AMH mi dopadlo nejhůř jak mohlo-0,01 což znamená,že mám svou zásobu vajíček už vyčerpanou 😖 ale uvidíš,že to nebude tvůj případ-ale na nic nečekej 😵

vercasnazilka
autor
30. led 2012

Holky, máte zkušenosti s BT? Díky

vercasnazilka
autor
8. únor 2012

Ajoj holky, tak zkouším BT a to je ranní otrava si na to vzpomenout a hlavně dodržet tu hodinu, kterou bych měla. 😒 Zatím se ovulace nedostala, tak jsem zvědavá.

lucka2601
9. únor 2012

Ahojte babulky,
mám otázku už 3rok sa snažíme o mimi,beriem clostyl+utrogestan a v novembri som bola na laparke.1menštruácia prebehla normál no ta kt.mala byt tento mesiac je skoro žiadna len špinenie a tak 1deň krvacania.Špinenie trvá už 7den niekedy s krvou niekedy ružove.Test som si robila 2dni pred MS mala som na 2 pozitív,no robila som si dalsi pred 2dnami a nebolo tam nič,može byť že som málinko načúrala????Dr.mám na horách a špiním stále:(((Nemáte s tym niekto skusenost????

vercasnazilka
autor
22. únor 2012

Holky, jaká je bazální teplota, když se dostaví ovulace? Třeba i 37? To je má měsíční nejvyšší hodnota. Díky